forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 LINCOLN

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
no1 Posted - 31/03/2010 : 14:28:48
Razmišljam se uzeti ovaj serijal od Bookgloba, pa me zanimaju vaša mišljenja.
Isplat se to kupit ili ne?
Hvala!!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Cromwell Posted - 20/10/2022 : 13:28:34
quote:
Originally posted by vukozec

Bez obzira kako je išla prodaja albuma svojedobno, u međuvremenu je strip stekao odličnu reputaciju među ovdašnjom publikom, integrali bi sigurno išli ko halva.


Gotovo istim riječima sam prije godinu-dvije pitao Nebojšu za nastavke ali odgovor je bio negativan jer je u redovnoj prodaji bilo prodano šokantno malo primjeraka. Ne da mi se sad tražiti mail da provjerim točnu brojku ali znam da je bila jezivo mala i u tom trenutku bilo mi je neugodno što sam uopće pitao
Velika šteta, odličan strip koji se na tržištu našao u potpuno krivom mjestu formatu i krivom vremenu.
vukozec Posted - 20/10/2022 : 11:28:45
Odličan je Lincoln, s guštom sam ga čitao prije sad već dosta godina, rado bi ga ponovio. Bez obzira kako je išla prodaja albuma svojedobno, u međuvremenu je strip stekao odličnu reputaciju među ovdašnjom publikom, integrali bi sigurno išli ko halva.
Chui Posted - 20/10/2022 : 11:13:32
Počeo sam i sa Lincolnom (iz knjižnice), izgleda prekasno jer je očito davno rasprodan. Odličan strip, još jedan western kojeg mogu guštati, malo ih je danas takvih pa se baš veselim kad naletim na takvo nešto.
anto Posted - 05/01/2022 : 14:51:21
https://www.bedetheque.com/BD-Lincoln-INT02-Integrale-2-439234.html



ekspresno stiže i drugi integral;verujem da će i treći ugledati svetlost za neki mesec.

kakva bi lepota bila videti ih u izdanju Fibre,ali dobro,sad će Marko reći "prava za Linkolna drži Radić" (da li ih još drži?).
Ne bih se bunio ni da ih vidimo od BG,ali realno,to je skoro pa nemoguća misija.
anto Posted - 09/10/2021 : 01:17:15
evo i ovde:

quote:
Originally posted by izivko

Lincoln (Schreiber & Leser 2018-... / Paquet 2002-...)

Nijemci su relativno kasno otkrili serijal ali sad ubrzano rade i već su na 7. albumu. U Francuskoj je objavljeno 9, Lincoln je tamo institucija, brend.

I naši čitatelji su opoznati s Lincolnom. U Hrvatskoj je Bookglobe brzo objavio prvih 6 albuma ali zadnji 2010.
Kako je serijal dobrano pao u zaborav, odlučih ga malo osvježiti u ime svih onih čitatelja koji se pitaju što je s Lincolnom i hoće li biti nastavka.
Radi se o neobičnom, jedinstvenom i što je najbitnije kvalitetnom i duhovitom westernu koji uz sve navedeno provlači i dozu društvene kritike.

Lincoln je obiteljski proizvod klana Jouvray. Olivier je zadužen za piskaranje, buraz Jérome oštri olovke a njegova žena Anne-Claire pitura i uskače kao co-autorica.

Tko je Lincoln? (Da, Lincoln a ne Washington)

Rođen je 1817 pod nesretnom zvijezdom, majka uvijek pijana kurava a otac nepoznat frajer koji je za šaku dolara samo ispraznio pištolj. Prve izgovorene riječi bile su “u kurac” i “sranje”.
Već s 15 je imao veliku labrnju i na sve spreman odgovor. S 19 je dobio nogu u guzicu i protjeran iz rupe u kojoj je proveo cijeli život.

Svijete, e sad ćeš me upoznati!

Ime Lincoln dao je sam sebi jer je zvučalo bolje od svih ostalih kojim su ga nazivali. Živi uglavnom od sitnih krađa i pljački, za veće pothvate nedostaje mu ambicije i entuzijazma.
Jesam li rekao da je stalno mrzovoljan, nezainteresiran, lijen, da ima konjsku facu, da je cinik, namrgođen, beskrupulozan, moralno do srži pokvaren, spreman počiniti i najgore sramotno djelo uz opravdanje sažeto u par filozofski riječi.

A onda jednoga dana dok je lovio ribu, sretne Boga (kaže da je Bog) koji odluči obratiti ga jer nije izgubio vjeru u njega.
Kako bi dokazao da svaki čovjek nosi u sebi nešto dobro i da svatko na ovom svijetu može pronaći svoju sreću, daruje mu besmrtnost i 5000 $.
Lovu će isti dan pametno uložiti, u žene, piće i poker, a ostalo – Božji planovi nisu i Lincolnovi. A tu je i Sotona.

Crtež je opušten te reduciran na ono najnužnije, bez nepotrebnih, samodopadnih detalja karakterističnih za western koji čitatelju samo odvraćaju pažnju.
Ovdje je fokus na dijalogu i likovima a oni su baš markantni i savršeno se uklapaju u sav taj minimalistički svijet.

I za kraj: Lincoln je Ralph Azam i Unlucky Luke, Lincolna ne možeš voljeti ali ne možeš ni bez njega. Preporuka čitateljima ali i izdavačima. Nemaju što izgubiti - osim uloženog novca!

anto Posted - 19/02/2020 : 19:34:19
u Srbiji su Linkolni rasprodati,kakva je situacija u Cro?
šuška li se šta o nastavljanju?
karlitos Posted - 17/11/2017 : 23:15:36
quote:
Originally posted by anto

možda ga Strip-Agent završi?


To bi bilo savršeno.
anto Posted - 17/11/2017 : 23:01:25
možda ga Strip-Agent završi?
karlitos Posted - 17/11/2017 : 22:30:04
Tko zna hoće li ovdje ikad biti objavljen ostatak stripa.
anto Posted - 12/11/2017 : 18:04:50
evo i devetke
https://www.bedetheque.com/BD-Lincoln-Tome-9-Ni-Dieu-ni-maitre-315042.html
Oki Posted - 11/09/2016 : 13:25:23
...i sam navijam za izdavanje dva preostala albuma.
Lincoln je jedan od stripova koji je jako dobar, ali se brzo zaboravlja, tako da kroz neko vrijeme ponovno možete uživati u čitanju istog.
Kada zakrše kakva snježina, mislim da ću vrlo rado krenuti u treće čitanje ovog serijala;)
Oki Posted - 11/09/2016 : 13:21:15
Ja sam mislio da je bookglobe, strip agent i ludens jedno te isto:)
anto Posted - 10/09/2016 : 12:07:11
nisu dalje od osmice.
možda i neće ići dalje.

utoliko veća grehota što BG ne smogne snage i objavi i ta dva preostala albuma.
u stvari,jel BG još funkcioniše?
mamlaz Posted - 10/09/2016 : 12:04:21
I kakvo je stanje u fr, do kojeg broja su stigli?
shommy Posted - 30/07/2016 : 21:00:29
Da li je Bookglobe digao ruke od ovog serijala?
anto Posted - 10/09/2013 : 20:55:37
Kad će novi Linkoln ??????????????????
Mord Posted - 22/08/2013 : 09:34:59
Izasla i osmica:

http://www.paquet.li/bd/catalogue/978-lincoln-7

Cromwell Posted - 24/03/2013 : 10:41:41
Evo ''work in progress'' slika za novog Lincolna. Autor kaže da će izać u 8. mjesecu. Nije loše.

Tex Willer Posted - 29/08/2012 : 00:01:38
Super, samo da BG odradi to sto pre
dugapuška Posted - 24/08/2012 : 13:35:12
Broj 7 je vani http://www.bedetheque.com/album-162903-BD-Le-fou-dans-la-montagne.html
mamlaz Posted - 08/07/2012 : 12:30:37
super. nadam se da ce i njega izbaciti brzo kao i sesticu nakon francuza.
anto Posted - 07/07/2012 : 22:39:04
JEAAAAA!!!!!!
http://www.bedetheque.com/album-162903-BD-Le-fou-dans-la-montagne.html

7. broj izlazi u avgustu - nadam se da ćemo ga videti uskoro i u izdanju Bookglobea!!!!!!!!!!!!!
Dr. Zistis Posted - 20/04/2012 : 14:54:37
quote:
Originally posted by kasper

Ha, cetvorka i petica odlicni , ono pravo


Meni su svih sest fenomenalni,gotovo da nema padova
kasper Posted - 16/04/2012 : 09:51:22
Ha, cetvorka i petica odlicni , ono pravo
kasper Posted - 15/04/2012 : 10:11:20
Procitao danas treci deo, koji pad u odnosu na prva dva dela, katastrofa. Filozofije, sarkazma, ironije skoro da i nema, neka manje vise obicna radnja. Valjda ce biti bolje sa 4. nastavkom.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000