forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Photoshop

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
masni Posted - 17/11/2009 : 22:58:27
Zna li neko kako da napravim predmet providnim. Tj imam jednu mapu na koju treba nesto da nacrtam, ali zelim da mi mapa izbledi. tj. da crne linije budu jako blede ????
Updejtovao sam tako da je ovo aktuelno pitanje
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Tonto Posted - 22/01/2017 : 21:09:00
Ja koristim adobe photoshop elements 11. I zadovoljan sam.
doom Posted - 22/01/2017 : 20:37:06
Ljudi trebam pomoc, koji photoshop preporucate prvenstveno za uredjivanje skeniranih slika i upis teksta na skenirane radove?

P.S. Koliko je uopce vremena potrebno da se uhodam na tipa adobeovom cs photoshopu? Gledao sam neke screenshotove na internetu i cini mi se dosta komplicirano, a nemam bas nekog iskustva sto se tice toga.
acestroke Posted - 27/12/2011 : 02:06:54
quote:
Originally posted by Grujah.

pa aj mi kazi sta i kako tacno radis pa da vidim sta ne valja...



Evo sad ponovo radi... 'bem mu mater, propade mi po dana zbog ovog sranja, ali ako se ponovo 'pokvari', javicu ti,
Hvala.
Grujah. Posted - 27/12/2011 : 00:31:38
pa aj mi kazi sta i kako tacno radis pa da vidim sta ne valja...
acestroke Posted - 26/12/2011 : 22:18:35
trenutno imam problem u Photoshopu. Uopste ne vidim tekst koji ja COPY & PASTE sa jednog sajta na svoju JPG image. Prije mi je sve islo bez problema, ali danas zbog nekog razloga ne funkcionise. Zna li neko sta je ovdje problem, i kako da ovo popravim?
Beren Posted - 12/10/2011 : 20:47:40
quote:
Originally posted by milkywaymanser

Napises ih obicno, pa zarotiras ceo tekst.



Zahvaljujem.
milkywaymanser Posted - 07/10/2011 : 14:18:50
Napises ih obicno, pa zarotiras ceo tekst.
Beren Posted - 27/09/2011 : 14:31:57
Ovako. Pravim neke omote za DVD diskove pa mi treba mala pomoć. Kako da podesim orjentaciju slova na ivici omota? Trenutno su usmjerena vertikalno, jedno ispod drugog, ali ja bih da budu okrenuta za 90 stepeni udesno. Hvala.
masni Posted - 27/05/2011 : 20:37:46
hvala
masni Posted - 27/05/2011 : 20:37:33
naso sam opciju neku.. nije losa neki extrakt ...
Grujah. Posted - 25/05/2011 : 15:45:27
Selektujes layer na kojoj je mapa i smanjis mu opacity. Ostalu crtas no drugom lejeru.
masni Posted - 25/05/2011 : 14:09:51
na li neko kako da napravim predmet providnim. Tj imam jednu mapu na koju treba nesto da nacrtam, ali zelim da mi mapa izbledi. tj. da crne linije budu jako blede ????
Updejtovao sam tako da je ovo aktuelno pitanje
masni Posted - 07/12/2009 : 09:55:24
znao sam da je do photosopa :0 Nisam ja bas toliko glup :)
e sad da nadjem noviji fotosop :)
oLaF Posted - 07/12/2009 : 02:08:52
Govorimo o verziji Photoshopa koja je stara sedam godina: probao sam, baš sa sedmicom, ne može. Sa osmicom je druga priča.
Grujah. Posted - 06/12/2009 : 23:11:56
Si siguran da si napravio path (sa pen toolom) a ne shape ili selekciju ili neki nevektorski krug ?
masni Posted - 06/12/2009 : 22:07:42
Zaista se tao radi , ali kod mene ne funkcionise , Photosop je valjda zastario. Kod mene je ono sto ti zoves text tool , Type tool, tako da je to verovatno starija verzija koja to nema
kreso_stanic Posted - 06/12/2009 : 15:07:11
mislim da bi trebalo raditi i na sedmici... jedino sto ti mogu reci je da s type toolom bi ti se trebao promjeniti znakić kursora kada si tocno na pathu i tad samo jednim lijevim klikom stisnes i počneš pisati...
masni Posted - 06/12/2009 : 14:09:08
quote:
Originally posted by kreso_stanic

quote:
Originally posted by masni

Hvala care, Ja sam isao rotate i nije to to. Ovo flip nisam ni video :)
Hvala puno.
Imam jos jedno pitanje da li je moguce napisati pun krug. Tj da pisem slovima a da se pise u krug. Opcija Warp text arc mi ne daje grug , a i kad povecam slova pravi vecu kruznicu. Npr da li je moguce pisati po odredjenoj kruznici slovima odredjene velicine?



Naravno, možeš pisati po bilo kojem pathu kopjeg napraviš isto tako nacrtaš i krug (samo paziš da je izabrano da crta path a ne shape) i na njega klikneš sa type toolom i pišeš.





ovo nesto nece da radi kod mene.
Nacrtam krug , i onda kliknem t Toolom na njega aili i dalje pise ravno , ne opisuje kruznicu. A da ne pominjem ako bi nacrtao neki komplikovaniji path. Ja imam adobe photoshop 7.0 mozda je moj matora vrezija pa ne moze ili ja nesto nisam skontao
Paka01 Posted - 06/12/2009 : 11:28:11
Da, razimin, ma nea problema, ja sam se svakako mislija uvatit toga čim budem ima slobodna vrimena.
Spiderman Posted - 06/12/2009 : 11:20:16
quote:
Originally posted by Paka01@spiderman:
illustrator sam dobija tek nedavno i pomalo radim i u njemu, al zbog faksa sad jednostavno ne stignem gotovo ništa. Čim uvatim nešto dana slobodnoga vrimena, planiram malo usavršit rad u tome.

Hvala



ja ti samo preporučio jer su mi svi ti programi jako poznati, neki manje neki više. u nekima radim više a u nekima ne :)
Paka01 Posted - 06/12/2009 : 11:06:50
@olaf:
da, znam da bi tome trebao dati više pažnje, i ja sam primjetio kasnije na nekim radovima da me malo zeza to. Hvala na na preporuci, cijenim takve konstruktivne kritike ako imaš kakav savjet oko toga, slobodno pucaj, kritike mi stvarno ne smetaju, dok god se ne pljuje bez osnove

@spiderman:
illustrator sam dobija tek nedavno i pomalo radim i u njemu, al zbog faksa sad jednostavno ne stignem gotovo ništa. Čim uvatim nešto dana slobodnoga vrimena, planiram malo usavršit rad u tome.

Hvala
Spiderman Posted - 06/12/2009 : 02:09:31
quote:
Originally posted by Paka01

Evo vidim da postoji tema, pa da se javim malo... Inače, radim omote i logotipe za bendove, više manje metal žanra, al nađe se tu i rock izvođača. U photoshopu sam tek oko godinu i pol i učim još. Za sada sam radio omote i logotipe za oko 10ak bendova i malih labela, pa evo, bacite oko:

www.myspace.com/kocka_graphics



probaj se igrat u illustratoru ili corelu (moja preporuka illustrator)

jedan dio napraviš u photoshopu a drugi u illustratoru :) recimo tekst i tako to, jer photoshop nije baš zahvalan za tekst ali da se napravit
oLaF Posted - 05/12/2009 : 23:03:16
quote:
Originally posted by Paka01

Evo vidim da postoji tema, pa da se javim malo... Inače, radim omote i logotipe za bendove, više manje metal žanra, al nađe se tu i rock izvođača. U photoshopu sam tek oko godinu i pol i učim još. Za sada sam radio omote i logotipe za oko 10ak bendova i malih labela, pa evo, bacite oko:

www.myspace.com/kocka_graphics

Video sam rad, imaš kritiku sa moje strane: obrati pažnju na kerning. Najveća zamerka.
oLaF Posted - 05/12/2009 : 22:45:05
quote:
Originally posted by mezzano

Grujah. posto si strucnjak za photoshop, mozes li, recimo da mi napravis zvezdin grb u 3d, i da okacis .psd fajl? Hteo bih da napravim rotirajuci logo za wallpaper za telefon. Neka bude 120x120px. Hvala. :-)

Ovako nešto?
Paka01 Posted - 05/12/2009 : 22:39:38
Evo vidim da postoji tema, pa da se javim malo... Inače, radim omote i logotipe za bendove, više manje metal žanra, al nađe se tu i rock izvođača. U photoshopu sam tek oko godinu i pol i učim još. Za sada sam radio omote i logotipe za oko 10ak bendova i malih labela, pa evo, bacite oko:

www.myspace.com/kocka_graphics

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000