forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex kolor 12- Kratke priče

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Strip-Agent Posted - 01/04/2021 : 15:19:29
Il je taj indijanac omalen stasom ili doskače dalje od olimpijca!



Scenarij: Njih 5
Crtež: ne istih, ali još uvijek 5

Broj originala 12.

09.04. na shop.strip-agent.hr

Od 12. 04. u striparnicama i na kioscima.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deers Posted - 10/05/2021 : 17:35:17
Nije loš ovaj kolor. Iako nije posebno pamtljiv nema baš nekog velikog promašaja. osim što se sada već te kratke priče skoro pa ponavljaju sa idejama, scenografijom i scenarijem. Boselli je idejom bio najzanimljiviji ali je ubio priču sa dosta teksta i glupave radnje. Ruju i Giusfredi su OK, zaboravljivo. iskočio mi je Cavaletto, tečnijom radnjom i možda krajem. Sve u svemu, možda najbolji Nizzi. Čudno, ali je tako. On je ne pretjerano zanimljiva opća mjesta skupio u razigran i gotovo tragikomičan scenarij.

Što se tiče crteža, tu su Texove kratke priče uvijek korak ispred. Frisenda je majstor crno bijelog crteža i grijeh ga ja obojiti iako ima dosta čist crtež pa boja lijepo sjedne. Još da ga je on obojio kao onu epizodu Dylana, već bi bilo nešto. Sodli je poznat sa Julije i Dylana i dosta se dobro snašao na divljem zapadu. Stil mu je dosta sirova i ne pretjerano lijep ali mu pripovijedanje ide. Poli je jedan od Villinih učenika koji voli pretjerati sa crticama pa zagušuje crtež. ovdje je bolji pa ne znam da li se suzdržava zbog boje ili se popravio. Bertozzi je potpuna nepoznanica, opravdano. najlošiji crtež koji strašno varira u kvaliteti (točno vidiš kad precrtava, recimo, Villu). Šteta priče. Zaghi je stari majstor i dosta lijepog stila i jasnog crteža.
Pohvala i za boju, u ovom broju nema one krečave.
Naslovnica dosta problematična u perspektivi i porporcijama.
teller Posted - 21/04/2021 : 21:25:58
quote:
Originally posted by mike

Kupnja na kisocima barem je meni naporan posao :). Recimo od ove aprilske ture uzimam 10 komada. E sad za obici sve te kioske i pronaci glancere treba vremena i strpljenja. I tete u trafikama nisu bas sretne kad me vide :).



nek te teši da nisi jedini...
ima neki šmek ta potraga ali da je zamorna-bogami i je!
teller Posted - 21/04/2021 : 21:23:36
quote:
Originally posted by VALTER

Kad čujem riječ "glancer" hvatam se za revolver.



i?..šta sljedi?
izvučeš ga ili ga samo malo trljaš?
VALTER Posted - 21/04/2021 : 21:20:54
Kad čujem riječ "glancer" hvatam se za revolver.
mike Posted - 21/04/2021 : 20:51:46
Kupnja na kisocima barem je meni naporan posao :). Recimo od ove aprilske ture uzimam 10 komada. E sad za obici sve te kioske i pronaci glancere treba vremena i strpljenja. I tete u trafikama nisu bas sretne kad me vide :).
teller Posted - 21/04/2021 : 06:47:03
Kioska je sve manje.. svuda.
Edicija nikad vise i ne stigne sve uvijek svuda.. Recimo na dosta mesta stize ono sto izlazi več 20 godina a ne i noviteti
Kod nas je sada distributer Ekdis i za sada se nemamo pravo žaliti..
..dode skoro ko u Hrvatsku, u dva dana recimo otprilike svih 10 izdanja i u odličnom stanju, ima po neki trag uveza ali da se potrazit glancer bez problema..
Po novome Ludens i Strip Agent uvozi i Striparna Oblacek pa ko ne kupuje ima mogucnosti naučiti kod njih.. maximalno su korektni i pakuju za 5..
Ima i Buch, sad je valjda otvoren i on ponovo...
Nije doba Dnevnika ali toliko stigne da ko želi sve pročitati malo mu mjesec dana..
Samo da potraje ta stripovska idila..
Čast Slobodni ali ponekad su mjesečno stigla samo dva stripa na kioske...
Kupujte, ima i traženje svoju draž..
mike Posted - 20/04/2021 : 21:44:35
Recimo u Mariboru navratim u tri kioske u centru, onda u dva shopping centra, da dobijem sve sto zelim i u stanju kakvom zelim :).
Dalen Posted - 20/04/2021 : 16:24:01
quote:
Originally posted by Dexters

ajde Dalen ne dramatiziraj, imam i ja strica koji poznaje jednog "direktorčića" koji posluje s Bernardovim suradnicima. Na svakom kiosku imaš stripove i to silne količine, jedva se nađe ono što ti treba. Ne znam da li je ikad bilo više edicija u optjecaju i potpuno je razumljivo da ne može na svakom kiosku biti baš svaka edicija. Prošetajte malo :)

Nemam ja tu što dramatizirati. Debelo sam prestar za dramatiziranje. Ja ionako ne uzimam stripove na kiosku nego od Zlatka iz Babilona i totalno mi je svejedno, samo sam rekao ono što mi je poznanik slučajno, u jednom neobaveznom razgovoru rekao.
Edit: Btw. tu, gdje ja živim, ima 1 (jedan) "kiosk" Tiska koji radi cijelu godinu. Ljeti ih ima ako se varam još 1 ili 2, nisam siguran. Na tom ima stripova, ali dođu samo par primjeraka od svakog izdanja.
Shaner Posted - 20/04/2021 : 15:45:09
Našao strip na jednom (većem) kiosku iNovina. Spomenuo sam prodavačici kako sam tražio na više mjesta i nigdje ga nisu dobili, pa mi je rekla kako su im već za neke stripove komentirali da su oni jedini u gradu koji ih imaju. Da li je namjerno ili slučajno ne znam, ali očito se nešto s distribucijom promijenilo.

Dexters Posted - 20/04/2021 : 15:31:57
quote:
Originally posted by VALTER

Nisi u pravu, npr. ni Zagor Zlatnog klasika nema na svakom kiosku.


Nema na svakom kiosku svaka edicija- to sam rekao i to smo već apsolvirali. Međutim to ne znači da se ide prema tome da na većini kioska neće biti stripova uopće (kako je rekao Dalen).

Treba reći i da trenutno dosta kiosk stripova ide u knjižare (što prije nije bio slučaj).
VALTER Posted - 20/04/2021 : 14:25:01
Nisi u pravu, npr. ni Zagor Zlatnog klasika nema na svakom kiosku.
Dexters Posted - 20/04/2021 : 13:47:27
ajde Dalen ne dramatiziraj, imam i ja strica koji poznaje jednog "direktorčića" koji posluje s Bernardovim suradnicima. Na svakom kiosku imaš stripove i to silne količine, jedva se nađe ono što ti treba. Ne znam da li je ikad bilo više edicija u optjecaju i potpuno je razumljivo da ne može na svakom kiosku biti baš svaka edicija. Prošetajte malo :)
Dalen Posted - 20/04/2021 : 13:37:41
quote:
Originally posted by Shaner
quote:
Originally posted by Dalen

Stripova (i ne samo stripova) neće više biti na svakom "kiosku" (a i njih je kao takvih sve manje), već samo u većim trgovinama (Tisak media centri).
Tražio sam ovog Texa na više kioska, i većih i manjih, i nitko ga nije dobio. A kad sam tražio zadnjeg Maxi Texa u jednoj većoj Tiskovoj trgovini, voditeljica mi je rekla da oni dobivaju samo neke stripove jer su "trgovina drugačijeg profila" i da ga potražim "na kiosku". Uglavnom, ako netko nađe ovog Kolor Texa negdje u Rijeci, neka javi.

Slučajno mi je jedan od direktorčića Tiska poznanik i to mi je On rekao. Onda ni oni sami očito ne znaju ni što bi ni kako bi, iliti po starom dobrom "jebe lud zbunjenog". Tu gdje jesmo me ionako već odavno prestalo bilo što iznenađivati.
Shaner Posted - 19/04/2021 : 22:39:22
quote:
Originally posted by jaki

Možda ga ima na Sušaku?


Nema, pitao jutros.

jaki Posted - 19/04/2021 : 20:22:56
Možda ga ima na Sušaku?
Shaner Posted - 19/04/2021 : 20:20:43
quote:
Originally posted by Dalen

Stripova (i ne samo stripova) neće više biti na svakom "kiosku" (a i njih je kao takvih sve manje), već samo u većim trgovinama (Tisak media centri).


Tražio sam ovog Texa na više kioska, i većih i manjih, i nitko ga nije dobio. A kad sam tražio zadnjeg Maxi Texa u jednoj većoj Tiskovoj trgovini, voditeljica mi je rekla da oni dobivaju samo neke stripove jer su "trgovina drugačijeg profila" i da ga potražim "na kiosku".

Uglavnom, ako netko nađe ovog Kolor Texa negdje u Rijeci, neka javi.

Hercule Poirot Posted - 19/04/2021 : 19:37:15
quote:
Originally posted by jaki

smanjene naklade...
a imaš li koji drugi kiosk u blizini pa da tamo potražiš ili ako stalno kupuješ tu reci tetama da naruče primjerak.



Poznato je kako su susretljive. Ne zna se je li im veća plaća ili dobrota.
jaki Posted - 19/04/2021 : 18:49:58
smanjene naklade...
a imaš li koji drugi kiosk u blizini pa da tamo potražiš ili ako stalno kupuješ tu reci tetama da naruče primjerak.
Damir82 Posted - 19/04/2021 : 17:10:55
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Damir82

Tako je, kod mene na kiosku redovnog texa više nema zadnja tri broja,sve mi se čini da polako odustaju od kioska


Je li ga nema jer ne dolazi ili se prodaju primjerci prije nego li dođeš na kiosk?


Pitam tetu na kiosku i kaže da nije ni došao
Dexters Posted - 19/04/2021 : 16:51:45
quote:
Originally posted by Dalen

Stripova (i ne samo stripova) neće više biti na svakom "kiosku" (a i njih je kao takvih sve manje), već samo u većim trgovinama (Tisak media centri).


Od kud ti to?
jaki Posted - 19/04/2021 : 16:06:17
quote:
Originally posted by Damir82

Tako je, kod mene na kiosku redovnog texa više nema zadnja tri broja,sve mi se čini da polako odustaju od kioska


Je li ga nema jer ne dolazi ili se prodaju primjerci prije nego li dođeš na kiosk?
Dalen Posted - 19/04/2021 : 16:03:36
Stripova (i ne samo stripova) neće više biti na svakom "kiosku" (a i njih je kao takvih sve manje), već samo u većim trgovinama (Tisak media centri).
Damir82 Posted - 19/04/2021 : 15:15:05
quote:
Originally posted by VALTER

Vraga ga nema. Ne dobiva svaki kiosk sve naslove, ne više.


Tako je, kod mene na kiosku redovnog texa više nema zadnja tri broja,sve mi se čini da polako odustaju od kioska
Kruger Posted - 19/04/2021 : 14:41:35
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Kruger

Na kioscima.


U Rijeci ga još uvijek nema.





Nemam pojma zašto. Možda je razlog ovaj što ga navodi Valter.
VALTER Posted - 19/04/2021 : 12:48:37
Vraga ga nema. Ne dobiva svaki kiosk sve naslove, ne više.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000