forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nju šit - Trilogija Nikopol

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Emir Pasanovic Posted - 03/12/2009 : 19:18:20
Brzi konkurs na: http://wp.me/p2KZt-fo

Još samo 7 dana i čekanje se završava...

Link 1: http://wp.me/p2KZt-f3
Link 2: http://wp.me/p2KZt-fa
Link 3: http://wp.me/p2KZt-fu (cover i više informacija)

Šta znači ovo???
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
nika331 Posted - 05/06/2010 : 00:35:38
danas posudila iz knjižnice Bogdana Ogrizovića i mnogo se veselim čitanju. film mi je također bio dobar
alexts Posted - 23/05/2010 : 18:18:44
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by Markos

Font je ok, samo ga treba srediti i namjestiti kerninge.


Možda da pošaljemo peticiju Bilalu, njemu je ovakav kakav je - savršen.



Bilal očito nije primetio da je opcija kerning pri upisivanju teksta pogrešno nameštena. To je prouzrokovalo da se često u rečima nalaze rupe, gde su dva susedna slova jako odmaknuta, pa deluje da se reč prekida.

Slažem se da je jedno od najboljih izdanja 2009.-e i da je tekst upisan profesionalnije bilo bi savršeno, ali nije.

Ne znam je li markova primedba upućena prekasno, kad je već izdanje bilo u štampi. Ako nije bilo u štampi, nedopustivo je što nije ispravljeno, a i ako jeste, ovakav nadmen komentar je bezveze.

Treba učiti od onih koji znaju znanje i rade bolje i profesionalnije.
JAH WOBBLE Posted - 23/05/2010 : 12:06:30
Upoređivanjem francuskih izdanja sa ovim integralom primetio sam da se išlo na smanjivanje tabli kod "Žene-klopke" i "Hladnog ekvatora". Dimenzije svih tabli u integralu su 19x25, što se poklapa sa albumom "Vašar besmrtnika", međutim, veličina tabli kod francuza iznosi 21x28 kod "Žene-klopke" i 21,5x27 kod "Hladnog ekvatora".
Pretpostavljam da je razlog tome da integral bude ujednačen, ipak, mislim da se čitaoci ne bi bunili da im se pružila priliku da malo više uživaju u Bilalovom crtežu. Mesta je bilo jer su dimenzije samog izdanja indentične sa francuskim.
Bez obzira na to, izuzetno sam zadovoljan ovim izdanjem, koje zaslužuje mnogo veći publicitet!!!
SejoSexon Posted - 23/03/2010 : 08:25:24
Napokon sam pročitao ovo remek djelo! Svaka čast Publici, hoćemo još sličnih izdanja!
anto Posted - 17/01/2010 : 12:12:04
He, he, he, stiže mi primerak za neki dan.Čovek koji mi ga je pokupio u Beogradu ga je pročitao i raspametio se !!
Cena nije baš 20e, nego 26e, ali i dalje je povoljna (za 176 stranica u boji)!
dugapuška Posted - 25/12/2009 : 11:44:36
Video intervju sa Bilalom http://depo.ba/page.php?scat=2
Emir Pasanovic Posted - 21/12/2009 : 20:38:44
Dobio sam ipak svoj potpisan primjerak (s crtežom koji je odrađen preko kurca) i kao što rekoh, makar nema tipfelera, ostala (ozbiljnija) lektura je piši-propalo. Knjiga je velikačka, kao originalni francuski albumi, tako da ne stoji bok-uz-bok (doslovce) s ostalim integralima, i odlično je uvezana i odštampana.
I da, Grafotisak je iz Gruda.
sabko Posted - 21/12/2009 : 09:07:52
http://img63.imageshack.us/i/bilausarajevudnevniavaz.jpg/
Emir Pasanovic Posted - 20/12/2009 : 13:01:34
Nisam bio, zarobio me je ovaj snijeg u Bihaću, a koliko znam, na kraju ni Filip nije otišao pa da uslika. Ja se još nadam da ću svoj potpisani primjerak dobiti, ali nemam ni first-hand impressions od nekog ko je otišao. Ma to ljude u Sarajevu toliko ni ne zanima, nama je vazda interesantnije otići u Makarsku i razgovarati s nekim drugim autorima koje ne viđamo ionako svakih pola godine.
axle munshine Posted - 20/12/2009 : 12:14:07
Ima li fotki sa jucerasnje promocije?Emire?
Emir Pasanovic Posted - 20/12/2009 : 10:06:37
Ne, koliko se sjećam štampao je Grafotisak, a sad me ubij ako znam odakle su oni - Hercegovina, Kiseljak, uglavnom lokalni poduhvat.
Duh_koji_hoda Posted - 20/12/2009 : 03:43:10
... eh, da... jel i ovo stampano napolju???
Emir Pasanovic Posted - 18/12/2009 : 16:15:54
http://www.sarajevo-x.com/kultura/clanak/091218093
Emir Pasanovic Posted - 17/12/2009 : 22:41:06
Ne.
Ja se pitam jesu li izbrisali Bilalovu rečenicu na početku drugog albuma u kojoj ih najavljuje. Niti su našli sken tih članaka niti su ih, logično, preveli.
JAH WOBBLE Posted - 17/12/2009 : 13:31:55
Da li su nekim slučajem u okviru integrala prevedeni tekstovi Jill Bioskop koje ona šalje u budućnost ili to ostaje samo kao dodatak pojedinačnog albuma "Žena klopka"?


Izdanje iz 1986. je imalo četiri strane "Liberationa" iz 2025. godine.



U izdanju iz 1990. to je prekomponovano na dve strane.




Emir Pasanovic Posted - 17/12/2009 : 08:35:41
Nedjelja, kako stvari stoje, no možda se stvari promjene.
Pusti me ba da položim ispit danas, pa onda.
I like girlz Posted - 17/12/2009 : 00:03:41
i šta bi, jel dolaziš za vikend? javi se ako budeš u sa da odemo na cugu.
rommel Posted - 16/12/2009 : 23:15:37
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Jep.
S druge strane, tiraž je 1000 kuna. Što znači da su šanse za drugo (jeftinije? hrvatsko? srpsko? crnogorsko?) izdanje (uz ekskluzivna prava za Publiku), u narednih 10 godina ravne nuli.


igram na vrijeme kako nemam novaca
Emir Pasanovic Posted - 16/12/2009 : 22:41:24
Jep.
S druge strane, tiraž je 1000 komada. Što znači da su šanse za drugo (jeftinije? hrvatsko? srpsko? crnogorsko?) izdanje (uz ekskluzivna prava za Publiku), u narednih 10 godina ravne nuli.
rommel Posted - 16/12/2009 : 22:38:13
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda
...cena oprilike?



S obzirom da se potpisuje dvostruki izdavač Šahinpašić za BiH i Hrvatsku (pozorniji posmatrači su mogli primjetiti dva bar koda na zadnjoj korici), utvrđena je i cijena za Hrvatsku: 230 kuna. Što znači za trećinu veća nego za BiH.



neću kupit ni po bosanskim cijenama iz inata jebali ih za 230 kn
Emir Pasanovic Posted - 16/12/2009 : 22:29:54
Novi link... http://stripopeka.wordpress.com/2009/12/16/enki-u-subotu-u-sarajevu-navodno/
Da ne bude da nikada ne dajem ekskluzive.
Emir Pasanovic Posted - 16/12/2009 : 13:41:15
quote:
Originally posted by JAH WOBBLE
Da li i nju ("Partiju lova") možemo uskoro očekivati, obzirom da je pored trilogije najbolji Bilalov strip?


Sori, maj bed. Ne, nema naznaka da bi se mogla uskoro pojaviti.
JAH WOBBLE Posted - 16/12/2009 : 12:03:50
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by Sekta

Meni se od Bilala svidjela samo Partija Lova. Imam ono čudno crno-bijelo izdanje sa dodatkom crvene boje!I da ga neko objavi kako treba, ja bih ga sigurno kupio.


Pa eto, trebao bi biti gotov do subote (ako ne bude neke više sile) kada je planirano Bilalovo potpisivanje.
Inače, volio bih uporediti prijevod iz tog piratskog izdanja s ovim novim, ali nisam ga nikad nabavio. Ako neko zna gdje bi se moglo naći skenirano, nek mi pošalje p.m.


Emire, malo si se zaneo... "Partija lova" nije deo "Trilogije Nikopol". Da li i nju ("Partiju lova") možemo uskoro očekivati, obzirom da je pored trilogije najbolji Bilalov strip?
Emir Pasanovic Posted - 16/12/2009 : 09:05:39
quote:
Originally posted by Sekta

Meni se od Bilala svidjela samo Partija Lova. Imam ono čudno crno-bijelo izdanje sa dodatkom crvene boje!I da ga neko objavi kako treba, ja bih ga sigurno kupio.


Pa eto, trebao bi biti gotov do subote (ako ne bude neke više sile) kada je planirano Bilalovo potpisivanje.
Inače, volio bih uporediti prijevod iz tog piratskog izdanja s ovim novim, ali nisam ga nikad nabavio. Ako neko zna gdje bi se moglo naći skenirano, nek mi pošalje p.m.
Emir Pasanovic Posted - 16/12/2009 : 08:49:40
quote:
Originally posted by Bruce Wayne


Zna li se nesto kad ce za BG??


Poslije sajma, rekoh iznad na pitanje Duha koji hoda.
Enivejz, do kraja godine, vjerovatno poslije novogodišnjih inventura.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000