forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 300čuda Comics NOVA IZDANJA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
300cuda Comics Posted - 22/09/2021 : 16:57:00
Sve informacije o novim izdanjima izdavačke kuće 300čuda Comics iz Beograda. Najavljujemo i novo izdanje "Vraćam se kao Nihterida" grčkog autora Petrosa Hristulijasa.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 24/03/2024 : 21:07:27
Džef Lemir:Rojal Siti
Čim sam video strip Rojal Siti,znao sam da će mi se dopasti,ali sve mi je nekako izmicao iz plana kupovine,dok ne videh ovih dana da je na totalnom popustu - shame on me!
I kako uzeh strip u ruke, te pročitah na poleđini sinopsis zapleta (najstariji sin se vraća u rodno mesto zbog očevog srčanog udara,sledi okupljanje porodice,gde svakog proganjaju duhovi prošlosti,a oni su otelotvoreni u vidu najmlađeg sina Tomija koji se udavio pre 20-ak godina,pri čemu svaki član Pajkovih ga vidi na drugi način),bilo mi je jasno da držim odličan naslov u rukama.
Porodična drama,sa izuzetnom karakterizacijom likova;Lemir umešno vodi priču,držeći nas u konstantnom stanju emotivnog naboja,koji (barem u mom slučaju) eksplodira u završnici.Ne mogu sad da preciziram,ali u 13./14.poglavlju suze su navrle;šta više reći.
Mnogo toga se prepliće u Rojal Sitiju,ali za mene,ovo je prevashodno priča o opraštanju. A to je jedan uzvišen čin,iza koga stoji ogromna ljubav.
Lemirov crtež,slično kao Trondhajmov,mi je daleko lepši u koloru.
5/5

totalna preporuka
alexts Posted - 09/03/2024 : 22:19:02
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by alexts
Neki Dok Sevidž, Džejms Bond, Crvena Sonja, Star Trek... zvučnije i probrano, bi im dobro došli.


Neki forumaši takođe ne bi trebali da daju savete po svojim ličnim preferencijama.
Samo po tebi bi Dok Sevidž išao bolje od Helboja.



Ne, ne, Helboj je kao izbor pun pogodak, nisam mislio na njega. Sa Helbojem može da bude problem forma izdanja, da se ne ponavljam.
Red Marquis Posted - 09/03/2024 : 22:16:17
quote:
Originally posted by alexts
Neki Dok Sevidž, Džejms Bond, Crvena Sonja, Star Trek... zvučnije i probrano, bi im dobro došli.


Neki forumaši takođe ne bi trebali da daju savete po svojim ličnim preferencijama.
Samo po tebi bi Dok Sevidž išao bolje od Helboja.
matori paraliticar Posted - 09/03/2024 : 17:17:41
Sta od helboja jos trebaju da izdaju pa da mozemo da odahnemo?
alexts Posted - 09/03/2024 : 15:47:30
Nismo mi ovde opremljeni za kvalitetnu štampu omnibus-tipa izdanja (američki format, mnogo strana, mek povez, kolor).

Kad ima mnogo strana, papir bude neadekvatan, mali izdavač se "zamori" kod pripreme za štampu i prevođenja - dolazi do grešaka, mek povez počinje da puca ili da se ljušti itd.

Jedino kad bi štampali u istim (kineskim, turskim...) štamparijama u kojima rade Marvel i DC, ali ne verujem da je za male tiraže izvodivo.

Zato bolje da se pređe na sasvim tanke SC trejdove ili nešto deblje HC; mislim jedno ili drugo, zavisno od naslova.

Takođe, 300 čuda je pored ovih tehnikalija nastupio sa suviše nekomercijalnim naslovima za naše tržište. Izdavač ne treba da objavljuje samo ono što lično preferira.

Neki Dok Sevidž, Džejms Bond, Crvena Sonja, Star Trek... zvučnije i probrano, bi im dobro došli.

(Pa i Džona Heks, ako će da ubace velike izdavače u izbor.)
midragan Posted - 08/03/2024 : 22:28:25
Ne poredim ih, samo kroz primer te delatnosti pricam o tome kako prodaja, po mom misljenju, funkcionise. Nemam iskustva u izdavastvu, ali radio sam u Najkiju i mislim da su marze uporedive.
No sve to po strani, zelim im da ova akcija nije los znak. Ja sam iskoristio da kompletiram BPRD 4-kom (prethodna tri sam kupovao cim su izlazili i jos uvek nisu dosli na red na citanje) plus i Vitezove od Jodorovskog.
naker Posted - 08/03/2024 : 22:15:35
Ne bih poredio obućarstvo sa izdavanjem stripova, ali svakom svoje. Rasprodaja je OK za krupne igrače kao Čarobna & Fibra, ali za manje izdavače baš i nije dobar pokazatelj. E sad, ovima izdavanje stripova nije primarna delatnost jer povlače sredstva iz sestrinske firme Samo Pivo, pa dok god se bude pilo pivo biće i stripova.. valjda.
midragan Posted - 08/03/2024 : 12:16:36
Rasprodaja nije uvek znak propadanja, iako je to kad nas na trzistu odmah misljenje.
Ukoliko nesto ne ide i zarobljava zalihe/sredstva, bolje je prodati to po mark up-u koji pokriva vecinski deo fiksnih troskova, odreci se marze i onda taj vraceni novac dalje uloziti u izdanja koja mozda donesu ocekivanu (vecu) marzu.
Najbolji primer kod nas su prodavnice obuce u manjim gradovima, gde drze startnu cenu patika godinama, patike se ne prodaju, izlaze novi modeli, ali oni ne odustaju od zacrtane marze, ne razmisljajuci o oportunitetnom trosku da su to rasprodali i ulozili u nove modele.
jagodanbg Posted - 06/03/2024 : 21:14:03
quote:
Originally posted by john connor

Ne znam sta je tuzno, nisu izgleda nasli model uspesnog poslovanja. Negde grese. Samo da se nadamo da ce nastaviti, uspesno.


Nadam se da si u pravu. A tužno mi je što jedna mala izdavačka kuća, više od pola svojih izdanja rasprodaje za -50% jer mi ne miriše na svetlu budućnost. Nadam se da grešim.
naker Posted - 06/03/2024 : 18:17:38
Sviđa mi se ovaj novi, pozitivniji Connor. Nema kritikovanja, samo dobre vibracije.
john connor Posted - 06/03/2024 : 18:07:19
Ne znam sta je tuzno, nisu izgleda nasli model uspesnog poslovanja. Negde grese. Samo da se nadamo da ce nastaviti, uspesno.
jagodanbg Posted - 06/03/2024 : 15:52:06
Tuzno iskreno
Pajtos Posted - 06/03/2024 : 15:19:52
https://300cuda-comics.com/prodavnica/?filter_akcije=tristocudijada-2024
Troškovi štampanja se smanjili za oko 50%, navali narode... ;)
jagodanbg Posted - 28/09/2023 : 14:47:35


Novo izdanje, Kalen Ban "Distrikt pepela" u prodaji...
New Orleans, familija, droga, ubistva...
#cullenbunn #boneparish #boom #300cudacomics #comics
john connor Posted - 18/04/2023 : 15:30:20
Izgleda da se okrecu trejdovima, koji su im stvarno savrseno uradjeni. Na cobissu Bone Parish, mada bih ja od Bunna voleo 6th Gunn, probacemo i ovo.
john connor Posted - 08/04/2023 : 16:25:54
Sa ove distance bolje da su isli sa trejdovima. Gideon i Royal savrsena izdanja, i lepa i prakticna.
alexts Posted - 08/04/2023 : 15:36:45
Kad ispucaju te debele knjižurine, reprinti Helboja mogli bi da idu u tanjim trejdovima, praktičnijim.
AleksandarN Posted - 08/04/2023 : 15:11:18
Promenite ime u 300 Helboja!
Dajte nesto sto nije Helboj, majku mu!
kreŠa Posted - 08/04/2023 : 14:33:43
Sveske su prošlost
Budućnost je u sveskama
Prošlost je budućnost
:D
naker Posted - 07/04/2023 : 21:57:05
Tako mi Ogdre Jahada podarite napaćenom narodu četvrtog Helboja.
john connor Posted - 07/04/2023 : 21:04:13
Jbg, ocekivao sam Bprd 4, jebale ih sveske.
delboj Posted - 07/04/2023 : 20:23:48
Danas izašlo:







naker Posted - 19/07/2022 : 10:04:17


Helboj kratke priče drugi tom


Slistih drugi tom koji završava sakupljanje kratkih priča iz Helboj univerzuma koje je Minjola pisao, i uglavnom crtao osim par izuzetaka (Corben x 2, P. Craig Russel x 1 itd). Prvih par su mi bile njah, ali kasnije postaju sve bolje i bolje, poslednja priča - Makoma, mi je savršena priča za kraj ovog omnibusa. Na ove kratke priče gledam kao na zakusku dok se čeka glavno jelo, Helboj & BPRD
Dzonka Posted - 17/07/2022 : 15:08:07




Rojal Siti 1-3

Već prvom tablom preko koje se proteže krupan kadar jedne kuće, Lemir nas uvlači u životnu priču petočlane porodice Pajk koju ponovo okuplja srčani udar najstarijeg člana Pitera. Pajkove krasi međusobno neslaganje, njihove laži, gresi, neostvarenja, kao i proganjanje različite verzije duha Tomija, šestog člana porodice, koji se utopio pre mnogo godina.

Rojal Siti je istovremeno jedna lepa, a i melanholična ljudska priča koju je Džef lepo osmislio i uklopio u jednu porodičnu sagu. Kako glavni, tako i sporedni likovi imaju dovoljno prostora i upoznajemo se sa svim njihovim patnjama kroz koje prolaze.

Lemir je pokazao da odlično barata bojama i nadam se da ćemo imati prilike da vidimo obojenu verziju Okruga Eseks.

Rojal Siti je dirljivo i poučno remek-delo, za koje verujem da će u budućnosti biti pravi stripovski klasik i koji može da bude odlična podloga za ekranizaciju jedne odlične mini-serije.
Pajtos Posted - 18/05/2022 : 20:00:40
Mislim da su Vršnjaci 1 izašli pre, ali, svejedno, Arkas je dobro poznat ovde kod kod nas i njemu nije trebala neka posebna promocija.
Nihteridi je, pak, trebalo malo bolji privju od onog klipa sa interneta. I da je malo bio jeftiniji, to pre svega :)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000