forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ZG naklada - Gaston i Valijant - pitanje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
byoman Posted - 15/12/2008 : 14:00:08
E ovako.
Search mi ne radi (ne znam zašto) pa sam otvorio novi topik. Ako sam zeznuo, nek moderatori slobodno zaključaju/premjeste/votevr.

Zanima me oće li izlazit još Gastona? Koliko vidim na stripovi na kvadrat sajtu, zadnji album, sedmi, je izašao 2007.

A Valijant? Jel i on izlazi redovno?
14   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Gil-galad Posted - 25/03/2010 : 01:27:49
Da li neko može da mi skenira predgovor Darka Macana za prvi tom Valianta od ZG naklade i pošalje na andrax83@gmail.com

Hvala!

EDIT: Anyone? Jako bih voleo da pročitam taj tekst.
anto Posted - 17/03/2010 : 19:37:18
Ja sam odlučio da uzimam ZN-ove Valiante, jer ipak da jurim MP-ove HC izdanja treba mnogo para , a još više živaca !
Za 17 HC glancera traži se po 700 evra , što je mnogo mnogo je!
Samo bih voleo da nam ZN podari i Srednjovekovni Zamak.
Gil-galad Posted - 17/03/2010 : 17:31:41
quote:
Originally posted by Renky

Aha, mislija si na Ben Bolta sa kacigom, da je to bolje od druge polovice Fosterovog opusa??
Da da, sad kužim mada i dalje ostaje uz dodatak .





Dooobraaa!!!
Renky Posted - 17/03/2010 : 17:22:03
Aha, mislija si na Ben Bolta na sa kacigom, da je to bolje od druge polovice Fosterovog opusa??
Da da, sad kužim mada i dalje ostaje uz dodatak .

Gil-galad Posted - 17/03/2010 : 17:16:02
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Gil-galad
Ta polovina je ionako najmanje duplo bitnija i bolja od druge (Fosterove)...







Pa jeste, realno dosta opada kvalitet u toj drugoj polovini Fosterovog opusa. Mislim na priču, ne na crtež, naravno. Okej, ima lepih momenata, kad ukroti Arvaka npr. (10. tom), legendarna bitka kod Badon Hilla (13. tom), ali se Hal sve više ponavljao...

I to je tako trajalo sve dok Cullen Murphy nije preuzeo pisanje scenarija, zato bih voleo da Marketprint drži neki ritam od barem jednog toma godišnje.

quote:
Originally posted by cat claw

U planu jeste, a kad ce Valijant 20, zaista ne znam. Danas, na zalost, nije zdravo planirati, jos manje obecati pa ne ispuniti.
Znam da ovo nije zadovoljavajuci odgovor, al sta nam je, tu nam je.



Okej, bar nešto... Hvala! Daj Bože da bude za Sajam knjiga na jesen.

quote:
Originally posted by alexts

Što se tiče Marketprinta, s obzirom da svog Valijanta izdaju decenijama i preskoče i po neku godinu sa izdavanjem (kao prošlu), bez obzira na to što su nastavili sa DŽ.K. Marfijem predlažem im da ipak ovu ediciju okončaju posle 30-ak godina, što bi bilo razumno i najbolje sa okruglim brojem, kao što je 20.



Ma kakvi samo prošlu, još krajem 2007. je izašla 19-ica...

A kad smo već kod okruglog broja, neka bude najmanje 30, nebitno za koliko godina. Baš ima sjajnih epizoda od Murphyjevih kasnije...
Pavel Posted - 17/03/2010 : 16:05:46
Valijant je cb na ogromnom formatu (veličina nekadašnjih novina), a Gaston u koloru na A4. Izlaze i jedan i drugi i trebali bi biti objavljeni u potpunosti. Valijanta bi trebalo biti 16 svezaka (misli se dakako samo na Fosterov rad), a Gastona 19 kao i u Francuskoj.
alexts Posted - 17/03/2010 : 15:56:00
Ova ZG naklada ne daje ni najosnovnije informacije za svoja izdanja - da li su Valijant i Gaston cb ili u boji ili je jedno cb, a drugo u boji?

A niko da postavi neku sliku na ovom forumu da se vidi kako ta izdanja stvarno izgledaju.

Što se tiče Marketprinta, s obzirom da svog Valijanta izdaju decenijama i preskoče i po neku godinu sa izdavanjem (kao prošlu), bez obzira na to što su nastavili sa DŽ.K. Marfijem predlažem im da ipak ovu ediciju okončaju posle 30-ak godina, što bi bilo razumno i najbolje sa okruglim brojem, kao što je 20.
cat claw Posted - 17/03/2010 : 15:16:51
U planu jeste, a kad ce Valijant 20, zaista ne znam. Danas, na zalost, nije zdravo planirati, jos manje obecati pa ne ispuniti.
Znam da ovo nije zadovoljavajuci odgovor, al sta nam je, tu nam je.
Renky Posted - 17/03/2010 : 03:19:50
quote:
Originally posted by Gil-galad
Ta polovina je ionako najmanje duplo bitnija i bolja od druge (Fosterove)...



Gil-galad Posted - 17/03/2010 : 01:05:06
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ne želim zbog ovoga otvarati novu temu, ali evo što na stranici Zagrebačke naklade piše o novim izdanjima.

quote:
Meni depresiju najbolje liječe stripovi. Gaston mi uvijek podigne raspoloženje. Zato smo i dali prevoditi nove epizode - desetu i jedanaestu. Njih planiramo objaviti tijekom ljeta. Tu je i Princ Valiant br. 8. Jako važan broj jer s njim smo dogurali do pola puta. Nažalost, tek pola puta. No ipak smo zadovoljni jer smo za ovo do sada napravljeno dobili pregršt pohvala.




Ta polovina je ionako najmanje duplo bitnija i bolja od druge (Fosterove)...

Nego - podseti me ovo... Marketprinte, hoće li već jednom izaći taj 20. tom? (Čika Bane, neki odgovor, please!) Nije Val preterano isplativ za izdavače, znam, ali kad ste već krenuli s Murphyjem...
Mr. Bushido Posted - 17/03/2010 : 00:28:59
Ne želim zbog ovoga otvarati novu temu, ali evo što na stranici Zagrebačke naklade piše o novim izdanjima.

quote:
Meni depresiju najbolje liječe stripovi. Gaston mi uvijek podigne raspoloženje. Zato smo i dali prevoditi nove epizode - desetu i jedanaestu. Njih planiramo objaviti tijekom ljeta. Tu je i Princ Valiant br. 8. Jako važan broj jer s njim smo dogurali do pola puta. Nažalost, tek pola puta. No ipak smo zadovoljni jer smo za ovo do sada napravljeno dobili pregršt pohvala.
Renky Posted - 15/12/2008 : 16:12:38
Na Interliberu mi je rečeno da su u završnoj fazi dva nova Gastona i jedan PV. Valjda početkom 2009.
kico Posted - 15/12/2008 : 15:15:18
Da,
meni je potvrđeno na mail da će se izdati dva nova albuma Gastona i jedan Valianta.
Najavljeni su bili u deseti (!) mjesec.
Slao sam mailove i kasnije.
Na njih nije odgovarano.
jaki Posted - 15/12/2008 : 14:04:38

Dosada je izašlo 6 Valianta i pretpostavljam da će se nastaviti dalje,sporim tempom kao i dosada??

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000