forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Kako i koliko spavate?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
fandango Posted - 07/12/2021 : 09:03:56

Kao sto naslov topika kaze, kako i koliko spavate? Kakva vam je kvaliteta sna? Kvantiteta? Budite li se od stresa i briga ili od mjehura? Spavate li danju jer radite u nocnoj smjeni? Ili spavate kao beba, 8h u komadu? U kojem polozaju? Sami, sa zenom ili s ljubavnicom? Muci li vas paraliza sna? Ili nesto drugo?

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 30/01/2022 : 23:00:04
quote:
Originally posted by fandango


Mozda djeluje:

https://ordinacija.vecernji.hr/budi-sretan/upoznaj-sebe/isprobajte-ovaj-trik-americkih-vojnika-i-zaspite-u-2-minute/


Ne vjerujem, to su napredne tehnike, samo za marince, teoretski i za rendzere.


fandango Posted - 30/01/2022 : 12:26:08

Mozda djeluje:

https://ordinacija.vecernji.hr/budi-sretan/upoznaj-sebe/isprobajte-ovaj-trik-americkih-vojnika-i-zaspite-u-2-minute/
Poli Posted - 22/12/2021 : 12:44:36

Ja vec 2 noci slabo spavao (mozda ovaj pun mjesec u nedjelju?), pa odjebao posao jutros i spavao ko kralj... dosao na posao u 8.30 umjesto u 7.00, donio svoju kavu, prvo zajutrak... ehh, zivot je lijep. A ionako imam visak sati, plus godisnjeg.

A sef je ionako doma jer je pozitivan... neuradno.


fandango Posted - 22/12/2021 : 10:26:35

Otkad sam otvorio topik, spavam ko mala beba Ali i to zato jer sam odlucio ici sat vremena ranije na spavanje.

Ivane, jesi ti rijesio svoje tablete, jel pomoglo sta? Bas mi je zao cuti da ti je spavanje tako poremeceno.



kifi Posted - 14/12/2021 : 11:00:16
Od 24 do 6 je moj termin za spavanje.
zeljko Posted - 10/12/2021 : 12:28:33
meni nikad nisu trebale tablete za spavanje uvijek sam volio spavati
međutim sad kako svako večer gledam star trek po 1 ep
loše epizode me uspavaju da ne znam što se događalo kasnije
a dobre epizode me razbude i potaknuo na razmisljanje te ne mogu spavati

bukvalno ti izburgija mozak
zeljko Posted - 10/12/2021 : 12:26:51
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Ja sam imao svakavih buđenja.
Evo ne tako davno nešto sam sanjao i probudio se uvjeren da sam nezaposlen.
Pa sam otišao natrag spavati.



ja sam sinoć baš imao čudan san nikad mi se to dogodilo nije
sanjao sam da sam na vikendici i svakakve živine gore ima i među njima mnogo ptica
odjednom osjetim da mi se neka živina zakačila za nogu... neki parazit
budim se bukvalno minut prije alarma koji je u 6.45
i pipam nogu ne mogu vjerovati... gledam jel ima parazita
utom zvoni alarm
zeljko Posted - 10/12/2021 : 12:24:10
radnim danima 6 7
a vikendom mogu i po 10 11

inače mogu ujutro baš spavati kad nemam problema
Tonto Posted - 09/12/2021 : 14:33:44
Kad seks nije opcija bacanje majmuna u nesvijest pomaze...
Giuda Ballerino Posted - 09/12/2021 : 13:45:33
Uopce ne spavam, nocu u proljece gledam MLB, a zimi NBA, NHL i NFL.
jaki Posted - 08/12/2021 : 16:52:00
i njoj je trebalo sna..
Peyo Posted - 08/12/2021 : 16:24:49
quote:
Originally posted by jaki

Normabel i taj Sanval mi sad u domu daju materi za spavanje...



To se daje pacijentima/klijentima u bolnicama i domovima da bi osoblje imalo mira.
jaki Posted - 08/12/2021 : 16:14:44
Normabel i taj Sanval mi sad u domu daju materi za spavanje...
lwood Posted - 08/12/2021 : 16:02:38
@ vice,to sa zakonima o lijekovima je žešće sranje u ovoj državici.
vukozec Posted - 08/12/2021 : 15:37:09
quote:
Originally posted by tihomirduras

[quote]
Inače najbolji lijek za dobar san je dobar sex zaspiš i spavaš kao beba.



To je to, potvrđujem ;)

Osim seksa djeluje i alkohol (najbolje velika čaša crnog vina), samo što je jedan od njih uglavnom pristupačniji od drugog.
vice Posted - 08/12/2021 : 13:47:22
quote:
Originally posted by ivanl

Znaci ove Sanval i Cerson, (tablete pretpostavljam) su ok, kako kazes. Da li su one u slobodnoj prodaji? Ne znam kako prirodno regulirati san, i kad sam najumorniji posli teske sljake ili kad doma setam par uri po Marjanu, opet spavam malo i nista. Evo i sad sam dok svi doma mrce, ja sastavlja spisak 150 najdrazih/najboljih stripova.



Sve ide na recept, samo su po mom mišljenju prikladniji kao hipnotici.
tihomirduras Posted - 08/12/2021 : 13:34:16
quote:
Originally posted by fandango


Ivane, ne muci me (ne)spavanje nista vise nego prosjecno. Samo me zanimalo kako ekipa spava ili ne spava, ta je komponenta u zivotu ipak bitna, cak i presudna. Vidim susjede kak se muce, oboje rade nocne pa im organizacija oko vrtica i skole u banani.

Moje spavanje je isto tako-tako, spavam recimo 6, ako se zalomi i 7 sati, skoro pa nikad u komadu, budim se jednom-dvaput po noci, sto zbog nekih izmastanih briga, sto mjehura, sto zbog maloga. Prije neki dan sam bio tako umoran da sam zalegao i spavao 8h u komadu da se nisam pomaknuo. To mi se godinama nije dogodilo. Drugi dan sam se osjecao gore nego kad spavam kratko i budim se. Legnem rano, budim se rano, oko 5h, da stignemo na posao, u vrtic, simo-tamo. Prije sam spavao i losije, zena kaze poceo hrkati ko slon, onda sam nabavio dentalnu protezu protiv toga pa sad spavam bolje. Najbolje spavam na boku, ne muci me paraliza sna

Svima do sada hvala na odgovorima!









Da nisi meni susjed, baš sam se pronašao u ovom tvom upisu, jer i ja i supruga znamo raditi noćne doduše ja samo po zimi, ali u tom vremenu je baš patnja sa vrtićem, školom, spavanjem itd. Sva sreća da je takvih smjena koje nam se podudaraju svega nekoliko pa uspijemo nešto organizirati.
Što se tiče spavanja, spavam kad god uspijem, noć, jutro, podne. Volim poslijepodne leći sa klincem baš fino znam ubiti oko satak vremena, pogotovo ljeti, nisu meksikanci ludi sa siestom, a zimi nema ništa ljepše nego zaspati poslije noćne,a pećica grije, mmm milina, još se ušuškati pored vruće ženice .

Što se tiče lijekova za spavanje ja sam 2010 nakon što sam nastradao od mine na poslu i nisam u par dana spavao svega nekoliko sati dobio sanvale za spavanje i neke jake antidepresive (ne sjećam se više kako su se zvali znam samo da mi je tadašnji kolega davao neke pare da mu to prodam )
Popio jedan sanval spavao 18 sati u komadu i to je to nisam ih htio više piti (jer mi je dr. rekla da "navodno" duže korištenje izaziva neku vrstu ovisnosti), ponekad teško zaspim onda popijem normabel, posebice je to bilo krajem prošle i početkom ove godine kad sam ih pio na redovitoj bazi.
Inače najbolji lijek za dobar san je dobar sex zaspiš i spavaš kao beba.
ivanl Posted - 08/12/2021 : 07:10:52
Znaci ove Sanval i Cerson, (tablete pretpostavljam) su ok, kako kazes. Da li su one u slobodnoj prodaji? Ne znam kako prirodno regulirati san, i kad sam najumorniji posli teske sljake ili kad doma setam par uri po Marjanu, opet spavam malo i nista. Evo i sad sam dok svi doma mrce, ja sastavlja spisak 150 najdrazih/najboljih stripova.
vice Posted - 08/12/2021 : 06:53:42
Sanval ili Cerson su ok za nesanicu, mirtazapin (Calixta, Mirzaten) je u prvom redu antidepresiv, tek onda hipnotik. Može ga propisat i obiteljski liječnik bez preporuke neurologa. Naravno, uvik san za prirodnu regulaciju sna i cirkadijanog ritma, medikamentoznu terapiju preporučam tek kad ništa drugo ne poluči rezultat.
lwood Posted - 07/12/2021 : 21:40:03
5-6 uri noću,i popodne obavezno uru,uru i po. Nekad iman problema zaspat,al uglavnom je to još uvik ok.
velka031 Posted - 07/12/2021 : 21:19:13
4-6 sati spavam, uglavnom dobro, ponekad imam problema, ako je u pitanju nekakvo živciranje ili ako sam bolestan (grlobolje i slično)...
Budim se uglavnom u 5,30 kada radim, ponekad i ranije... A i kad ne radim slično je... Samo što se onda potrudim spavati još malo...
manhunter Posted - 07/12/2021 : 21:12:25
Ko ima problema da zaspi, a ne želi da uzima tablete: dve-tri kapi eteričnog ulja lavande na jastuku (na strani na kojoj spavate) pomažu prilično.


Inače idem u krevet između 23-00h, ustajem oko 07-07:30 i prilično se retko budim, i to samo ukoliko ima stvari koje me opterećuju, nikada zbog bešike. Još sam u cvetu mladosti .
Isključivo spavam na desnom boku i nema šanse da zaspim drugačije. Kada sam primio vakcinu sam je dobio u desno rame (pošto sam levoruk) , te noći me je rame strašno bolelo, pa nisam mogao da ležim na desnoj strani i bukvalno te noći nisam spavao, pošto nisam mogao da zaspim u drugom položaju.

Edit: I ja često spavam u boravku, pošto draga navije budilnik sat vremena pre nego što stvarno treba da ustane. I onda mene probudi, a ona blaženo spava dok ja buljim u plafon. Nikada mi neće biti jasno zašto neko navije alarm u 06h, a treba da ustane u 7. A između još tri-četiri alarma "za svaki slučaj".
tex2 Posted - 07/12/2021 : 20:22:38
Svaki lijek ima hrpu nuspojava. Probaj možda s hormonom melatoninom?
ivanl Posted - 07/12/2021 : 19:48:25
quote:
Originally posted by tex2

Ne idu na recept, mora ih propisati neurolog. San traje i po 9 sati, a zaspiš za desetak minuta.

quote:
Originally posted by ivanl

Te tablete, Mirzaten idu na recept, preko obiteljskog lijecnika ili su u slobodnoj prodaji u apoteci? Kad je uzmes, a kazes brzo zaspis, koliko to traje, taj san? 5-6 sati?




A evo, 'bacio sam oko' na internetu u svezi tih tableta, imaju nuspojave koje mi se bas i ne svidaju...
A opet, probao bi s bilo kakvom kemijom da se naspavam kao normalno celjade.
tex2 Posted - 07/12/2021 : 19:42:01
Ne idu na recept, mora ih propisati neurolog. San traje i po 9 sati, a zaspiš za desetak minuta.

quote:
Originally posted by ivanl

Te tablete, Mirzaten idu na recept, preko obiteljskog lijecnika ili su u slobodnoj prodaji u apoteci? Kad je uzmes, a kazes brzo zaspis, koliko to traje, taj san? 5-6 sati?


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000