forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Svagdanja Borba 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 03/11/2008 : 16:05:36

Marco pokušava nastaviti živjeti nakon očeve smrti. Svagdanja je to borba s vlastitom tjeskobom, uspomenama na oca, majčinom samoćom, supruginom željom za djetetom i potrebom da pomogne radnicima u brodogradilištu koje se zatvara. Drugi, završni dio ovog iznimnog djela nastavlja u istom tonu kao i prvi, koji je naprečac osvojio svjetsku i domaću publiku. Taj snažan kontrast sjete i sreće, očajničke potrage za smislom života i bezbrižnog uživanja u malim stvarima, obiteljske idile i beznađa stvarnog svijeta nasmijat će vas i rastužiti do suza, ostavljajući gorkoslatki okus u ustima za sobom.

Svagdanja borba je tako osobna, a ipak tako univerzalna; tako bliska, a ipak tako daleka; tako topla, a ipak tako hladna. Pročitat ćete je u dahu, ali odjeke ćete joj čuti još dugo, dugo nakon što je odložite.

Svagdanja borba je jedan od ključnih suvremenih francuskih (a što se mene tiče, i svjetskih) stripova. U ovom dugoočekivanom nastavku možete pročitati kraj priče o Marcu i svijetu oko njega.

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=6&TitleID=72
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Felagund Posted - 07/03/2013 : 01:58:13
Evo napokon da sam i ja procitao ova dva stripa, jucer jedinicu i danas dvojku. Stvarno jako dobri stripovi. Nebi ih sad nazvao genijalnima, ali to je mozda zato sto sam jos mlad i nisam prozivio dosta pa se ne mogu poistovjetiti sa nekim stvarima, a mozda je samo stvar u tome da ce mi neke stvari sjesti na svoje mjesto nakon ponovnog citanja. U svakom slucaju strip vrijedan citanja i razmisljanja o njemu.
Gil-galad Posted - 03/10/2010 : 18:10:32
Prochitao konachno...

Treca epizoda u potpunosti prati atmosferu prve dve, dok chetvrta nudi neshto vishe. Marco je zreliji, poprima neke karakteristike tipichnog matorca, shto se vidi iz njegovog odnosa sa cerkicom. Ali, i Larcenetov autorski izraz je zreliji, sigurniji, pa sam se i sam osetio nekako ozbiljnije i zamislio se nad onim shto me tek cheka, zasnivanje porodice, pre svega...

"Ako se ne umre, treba odluchiti ziveti." - sjajna misao.
Cancerman Posted - 28/03/2010 : 17:42:56
Da li neko iz Novog Sada ili okoline ima "Svagdanju borbu" i rad ju je pozajmiti na nekoliko dana zato sto bih jako voleo da je procitam, a nisam siguran kada cu biti u prilici da je kupim?
Obi-wan Posted - 07/03/2010 : 21:31:49
quote:
Originally posted by Archy

Upravo sam pročito oba djela i mogu slobodno reći da me nije već dugo vremena jedan strip ovako oduševio.

Na prvi pogled, crtež je u teškoj banani, ali se pri čitanju to uopće ne primjeti.

Neću puno filozofirati, jer postoji već brdo recenzija, ali strip je fenomenalno fantastičan!


To je jedan od onih stripova gdje jednostavno nije potreban drugačiji crtež. Priča je dominantan element...
Archy Posted - 07/03/2010 : 21:29:53
Upravo sam pročito oba djela i mogu slobodno reći da me nije već dugo vremena jedan strip ovako oduševio.

Na prvi pogled, crtež je u teškoj banani, ali se pri čitanju to uopće ne primjeti.

Neću puno filozofirati, jer postoji već brdo recenzija, ali strip je fenomenalno fantastičan!
Gil-galad Posted - 30/10/2009 : 01:22:27
Pročitao keca, uskoro pazarim i dvojku...

Prvi utisak kada sam uzeo ovaj strip u ruke bio je da se radi o jednom od tehnički najsavršenijih izdanja koje sam ikada video. Svako je na svoj način dobar, bilo BP, Libellus, Fibra, a odnedavno i VČ albumi, ali Svagdanja borba je bez greške. Bravo, Markose, za to!

Glede samog stripa, pada mi na pamet nešto što sam skoro pročitao na mom omiljenom sajtu, vezano za izbor sadržaja koje su ljudi voleli kao mlađi: "Nothing could be more boring than reading an ordinary novel where ordinary people do ordinary things." E, uz ovakve priče se to menja.

Meni se recimo (donekle slična tema) daleko, daleko više dopala Autocesta Sunca, ali u svakom slučaju - SB je jako dobar strip. Jedva čekam i drugu knjigu da nabavim...
srdjandj Posted - 23/10/2009 : 19:59:28
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by srdjandj

Samo da se pohvalim da sam danas dobio Svagdanju borbu 1 i 2 i sad jedva čekam da počnem sa čitanjem!



Zvucis kao tip u cijeoj se sobi skida zgodna cura, a ti trcis na internet kako bi nam to obznanio!



Pa šta se može...
Eto, da se i ja malo ulizujem izdavačima.
srdjandj Posted - 23/10/2009 : 17:29:52
Samo da se pohvalim da sam danas dobio Svagdanju borbu 1 i 2 i sad jedva čekam da počnem sa čitanjem!
globinjo Posted - 27/05/2009 : 23:37:59
quote:
Originally posted by teller

...preporučam...
koga? ....ženu ili strip?


ako nemaš ženu,curu,i ako ti drkanje nije dovoljno,platit ću ti ja kurvu...a,ako je imaš,žalim je...
Emir Pasanovic Posted - 27/05/2009 : 16:22:44
quote:
Originally posted by globinjo

šta je ovo došlo,da mene žena prisiljava pročitati jedan strip.


Prvi put sam razgovarao s gospođom globinjo ove godine, i ako takva inteligentna žena preporuča, onda se niko nema više šta pitati.
I drugi dio sam pročitao, i nisam nimalo razočaran u odnosu na prvi, s obzirom da se Manu nije držao već oprobanih recepata da privuče čitača nego se trudio svakom stranicom privući i uvući me još dublje u život tih malih ljudi.
S druge strane, čini jednu sjajnu cjelinu i ne sjećam se da je išta ostavio nedorečeno, tako da mi uopće ne bi smetalo ni da je ovo integral umjesto 2puta2 alibuma, ali eto.
Markos Posted - 27/05/2009 : 15:51:30
quote:
Originally posted by globinjo

"daj ne budi seljo,probaj"


teller Posted - 27/05/2009 : 15:06:52
...preporučam...
koga? ....ženu ili strip?
globinjo Posted - 27/05/2009 : 01:31:28
šta je ovo došlo,da mene žena prisiljava pročitati jedan stripuzela ga na mafestu,svidio joj se strip..."ti ovo nisi čitao",odgovorih da nisam,da me odbija crtež..."daj ne budi seljo,probaj"...preporučam...
DusMan Posted - 01/05/2009 : 23:53:25
Kočiz.
Markos Posted - 01/05/2009 : 23:44:12
grc! Nadam se da ce Tajanstveni Alan ipak dobiti prvenstvo!
Le Samourai Posted - 01/05/2009 : 23:41:03
quote:
Originally posted by Markos

A ništa, sad, za kaznu, moraš pročitati kompletne avanture Karabine Slima ;)

Chim VC objavi kolekcionarsko koje im trazhe preko maila (true fact) bacam se na odradjivanje kazne. :D
Markos Posted - 01/05/2009 : 23:38:01
A ništa, sad, za kaznu, moraš pročitati kompletne avanture Karabine Slima;)
Le Samourai Posted - 01/05/2009 : 23:33:52
quote:
Originally posted by Markos

Obozavam ovo raditi: JESAM LI TI REKAO?:)

Znam, znam... :D

Chak sam izbegao i da kazhem kako mi je od pola prvog albuma i crtezh postao dobar, da ti makar uskratim tu satisfakciju, ali evo, bio mi lep dan pa sam darezhljiv. :p
Markos Posted - 01/05/2009 : 23:26:56
Obozavam ovo raditi: JESAM LI TI REKAO?:)
Le Samourai Posted - 01/05/2009 : 23:12:44
Evo, i ja prochitah, pa cu samo kratko:

Osvojio me je.

Svagdanja Borba nije revolucionaran strip koji pomera granice i koji je podlozhan nekoj prekompleksnoj analizi. On je jednostavno jedan saosecajni, mali, lepi, prisni, iskreni, ljudski strip o nekim univerzalnim zhivotnim stvarima koje se tichu valjda manje-vishe bilo koga. Pretpostavljam da sam imao dodatni stepen identifikacije buduci da se bavim aj da kazhemo umetnichkim stvarima (pa povremeno i fotografijom), kao i da zhivim dosta daleko od svojih roditelja, i, pa, josh gomila drugih stvari gde sam mogao da se prepoznam.

Chitanjem privjua, stekao sam utisak da se u stripu radi o pariskim twentysomethings koji ceo dan sede okolo, pushe gandzu i lupetaju, te me je to (uz crtezh koji me nije odushevio) jako destimulisalo da oprobam ovaj naslov. Ispostavilo se da taj (uistinu sporedni) element konzumacije marihuane zapravo i jeste, po meni, mozhda i najveca boljka stripa. Ne jer imam neshto protiv toga (daleko bilo ), vec zato shto mi, u odnosu na sve ostalo u stripu, to pushenje deluje nekako previshe lako, kao jedna pomalo lazhna tendencija da se bude kul, mada jebem li ga, to bi se isto za tu istu radnju moglo reci u zhivotu.

Bilo kako bilo, izuzetno sam zadovoljan, mada ne mislim da je najbolji strip u poslednjih pet, deset ili koliko vec godina. Ono shto svakako jeste je odlichan strip. I, koliko god ljudi potencirali cmizdrenje nad ovim stripom (i sam sam mozhda malo zamaglio na mestu il' dva), mnogo vishe puta sam se naglas i grohotom nasmejao.
JefCostello Posted - 30/04/2009 : 20:20:30
quote:
E, pa gotovo. Prelomih i uzeh prvu. Bolje bi vam bilo da valja.


which means da je stigla nova posiljka...
Darkwood here I come...
Markos Posted - 30/04/2009 : 19:14:41
Ja sam siguran da ces uskoro ici po nastavak.
darth-vader Posted - 30/04/2009 : 18:57:33
valjda tebi :D
Le Samourai Posted - 30/04/2009 : 18:21:55
E, pa gotovo. Prelomih i uzeh prvu. Bolje bi vam bilo da valja.
Obelix Posted - 12/04/2009 : 13:57:29
Oba dela sam kupio pre nekog vremena, a juce tek procitao prvi.

Svaka cast za strip, fantastiican je i sve cestitke izdavacu za odabir.

Nadam se da drugi nije daleko kvalitetom od prvog? Vidim podeljana misljenja, ali srecom vecinski pozitivna

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000