forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Najbolje od američkog superherojskog stripa

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Obi-wan Posted - 18/06/2008 : 19:57:00
Ovaj topic bi trebao poslužiti kao pomoć kod izbora šta nabaviti i čitati u moru stripova izdavača DC, Marvel, Image, Top Cow, Dark Horse i ostalih.
Predlažem da svatko preporuči do 10 naslova ili serijala koje obavezno treba pročitati.
Treba gledati da su u pitanju naslovi koji nisu prevedeni na naš jezik.
Molio bih da preporučite samo ono što vam se najviše dopalo (pa makar to bio samo jedan naslov).
I budite što precizniji kod naziva i broja stripova (ako je serijal u pitanju).

Obi-wan
Invincible ultimate collection (1-6)
Hulk: Planet Hulk,World war Hulk
Batman: Hush,The Dark Knight returns,All-star Batman & Robin
Superman: All-star Superman (1,2),Red son
Wolverine: Origin
Astonishing X-men (1-4)
Punisher MAX (1-10),From first to last
Kingdom come
Marvel 1602
Civil war
Daredevil: Redemption,Guardian devil,Bendis (run)
Astounding Wolf-man (1-4)
Thor (1-3) - Straczynski
Captain America - Brubaker (run)

Man_of_Steel
Civil war: Front line
Astonishing X-men
Ultimates
Marvel zombies

Djole
Sinestro corps war
Planet Hulk
World war Hulk
52
Booster gold
The order
All star Superman

jaki
Grendel tales: Devils and death

beli luk
Crisis on Infinite Earths
Identity Crisis
Countdown to Infinite Crisis (OMAC Project,Villans United,Day of Vengance,Rann-Thanagar war
Crisis of Consinence
Infinite Crisis
52
Countdown to Final Crisis
Final Crisis

Manhunter
Kingdom come
AvP omnibus
Arkham asylum
The walking dead
The immortal iron fist

vope
Silver Surfer: Requiem
Anihilation

realist
Punisher: Up is down and black is white

Lord Vader89
Tales of the jedi
Thrawn trilogy: Heir to the empire,Dark force rising,The last command
Prelude to rebellion
Dark Empire
Ex machina

swamp thing
Animal man 1-3
The Umbrella Academy 1,2
New X men ultimate collection 1-3
Swamp Thing 1-6
Wolverine: Old Man Logan
We3

sloppy
the goon
wormwood (templesmith ne ennis)
hip-flask
pax romana
earth x, umiverse x, paradise x
hitman
100 bullets
seven solders of victory
nextwave: agents of H.A.T.E.
the imortal iron fist (brubacker)
captain america (brubacker)
justice
dicks
Promethea
Top 10

Djeno
INVINCIBLE
SAVAGE DRAGON
PUNISHER Limited Series 1-5.

mcn
Ambush Bug
She Hulk (Byrne, pa Slott)
Authority (Ellis)
Miracleman
Flash (Messner-Loebs)
Tom Strong

Billy_the_Kid
Batman - Hush, Return of Jason Todd, Year one
Daredevil - Devil in cell block D
Marvel Zombies vol 1 komplet sa UFF
Wolverine Origin
Superman - Secret Identity, Whatever Happened To The Man Of Tomorrow?
Ultimate X men - Apocalypse arc
Ultimate Spider-man - Clone Saga
Punisher - sve od Marvel Knights, a od MAX: Baracuda, Up is Down...

Gil-galad
Daredevil: Born again
Thor (Straczynski)
Camelot 3000
Essential Silver Surfer vol.1

Emir Pasanovic
Blue beetle

Paka01
52
Animal Man (Grant Morrison i Peter Milligan)
Batman: The Long Halloween
Flash (Mark Waid)
Green Arrow: Quiver
Green Lantern (Geoff Johns)
Identity Crisis
JSA
League of Extraordinary Gentleman (vol. 1 & 2)
Marvels
Miracleman (Alan Moore)
Spawn: Početak
Superman: Red Son
The Golden Age
Thor (Walter Simonson)
Watchmen

Born To Run
Thor - J. Michael Straczynski
Silver surfer requiem - JMS
Supreme power - JMS
Rising stars - JMS
Daredevil - Miler,Brubaker,Bendis,Kevin Smith
Powers - Bendis
Punisher,Boys,The Pro - Ennis
Punisher - Aaron
All star Superman
Swamp thing - Moore
Ex machina - Vaughan
Invincible - Kirkman
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 13/05/2020 : 18:51:21
Hvala Spectre!
Spectre Posted - 13/05/2020 : 09:39:18
quote:
Originally posted by going going

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/A1Aw2MeL0WL.jpg

Koliko bi trebalo da bude ovih paperbackova koji obuhvataju ceo Perezov run?
I kako se onima koji su citali Wonder Woman cini ovaj run? Je l se on smatra medju boljima? Je l ce price biti sve bolje ili?

https://1.bp.blogspot.com/-ssKrF-lF8PQ/VeHJDfG63XI/AAAAAAAAYzQ/gvFngmQ0WOM/s1600/01a.jpg

Ovih novih tpb-ova bi ako se ne varam trebalo biti 6 ukupno zajedno sa War of The Gods crossoverom koji pokrivaju cijeli Perezov serijal.

A sad, da li je najbolji ili slijede bolji je individualno, nekima je ovo najbolje, nekima recimo kasniji run Grega Rucke, nekome nešto treće.

Meni osobno je Perez najdraži jer sam počeo čitati DC početkom devedesetih, tako da su mi općenito Jurgens i Byrne najdraži na Supermanu, Perez na Wonder Woman i Doug Moench na Batmanu.
going going Posted - 12/05/2020 : 16:41:50
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/A1Aw2MeL0WL.jpg

Nabavio u drugara i citam prvi tradepaperback Wonder Woman od Georgea Pereza. Procitao sam do sad prva tri broja i jako sam zadovoljan. Posto se ovo desava posle Crisis on infinite earths imamo novi origin i osavremenjivanje Wondero Woman, upravo ono sto meni treba jer se nisam sa njom do sad susretao u stripovima. Uopste nisam znao origin wonder woman (sem da je Amazonka i to je to), nikad je nisam čitao zasebno, sem kad je gostovala negde. A nisam gledao ni ovaj novi dc-ev film sa gal gadot koji svi kazu da je odlican, tako da mi je odlicno legao ovaj oridžin stori u prvom broju. Dosta grcke mitologije, sjajan crtez Georgea Pereza i odlican kolor, jedino bih voleo da ima malo manje teksta po tabli, nekad se table guse u tekstu, nadam se da je u kasnijim brojevima vise cistih crteza a manje teksta.

Koliko bi trebalo da bude ovih paperbackova koji obuhvataju ceo Perezov run?
I kako se onima koji su citali Wonder Woman cini ovaj run? Je l se on smatra medju boljima? Je l ce price biti sve bolje ili?

https://1.bp.blogspot.com/-ssKrF-lF8PQ/VeHJDfG63XI/AAAAAAAAYzQ/gvFngmQ0WOM/s1600/01a.jpg
Peyo Posted - 10/05/2020 : 19:21:58
Imaš od Fibre (Daredevil). Ako srpski nije smetnja imaš izdanja od Čarobne knjige.

Striparnice /u Zagrebu Stripovi na kvadrat, Skab612 i knjižare/Školska knjiga.
fler Posted - 10/05/2020 : 19:05:04
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ako dečku engleski nije problem, dosta se lako mogu nabaviti strana izdanja. Ima ih i u lokalnim striparnicama.

Ma znam, u to sam već upućen

Koliko sam skužio, nije još za engleski,
tako da zasad treba prijevod.
jagodanbg Posted - 10/05/2020 : 19:01:38
Phoenix Press
Mr. Bushido Posted - 10/05/2020 : 18:52:13
quote:
Originally posted by fler

Eh.
Pita me frend za klinca, htio bi mu nešto uzeti jer se loži na Marvel filmove -
podržavam, treba odgajati mlade nade,
samo nisam baš nešto od pomoći jer sam slabo tj. nikako u toku s prijevodima.

Znam za davna kiosk izdanja, većinu sam svojevremeno i kupovao,
ali je to sad gnjavaža za nabavljati ..
Bit će valjda nešto od onoga što se trenutno može pokupiti po knjižarama,
da ga ne guram u oglasnike i aukcije.

Hvala!

Ako dečku engleski nije problem, dosta se lako mogu nabaviti strana izdanja. Ima ih i u lokalnim striparnicama.
fler Posted - 10/05/2020 : 18:41:56
Eh.
Pita me frend za klinca, htio bi mu nešto uzeti jer se loži na Marvel filmove -
podržavam, treba odgajati mlade nade,
samo nisam baš nešto od pomoći jer sam slabo tj. nikako u toku s prijevodima.

Znam za davna kiosk izdanja, većinu sam svojevremeno i kupovao,
ali je to sad gnjavaža za nabavljati ..
Bit će valjda nešto od onoga što se trenutno može pokupiti po knjižarama,
da ga ne guram u oglasnike i aukcije.

Hvala!
Mr. Bushido Posted - 10/05/2020 : 18:34:29
quote:
Originally posted by fler

Pojma nemam gdje da stavim, pa evo ovdje:
tko sve na ovim prostorima izdaje američanske superheroje?
Znam za Fibru, Darkwood, Čarobnu knjigu .. koga sam zaboravio?

Ima li uopće regularnih kiosk izdanja,
ili su sve albumi/kolekcije?

Bookglobe, LMI i Slobodna Dalmacija su također izdavali. Egmont isto nešto sitno, kao i Turbo Limač i Dani.

Mislim da je Egmont zadnji izdavao superheroje na kioscima. Prije njega Bookglobe, LMI i Slobodna Dalmacija.
fler Posted - 10/05/2020 : 18:26:37
Pojma nemam gdje da stavim, pa evo ovdje:
tko sve na ovim prostorima izdaje američanske superheroje?
Znam za Fibru, Darkwood, Čarobnu knjigu .. koga sam zaboravio?

Ima li uopće regularnih kiosk izdanja,
ili su sve albumi/kolekcije?
Gil-galad Posted - 18/04/2020 : 03:56:20
Hajde da postavim ovde...
https://www.beforeafter.rs/kultura/srebrni-letac-do-poslednjeg-daha/
swamp thing Posted - 08/05/2017 : 21:16:26
Miks superherojskog i nesuperherojskog...

Hellboy vol. 1-7 + Hellboy/Batman/Starman (u sveskama System Comics-a) C/B

Interesantno mi je bilo poređenje Minjolinog rada na Hellboy-u sa haiku poezijom, nekako najplastičnija moguća asocijacija. I to ne samo što se tiče crteža, koji je sveden i naizgled prejednostavan (a zapravo govori mnogo više nego neka detaljna izdrkavanja, kao što i skriva dovoljno da čitalac dobije gotovo opipljiv osjećaj onostranog, drugih svjetova koji nas gledaju u oči, dok smo mi nemoćni da uzvratimo pogled, već možemo samo da osjetimo sugestivnu jezu na potiljku i vratu), već i priče, koja ne zamotava ništa, koja ne razvlači, koja nam u glavu baca novi zadatak, zaplet, akciju, rješenje, bez puno palamuđenja. A opet, što sam već spominjao u vezi crteža, ostavlja nas sa brojnim pitanjima, toliko koliko i treba, jer kakva bi u tim misterijama, legendama, predanjima koja se provlače kroz serijal uopšte bila čar da nam se sve razotkrije, učini stvarnim koliko i svijet koji vidimo oko sebe...
1944. godine grupa nacista eksperimentiše sa onostranim, s ciljem da preokrene tok rata u Hitlerovu korist. Rezultat je prizvanje Helboja, naizgled demona iz Pakla, koji ipak pada u ruke saveznika i počinje da radi s njima na čišćenju raznih karakondžula koje prijete opstanku svijeta. Minjola u bućkuriš ubacuje mitove, legende, predanja iz svih krajeva svijeta, od onih opštepoznatih iz Grčke, do onih opskurnih, npr. iz Malezije, a onda doda koje zrno svoje mašte i zamiješa, ubacujući Helboja i ostalu bratiju u smješu. Naravno, tu su i nezaobilazni Lavkraft, Hodžson i drugi pisci skloni zavirivanju i grebanju po nedokučivom i stranom, kojima Minjola, sa očitom razigranošću, daje omaž i duboko poštovanje.
Sjajan serijal, zabavan, pametan, maštovit, jeziv, i atmosferičan u 3 majčine...

Hard Boiled 1-3 (System Comics) C/B

Frenk Miler je već operisan od bilo kakve sugestivnosti, misterioznosti i sličnog. Njegove priče su baš hard boiled, od a do b, brutalna mačo vožnja. Ovo je jedna dobra priča o vještačkoj inteligenciji, dobu konzumerizma i pitanju koju od onih ponuđenih pilula iz Matriksa izabrati, ali fokus ipak odlazi na crtež Džefa Deroua koji je abnormalno perverzan u svojoj detaljnosti, opsesivno. Koliko god je u c/b vidljivija krajnost do koje Derou ide, toliko je bez boje nemoguće do kraja razaznati šta je šta na pojedinim kadrovima. Takođe preporuka...
doom Posted - 09/04/2017 : 13:03:19

http://www.stripovi.com/recenzije/marvels-marv-mrv-0-4-marvels/2003/
1Euro Posted - 25/03/2017 : 14:32:10
molim pomoč:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=48658

postajte odgovor (ako ga znate...) u moj topik u svaštari jer ovdje rijetko zalazim
swamp thing Posted - 06/03/2017 : 16:59:16
quote:
Originally posted by Andrej

U 9. mjesecu napokon reprint Ennisovog Punishera u omnibus izdanju

https://www.amazon.com/Punisher-by-Garth-Ennis-Omnibus/dp/1302907883/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1488795493&sr=1-1&keywords=punisher+omnibus

Šteta što nije uključen The Resurrection of Ma Gnucci.
Ali obavezna nabavka...
Andrej Posted - 06/03/2017 : 11:20:05
U 9. mjesecu napokon reprint Ennisovog Punishera u omnibus izdanju

https://www.amazon.com/Punisher-by-Garth-Ennis-Omnibus/dp/1302907883/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1488795493&sr=1-1&keywords=punisher+omnibus
going going Posted - 06/03/2017 : 00:04:25
Odlicna analiza swamp! Samo pucaj sto vise ovakvih mini recenzija!
swamp thing Posted - 05/03/2017 : 18:44:11
Da, u ovom (starijem) izdanju je TKJ, a nema Wildstormovih priča, koje zauzimaju skoro polovicu novog. Meni nije falio jer imam TKJ u zasebnom izdanju.
Peyo Posted - 05/03/2017 : 17:54:00
Slična kompilacija iz 2006. nema neke priče, ali ima Killing Joke:
https://en.wikipedia.org/wiki/DC_Universe:_The_Stories_of_Alan_Moore
swamp thing Posted - 05/03/2017 : 14:49:24

DC UNIVERSE BY ALAN MOORE

Kompilacija priča koje je Mur radio za DC (ujedno i Wildstorm). I ovdje se vidi da se takav kao Mur jednom rađa, neke sjajne i vickaste ideje, kao i sposobnost da se iz prosječnih ideja izvuče maksimum sposobnošću pripovjedanja.
Kompilacija sadrži 16 priča:
"For the man who has everything" - Supermenu je rođendan i dobija jedan neočekivan poklon koji je u sebi dugo priželjkivao: mogućnost života na Kriptonu, koji je izbjegao katastrofu, tako da Sups nije ni došao na Zemlju. Jedna od onih "pazi šta želiš" ili "ko zna zašto je to dobro" priča. 7,5/10
"Night Olympics" - Zelena Strijela i njegova partnerica u lovu na zločince, koji prekida jedan "obični" zločinac. S jedne strane šprdanje sa time kako se te superheroje nikako ne može ubiti, iako daju toliko mogućnosti za to, a s druge opet i pokazuje zašto su ti heroji u stvari "super" i da se s njima zaista ne treba zajebavati. 7/10
"Mogo doesn't socialize" - kratka Green Lantern pričica, simpatična. 7/10
"Father's day" - najlošije iz ove kompilacije, za ne povjerovati da je ovo izašlo iz Murovog pera. Sem kraja koji donekle tjera na razmišljanje o porodičnim odnosima, bezvezarija. 5/10
"Brief lives" i "A man's world" - simpatične minijature iz svijeta Omega men, naročito je dobra druga priča koja govori o jednom potpuno drugačijem načinu začeća i rađanja u nekom drugom svijetu, i nekompatibilnosti s načinom kakav je prisutan kod sisara na Zemlji (ili nekoj sličnoj vrsti s neke druge planete). Skoro sam čitao neke recenzije Murovih djela od nekog strip-kritičara koji je recenzirao i ovu priču i popljuvao je, a iz osvrta se vidi da priču nije ni shvatio. Obje za 8/10
"The Jungle Line" - krosover Supermena i Čudovišta iz močvare, dovoljno zanimljivo. 7/10
"Tygers" - još jedna Green Lantern priča o neizbježnosti sudbine, odlično nacrtana. 8/10
"Footsteps" - priča iz Secret origins-a, s Fantom Strangerom u glavnoj ulozi, sa anđeoskim originom ovog šetača. 8/10
"In blackest night" - kako primiti u redove GL Corps-a lika u univerzumu u kom ne postoji svjetlost, samim tim ni predstava o bojama? Izuzetno interesantna ideja. 8,5/10
"Mortal Clay" - Betmenov godišnjak, nahvaljen (s razlogom), ljubav Klejfejsa III prema lutki ispričana tako da možemo da je poredimo sa svim pričama o ljubomori. 8,5/10
"Whatever happened to the Man of tomorrow?" - "posljednja" priča o Supermenu, izlazak iz naivnog doba superheroja u brutalnije moderno doba u kom nema mjesta za Supermena srebrnog doba. 8/10
Potom kreću priče iz Wildstorm univerzuma koje su i dalje ok, ali ništa posebno, "The big chill" o jednom novom načinu stvaranja univerzuma, četverodijelna priča Voodoo iz koje je najpozitivnije to što me je malo upoznala sa vuduom o kom nisam znao gotovo ništa, trodijelni "Byblows" i kratka priča iz Wild C.A.T.S., simpatična.
Svakako preporuka za ovu kompilaciju, jedino smatram podbačajem onu priču o Vigilanteu "Father's day", ostatak vrijedan čitanja i sa raznovrsnim crtačima koji su većinom na visokom nivou.
Vlaadisha Posted - 20/01/2017 : 23:07:23
could have fooled me
nagor Posted - 20/01/2017 : 20:19:04
Ja čitam/pratim samo dobre stripove. :)
Vlaadisha Posted - 20/01/2017 : 20:18:59
zakasnio si dve i po godine
nagor Posted - 20/01/2017 : 19:37:48
http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/books/news/thor-as-woman-marvel-reveals-new-incarnation-of-superhero-in-comic-series-9608661.html

Mr. Bushido Posted - 08/10/2016 : 13:02:33
Svakom bi se popisu dalo nešto oduzeti ili dodati, ovisno o tome tko ga čita. Ali bez obzira na to, ovo je jedan zbilja dobar popis.

Jedino bih sugerirao da se ne obraća pozornost na bibliografske podatke, jer sam primjetio da su nerijetko pogrešni ili nepotpuni.

http://www.hollywoodreporter.com/lists/superhero-comic-books-100-best-934371

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000