forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Radovan Devlić: MACHU PICCHU integral

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mcn Posted - 10/04/2009 : 09:54:57


HC, 296 stranica od kojih 24 u boji. Izdanje MH Bizovac i Mentora.

Sve objavljene epizode iz Stripoteke plus stranice iz nezavršenog šestog albuma, novela koja daje mogući završetak, i prva epizoda u Kordejevom koloru.

Od jučer u striparnicama. 199 kn. Mogu i narudžbe direktno kod mene.

Privju dodan: www.darkomacan.com/preview/Machu_Picchu_web.pdf

Aleluja da je i ovo gotovo.

mcn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Amos Posted - 28/11/2011 : 10:33:17
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by tristan

Procitao sam ga nedavno, ali moram priznati s puno poteskoca.
Scenario se gubi na svakih nekoliko stranica i to je jedan od recimo 3-4 stripa koje sam citao dosad (medju sigurno 5.000 a valjda i puno puno vise) u kojem nisam nikad znao tko je tko i sto se zapravo desava.
Ideja ok, za crtez nemam zamjerki, ali ostalo, stvarno sam jako razocaran.
Na kraju, kad vidim da zapravo skoro nitko nije komentirao taj strip, nisam jedini kojem se nije svidjao (ili je mozda sam par komada prodano).
Eto.


I meni je strip scenaristički totalna zbunjola, a ni crtežom nisam nešto oduševljen. Likovi su pre slični, šta samo stvara još više konfuzije u ionako konfuznoj priči. Kupio sam ga jer mi je ostao u lijepom sjećanju iz Stripoteke, međutim nikada do sada nisam pročitao cijeli strip, pa sam mislio da su rupe u priči posljedica toga.
Meni definitivno nije sjeo, tako da je zahvaljujući aukcijama pronašao novog vlasnika.




Otprilike ovako sam i ja doživio ovaj strip.

Prvi puta sam se upoznao s Machu Picchu u Comiconu gdje je bila izašla ona Kordejeva opiturana epizoda. U to doba mi je taj strip bio prva liga s nekim svojim retro šmekom i puno puta u ponovljenim čitanjima sam se pitao što je bilo poslije.
Onda je izašao ovaj integral i svaki put od tada kada bih ga vidio na policama u knižarama pritajeno sam mu prijetio "bit ćeš moj jednoga dana".

Međutim, sada kad sam ga konačno pročitao, pomalo sam razočaran..
Crtež nije loš i vremenom se poboljšava, dobiva na čistoći i počinju se jasnije razlikovati likovi. Na početku je to zaista bilo malo teže, ali kada se majstor razmahao strip je dobio na vizualnoj ljepoti, osobito odijela, uniforme i vozila, kao i scenografija.
Ono što mi šteka u svemu ovome je scenarij. Previše rupa. Nakon čitanja mi se stvorio jedan veliki kupus i nije bilo dojma "čoviče, koja stripčina!"

Uopće ne sporim da je ovaj strip djelo pravoga majstora, ali nije mi legao do kraja..
Porter Posted - 22/01/2010 : 03:51:03
Ovaj sam strip poceo citati u Stockholmu a zavrsio u Kairu u Kairu mi je djelovo puno toplije,nije bas najlaksi strip za povezati ako se jos prejedes slatka prije citanja nije ti vise ni do stripa vec samo mislis da ti se hoce sleci.
NESVRSTANI Posted - 19/01/2010 : 15:59:56
quote:
Originally posted by tristan

Procitao sam ga nedavno, ali moram priznati s puno poteskoca.
Scenario se gubi na svakih nekoliko stranica i to je jedan od recimo 3-4 stripa koje sam citao dosad (medju sigurno 5.000 a valjda i puno puno vise) u kojem nisam nikad znao tko je tko i sto se zapravo desava.
Ideja ok, za crtez nemam zamjerki, ali ostalo, stvarno sam jako razocaran.
Na kraju, kad vidim da zapravo skoro nitko nije komentirao taj strip, nisam jedini kojem se nije svidjao (ili je mozda sam par komada prodano).
Eto.


I meni je strip scenaristički totalna zbunjola, a ni crtežom nisam nešto oduševljen. Likovi su pre slični, šta samo stvara još više konfuzije u ionako konfuznoj priči. Kupio sam ga jer mi je ostao u lijepom sjećanju iz Stripoteke, međutim nikada do sada nisam pročitao cijeli strip, pa sam mislio da su rupe u priči posljedica toga.
Meni definitivno nije sjeo, tako da je zahvaljujući aukcijama pronašao novog vlasnika.
mladjo Posted - 19/01/2010 : 15:01:04
Dobar je Machu Picchu, jedino što se sf komponenta svodi na antigravitacijske letjelice s motorima nalik na radijatore:))
tristan Posted - 19/01/2010 : 13:25:16
Procitao sam ga nedavno, ali moram priznati s puno poteskoca.
Scenario se gubi na svakih nekoliko stranica i to je jedan od recimo 3-4 stripa koje sam citao dosad (medju sigurno 5.000 a valjda i puno puno vise) u kojem nisam nikad znao tko je tko i sto se zapravo desava.
Ideja ok, za crtez nemam zamjerki, ali ostalo, stvarno sam jako razocaran.
Na kraju, kad vidim da zapravo skoro nitko nije komentirao taj strip, nisam jedini kojem se nije svidjao (ili je mozda sam par komada prodano).
Eto.
dsormaz1 Posted - 07/05/2009 : 20:01:58
I ja imam problem s prostorom za stripove i knjige. Pod hitno mi treba novi, veci ormar.
Porter Posted - 07/05/2009 : 13:54:08
Ovo mi djeluje zanimljivo,iako mi se pojavio problem sa prostorom za stripove,gdje sta da zavucem.
Problem cu rijesiti kupovinom 2 ormara za 2000 stripova a ovo cu rado uzeti.
ken2 Posted - 04/05/2009 : 20:14:25
izvrsno izgleda
čestitke svima koji su radili na tome
čitanje slijedeći tjedan
rommel Posted - 04/05/2009 : 13:03:33
inache još malo o devliću
reizdanje knjige DIDASKALIJE
http://www.domovinskirat.hr/content/view/13612/1543/
rommel Posted - 04/05/2009 : 12:19:34
quote:
Originally posted by Peyo

Na Stripaonici je Kordej na slično pitanje rekao da bi se upustio u rad na MACHU PICCHU-u kada bi mu to netko platio, jer on od toga (crtanja stripova) živi.


sasvim jasno....ono prije je bilo samo wishfull thinking
Peyo Posted - 04/05/2009 : 12:14:45
Na Stripaonici je Kordej na slično pitanje rekao da bi se upustio u rad na MACHU PICCHU-u kada bi mu to netko platio, jer on od toga (crtanja stripova) živi.
rommel Posted - 04/05/2009 : 11:30:37
znam da su mu to već svi rekli i da mu je tlaka od toga - ali moram se vratiti na kordeja i na "nekog drugog tko je nactrtao njegov SF" - mislim da bi stvarno idealna prilika bila da baš kordej pretoči macanov odlični stvarno odlični skript - u slike i da nam i slikovno jednu od mogućih verzija kraja - ionao njegov crtež ionako najviše paše crtežu nažalost pokojnog nam majstora
@mcn jedino bi izbacio onaj dio kada ne čuju uhatog kako izgovara machu pichu već čuju onako kako se često znamo šaliti s tim imenom - nekao mi je to bilo skroz nepotrebno tu
dsormaz1 Posted - 03/05/2009 : 20:11:10
Kupio sam ga u cetvrtak, a neki dan procitao sve one tekstove osim Armageddona (moguceg zavrsetka), kao i prvi album. Dojmovi su odlicni.
Isao sam malo usporedjivati koloriranu verziju s crno-bijelom...Sad ne znam sto bih rekao, dizajn oruzja (kao sto je u tekstu navedeno) je dosta promijenjen, to se prije svega odnosi na one automate koje vojnici nose, mozda mi to bolje izgleda u koloriranoj verziji, neke promjene mogu se uociti i kod onih lebdecih vozila. A i promjene na nekim likovima, poput onog pripadnika Nicijeg naroda koji u koloriranoj verziji ima duzu kosu, a u originalnoj crno-bijeloj gotovo je obrijan na celavo. Oruzje koje nosi u koloriranoj verziji je luk i strijela, a u crno-bijeloj ima neko cudno oruzje, nekakva kombinacija puske i samostrela. Ima i radikalnih promjena u cijelom kadru...Najbolji primjer je zadnji kadar kolorirane verzije u usporedbi sa zadnjim kadrom iste crno-bijele epizode.
Tesko mi je reci sto je tu bolje, tj. je li trebalo ici u tako radikalne promjene na nekim mjestima.
Inace, strip citam s gustom, toliko mi je dobar da se jedva suzdrzavam da ga ne procitam u jednom dahu, zelim da mi citanje (i uzivanje u stripu) sto duze traje.
rommel Posted - 02/05/2009 : 13:09:12
izdanje godine ako ne i dalje...svaka čast
macanovi tekstovi ostave uvijek puno želja tipa "da makar ja znam tako to sročiti" niti s kraja su me oborile svaka čast
vladimir Posted - 24/04/2009 : 19:43:58
Jebeno remek djelo.
Spiderman Posted - 21/04/2009 : 21:03:43
za one koji nisu bili mogu pogledati dotični link sa nekoliko fotografija
foto ja
wiskey Posted - 21/04/2009 : 18:44:11
Machu Picchu prihajao maloprije. Utisci: super. Nedostaci: samo jedan - šteta što ga Devlić nije završio, velika šteta. Usput: uz knjigu je trebalo dostavljati oružni list. Podebela je i teška, a s tim je gušt veći. Super, super. Preporuča se, of kors.
Caldera Posted - 20/04/2009 : 13:39:19
quote:
Originally posted by jaki

kakvi je papir?




Sjajan. Sad to shvati kako hoćeš :)
jaki Posted - 20/04/2009 : 13:06:57
kakvi je papir?
Rico Posted - 20/04/2009 : 10:44:54
Evo, stiglo. utisci na prvi pogled... izgleda vrhunski, onako lijepo, teško, ali ne i glomazno... ko libelus i fibra. dizajn melina. super. citace se sljedeci vikend, polako.
dsormaz1 Posted - 19/04/2009 : 19:59:47
Machu Picchu...mami me da uzmem to. Citao nekad u Stripoteci nekoliko epizoda, bio mi je OK strip.
Rico Posted - 18/04/2009 : 08:46:54
NISAM JA TAKO RUŽAN FONT, SAMO BRZO DOPIZDIM
Le Samourai Posted - 18/04/2009 : 02:36:32
quote:
Originally posted by Le Samourai

quote:
Originally posted by Djole

(mada nisam merodavan, meni ni comic sans nije smetao)

E sad ga prekardashi.


Apropo:
http://online.wsj.com/article/SB123992364819927171.html?mod=googlenews_wsj
mcn Posted - 16/04/2009 : 12:03:33
Promocija (ZG) sutra u Profil Megastoreu u 19.

(mcn)
Striparnica BUCH Posted - 14/04/2009 : 17:45:27
GGG
Average Member





Slovenia
831 Posts

Member since 08/11/2003
Posted - 12/04/2009 : 22:54:34
--------------------------------------------------------------------------------

Dali (i kada) če to doči do Bucha?


Najkasneje 30.04.2009.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000