forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Religijski stripovi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Zoroasterixx Posted - 17/10/2023 : 09:27:57
Ima li nekih dobrih stripova sa vjerskom tematikom, ne računajući Bibliju u stripu i slično?

Talijani tj Bonelli se time slabo bave, agnostici su
Francuzi se uglavnom rugaju sa religijom, ateisti su
Kod Amera ima svega i svačega. Sjećam se jednog stripa, nije bio posebno dobar, koji prati Isusovo putovanje u paklu
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
shalilo6 Posted - 23/10/2023 : 06:37:35
Punk rock Jesus
anto Posted - 23/10/2023 : 02:15:43
quote:
Originally posted by naker

Sve je na mestu, naker se precizno izražava, ko ima nedoumice slobodno da obnovi Ćebiće


Pusti sad Ćebiće - postoji vera u Boga,vera u crkvu je apsurd.
Prvo,vera u nešto što vidiš da postoji,nije više vera,drugo,pošto znam na šta si mislio,praviš standardnu grešku ljudi koji nisu u veri ili su na neki pogrešan način - Bog je Bog,on je taj koji je savršen,bezgrešan...Crkva je institucija,koju vode ljudi;a tu,kao i svugde,ima ih ovakvih i onakvih.
Peyo Posted - 19/10/2023 : 17:42:12
Obratite pažnju na ocjene.
Poli Posted - 19/10/2023 : 16:23:16
quote:
Originally posted by Peyo

Ovdje imaš dosta široki pregled koji uključuje i neka domaća izdanja:

https://www.bdtheque.com/recherche/series/theme=51-spiritualite-et-religion



Da bude ovaj link i na ovoj stranici. Ima ovdje dosta dobrih stripova, dosta njih je cak i izdato na ovim nasim prostorima.


Edi B Posted - 18/10/2023 : 21:40:01
"Charles de Foucauld" od Verbuma.
mamlaz Posted - 18/10/2023 : 20:19:42
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Ima li nekih dobrih stripova sa vjerskom tematikom, ne računajući Bibliju u stripu i slično?

Talijani tj Bonelli se time slabo bave, agnostici su
Francuzi se uglavnom rugaju sa religijom, ateisti su
Kod Amera ima svega i svačega. Sjećam se jednog stripa, nije bio posebno dobar, koji prati Isusovo putovanje u paklu



Evo, ja sam ateist ali se ne sprdam s religijom.


Šta fali sprdanju sa religijom? Najozbiljnije pitam. To sam brdo puta čuo od ljudi koji su ateisti (i sam sam) i nikad se s time nisam mogao složiti.

Ne prihvatam da postoje teme s kojima nema sprdnje, da postoje svete krave i tabu teme. Za mene je to upravo smisao misleće osobe. Humor je jedan od ključnih alata da se izgura jedna apsurdna stvar kao što je život.

A sprdanje sa religioznim osobama, i njihovim ličnim uverenjima je nešto drugo. To nikad nisam radio, to mi je poprilično jadno.


Svaka cast
Peyo Posted - 18/10/2023 : 15:29:14
quote:
Originally posted by Red Marquis
A sprdanje sa religioznim osobama, i njihovim ličnim uverenjima je nešto drugo. To nikad nisam radio, to mi je poprilično jadno.



Slažem se.

Na to sam i mislio, nisam se izgleda dobro izrazio.
Red Marquis Posted - 18/10/2023 : 14:03:36
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Ima li nekih dobrih stripova sa vjerskom tematikom, ne računajući Bibliju u stripu i slično?

Talijani tj Bonelli se time slabo bave, agnostici su
Francuzi se uglavnom rugaju sa religijom, ateisti su
Kod Amera ima svega i svačega. Sjećam se jednog stripa, nije bio posebno dobar, koji prati Isusovo putovanje u paklu



Evo, ja sam ateist ali se ne sprdam s religijom.


Šta fali sprdanju sa religijom? Najozbiljnije pitam. To sam brdo puta čuo od ljudi koji su ateisti (i sam sam) i nikad se s time nisam mogao složiti.

Ne prihvatam da postoje teme s kojima nema sprdnje, da postoje svete krave i tabu teme. Za mene je to upravo smisao misleće osobe. Humor je jedan od ključnih alata da se izgura jedna apsurdna stvar kao što je život.

A sprdanje sa religioznim osobama, i njihovim ličnim uverenjima je nešto drugo. To nikad nisam radio, to mi je poprilično jadno.
tkosta74 Posted - 18/10/2023 : 13:36:18
Ni meni nije pri ruci trenutno, ali ostalo mi negdi u prikrajku mozga da su je ilustrirali studenti neke likovne akademije iz SAD-a. Ili njihovi profesori…dakle više njih, ne radi se o jednom autoru.
Jozzinelli Posted - 18/10/2023 : 07:26:03
Nije u formi stripa, ali ova "Ilustrovana Biblija za mlade" (iliti "Ilustrirana Biblija mladih" u hrvatskom izdanju)
je bolje naslikana od svih drugih ilustrovanih i stripskih adaptacija Biblije. Podseća me na Dona Lorensa,
iako je valjda neki drugi umetnik u pitanju, ne znam da li je uopšte naveden u izdanju,
a nije mi pri ruci da proverim, pozajmljivao sam nekad ranije od komšije na čitanje,
nikako da nabavim za sebe primerak, a već godinama planiram...

Vidim na Guglu da su priređivači izdanja Joseph E. Krause i Samuel Terrien, nisam siguran kad je i gde prvi put izašla,
izgleda u Njujorku januara 1965. godine? Kod nas je od 1969. godine naovamo više puta objavljivana, od strane raznih izdavača.



naker Posted - 17/10/2023 : 22:22:42
Sve je na mestu, naker se precizno izražava, ko ima nedoumice slobodno da obnovi Ćebiće
anto Posted - 17/10/2023 : 22:08:41
quote:
Originally posted by naker

koji odbacuje veru u crkvu, ali zadržava veru u boga.


nejker,čitaš li ti šta pišeš ?
Promys Posted - 17/10/2023 : 21:53:35
"Isus: Reč Božija po motivima Biblije", Forma B
naker Posted - 17/10/2023 : 20:25:33
Craig Thompson voli da piše o religiji:


Blankets (Ispod pokrivača, Dekice) / Strip o mladom čoveku koji odbacuje veru u crkvu, ali zadržava veru u boga. Crtež odličan. Postoji recenzija na sajtu moje malenkosti, ko je pročitao značilo bi mi da ostavi kratki komentar.

https://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-album-priz-11-blankets/2818/


Habibi / Hrišćanstvo & islam, prelepa kaligrafija i arabeska, samo izdanje izgleda kao da držite u rukama prastari persijski zapis, crtež bogat religijskim elementima, vizuelno strip obara s nogu. Iako je religija bitan deo stripa, strip je u suštini priča o ljubavi. Prelepa grafička novela. Salkan najavio recenziju.
Peyo Posted - 17/10/2023 : 17:59:27
quote:
Originally posted by mmihoci

Dva albuma Bookglobea: https://shop.strip-agent.hr/kategorija-proizvoda/biblioteke/papa-u-povijesti/



Bravo, to je nekako prošlo ispod radara.
lwood Posted - 17/10/2023 : 17:27:34
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=50618
cerichus Posted - 17/10/2023 : 17:01:35
Evo ovdje se pominju neki stripovi s tom tematikom
https://ilmijja.ba/ojs/index.php/casopis1/article/view/353
mmihoci Posted - 17/10/2023 : 16:59:01
Dva albuma Bookglobea: https://shop.strip-agent.hr/kategorija-proizvoda/biblioteke/papa-u-povijesti/
lwood Posted - 17/10/2023 : 16:53:28
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Ma ok

Ali trebaš priznati, lijep postupak.
Na strip razini, po tome se junak razlikuje od antijunaka, pustolova.
Pustolov nema namjeru žrtvovati svoj život za ništa. Junak polazi od toga da drugoga voli više nego sebe.

Ja sam pitao za eksplicitno religijske stripove. Eto, spomenuo sam da kod Bonellija nećeš naći Isusa. To ne znači da se u tim stripovima implicitno ne javlja kršćanska etika.



Ne budi naivan,kako se ono kaže attention whore.
Zoroasterixx Posted - 17/10/2023 : 16:16:42
Npr svaki bonelijevac je takav, da će odmah pojuriti u vatru i vodu, da ga spasi. To što će pokoji pritom gunđati i žaliti se ne mijenja stvar. Mister no nije manje junak od Zagora, da je antijunak trčao bi tamo gdje je novac, dobitak, slava, ili bi se jednostavno prodao za piće.
Zoroasterixx Posted - 17/10/2023 : 16:09:41
Ma ok

Ali trebaš priznati, lijep postupak.
Na strip razini, po tome se junak razlikuje od antijunaka, pustolova.
Pustolov nema namjeru žrtvovati svoj život za ništa. Junak polazi od toga da drugoga voli više nego sebe.

Ja sam pitao za eksplicitno religijske stripove. Eto, spomenuo sam da kod Bonellija nećeš naći Isusa. To ne znači da se u tim stripovima implicitno ne javlja kršćanska etika.
manhunter Posted - 17/10/2023 : 15:51:45
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Inače, čuli ste valjda za Kolbea

Svećenik iz Auschwitza, zauzeo mjesto zatvorenika koji je trebao biti ubijen.

Danas se jedan katolički kardinal ponudio da je spreman ponuditi se Hamasu u zamjenu za taoce u Gazi



Ostanite pri stripovima. Ionako se krećete po veoma tankom ledu.
Zoroasterixx Posted - 17/10/2023 : 15:01:48
Inače, čuli ste valjda za Kolbea

Svećenik iz Auschwitza, zauzeo mjesto zatvorenika koji je trebao biti ubijen.

Danas se jedan katolički kardinal ponudio da je spreman ponuditi se Hamasu u zamjenu za taoce u Gazi
Zoroasterixx Posted - 17/10/2023 : 14:57:13
https://www.bitno.net/kultura/ivan-pavao-ii-i-majka-terezija-kao-glavni-likovi-u-stripovima/

Ima i o Franji Asiškom i Maximilianu Kolbeu.
xilrion Posted - 17/10/2023 : 14:54:13

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000