forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Brek - Darko Perovic

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
BlekenDekara Posted - 02/07/2009 : 12:59:05
iako je jaki u drugom podforumu vetj postavio link za ovo, mislim da je red i da ovde osvane najava za ovo novo/staro domatje izdanje koje bi trebalo da ugleda svetlo na kraju tunela shtamparije u sledetjih 7 dana.



Brek Darka Perovitja je njegov stripski prvenac koji je debitovao na stranicama Yu Strip Magazina u drugoj polovini 80ih godina.
za to vreme(a i danas, bogami) grafichki perfektano izvedeni strip koji je na najbolji mogutji nachin prikazivao ogromni potencijal Perovitja kao autora.
iako vetj objavljen u formi albuma(`90e pri izdavachu Kondor, Lipovljani) ovo je hvale vredna inicijativa pogotovo kad se uzme u obzir da je to inicijalno izdanje teshko dobavljivo.
Tvrde Korice, odlichna shtampa i (kolko znam) pristupachna cena bi trebale da budu dovoljan motiv za pazariti ovo izdanje te time podrzati odlichan start nove biblioteke izdavachke kutje Komiko.

promocija izdanja, uz prisustvo autora, bitje odrzana u petak 10.7. u 18h u prostorijama Kluba Obozavalaca Stripa(kralja aleksandra 10, novi sad).

sledi par privju strana za neodluchne + isechak iz pogovora Zorana Djukanovitja:

[URL=http://img20.imageshack.us/i/017lajnart.jpg/][/URL]

[URL=http://img440.imageshack.us/i/028lajnart.jpg/][/URL]

[URL=http://img6.imageshack.us/i/039lajnart.jpg/][/URL]



“Sa Brekom Perović je snažno vratio prioritet pripovedačkom činu u domaćem stripu s kraja osamdesetih. Naravno, posle iskustava radikalnih svetskih strujanja u stripu sedamdesetih i početkom osamdesetih, za Perovića više nije bilo moguće da se vrati sasvim klasičnoj, konvencionalnoj priči. Akcionost Perovićeve priče bogato je prožeta nekom vrstom pripovedačke melanholije. Tu je moguće i potrebno dešifrovati neke vanstripovne uticaje. To su svakako uticaji špijunske proze Le Kareovih romana, kinematografski uticaji Blejd Ranera Ridlija Skota, a u tragovima i Stalkera, pa i Solarisa i Ogledala Andreja Tarkovskog.”

“Darko Perović je sa Brekom napravio korak od sedam milja. Ovaj iskorak je bio toliko veliki da je odredio crtačku sudbinu jednog tihog momka koji bi prigušenim glasom ponekad nešto nenametljivo iskomentarisao među pretencioznim glavama kojih se moglo sresti na sastancima Beogradskog kruga 2 u Mažestiku. Neki su više pričali, tek ponešto uradili dok su razvijali ideologije stripa, šta se mora obožavati, a šta zaslužuje doktrinarni prezir sa „Olimpa”. Darko je, međutim, uglavnom ćutao. Bavio se pasivnim avanturizmom crtačkog stola. Znao je da se tamo nalazi srce tajne.”
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
KOMIKO Posted - 19/01/2015 : 11:22:05
Sajt Pokazivač objavio je tekst Ivana Veljkovića o prvom albumu koji je Komiko objavio - "Breku" Darka Perovića.

http://www.pokazivac.com/tamo-gde-tama-ne-jenjava.html
Deers Posted - 16/11/2012 : 19:46:03
Ne znam kolike su šanse da ga tamo nađeš, ja sam svoga kupio na aukcijama. Ima onako starinski štih, kao kad mi je svaki sf bio nešto novo. U svakom slučaju preporučam.
Poli Posted - 16/11/2012 : 19:21:18

Da je nekim cudom snizen na Interliberu, odma' ga uzimam. Sve do sada sam ga odgađao, pa je ovo/ono imalo prednost...

Deers Posted - 16/11/2012 : 19:05:23
Evo napokon pročitano! Zanimljiv strip, dobre priče i dosta jakog crteža. Jasno mi je zašto je stekao kultni status. Od loših stavri bih spomenuo ponekad čudan ritam pripovijedanja i relativno malo stranica.
Bruce Wayne Posted - 03/02/2010 : 12:57:49
Ja sam skoro uzeo Breka i Strip je odlican!!!! Ne znam koliko je nastavak realna stvar buduci da je proslo toliko vremena,treba pitati Darka

Ali bih pitao Marlowe a,kad ce izaci sledeci album od te Komiko hc serije...mislim sledeci uopste nevezano za Breka???
Renky Posted - 03/02/2010 : 11:47:10
quote:
Originally posted by marlowe

quote:
Originally posted by Renky

Nakon više od 20 godina? Ma da



Naprotiv. Pauza od dve decenije potencijalnom nastavku dala bi dodatnu težinu.




Bi, nakon 40 godina još i veću. No pitanje je koliko je realna realizacija. Ja bi volija nastavak, težina me ne zanima
marlowe Posted - 03/02/2010 : 00:19:21
quote:
Originally posted by Renky

Nakon više od 20 godina? Ma da



Naprotiv. Pauza od dve decenije potencijalnom nastavku dala bi dodatnu težinu.
Renky Posted - 19/01/2010 : 20:32:54
Nakon više od 20 godina? Ma da
ismolc34 Posted - 19/01/2010 : 18:59:56
...onda...ima li gdje dvojke na vidiku
Tex Willer Posted - 30/09/2009 : 17:16:21
quote:
Originally posted by shommy

Promeni potpis i dace rezultat

Brek je odlican i pridruzujem se zeljama za nastavkom



Dosad mi je uvek bilo "nesto od prvog broja". Sad bi morao da menjam i to
shommy Posted - 30/09/2009 : 15:01:30
Promeni potpis i dace rezultat

Brek je odlican i pridruzujem se zeljama za nastavkom
Tex Willer Posted - 30/09/2009 : 13:11:31
Zna li neko hoce li biti nastavak Breka?
kico Posted - 30/09/2009 : 10:26:31
quote:
Originally posted by rocco21
A onima što su poklon vozali 1367 kilometra, ništa!?


Hvala i onima šta su vozili 1367 kilometara.
Bez njih ne bih ni dobio poklone...
rocco21 Posted - 29/09/2009 : 22:03:06
quote:
Originally posted by kico

Darko,
hvala na poklonu!





A onima što su poklon vozali 1367 kilometra, ništa!?
kico Posted - 29/09/2009 : 11:30:15
Darko,
hvala na poklonu!

Deers Posted - 01/09/2009 : 20:45:29
I što je na kraju bilo sa time. Da li ga ima za kupit di u Hrvatskoj i kolika je cijena?
kico Posted - 20/07/2009 : 22:44:24
I treću Karmu.
kico Posted - 20/07/2009 : 22:30:56
quote:
Originally posted by BlekenDekara

trebalo bi do libellusa da stigne par komada uskoro.
e sad, obzirom da je wuk zapalio na more na tri sedmice nisam siguran koliko je to "uskoro" uskoro ali u najgorem sluchaju par komada tju ja doneti u poseti prestonici vam u drugoj polovini avgusta pa tjemo tada ostaviti i jednu komadinu za tebe, druze kitjo:))



I Sergeja obavezno.
Hvala ti.
BlekenDekara Posted - 20/07/2009 : 19:49:58
trebalo bi do libellusa da stigne par komada uskoro.
e sad, obzirom da je wuk zapalio na more na tri sedmice nisam siguran koliko je to "uskoro" uskoro ali u najgorem sluchaju par komada tju ja doneti u poseti prestonici vam u drugoj polovini avgusta pa tjemo tada ostaviti i jednu komadinu za tebe, druze kitjo:))
kico Posted - 20/07/2009 : 18:29:28
Kako ću ja ovo nabavit?
JefCostello Posted - 12/07/2009 : 12:52:56
Da li je ovo u prodaji?
Gaston Posted - 08/07/2009 : 20:05:02
Darko je Bog! Premda imam i staro izdanje, naravno, kupujem i ovo!
rommel Posted - 08/07/2009 : 09:54:26
yep
ninel Posted - 08/07/2009 : 09:19:46

[/quote]vukmirović - 1000 domaćih junaka(heroja?) - tako nekako zaboravio sam
[/quote]

Hiljadu bogova Domovinije
shommy Posted - 07/07/2009 : 13:40:13
Za 51-og kunica HC ovo je greh ne kupiti

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000