forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Debljina integrala

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Peyo Posted - 14/03/2023 : 19:02:09
Koja vam je optimalna debljina strip integrala?

Dobro kaže Paka01, treba suziti odabir.

Recimo A4 formata.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
borg Posted - 18/03/2023 : 10:29:54
Ja obrnuh oba Šabutea a da nisam ni pomislio da mi je teško držati i čitati...
Dok je Sandman bio izazov. Što zbog odsjaja, što zbog težine i formata...
Slažem se sa prethodnim rečenim:
Mislim da je tu veći faktor format i težina papira nego prost broj strana.

Takođe, obla rikna bi za buce lakše ležala u ruci nego preširoka, ravna rikna koja ipak mora da se položi na sto, osim ako neko nema šake kao lopate, pa mu lepo leži i rikna od 15cm u ruci...

DiSkAcH Posted - 18/03/2023 : 09:36:52
quote:
Originally posted by Kerempir

Mogu dati komentar samo o fibrinim izdanjima.

Uglavnom volim integrale (orka, kolorka) I tanje i debele.( najveći mi je mislim veliki mrtvac).

Imam stare spaghetti brothers. Kada sam vidio novije integralno izdanje, ono mi se nije svidjelo. S druge strane imam i mrtvace koje sam nekoliko puta slistio, jedino što ih moram držati vodoravnom.

Tako da sam sebi skačem u usta. Zapravo Fibri više zamjeram neadekvatne formate (npr preveliki batmani) koji su mogli biti manji poput drugih amerikanaca. A opet jako mi se sviđa Sandman. Tko će mi više udovoljiti.



+1 na Metnema i općenito velike američane, meni više paše onaj manji format. Ali to nije tema.
Kerempir Posted - 17/03/2023 : 15:06:16
Mogu dati komentar samo o fibrinim izdanjima.

Uglavnom volim integrale (orka, kolorka) I tanje i debele.( najveći mi je mislim veliki mrtvac).

Imam stare spaghetti brothers. Kada sam vidio novije integralno izdanje, ono mi se nije svidjelo. S druge strane imam i mrtvace koje sam nekoliko puta slistio, jedino što ih moram držati vodoravnom.

Tako da sam sebi skačem u usta. Zapravo Fibri više zamjeram neadekvatne formate (npr preveliki batmani) koji su mogli biti manji poput drugih amerikanaca. A opet jako mi se sviđa Sandman. Tko će mi više udovoljiti.
DiSkAcH Posted - 17/03/2023 : 14:49:58
Meni su BDi u kolorka formatu (28cm) OK do max 250ak stranica ili 5 albuma.
Najugodniji su pak 3u1.
Manji formati ala Saga i ostali američani su mi OK do 500injak strana, a najugodoniji do 350ak.
Mrtvaci imaju top cijenu i u početku mi je to bilo bogovski dok nisam probao čitati, jedni su mi se čak malo odlijepili kod drugog čitanja, ugl tu mač je 1100 strana.
Peyo Posted - 16/03/2023 : 10:42:44
Jozz,

Što se tiče tvog komentara u pravu si da C nije najbolje posloženo/napisano.

Ali koliko vidim lwood i ostali su i pored toga razumjeli što se htjelo reći, a to je da se to odnosi na debeljuce.

Ovako kako je pod C napisano je zaista nejasno koja je to granica, a u biti je ne bi trebalo biti, odnosno trebala bi biti debljina osjetno iznad opcije A.

Tvoja minucioznost me podsjetila na genijalca Rube Goldberga, pa sam se pitao da li bi i ti proučavao njegove "izume" poput nekih koji su se u to upustili (i ispitivao koja je to kobna težina):



https://coolmaterial.com/feature/rube-goldberg-machines/
Jozzinelli Posted - 16/03/2023 : 07:00:11
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Jozzinelli

Koja je razlika između opcija A i C ?



Opcija A podrazumijeva uglavnom integrale 3 ili 4 u 1 do 200 ili malo više stranica.

Opcija C je za one koje vole debeljuce i to što veće u smislu zaokruživanja serijala (i po manjoj cijeni) i ne smeta ih debljina/težina pri čitanju i manipulaciji.

Možda fali dodatna opcija malo iznad A koja bi bila od 200 do 400 stranica jer vidim da su mnogi za tu varijantu.

lwoodov primjer je dobar.


Niste razumeli moju primedbu (ti i lwood, da ne ispadne da ti persiram ),
ovu treću opciju si tako sročio da nema razlike između nje i prve opcije.

Debljina do ili oko 200 stranica je "tolika da nisam u strahu da će mi ako padne na njih zgnječiti dijete ili kućnog ljubimca".

Debljina od 500-600 i više stranica je "tolika da (je)sam u strahu da će mi ako padne na njih zgnječiti dijete ili kućnog ljubimca".

Ili se u hrvatskom jeziku negacija u rečenicama drugačije koristi nego u srpskom?

anto Posted - 15/03/2023 : 19:35:04
može debelo,isto kao Paka čitam ležeći i nije mi problem koliko god da ima stranica.
a dobija se sve odjednom,za daleko manje pare nego što bi to bilo u pojedinačnim albumima.
Zbog toga jako retko i uzimam pojedinačne albume - recimo,Spektakularce nisam kupio,a da su bili integralni,sigurno bih.
maverick Posted - 15/03/2023 : 18:14:33
3 albuma u 1 je optimalno za manevriranje.
Recimo francuski serijal "U.C.C. Dolores" bi se idealno uklopio u integral.

Još jača varijanta je kao talijanska Collana Albi Avventura,
meko izdanje, dva kolor albuma nekog stripa na ukupno 100 strana za samo 5 eura.
Kvalitetno i povoljno.
jaki Posted - 15/03/2023 : 12:38:50
quote:
Originally posted by Markos

Što se integrala tiče, cilj je što više smanjiti broj epizoda u nekom serijalu, jer ljudi rapidno otpadaju putem kako broj nastavaka raste, kao i smanjiti cijenu što je više moguće. Spaghetti brothers integral ili TWD su smiješno jeftini stripovi, ali eto, "tko će čitati te cigle". Kad vam dođem s pojedinačnim albumima onda "šteta što nije integral". Nikako vam ugoditi:)


Riješenj je roto papir
dd fan Posted - 15/03/2023 : 12:05:00
3-u-1 je optimalno, međutim i sve preko toga je dobrodošlo. Rado ću žrtvovati apsolutni komfor prilikom čitanja zarad uštede u ceni, čekanju da izađu svi nastavci, eliminisanja viška kartona na policama itd.
Singl albumi stop.
Peyo Posted - 15/03/2023 : 12:01:09
Iako imam neke debeljuce u pravilu nisam njihov ljubitelj i više sam za opciju A.

S druge strane npr. Chaboutéov Omnibus mi itekako ima opravdanje jer mislim da (iako se radi o vrhunskom autoru) pojedinačni naslovi ne bi imali jednako uspješnu prodaju, plus što je cijena povoljna.
ReemCP Posted - 15/03/2023 : 11:31:33
quote:
Originally posted by Peyo

Ne opterećuj se s time i drugi ponavljaju pitanja.
Iskreno sumnjam da ima šanse za obojene Mrtvace, ali tko zna ...

Nekad i nisam siguran koliko je dobro/pametno pitati hoće li nešto izaći, zbog ovoga što si pisao u sljedećem postu:

quote:
Originally posted by Peyo

.. ili bi otkrio neke planove i podatke koje u tom trenutku ne želiš da se obznane.

Tako da je razumljivo da je bolje da se nešto i ne zna unaprijed što će izaći :) Prošle godine sam pogledao onaj intervju Markosa na YT "Između redaka" i ostalo mi je u sjećanju, a to će valjda stalno biti tako, čim nešto izađe, neka tura, već ide bombardiranje pitanjima što je sljedeće A zbog nekih izdavača i situacije kakva je danas, bolje unaprijed ne otkrivati planove.
quote:
Originally posted by Wolfman

Postoji i search funkcionalnost na forumu. Kakva je takva je, ali postoji

Slabo ili gotovo nikako ne koristim search opciju, najviše koristim "active user" opciju i volim gledati što točno dotični forumaš čita, koji topic, pa i oni članovi kao gosti. Onda tu "otkrijem" neke starije topice iz arhive, pa sam tako vidio i za taj kolor :)
quote:
Originally posted by Paka01

Ma kakvi kolor...
Mislim, ne izgleda loše, al u boji djeluje kao "još jedan zombi strip", dok onako crno-bijel s tonovima sive baš ostavlja taj "campy" dojam i upravo je to jedna od stvari koja ga uzdiže od drugih sličnih stripova, daje mu taj unikatniji štih. Po mom mišljenju, jel


Ovo me privuklo što je Vlaadisha stavio: https://www.skybound.com/comics/the-walking-dead/robert-kirkman-walking-dead-colorized-release-date
Pa i Bachy s ovim usporedbama c/b Vs. boja: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=29049&REPLY_ID=2474789

-
-

Ali, da nisam sad off, jer želim i dalje ostati frend sa autorom ovog topica (), debljina stripa kao što su "Živi mrtvaci" i slični stripovi može itekako biti dobra da se uštedi lova, a i sve je fino na jednom mjestu. Sve ima svoje prednosti i nedostatke. Samim time, deblji hrbati opet izdavaču daju prostora da može taj hrbat učiniti zanimljivijim, jer svi volimo i da nam police izgledaju lijepo.

Opet, kao što je Markos maloprije pisao ovdje, tko će svima ugoditi :) Nemoguća misija svima ugoditi.
Ono što sam pročitao ovih dana u jednom od topica, da se kod stripova za djecu ide sa pojedinačnim albumima, što je zapravo i naj rješenje za tu skupinu.
matori paraliticar Posted - 15/03/2023 : 11:15:11
Hvala na odgovoru :)
Verovatno se ljudima ne zuri strasno hm dvojka i trojka rasprodani :) izdavacke muke su pregoleme :)
Markos Posted - 15/03/2023 : 11:09:23
Ne znam za TWD; moram odlučiti. Skladište je problem.
matori paraliticar Posted - 15/03/2023 : 11:03:02
(Za Marka)
Malo je OT ali plan je reprintovati Zive Mrtvace debeljuce dok god ima koliko toliko interesovanja?

Ja sam uzimao od DW (sc) do kraja (broj17) pa sam u nekakvom limbu i hocu i necu da nastavim sa fibrom
Peyo Posted - 15/03/2023 : 10:59:22
quote:
Originally posted by lwood

Ja se tebi ne mogu pristat cudit.
Na tvom mistu pribija bi bar pola forumasa.




wlood Dracula !
Peyo Posted - 15/03/2023 : 10:56:58
quote:
Originally posted by Markos
Izgleda da ti misliš da ja tebe izbjegavam ili imam nešto protiv tebe pa ti ne odgovaram na upite, ali to uopće nije istina, dapače. Jednostavno, ne mogu odgovoriti svima na svako pitanje, koliko god ja visio na forumu, vrijeme i energija su mi ipak ograničeni. Uza sve to sam ja i dalje praktički jedini domaći izdavač koji drži ovakav nivo komunikacije s publikom.



Ma znam, sve što si napisao stoji i uvažavam to. Malo se zafrkavam.

Istina, nisam dobio odgovor na pitanje ili dva, ali sam si to protumačio da ili nemaš vremena ili bi otkrio neke planove i podatke koje u tom trenutku ne želiš da se obznane.
lwood Posted - 15/03/2023 : 10:54:03
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Peyo
Frende, ti si jedan od najpristojnijih članova foruma, pa ipak obraćaj mi se sa ti, jer nema potrebe za ovim vi. Tako je lakše komunicirati.

Ti si cijenjeni član foruma (zamalo i drugi put forumaš godine!) pa ne vidim razloga da to sam ne upitaš Marka na spomenutom topicu.

Meni poštar njegove odgovore ne isporučuje promptno.
Već sam pisao HT-u, ali nema odgovora.


Izgleda da ti misliš da ja tebe izbjegavam ili imam nešto protiv tebe pa ti ne odgovaram na upite, ali to uopće nije istina, dapače. Jednostavno, ne mogu odgovoriti svima na svako pitanje, koliko god ja visio na forumu, vrijeme i energija su mi ipak ograničeni. Uza sve to sam ja i dalje praktički jedini domaći izdavač koji drži ovakav nivo komunikacije s publikom.

Dakle, odgovor: TWD u boji trenutno mi nije opcija. Možda jednom.

Što se integrala tiče, cilj je što više smanjiti broj epizoda u nekom serijalu, jer ljudi rapidno otpadaju putem kako broj nastavaka raste, kao i smanjiti cijenu što je više moguće. Spaghetti brothers integral ili TWD su smiješno jeftini stripovi, ali eto, "tko će čitati te cigle". Kad vam dođem s pojedinačnim albumima onda "šteta što nije integral". Nikako vam ugoditi:)




Ja se tebi ne mogu pristat cudit.
Na tvom mistu pribija bi bar pola forumasa.
Markos Posted - 15/03/2023 : 10:44:25
quote:
Originally posted by Peyo
Frende, ti si jedan od najpristojnijih članova foruma, pa ipak obraćaj mi se sa ti, jer nema potrebe za ovim vi. Tako je lakše komunicirati.

Ti si cijenjeni član foruma (zamalo i drugi put forumaš godine!) pa ne vidim razloga da to sam ne upitaš Marka na spomenutom topicu.

Meni poštar njegove odgovore ne isporučuje promptno.
Već sam pisao HT-u, ali nema odgovora.


Izgleda da ti misliš da ja tebe izbjegavam ili imam nešto protiv tebe pa ti ne odgovaram na upite, ali to uopće nije istina, dapače. Jednostavno, ne mogu odgovoriti svima na svako pitanje, koliko god ja visio na forumu, vrijeme i energija su mi ipak ograničeni. Uza sve to sam ja i dalje praktički jedini domaći izdavač koji drži ovakav nivo komunikacije s publikom.

Dakle, odgovor: TWD u boji trenutno mi nije opcija. Možda jednom.

Što se integrala tiče, cilj je što više smanjiti broj epizoda u nekom serijalu, jer ljudi rapidno otpadaju putem kako broj nastavaka raste, kao i smanjiti cijenu što je više moguće. Spaghetti brothers integral ili TWD su smiješno jeftini stripovi, ali eto, "tko će čitati te cigle". Kad vam dođem s pojedinačnim albumima onda "šteta što nije integral". Nikako vam ugoditi:)
Paka01 Posted - 15/03/2023 : 10:23:41
Ma kakvi kolor...
Mislim, ne izgleda loše, al u boji djeluje kao "još jedan zombi strip", dok onako crno-bijel s tonovima sive baš ostavlja taj "campy" dojam i upravo je to jedna od stvari koja ga uzdiže od drugih sličnih stripova, daje mu taj unikatniji štih. Po mom mišljenju, jel
Wolfman Posted - 15/03/2023 : 10:22:10
quote:
Originally posted by ReemCP
Ma ovo "vi", mislio sam na vas kao skupinu, koji često postavljate Markosu pitanja u toj temi, a i pratite zbivanja u tom istom topicu ;)
Pa rekoh, ako je već bilo pitanja, da ja sad kao padobranac ne upadam s nečim što je već odavno postavljeno/odgovoreno :)



Postoji i search funkcionalnost na forumu. Kakva je takva je, ali postoji
Peyo Posted - 15/03/2023 : 10:12:22
quote:
Originally posted by ReemCP
Ma ovo "vi", mislio sam na vas kao skupinu, koji često postavljate Markosu pitanja u toj temi, a i pratite zbivanja u tom istom topicu ;)
Pa rekoh, ako je već bilo pitanja, da ja sad kao padobranac ne upadam s nečim što je već odavno postavljeno/odgovoreno :)



Ne opterećuj se s time i drugi ponavljaju pitanja.

Iskreno sumnjam da ima šanse za obojene Mrtvace, ali tko zna ...
ReemCP Posted - 15/03/2023 : 09:57:17
quote:
Originally posted by Peyo

Frende, ti si jedan od najpristojnijih članova foruma, pa ipak obraćaj mi se sa ti, jer nema potrebe za ovim vi. Tako je lakše komunicirati.

Ti si cijenjeni član foruma (zamalo i drugi put forumaš godine!) pa ne vidim razloga da to sam ne upitaš Marka na spomenutom topicu.

Meni poštar njegove odgovore ne isporučuje promptno.
Već sam pisao HT-u, ali nema odgovora.



Ma ovo "vi", mislio sam na vas kao skupinu, koji često postavljate Markosu pitanja u toj temi, a i pratite zbivanja u tom istom topicu ;)
Pa rekoh, ako je već bilo pitanja, da ja sad kao padobranac ne upadam s nečim što je već odavno postavljeno/odgovoreno :)
petarStripovi10 Posted - 15/03/2023 : 09:55:13
Automatski su mi odbijanac te cigle od stripova ma koliko razvikani bili. To ne kupujem. Jedina iznimka je Matakovićeva monografija.
Peyo Posted - 15/03/2023 : 09:53:53
quote:
Originally posted by ReemCP
@Peyo - jeste li možda Markosa u onoj temi pitali, razmišlja li "Žive mrtvace" ponovno objaviti, ali ovaj put u koloru?
Ono malo što sam vidio tabli u koloru online, strava kako je dobro



Frende, ti si jedan od najpristojnijih članova foruma, pa ipak obraćaj mi se sa ti, jer nema potrebe za ovim vi. Tako je lakše komunicirati.

Ti si cijenjeni član foruma (zamalo i drugi put forumaš godine!) pa ne vidim razloga da to sam ne upitaš Marka na spomenutom topicu.

Meni poštar njegove odgovore ne isporučuje promptno.
Već sam pisao HT-u, ali nema odgovora.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000