forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dilan Dog - Nastaviće se...

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
profesor-inz Posted - 02/04/2010 : 10:24:41
Sećam se dana kada sam kupio sada već kultni Dvorac straha, i mog oduševljenja činjenicom da se priča u Dilanu Dogu prvi put nastavlja.
Jednostavno voleo sam nastavke, pravilo je bilo da je kvalitet priče uvek proporcionalno srazmeran broju nastavaka(što više to bolje).Tu činjenicu potkrepljuju sada već legendarne Zagorove priče od po pet nastavaka koje su postali klasici jednog vremena.

Međutim to nije postalo praksa, dugo se čekalo na sledećeg dvodelnog Dilana, a od očekivanih trodelnih nikada nije bilo ništa...

Tema ovog polla je izbor najbolje dvodelne priče, u isčekivanju 6 po redu u boji koja će uskoro ugledati svetlost dana u izdanju VČ.

VOLITE LI DVODELNE PRIČE KOD DILANA?
DA LI BI VOLELI DA DILAN IDE U TRI I VIŠE NASTAVKA U REDOVNOJ SERIJI?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
bjelolasica Posted - 12/12/2011 : 22:02:48
Prva opcija definitivno najbolji izbor.
Oki Posted - 12/12/2011 : 21:47:48
Trbalo bi biti više dvodjelnih epizoda,a trodjelnu bi mogli smjestiti u jednu debelu jubilarnu...
Patrix Posted - 16/03/2011 : 17:22:09
Glas za Damu u crnom i Dvorcu strave.Što se tiče višedjelnih priča samo kažem ovo:Ma neka bude i DESETERODJELNA,svejedno ću ju kupiti!!!
Barker Posted - 27/04/2010 : 07:58:23
igrom slucaja iscitah ponovo neke od ovih dvodelnih epizoda:
ananga - kao sto rekoh, veoma tripozna prica, podosta akcije, ali bez neke vece poente. mora se priznati da je ovde i fregieri na visini zadatka.

ramblin- neverovatno zabavno i jos toliko besmisleno

jedva cekam da ponovim zonu/povratak u zonu/poslednji covek

pa cu onda za kraj i damu u crnom da overim :)
acestroke Posted - 27/04/2010 : 00:22:53
Ovo je lagano... DAMA U CRNOM i DVORAC STRAVE... sve drugo su sranja...
profesor-inz Posted - 04/04/2010 : 19:26:05
Meni se svidela i prica Tajna Ramblina, nadam se da ce se ova sa Ksabarasom pokazati boljom od vecine, ne ocekujem da nadmasi Damu u crnom...
kiky Posted - 04/04/2010 : 19:25:28
"Arakne" ima taj prepoznatljivi manfredijev naštrebani mitološki temelj na kojem je izgradio sterilnu "small town horror" sapunjaru, sklavijeva predosadna "Ananga" je prepuna "istripovanih" hipi-onirističkih sekvenci kojima je u konačnici, slično kao u "Tajnama Ramblina", zapravo svrha samo da popune stranice. "Noćni lov" pravi interesantnu inverziju u kojoj zvijeri ispadaju ljudskiji od njihovih ljudskih lovaca...

A "Dama u crnom" i dalje u vrhu dvodijelnih epizoda sa odličnom pričom, likovima, settingom, crtežom... i duhom.
Barker Posted - 04/04/2010 : 19:06:37
arakne mi je ubedljivo najgora dvodelna ( a vrlo moguce i u top 10 najgorih ever)
ananga ima nekakav trip-film, ali ga se slabo secam, treba ponovo procitati
nocni lov je solidna
ispada da ipak m&g najbolje rade epizode u nastavcima*





*(barkerov paradoks)

:D
Raspucin Posted - 03/04/2010 : 09:56:06
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Raspucin

Profa ce biti najbolji kad ga navadimo na albume. Tvrd je orah, ali i ja sam dosadan.

nemam vremena za albume, moram da se bacim na Dilana, vidiš da me prozivaju da nepoznajem materiju...


Dilan je Dilan. Ja ga nisam voleo, a sad mi je jedan od najomiljenijih stripove. Ipak, mislim da bi od albuma imalo puno toga sto ce ti se svideti vise od svega sto si do sada citao.
Otvori temu u kojoj ce ti forumasi do kojih drzis preporuciti po neki album, pa ti izaberi nesto od preporucenog. Neces da pogresis sto posto.

neću da širim priču, mada su mi mnogi od albuma bili zanimljivi, sada trenutno kompletiram Dilana, a kupujem i dosta knjiga, tako da za sada više ništa od stripova...



Ne shvati me pogresno, ne mislim da ne valja to sto citas. Ja te malo gnjavim zato sto bi voleo da procitam tvoje misljenje o nekim albumima i da malo prodiskutujemo o tome.

Kažem ti bio sam blizu da uzmem u Kažnjeničkoj koloniji zbog Kafke, ali sam odustao zbog cene, a Kafkina dela i kompletnu zaostavštinu kompletirao, zanimao me i Maus, možda ga uzmem, ali to i nije album...


Mozda je to graficka novela. Neces pogresiti za Mausa, to je odlican strip. Meni se vise dopada Ofucani holivudski film iz te ture. Taj bi te odusevio sto posto.
Kad kazem albumi ja mislim na te stripove koji su malo "ozbiljniji" i koji imaju veci umetnicki integritet od Teksa i Zagora recimo. Opet ja nemam nista protiv ni Teksa ni Zagora.
profesor-inz Posted - 03/04/2010 : 09:42:33
quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Raspucin

Profa ce biti najbolji kad ga navadimo na albume. Tvrd je orah, ali i ja sam dosadan.

nemam vremena za albume, moram da se bacim na Dilana, vidiš da me prozivaju da nepoznajem materiju...


Dilan je Dilan. Ja ga nisam voleo, a sad mi je jedan od najomiljenijih stripove. Ipak, mislim da bi od albuma imalo puno toga sto ce ti se svideti vise od svega sto si do sada citao.
Otvori temu u kojoj ce ti forumasi do kojih drzis preporuciti po neki album, pa ti izaberi nesto od preporucenog. Neces da pogresis sto posto.

neću da širim priču, mada su mi mnogi od albuma bili zanimljivi, sada trenutno kompletiram Dilana, a kupujem i dosta knjiga, tako da za sada više ništa od stripova...



Ne shvati me pogresno, ne mislim da ne valja to sto citas. Ja te malo gnjavim zato sto bi voleo da procitam tvoje misljenje o nekim albumima i da malo prodiskutujemo o tome.

Kažem ti bio sam blizu da uzmem u Kažnjeničkoj koloniji zbog Kafke, ali sam odustao zbog cene, a Kafkina dela i kompletnu zaostavštinu kompletirao, zanimao me i Maus, možda ga uzmem, ali to i nije album...
Raspucin Posted - 03/04/2010 : 09:20:17
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Raspucin

Profa ce biti najbolji kad ga navadimo na albume. Tvrd je orah, ali i ja sam dosadan.

nemam vremena za albume, moram da se bacim na Dilana, vidiš da me prozivaju da nepoznajem materiju...


Dilan je Dilan. Ja ga nisam voleo, a sad mi je jedan od najomiljenijih stripove. Ipak, mislim da bi od albuma imalo puno toga sto ce ti se svideti vise od svega sto si do sada citao.
Otvori temu u kojoj ce ti forumasi do kojih drzis preporuciti po neki album, pa ti izaberi nesto od preporucenog. Neces da pogresis sto posto.

neću da širim priču, mada su mi mnogi od albuma bili zanimljivi, sada trenutno kompletiram Dilana, a kupujem i dosta knjiga, tako da za sada više ništa od stripova...



Ne shvati me pogresno, ne mislim da ne valja to sto citas. Ja te malo gnjavim zato sto bi voleo da procitam tvoje misljenje o nekim albumima i da malo prodiskutujemo o tome.
profesor-inz Posted - 03/04/2010 : 09:18:08
quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Raspucin

Profa ce biti najbolji kad ga navadimo na albume. Tvrd je orah, ali i ja sam dosadan.

nemam vremena za albume, moram da se bacim na Dilana, vidiš da me prozivaju da nepoznajem materiju...


Dilan je Dilan. Ja ga nisam voleo, a sad mi je jedan od najomiljenijih stripove. Ipak, mislim da bi od albuma imalo puno toga sto ce ti se svideti vise od svega sto si do sada citao.
Otvori temu u kojoj ce ti forumasi do kojih drzis preporuciti po neki album, pa ti izaberi nesto od preporucenog. Neces da pogresis sto posto.

neću da širim priču, mada su mi mnogi od albuma bili zanimljivi, sada trenutno kompletiram Dilana, a kupujem i dosta knjiga, tako da za sada više ništa od stripova...
Raspucin Posted - 03/04/2010 : 09:12:44
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Raspucin

Profa ce biti najbolji kad ga navadimo na albume. Tvrd je orah, ali i ja sam dosadan.

nemam vremena za albume, moram da se bacim na Dilana, vidiš da me prozivaju da nepoznajem materiju...


Dilan je Dilan. Ja ga nisam voleo, a sad mi je jedan od najomiljenijih stripove. Ipak, mislim da bi od albuma imalo puno toga sto ce ti se svideti vise od svega sto si do sada citao.
Otvori temu u kojoj ce ti forumasi do kojih drzis preporuciti po neki album, pa ti izaberi nesto od preporucenog. Neces da pogresis sto posto.
profesor-inz Posted - 03/04/2010 : 09:04:04
quote:
Originally posted by Raspucin

Profa ce biti najbolji kad ga navadimo na albume. Tvrd je orah, ali i ja sam dosadan.

nemam vremena za albume, moram da se bacim na Dilana, vidiš da me prozivaju da nepoznajem materiju...
Raspucin Posted - 03/04/2010 : 09:00:00
Profa ce biti najbolji kad ga navadimo na albume. Tvrd je orah, ali i ja sam dosadan.
profesor-inz Posted - 03/04/2010 : 08:53:12
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by profesor-inz

Jako poštujem tvoje mišljenje jer znam da poprilično poznaješ tematiku Dilana Doga, ali smatram da nisi u pravu.
Jednostavno ova priča ima sve osnove da zauvek ostane zapamćena kao jedna od najboljih u serijalu, ali zaista sve, počevši od crteža, priče, zapleta, isčekivanja, atmosfere, dužine, izuzetne galerije upečatljivih likova...
Gospodine Djole dozvolite sebi da bar jednom niste u pravu!!!



Pazi, to što je tebi najbolja epizoda (što je ful okej, 100 ljudi, 100 ćudi), nije dovoljno da proglasiš da ona ima "status najbolje DD priče".

Nema. Simple as that.

I to što ti kažeš je relativno, kao što je relativan i tvoj pokušaj da u onom kvalitetnom topiku prodreš do suštine Sclavijevog dela.


Profo, do unazad mjesec dana si rekao da ne citas Dylana, sada si uzeo u ruke nekoliko epizoda i htjeo bi da Djoletu objasnis neke stvari o tom junaku, covjeku koji sve epizode zna napamet i koji je doktor za taj strip.Ne ide brate, ne ide. Hajde u zagijev topic da razbacimo neku teoriju o nekoj njegovoj epizodi, to je teritorij na kojem mozes sasvim komotno i na visokom nivou da diskutujes sa ostalim zagorolozima, jer tu ti znanja ne manjka.

Dilana nisam čitao zadnjih 18 meseci, ali zato sam ga čitao od 1987 pa do 2008, tako da tvoja teorija pada u vodu.
okiboki Posted - 02/04/2010 : 23:37:13
quote:
Originally posted by flamboyant soul

quote:
Originally posted by Markos

1Euro me nasmijavao, ali ovaj je bas iritantan.

Meni je vidiš 1Pinez bio smiješan ali profesor-inženjer mi je ono, van svake konkurencije. Kad god pogledam njegove postove bježi mi kez. Što je najgore ne čini mi se uopće loš lik, nekad je priznajem bio nekako spokojniji ali onda se rasplamsao kad su ga svi počeli pribijati na zid i podjebavati.

Jučer popodne otvorim prozor u sobi, komp upaljen svira muzika, ulovim utege, dvije serije po 20 komada u obje ruke istovremeno, u predahu kliknem refresh: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37014

Pao sam zamalo kroz prozor od smijeha.

Da ovo je najjace ikad i ja sam puko od smeha "Dobro i šta mi sada treba da uradimo?".---Neprocenjivo---
drogsy Posted - 02/04/2010 : 23:00:31
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by profesor-inz

. . . svojoj velikoj popularnosti i statusu najbolje Dilan Dog priče . . .





Recenzija:

  • broj originala 016/017 "Dama u crnom" by Darkwood Devil (Posted - 08.09.2003)




  • Meni je "Dama u crnom" odlicna i izuzetno draga prica, ali da je najbolja u serijalu - to ne




    Ultras, daj tvog favorita, pa da uporedimo, ako se to ikako može uporediti, ipak su ukusi u pitanju...





    Moglo bi se reci da je jedna od ponajboljih,ako nista drugo,to je jedina DD epizoda od koje mi se dize kosa na glavi kad se je po noci sjetim:)
    anto Posted - 02/04/2010 : 22:35:52
    Može da priča ko šta hoće, profesor je istinska legenda.
    Ali zaista me čudi, da ga neki ljudi ( a pre svega Markos) nisu ukapirali!
    Što se tiče 1eura, šta znam, ponekad mi je i on izvukao poneki osmeh, ali daleko od silnih valjanja od smeha na koja me je Inz naterao.
    Inz rules!!!
    flamboyant soul Posted - 02/04/2010 : 22:18:14
    quote:
    Originally posted by Markos

    1Euro me nasmijavao, ali ovaj je bas iritantan.

    Meni je vidiš 1Pinez bio smiješan ali profesor-inženjer mi je ono, van svake konkurencije. Kad god pogledam njegove postove bježi mi kez. Što je najgore ne čini mi se uopće loš lik, nekad je priznajem bio nekako spokojniji ali onda se rasplamsao kad su ga svi počeli pribijati na zid i podjebavati.

    Jučer popodne otvorim prozor u sobi, komp upaljen svira muzika, ulovim utege, dvije serije po 20 komada u obje ruke istovremeno, u predahu kliknem refresh: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37014

    Pao sam zamalo kroz prozor od smijeha.
    Markos Posted - 02/04/2010 : 22:09:39
    quote:
    Originally posted by flamboyant soul

    quote:
    Originally posted by Markos

    Ne treba attention whore davati pažnju. Ignorirajte ga, a kad postane neizdrživ, tu su moderatori.

    A daj bez zajebancije sad (ego tripovi na stranu): šta te nikad svojim postovima nije nasmijao?


    1Euro me nasmijavao, ali ovaj je bas iritantan.
    lwood Posted - 02/04/2010 : 21:30:16
    Dilan u 3 nastavka?? Bože sačuvaj
    a od ovih priča:
    Dvorac straha - Dama u crnom -odlično
    Tajne Ramblina - Zver iz pecine -odlično
    Arakne - Prorocanstvo -osrednje
    Ananga - Jaguarov krik -osrednje
    Nocni lov - Znak vampira -smeće

    flamboyant soul Posted - 02/04/2010 : 21:22:46
    quote:
    Originally posted by Markos

    Ne treba attention whore davati pažnju. Ignorirajte ga, a kad postane neizdrživ, tu su moderatori.

    A daj bez zajebancije sad (ego tripovi na stranu): šta te nikad svojim postovima nije nasmijao?
    mladjo Posted - 02/04/2010 : 20:44:59
    Ja bih samo dodao da bi bilo lijepo kada bi Djole nastavio pisati na ovom i na ostalim DD topicima
    King Warrior Posted - 02/04/2010 : 20:40:48
    quote:
    Originally posted by profesor-inz

    quote:
    Originally posted by Djole

    quote:
    Originally posted by profesor-inz

    Jako poštujem tvoje mišljenje jer znam da poprilično poznaješ tematiku Dilana Doga, ali smatram da nisi u pravu.
    Jednostavno ova priča ima sve osnove da zauvek ostane zapamćena kao jedna od najboljih u serijalu, ali zaista sve, počevši od crteža, priče, zapleta, isčekivanja, atmosfere, dužine, izuzetne galerije upečatljivih likova...
    Gospodine Djole dozvolite sebi da bar jednom niste u pravu!!!



    Pazi, to što je tebi najbolja epizoda (što je ful okej, 100 ljudi, 100 ćudi), nije dovoljno da proglasiš da ona ima "status najbolje DD priče".

    Nema. Simple as that.

    I to što ti kažeš je relativno, kao što je relativan i tvoj pokušaj da u onom kvalitetnom topiku prodreš do suštine Sclavijevog dela.


    Profo, do unazad mjesec dana si rekao da ne citas Dylana, sada si uzeo u ruke nekoliko epizoda i htjeo bi da Djoletu objasnis neke stvari o tom junaku, covjeku koji sve epizode zna napamet i koji je doktor za taj strip.Ne ide brate, ne ide. Hajde u zagijev topic da razbacimo neku teoriju o nekoj njegovoj epizodi, to je teritorij na kojem mozes sasvim komotno i na visokom nivou da diskutujes sa ostalim zagorolozima, jer tu ti znanja ne manjka.

    forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
    This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000