forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Ultras Posted - 11/03/2010 : 01:28:43

Prijatelji, evo jedne novine na pdf Bonelli koja ce (nadam se) svima prijati

Sveobuhvatni topik o Dilanu, omogućiće nam da na jednom mestu imamo sve dosada otvorene topike koji se tiču naseg junaka, biće arhiva popisa, recenzija... novim članovima ce dati prave smernice za nova saznanja, i najvažnije: pokrenuće nove Dilan Dog diskusije.

Na forumu je "Search" opcija neopravdano u aut fazonu, pa je novim članovima lakse da otvore nov topik pitajući nesto, nego da upotrebe ovu korisnu opciju. Isto tako - preskače se "Home" i direktno ide na forum da bi se trazila informacija da li je neki strip izasao, iako je tamo naslovnica već postavljena.

Blago ovog foruma su recenzije. Puno ih je, tako da ce mi trebati vremena da ih sve postavim ovde.

U sortiranju topika koje sam pronašao na forumu, biće promena. Treba naći "dobitnu formulu" da budu što pregledniji, podeljeni po kategorijama. Ono sto se nece promeniti je da su svi otvoreni za pisanje i da nikakva diktatura nije (i nece biti) sprovedena za postove koji se tiču stripova.

Sredom ćemo na ovom topiku otpočinjati novu DD temu. Koja ce tema biti aktuelna zavisiće od svih nas.
Ako imate nešto da predložite, ako ste uočili neke greške u popisima, ili pronasli na forumu jos neki Dilan topik . . . javite mi na PM (da u startu ne gusimo topik).

Obavezni linkovi:

Dylan Dog - tekst o junaku

Dylan Dog - Sergio Bonelli Editore

Dylan Dog - facebook

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
solar Posted - 05/12/2019 : 17:43:06
Roijeva daleko najgora.
dzoni Posted - 05/12/2019 : 17:41:11
upravo tako
going going Posted - 05/12/2019 : 17:03:41
Najbolje Stanova i Roijeva.
Deers Posted - 04/12/2019 : 21:19:33
Kao što je solar napisao, crteži u brojevima #400 su svi Cavenagovi. On je i obojio sve 4 naslovnice.
pcoro Posted - 04/12/2019 : 21:08:40
Na Roijevoj Dilan čudno drži pero. Inače volim Cavenagia ali sad bi rekao:
Stano
Villa
Cavenaggio
Roi

Fora su ona slova iza - 400. Čini mi se kao da ih je crtala ista ruka.
Osuđujem 4 naslovnice, to mi je ljigavo vabljenje para. Dok je stari Bonelli bio živ, toga ni bilo.
supermark Posted - 04/12/2019 : 20:09:21
Cavenago je Dylanu totalno promašio dužinu ruke
Inače mi je najbolja Roijeva, ali sve su odlične
solar Posted - 04/12/2019 : 20:07:41
gerilac1 Posted - 04/12/2019 : 20:06:46
Stanova mi se najvise svidza, ali i ostale su mi super. Cini mi se da cemo ovo vidjeti ubrzo u izdanju Veselog, bar sam dosao do takvog zakljucka iz njihovih komentara na Fb.
solar Posted - 04/12/2019 : 20:06:38
C/b verzija
Spock Posted - 04/12/2019 : 19:58:20
Stano
Villa
Roi
Cavenago
King Warrior Posted - 04/12/2019 : 18:22:47
1. Stano
2. Cavenago
3. Roi
4. Villa
Erick S Posted - 04/12/2019 : 18:22:43
Isto kao Barker! :-)
Barker Posted - 04/12/2019 : 16:40:26
Isto kao Dexters!
Dexters Posted - 04/12/2019 : 16:17:11
1. Stano (najbolji naravno)
2. Cavanego
3. Villa
4. Roi
Deers Posted - 04/12/2019 : 16:14:18
Meni Cavenagova.
Sarghan Posted - 04/12/2019 : 16:09:00
Jesam ja jedini kojem je Stanova naslovnica #400 najbolja?
Deers Posted - 04/12/2019 : 14:13:07
Ako se ne varam, Roi je crtao samo epilog od čeka je jedna tabla ovo:

morski Posted - 04/12/2019 : 11:05:19
stvarno, kakve neverovatne promene
mora da se druze sa ovima iz VC-a
4 naslovnice, "novi" stari logo...
auh!

edit: nego steta sto na ovim tablama nema roija
a sto se naslovnica tice, stano, villa, i eventualno roi
solar Posted - 04/12/2019 : 10:31:40
Corrado Roi
solar Posted - 04/12/2019 : 10:31:05
Claudio Villa
solar Posted - 04/12/2019 : 10:30:21
Angelo Stano
solar Posted - 04/12/2019 : 10:30:05
Evo četiri naslovnice 400. broja i novog loga.
Cavenago je također radio sve crteže "u dubini" broja 400 koji se nalazi Dilanu iznad glave na sve četiri naslovnice.

#400 (A)
Scenarij: Roberto Recchioni
Crtež: Angelo Stano, Corrado Roi
Naslovnica: Gigi Cavenago
Kolor: Giovanna Niro

https://www.sergiobonelli.it/dylan-dog/2019/12/04/albo/e-ora-l-apocalisse-cover-cavenago-1007472/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1573207922179.jpg--.jpg?1573207922000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1573207922576.jpg--.jpg?1573207923000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1573207923043.jpg--.jpg?1573207923000
going going Posted - 01/12/2019 : 20:48:40
quote:
Originally posted by koze123

Dilan Dog #348: Pogrešna ruka

Baraldijeva je novo pojačanje u redovnoj seriji Dilan Doga, i moj prvi susret sa njom je prošao i više nego dobro. Veoma pozitivan utisak na kraju epizode, uz nekoliko mana naravno. Pre svega dijalozi su veoma dobri, kao i odnosi između likova - pre svega mislim na Dilanov odnos sa Anitom koji teče prirodno i zanimljivo ga je pratiti. Priča je od samog početka dinamična, premisa je interesantna a Mari je to sasvim solidno ispratio. Baraldijeva veoma vešto prepliće sadašnjost sa flešbekovima i tu ostavlja prilično dobar utisak, što se ne može reći pri postavljanju tragova ka tome ko stoji iza dijaboličnog plana. Naime, scenaristkinja pokušava da nas navodi na jedan trag i mislio sam da će se na tome završiti, no ispalo je čudno, jer bi taj preokret bolje funkcionisao da je sam lik koji stoji iza svega bolje opisan i predstavljen na tako malom broju strana. Dakle, nikakvo iznenađenje, samo odjednom iskače, motivacija i ideja dobre ali realizacija na momente banalizovana. Mari... Nisam njegov veliki ljubitelj, on je dobar u predstavljanju gotike i mračnijih, grotesknijih priča, a ovde se veoma dobro uklapa i u tematici umetnosti. Stanova naslovnica ispodprosečna, idejno dobra, realizacija slaba - osoba koja grebe na slici treba biti prelepa plavuša a ne muškarac sa dugom kosom.

Sem toga treba naglasiti da ovde nema puno filozofiranja, a ono malo što stoji u pozadini je uglavnom suptilno provučeno. Lepo je predstavljen kontrast prelepe plavuše Anite i mraka u njoj sa mračnom Ritom koja daje život svemu što slika. Dve strane jedne medalje, život i smrt itd. Ništa spektakularno ali i bez ambicija da bude! Kraj, odnosno poslednje dve tri stranice su gužas, to priznajem.

Dakle, uzmite ovu epizodu kao jedan običan Dilanov slučaj, zabavno, nepretenciozno ali opet vešto napisano, dobro struktuirano i solidno crtežom ispraćeno. To je sve što ja očekujem od nepretenciozne Dilanove priče, "case of the month" ili kako god ga nazovemo. Tja, ne može ni svaki Dilan biti revolucionaran, niti treba tome naginjati.

P:7 S:8 C:7 N:4

Ne mogu da pronadjem svoj komentar za ovu epizodu na sajtu, ali se slazem skoro u potpunosti. Vrlo me je prijatno iznenadila epizoda, odlicna nepretenciozna epizoda sa dobrim dijalozima i dobrim zapletom.
koze123 Posted - 01/12/2019 : 16:28:39
Dilan Dog #348: Pogrešna ruka

Baraldijeva je novo pojačanje u redovnoj seriji Dilan Doga, i moj prvi susret sa njom je prošao i više nego dobro. Veoma pozitivan utisak na kraju epizode, uz nekoliko mana naravno. Pre svega dijalozi su veoma dobri, kao i odnosi između likova - pre svega mislim na Dilanov odnos sa Anitom koji teče prirodno i zanimljivo ga je pratiti. Priča je od samog početka dinamična, premisa je interesantna a Mari je to sasvim solidno ispratio. Baraldijeva veoma vešto prepliće sadašnjost sa flešbekovima i tu ostavlja prilično dobar utisak, što se ne može reći pri postavljanju tragova ka tome ko stoji iza dijaboličnog plana. Naime, scenaristkinja pokušava da nas navodi na jedan trag i mislio sam da će se na tome završiti, no ispalo je čudno, jer bi taj preokret bolje funkcionisao da je sam lik koji stoji iza svega bolje opisan i predstavljen na tako malom broju strana. Dakle, nikakvo iznenađenje, samo odjednom iskače, motivacija i ideja dobre ali realizacija na momente banalizovana. Mari... Nisam njegov veliki ljubitelj, on je dobar u predstavljanju gotike i mračnijih, grotesknijih priča, a ovde se veoma dobro uklapa i u tematici umetnosti. Stanova naslovnica ispodprosečna, idejno dobra, realizacija slaba - osoba koja grebe na slici treba biti prelepa plavuša a ne muškarac sa dugom kosom.

Sem toga treba naglasiti da ovde nema puno filozofiranja, a ono malo što stoji u pozadini je uglavnom suptilno provučeno. Lepo je predstavljen kontrast prelepe plavuše Anite i mraka u njoj sa mračnom Ritom koja daje život svemu što slika. Dve strane jedne medalje, život i smrt itd. Ništa spektakularno ali i bez ambicija da bude! Kraj, odnosno poslednje dve tri stranice su gužas, to priznajem.

Dakle, uzmite ovu epizodu kao jedan običan Dilanov slučaj, zabavno, nepretenciozno ali opet vešto napisano, dobro struktuirano i solidno crtežom ispraćeno. To je sve što ja očekujem od nepretenciozne Dilanove priče, "case of the month" ili kako god ga nazovemo. Tja, ne može ni svaki Dilan biti revolucionaran, niti treba tome naginjati.

P:7 S:8 C:7 N:4
morski Posted - 01/12/2019 : 09:17:43
quote:
Originally posted by vice

Poslije duge tišine

Predivna melankolična dilandogovska priča koja je ujedno i potpuna suprotnost onome šta DD jest, kao i savršen prikaz onog šta je uvik i bija - autorsko djelo Tiziana Sclavija. A ovim uratkom reka je mnogo, i malo, i ništa. Buka koja probija bubnjiće, tišina, dekadencija, skromnost, apstinencija i indulgencija. Početak i kraj. Kraj i početak.

Nije ovo nikakvo remekdjelo, ali se čita ka šta se čita poezija, a misli su poput onih koje imaš dok razmišljaš o jedinim ljudima do kojih ti je bilo stalo. I o sebi, kojeg mrziš, i voliš, i nešto između...

Osobno najdraži DD zadnjih par godina.

izuzetan komentar, vice
potpuno se slazem

da je barem jednom godisnje moguce procitati njegovu epizodu...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000