forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Metabaruni Integral

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 21/03/2007 : 19:04:09
Kao što je već bilo najavljeno na Fibrinim stranicama, krajem travnja izlazi iz tiska kompletna saga o Metabarunima podijeljena u dva integrala od po 264 stranice.

Hvala Darku na sjajnom prijevodu i Melini na prekrasnom dizajnu.

Ovdje su samo naslovnice oba albuma, a sve ostale informacije, uključujući i podeblji preview možete vidjeti na http://www.fibra.hr/index.asp?cat=3&SeriesID=4

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Tonto Posted - 19/06/2019 : 00:02:49
quote:
Originally posted by Dennis_112

Dvoumim se da li uzet ovo na ljetnom popustu. Što misle znalci, hoće mi se sivdjeti ako mi Inkal nije bio nešto?

Moje iskustvo sa Inkalom je da sam prvih 50tak stranica bio oduševljen, svijet i crtež su mi genijalni i priča je zanimljivo počela. No kasnije mi je postala prekonfuzna, jako brzo i puno mijenja fokus i nije mi sjelo sve skupa, na silu pročitao do kraja. Svijet me i dalje privlači, a i cijeli serijal je jako popularan, pa se pitam hoće li mi se druge stvari možda više svidjeti :)

Metabaruni su najbolji jodorowsky. Cista epika.
supermark Posted - 18/06/2019 : 23:32:20
quote:
Originally posted by Dennis_112

Dvoumim se da li uzet ovo na ljetnom popustu. Što misle znalci, hoće mi se sivdjeti ako mi Inkal nije bio nešto?

hoće
Dennis_112 Posted - 18/06/2019 : 21:22:49

Moje iskustvo sa Inkalom je da sam prvih 50tak stranica bio oduševljen, svijet i crtež su mi genijalni i priča je zanimljivo počela. No kasnije mi je postala prekonfuzna, jako brzo i puno mijenja fokus i nije mi sjelo sve skupa, na silu pročitao do kraja. Svijet me i dalje privlači, a i cijeli serijal je jako popularan, pa se pitam hoće li mi se druge stvari možda više svidjeti :)
vice Posted - 20/05/2019 : 17:14:03
quote:
Originally posted by jaki

Ono,dođeš na liber na štand fibre i uzmeš stripova za 5000 kuna i ladno molim vas na 12 rata.

To je to.
DiSkAcH Posted - 20/05/2019 : 17:01:56
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by jaki

Marko možeš li mi nešto objasniti???
U USA izdanju Metabarona od Humanoida nema stranica od 5-14 tvoga izdanja.Te stranice su u USa objavljene posebno u malom tradeu Metabarons;Alpha i Omega skupa sa još 3 kratke priče od kojih je jedna od Moebiusa od 8 stranica po kojoj je doslovno precrtana ova Gimezova "izbačena"od 10 stranica.
Kod priče od Moebiusa piše da su te stranice(8)bile nacrtane za Incala ali su na kraju sabijene na 3 slike i bile objavljene u trećem albumu Incala.
Za priču od Gimeneza (10 stranica)piše;
;originalno objavljene u prvom albumu Metabaruna u Francuskoj ovih 10 stranica je bazirano na Moebiusovim stranicam koje je nacrtao za Incala.Ali u vremenu od kad je izašao prvi album u Francuskoj do objavljivanja u USa došlo je do promjene kontinuiteta u Incal universu i zbog toga nisu objavljene u metabarunima 1 USA.
Zanima me koje su to promjene u Incal universeu koje su uzročile izbacivanje tih stranica iz usa izdanja i da li si ti sada objavio "zastarjelo" izdanje Metabarona 1????????????????
By the way,osim te dvije pričice,u Alpi/Omegi su izašle još dvije pričice;
jedna od Gimeneza(14 stranica)koja objašnjava" origin" tetovaže koju nose pripadnici klana Castaka a
druga od Travisa Charesta(9 stranica)koja je praznik za oči(kao da ove od Gimeneza nisu).
Zanima me da li će te dvije pričiće biti objavljene u ovim integralima
ili možda naknadno??????????????????

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!

Konačno neko on-topic:)
Dakle, francuzi su izbacili tih 10 Gimenezovih stranica iz prvog albuma naknadno. Ne znam zasto, ali u novijim fr. izdanjima ih nema. Ovo o promjeni kontinuiteta mi je prvi glas o tome. Ako saznas vise o tome, javi, jako me zanima. Ja sam procijenio da bi to bilo zgodno objaviti, pa sam tih 10 stranica ipak ubacio nazad u taj prvi album. Moebiusovu pricu imam, ali to mi je bilo glupo ubacivati jer je identicna, ali je (Boze mi prosti) losije nacrtana, smatrao sam da je bolje popuniti visak stranica dodatnim naslovnicama i tekstovima. Ostale dvije pricice, Charestova i Crest of Castaka sam ostavio za, ako sve bude kako treba, knjigu o Metabarunima - Kuća predaka http://www.humano.com/catalogue/fiche_catal.php?id=34424&page=fiche_tome

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

Ah, pa pričalo se o tome, OK, nisam znao
Markos Posted - 20/05/2019 : 16:44:49
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by Wolfman
Možemo li mi koji imamo prvo izdanje nekako pročitati tu kratku priču (pdf recimo)?

Legitimno pitanje.

Imam Humanoidsovo izdanje i u njemu su dva dodatna kratka stripa:
-The Crest Of Castaka
-The Inkal's Dream

Pretpostavljam da je u ovo reprintu riječ o prvoj priči (zajedno imaju više od 16 stranica)?

Inkal's dream je službeno dio prvog albuma, pa to nije imalo smisla ponavljati, dakle, riječ je o prvoj priči , tako je.
DiSkAcH Posted - 20/05/2019 : 16:38:49
quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Možemo li mi koji imamo prvo izdanje nekako pročitati tu kratku priču (pdf recimo)?

Legitimno pitanje.

Imam Humanoidsovo izdanje i u njemu su dva dodatna kratka stripa:
-The Crest Of Castaka
-The Inkal's Dream

Pretpostavljam da je u ovo reprintu riječ o prvoj priči (zajedno imaju više od 16 stranica)?

jaki Posted - 20/05/2019 : 16:17:04

Ono,dođeš na liber na štand fibre i uzmeš stripova za 5000 kuna i ladno molim vas na 12 rata.
RaoulDuke Posted - 20/05/2019 : 16:06:57
quote:

Što se plaćanja na rate tiče, radimo nešto po tom pitanju s kartičarima, pa ćemo vidjeti...

Za svaku pohvalu
Markos Posted - 20/05/2019 : 15:51:15
Što se plaćanja na rate tiče, radimo nešto po tom pitanju s kartičarima, pa ćemo vidjeti...
Dalen Posted - 20/05/2019 : 15:42:47
quote:

Legitimno pitanje.
jaki Posted - 20/05/2019 : 14:10:34
Kad bi Fibra uvela plaćanje u ratama to bi bio ogroman plus za sve
Grabb Posted - 20/05/2019 : 14:09:28
U jednu ruku mi je čak i drago da nije izašlo za CRŠ. I previše sam iskeširao na štandu, a slijedi mi rega za auto... Srpanj će biti taman, pogotovo što uz ovo pikiram još nekoliko naslova.
DiSkAcH Posted - 18/05/2019 : 11:27:06
quote:

Od danas, konačno, u prodaji dugo traženi i priželjkivani reprint Metabaruna, s tim da smo u drugu knjigu u ovom novom izdanju dodali još jednu kratku priču od 16 stranica.

Weeeeeeeeeee

Vidim i da je cijena sa 270kn x2 sada 250kn x2.
Ovo uzimam sad čim bude popust (ako bude) u 7-om mjesecu
jaki Posted - 16/05/2019 : 15:43:21
Metabaruni:Fibra,Beli Put,Fibra reprint,Čarobna knjiga...
Ukupno koliko primjeraka?
fler Posted - 16/05/2019 : 14:12:44
Nadam se da baš nema 5 primjeraka reprinta na lageru,
ne mogu prije lipnja.

EDIT:
sad je valjda jasnije
Markos Posted - 16/05/2019 : 11:48:14
Hm.
Wolfman Posted - 16/05/2019 : 10:00:18
Markos Posted - 15/05/2019 : 17:08:55
Od danas, konačno, u prodaji dugo traženi i priželjkivani reprint Metabaruna, s tim da smo u drugu knjigu u ovom novom izdanju dodali još jednu kratku priču od 16 stranica.
fler Posted - 31/12/2018 : 01:27:01
Ajd super.
Čitao sam neke dijelove zasebno,
ali bi bilo lijepo imati sve na jednom mjestu -
a dok sam ih se sjetio uzeti, rasprodalo se.
jaki Posted - 31/12/2018 : 01:11:39
Reka je Marko 2019 u toku godine.
Tehnoočeve nije spominja zasda ali tko zna možda i oni dođu 2020:)
fler Posted - 31/12/2018 : 00:53:59
(malo kasnim)
Taman tražim informacije o reprintu

Zna li se kada, bar otprilike?
Odnosi li se to i na Tehnoočeve?
DiSkAcH Posted - 14/10/2018 : 20:05:56
Ja kupujem ako bude i na papiru od bureka :P
jaki Posted - 14/10/2018 : 19:50:43
Ako bude na matu-kupujem!
DiSkAcH Posted - 14/10/2018 : 19:10:59
To znam sada, ali moj post je star dvije godine...

EDIT: I da, što se mene tiče jedan primjerak intergala je već prodan, platio bi odmah da mogu :D

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000