forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Koliko imate filmova i u kom su formatu...

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
radulovic marko Posted - 30/03/2010 : 16:42:52
Koliko imate filmova i kom su formatu ,gde ih cuvate....Evo je moja polica tu su skoro svi filmovi koji nesto vrede u istoriji kinematografije i normalno neki moji koji mi se svidjaju...Oskarovci od 1975,najbolji glumci i reditelji skoro sve je tu i 80 % su DVD formata sa orginalnim omotima ,20 % edicije reditelja i neki serijali glumaca.divx verzije 6x1..
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Luca_Torelli Posted - 28/01/2012 : 13:32:28
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Luca_Torelli

Dao sam si malo truda i pokušao prebrojati filmove na eksternom disku i došao sam do sljedeće brojke: 24 animirana + 10ak animiranih serija (Ugly Americans, Family Guy, Zlikavci, American Dad, Krtek, Baltazar...), 40 dokumentarnih, 60ak hrvatskih i ex-yu filmova, 60ak koncertnih snimaka, 12 serijala (Sopranos, Smogovci, Seinfeld, Curb Your Enthusiasm, The Walking Dead, HIMYM, Only Fools and Horses, Mash...) i preko 650 stranih igranih filmova.




pa čovječe koliko prostora na disku ti je sve to zauzelo?



0.99 TB

O glazbi da i ne govorim, za nju imam drugi eksterni disk
Darth Ivan Posted - 28/01/2012 : 01:12:07
quote:
Originally posted by Luca_Torelli

Dao sam si malo truda i pokušao prebrojati filmove na eksternom disku i došao sam do sljedeće brojke: 24 animirana + 10ak animiranih serija (Ugly Americans, Family Guy, Zlikavci, American Dad, Krtek, Baltazar...), 40 dokumentarnih, 60ak hrvatskih i ex-yu filmova, 60ak koncertnih snimaka, 12 serijala (Sopranos, Smogovci, Seinfeld, Curb Your Enthusiasm, The Walking Dead, HIMYM, Only Fools and Horses, Mash...) i preko 650 stranih igranih filmova.




pa čovječe koliko prostora na disku ti je sve to zauzelo?
Luca_Torelli Posted - 27/01/2012 : 19:42:50
Bome, "dosadi" nije dosadno u životu, ovo je prava pravcata filmska kolekcija! Znam čovjeka koji bi ubio za nju

Dao sam si malo truda i pokušao prebrojati filmove na eksternom disku i došao sam do sljedeće brojke: 24 animirana + 10ak animiranih serija (Ugly Americans, Family Guy, Zlikavci, American Dad, Krtek, Baltazar...), 40 dokumentarnih, 60ak hrvatskih i ex-yu filmova, 60ak koncertnih snimaka, 12 serijala (Sopranos, Smogovci, Seinfeld, Curb Your Enthusiasm, The Walking Dead, HIMYM, Only Fools and Horses, Mash...) i preko 650 stranih igranih filmova.

Dobro, imam i četrdesetak originalnih DVD-ova te masu diviksa na DVD-ovima, a njih mi se sada ne da prebrojavati, nisam baš toliki mazohist...



dosada Posted - 15/01/2012 : 15:59:39
quote:
Originally posted by d.r.p

Ima li smisla da slikam svoj externi HD sa par stotina pirata ;



pa pogledaj moje police i spindlove, te "neobicne" kutije

jucer sam objasnjaval na vestern temi da i piratske verzije imaju svoju vrijednost i ja ih jako cijenim
d.r.p Posted - 15/01/2012 : 15:51:06
Ima li smisla da slikam svoj externi HD sa par stotina pirata ;
dosado svaka čast!
dosada Posted - 15/01/2012 : 15:49:53
quote:
Originally posted by Andrej

@dosada-ovo fenomenalno izgleda
Lijepšu dvd kolekciju do sada nisam vidio....
Stavi slike cijele kolekcije



ne mogu jer mi filmovi nisu svi bas na prikladnim mjestima.....nema smisla da slikama ispod kreveta, po ladicama i sl.
nadam se da ove godine riješavama kupovinu kuće (ne bu valjda stan) i nappokon uredim svoju kino salu s policama i onda bum poslikal ;)
Andrej Posted - 15/01/2012 : 15:46:17
@dosada-ovo fenomenalno izgleda
Lijepšu dvd kolekciju do sada nisam vidio....
Stavi slike cijele kolekcije
dosada Posted - 15/01/2012 : 14:47:22


jedan manji dio kolekcije (oko 1/3)!
Beren Posted - 12/10/2011 : 13:51:18
quote:
Originally posted by Zok

Filmova imam dosta,oko 700-800, ne znam tacno. DVD format ,naravno, nista drugo ne dolazi u obzir.Skidam ih,uglavnom, sa nekih ,za divno cudo,rumunskih i bugarskih sajtova,sa sve prevodom,naravno.Ovo ljeto sam skinuo preko 100 komada.



Ajde mi proslijedi adrese tih sajtova. Hvala.
dosada Posted - 11/10/2011 : 20:15:04
zanimljivo, nisam to znal!
Mairosu Posted - 11/10/2011 : 19:39:14
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by Mairosu
Ja imam samo britanski CC Dead Ringers, sve ostalo mi je malo da ti kazem iskreno overpriced...



kak mislis britanski?
zar nije criterion collection iskljucivo r1/r0!?

Postoji i mala serija R2 diskova koji su Criterion klonovi licencirani za R2. Nisu britanski, izvinjavam se, vec holandski. Evo detalji ovde : http://www.dvdinfo.be/bespreking.php?id=146

EDIT : Iz clanka, citiram...

Video Film/Express heeft als eerste firma buiten de Verenigde Staten een contract ondertekend met Criterion Collection voor het uitbrengen van hun exclusieve releases in de Benelux.

tj.

Video Film/Express je prva izdavacka kuca koja je potpisala ekskluzivan ugovor sa Criterionom o distribuciji njihovih izdanja van USA, tj. u Beneluxu
dosada Posted - 11/10/2011 : 18:59:29
quote:
Originally posted by Mairosu
Ja imam samo britanski CC Dead Ringers, sve ostalo mi je malo da ti kazem iskreno overpriced...



kak mislis britanski?
zar nije criterion collection iskljucivo r1/r0!?

da, na cijeni su i to je razloga kaj imam samo 10% njihovih originala a ostalo su kopije (ali nikaj od saržaja diska nije izostavljeno). Drugi je razlog kaj se pnekad preklapaju s MoC serijom, a ona mi je draža (planiram kupit sva BD MoC izdanja)! Da, kak vidis (ak si pogledal moju kolekciju) imam i nekoliko BFI izdanja koja nimalo ne zaostaju za najboljim CC i MoC izdanjima...
Mairosu Posted - 11/10/2011 : 18:45:04
quote:
Originally posted by dosada

Brojem smo tu negdje kaj se originala tice...ali meni puno vrijede i mojih nekoliko stotina istovjetnih dvd kopija CC i MoC kolekcije gdje su knjizice u tom slucaju u pdf obliku!

Svaka cast za CC. Ja imam samo britanski CC Dead Ringers, sve ostalo mi je malo da ti kazem iskreno overpriced...imam neke DVD ripove toga.

Zao mi je npr. sto nikad nisam skupio Kurosawu na DVDu. Njega uglavnom izdaju nekakvi filmski instituti i nabijaju cenu. Secam se da je u Beneluxu izlazio po 4 filma u boxu i kostao 75 eur po boxu - ispizdeo sam. Engleska BFI izdanja su odlicna, al i ona su kostala...neka, rekoh. Zadovoljio sam se divxom.

Ukusi se mozda razlikuju ali veruj mi da imam otprilike...svega. Evo sad se prisecam, imam celog Shinyu Tsukamota, pa John Wooa, pa Herzog-Kinski box...klasike italo horrora (volim Fulcija, zali boze :D)...pun qrac vintage HK akcionih...jedino sto recimo uopste nemam su evropske arthouse skole, za Bergmana i njima slicne nikad nisam imao zivac.
dosada Posted - 11/10/2011 : 18:21:58
kak sam i pretpostavil, samo nam se ukusi razlikuju...jos kod vesterna koliko toliko i ne! I sam sam valsnik BD izdanja (digibook) HTWWW, Leonea naravno (o tome smo vec pisali) kao i 2-struko DVD izdanje (dvije verzije filma) prvog filma snimljenog u širokom formatu "The Big Trail"....
Brojem smo tu negdje kaj se originala tice...ali meni puno vrijede i mojih nekoliko stotina istovjetnih dvd kopija CC i MoC kolekcije gdje su knjizice u tom slucaju u pdf obliku!

inace moja BD kolekcija:
http://www.blu-ray.com/community/collection.php?member=abertino
Mairosu Posted - 11/10/2011 : 17:57:00
A da, imam i Blade Runner kofer, US izdanje limited. Eto, gde to da zaboravim.

Mairosu Posted - 11/10/2011 : 17:52:30
quote:
Originally posted by dosada

Miarosu, vidim da si vec par put spomenul kak imas u kolekciji zanimljivih izdnja......koja su ti najzanimljivija i zbog cega?
Koliko imas uopce filmova u kolekciji?


DivX filmovima nemam broj, valjda koju hiljadu.

DVDova imam oko 800-900.

BluRay diskova oko 100.

Najzanimljivija izdanja...hm. Pa, recimo, imam kompletan opus Johna Carpentera na DVDu, sa nekim BR duplikatima (Halloween, ESNY, Thing, Fog, Ghosts of Mars). Evo cekam Ward da konacno izadje pa i njega da imam. Imam i Elvis, i Someone's Watching Me R1 diskove. Iz tog dela kolekcije najmiliji mi je BR The Thing, ali, jako cenim i Anchor Bay Halloween dupli disk npr.

Imam sav Romerov Dead do neke tacke na DVDu, tu je recimo zanimljiv 4-disc box "Trilogy of the Dead" koji je izasao kod nekog holandskog nezavisnog distributera (mislim A-Film). Nema ga nigde drugde, box izgleda ovako :



Transferi su ruzni u tri kurca (Day je nonanamorphic, Dawn izgleda k'o malo bolje peglani VHS), ali ima bonus disk sa Argento cutom Dawna i dokumentarcem sa snimanja Dawn (mislim da se zove Document of the Dead). I - unutra cuvam promo flajer za Zonu Mrtvih koju mi je potpisao Ken Foree. :D

Imam celog Cronenberga minus Rabid i Shivers na DVDu (nemam valjda ni Fast Company npr. ali to sto nemam DVD imam DivX). Zalim sto nemam neki bolji Videodrome od evropskog univerzala.

Western...ah western. Western i ratni filmovi su mi omiljeni zanrovi nekako za skupljati. Od Leonea imam sve na duplim diskovima sem Fistful, koji imam ono holandsko izdanje, al zato SE imam na dolarskom BR boxu, pa mu dodjemo na isto. Drugi reziser koga iznimno cenim - Ford - je kod mene zastupljen sa skoro pa celim opusom, tu mnogo volim restaurirani BR za How the West was Won u kojem je obnovljena verzija sa super-cinerame u triptihu. Imam i Searchers BR i DVD, BR izgleda fantasticno, bas sam ga skoro gledao. Takodje, jako sam srecan sto posedujem restaurirani Big Trail Raoula Walsha, gde je americka filmska akademija uspesno "spasila" po mnogima prvi ikad Widescreen film i to napravljen 1930., znaci dobrano pre The Robe. Od klasinih westerna, imam jos i Ox-Bow Incident, Drums along the Mohawk, itd.

Od ratnih imam puno toga dobrog, bar za mene. THe Longest Day imam dupli disk i gledao sam ga zilion puta. Imam i restored Battle of the Bulge (u punom 2.75:1 !), the dir cut Big Red One i jos gomilu kojecega. Imam i Das Boot iz Paramount Classics edicije, koji dolazi u onom "knjiga" izdanju, i ima sa sobom lobby cards, knjizicu i jos ponesto.

Naravno, ja sam veliki fan jeftine 80s akcije, pa imam i tu svega. Najvise se dicim mojom kolekcijom Charles Bronson pizdarija, ali ima tu i Chucka Norrisa, Stevena Seagala, JCVDa...fuck ko ce pobrojati.

Od fensi smensi izdanja...sta bih mogao izdvojiti ? Hm, recimo, Ben Hur 4-disc set sa knjizicom koja je replika originalnog programa sa premijere. The 10 Commandments na tri diska...Superman UK boxset na jedno 10tak diskova (koji sam uhvatio na amazonu za 11 gbp !!!!)...Hellraiser lament configuration boxset (Anchor Bay UK)...The Natural americki 2-disc set koji je dosao sa autografisanim player cards Roya Hobbsa i ostalih likova, te baseball lopticom sa njegovim potpisom...

Sigurno tu ima jos. Jebem li ga. Kako krenemo diskusiju, tako cemo se i podsecati verovatno. Ne skupljam vise filmove toliko aktivno, ali voleo bih obnoviti biblioteku, sto cu i uraditi kad restauriram ovu kucu gde zivim, onda imam plan once and for all ujediniti sve stripove, ploce i filmove i to je to, kad se zateknem u srbiji da imam sobu za mir :D
dosada Posted - 11/10/2011 : 16:05:48
Miarosu, vidim da si vec par put spomenul kak imas u kolekciji zanimljivih izdnja......koja su ti najzanimljivija i zbog cega?
Koliko imas uopce filmova u kolekciji?
Zok Posted - 06/11/2010 : 23:37:48
Filmova imam dosta,oko 700-800, ne znam tacno. DVD format ,naravno, nista drugo ne dolazi u obzir.Skidam ih,uglavnom, sa nekih ,za divno cudo,rumunskih i bugarskih sajtova,sa sve prevodom,naravno.Ovo ljeto sam skinuo preko 100 komada.
Darth Ivan Posted - 06/11/2010 : 16:23:23
quote:
Originally posted by cat claw


Otprilike, kao Zagor i Princ Valiant
Ili kao Karleusa i Madonna
Ili kao VHS sesta kopija i DVD
Ili kao kad skines kataraktu pa progledas.



znači nema razlike

Sneaksie Thiefsie Posted - 06/11/2010 : 13:28:34
Zavisi od dioptrije.Ja ni blu-ray ne vidim dobro
cat claw Posted - 06/11/2010 : 13:22:45
quote:
Originally posted by Darth Ivan

imam većinom filmove na dvd-u (bilo origigi, bilo kopirane), imam i par na vhs-u al ne gledam jer je riknuo video...filmove koji su u .avi ili nekom drugom formatu downloadam pa konvertiram u dvd format.
nego, zanima me jedna stvar. koja je razlika između filmova na dvd-u i blu-rayu?



Otprilike, kao Zagor i Princ Valiant
Ili kao Karleusa i Madonna
Ili kao VHS sesta kopija i DVD
Ili kao kad skines kataraktu pa progledas.
Sneaksie Thiefsie Posted - 06/11/2010 : 13:03:04
Ne mnogo.Samo najneophodnije:SW,LOTR,TG i par domacih.Naravno,tu je nesto i xxx Zguzvano sve na DVD
Darth Ivan Posted - 06/11/2010 : 12:57:03
imam većinom filmove na dvd-u (bilo origigi, bilo kopirane), imam i par na vhs-u al ne gledam jer je riknuo video...filmove koji su u .avi ili nekom drugom formatu downloadam pa konvertiram u dvd format.
nego, zanima me jedna stvar. koja je razlika između filmova na dvd-u i blu-rayu?
marcho Posted - 06/11/2010 : 12:03:52
Ja imam preko 200 divxa... sve na hardu. Uglavnom stari klasici teško dobavljivi na DVD i serije. I da.. sve sam ih gledao nekoć... ali odkad sam pogledao Brave Heart na orđiđi blu rayu, nemam više želudac za gledanje divxa. 0sim Divxa posjedujem oko 150 večinom orginalnih dvda i nešto filmova na blu rayu...
I umalo da zaboravim na 500-tinjak VHS kazeta što skupljaju prašinu negdje u podrumu..
nono Posted - 09/07/2010 : 19:08:28
riješeno ;)

E pitanje za vas što imate groo divx-ova, koliko ste od toga pogledali ili samo skidate da imate ?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000