forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Libellus: MAGICNI VJETAR 25-28

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Dado Posted - 05/04/2010 : 22:17:50
Evo i najave koju neki (necemo ih sad imenovati) vec odavno prizivaju...

Dakle evo nove 4 knjige iz biblioteke Magicnog Vjetra:

Knjiga 25 - Epizode: PLANINA ZRCALA ~ NIAGARA ~ LJUDSKE BAKLJE
Knjiga 26 - Epizode: TOTEMI ~ KIŠA NA LICU ~ ŠPEKULANTI
Knjiga 27 - Epizode: PET ZLATNIH METAKA ~ KILLER TOWN ~ PLAVA KRV
Knjiga 28 - Epizode: PJEŠČANE SABLASTI ~ ANĐELI ISTREBLJIVAČI ~ ČELIČNA ŠAKA

cijena 125 kn / posebna cijena 115 kn

Izdanja bi u prodaji trebala biti iduceg tjedna.
Posebne cijene se odnose na prodajne cijene u prva dva mjeseca.
Ta akcija trajat ce do 05.06.2010.
Nasa izdanja po posebnim cijenama mozete pronaci kod:
Strip Klub Libellus - Zagreb
Striparnica Babilon - Djakovo
Strip Knjizara Palach - Rijeka
Strip Klub Darkwood - Beograd - za cijene u Srbiji pitati direktno kod njih, kad izdanja budu u prodaji.


Gaston i ja se od srca zahvaljujemo Goranu Marinicu, Curuniru, Dekari, Zlaji, Mirni, Melini i Goranu Parlovu...


























25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
supermark Posted - 17/10/2016 : 22:01:56
uf, uf
prveseti "Ring" horor kao prsten...
joj, joj, joj
kasper Posted - 13/03/2012 : 09:27:18
quote:
Originally posted by Dr. Zistis
Sto se tice naslovnica,meni su i dalje najbolje one u prvim knjigama sto ih je crtao Parlov



I meni, prve 4 su stvarno najbolje, racunajuci i naslovnice unutra. Na zalost, vremenom je Parlov znao i da fusari, tako da je dobro sto ga je Perovic zamnio.

Dr. Zistis Posted - 13/03/2012 : 09:06:39
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by teller

Odličan je Perovič, volim i Parlova ali su njegove naslovnice bile previše "pozerske" i tihožitje...
ovdje su surovo dinamične....još tura i KRAJ!!!!!



Perovic rastura, nemam reci koliko je ovo dobro


Bravo za Libelus Konacno se blizi kraj Magicnom.Posle Kena meni najbolji Bonelli serijal.Radujem se i sto ce to rasteretiti moj budzet koji ce sada moci da se rasporedi na gomilu drugih stripova sa kojim sam u zaostatku Sto se tice naslovnica,meni su i dalje najbolje one u prvim knjigama sto ih je crtao Parlov
Tex Willer Posted - 12/03/2012 : 00:13:43
quote:
Originally posted by teller

Odličan je Perovič, volim i Parlova ali su njegove naslovnice bile previše "pozerske" i tihožitje...
ovdje su surovo dinamične....još tura i KRAJ!!!!!



Perovic rastura, nemam reci koliko je ovo dobro
izivko Posted - 12/03/2012 : 00:02:14
Ove su stvarno grom gromova!
teller Posted - 11/03/2012 : 20:05:57
Odličan je Perovič, volim i Parlova ali su njegove naslovnice bile previše "pozerske" i tihožitje...
ovdje su surovo dinamične....još tura i KRAJ!!!!!
Mr. Bushido Posted - 11/03/2012 : 18:42:26
quote:
Prije svega, pozdrav svim nestrpljivima! Mislio sam da su moja dvojica doma nejnestrpljiviji, ali vidim ja da i vi imate konja za utrku!

Okej, krenimo redom.

Kako i sami znate, obećali smo da ćemo za ovogodišnji MaFest privesti Magičnog kraju, a također znate i da je do toga kraja preostalo jos 8 knjiga.

E sad, prve četiri od tih 8 su - tu.

Sve knjige imaju 390 stranica i po tri kolorne naslovnice unutra, a naslovnice na korici djelo su maestra Darka Perovića. Cijena svih knjiga bit će 140 kn, a do 27.5.2012. moći ćete ih kupiti po posebnoj cijeni od 125 kn.

Što se samih priča tiče, deset od njih dvanaest potpisuje Gianfranco Manfredi, a preostale dvije (brojevi 112 i 119) Renato Queirolo. Što se crtača tiče, evo kako su posloženi od broja 109 do 120:

109: Giuseppe Barbati & Frederic Volante
110: Luigi Siniscalchi
111: Darko Perović
112: Bruno Ramella
113: Stefano Biglia
114: Giuseppe Barbati & Cristiano Spadoni
115: Luigi Siniscalchi
116: Vincenzo Talami & Frederic Volante
117: Darko Perović
118: Giuseppe Barbati & Cristiano Spadoni
119: Bruno Ramella
120: Luigi Siniscalchi


Naravno, termin izlaska precizno je i nedvosmisleno određen milošću tiskare tako da nam sad preostaje jedino da se uzdamo da će ove ture biti milostivi.

I kad već pišem, čisto kao mali podsjetnik, preporučam da malčice bacite pogled na sljedeće epizode:

"Moć bizona" (knjiga 31) - trebat će vam za epizodu 109
"Hoganova neman" (knjiga 11) & "Bijeg iz pakla" (knjiga 35) - trebat će vam za epizodu 115
"Aiwassov povratak" (knjiga 34) - trebat će vam za epizodu 120

A ako imate vremena, slobodno se podsjetite i ostalih epizoda u kojima se kao protagonist pojavljuje Hogan. K vragu, ipak se bližimo finalu...








DKoor Posted - 01/09/2011 : 21:20:02
Ajoj koji sam ja FAIL.... previdio da su izlistani u dvije kategorije.
Hvala.
Poli Posted - 01/09/2011 : 13:19:38
quote:
Originally posted by DKoor

Oprostite ima li neki popis stripova Magičnog Vjetra osim na bonelli.com jer vidim tamo samo brojeve 1-100.
A po knjizi izlazi 3 epizode dakle sada smo na broju 108?




ima, ima, tamo gdje si i trazio

http://www.sergiobonellieditore.it/auto/listarr_1mm?collana=73&code=arr_sn

DKoor Posted - 01/09/2011 : 13:04:03
Oprostite ima li neki popis stripova Magičnog Vjetra osim na bonelli.com jer vidim tamo samo brojeve 1-100.
A po knjizi izlazi 3 epizode dakle sada smo na broju 108?

Poli Posted - 01/09/2011 : 12:54:09
quote:
Originally posted by Lex

Magični je od 101. broja na 128 strana?


oui oui
Lex Posted - 01/09/2011 : 12:35:24
Magični je od 101. broja na 128 strana?
teller Posted - 01/09/2011 : 09:19:39
sa popustom ili ne,ovo uzimam odmah...bravo Dade!
markolar Posted - 31/08/2011 : 23:12:55
Ja sam na 28 ali ovo (33 - 36) se sigurno uzima tamo za Zagrebački sajam knjiga. Isto važi i za 29 - 32! Biče sigurno popusti i tako dalje...
DKoor Posted - 31/08/2011 : 22:03:43
quote:
Originally posted by Poli

Prejebeno!



Samo kaj kad sam tek na 14.



Nisam ni ja bolji, ti si izgleda u kontinuitetu a ja niti to...
Moram početi dostizati sve to...
Poli Posted - 31/08/2011 : 15:21:31
Prejebeno!



Samo kaj kad sam tek na 14.

Mr. Bushido Posted - 31/08/2011 : 14:09:28
















quote:
Magični Vjetar - 33. knjiga
Tvrdi uvez, Bonelli format, 296 stranica, 3 kolorne naslovnice.
Cijena 125,00 kn. Posebna cijena 115,00 kn. Posebna cijena vrijedi do 5.11.2011.


Magični Vjetar - 34. knjiga
Tvrdi uvez, Bonelli format, 358 stranica (od čega 96 stranica kompletno u boji), 3 kolorne naslovnice.
Cijena 170,00 kn. Posebna cijena 150,00 kn. Posebna cijena vrijedi do 5.11.2011.


Magični Vjetar - 35. knjiga
Tvrdi uvez, Bonelli format, 390 stranica, 3 kolorne naslovnice.
Cijena 140,00 kn. Posebna cijena 125,00 kn. Posebna cijena vrijedi do 5.11.2011.


Magični Vjetar - 36. knjiga
Tvrdi uvez, Bonelli format, 390 stranica, 3 kolorne naslovnice.
Cijena 140,00 kn. Posebna cijena 125,00 kn. Posebna cijena vrijedi do 5.11.2011.
risbozg Posted - 26/04/2010 : 11:19:13
da odlično, jedino mi je ritam izlaženja malo presporooooo
Magico_Vento Posted - 25/04/2010 : 22:41:11
Prelijepooooooo!!!

PAJDO Posted - 21/04/2010 : 10:19:50
I evo još kratak sadržaj knjige 28.
Opet imamo dvodijelnu priču s epizodama Pješčane sablasti i Anđeli istrebljivači. Za razliku od nekih prijašnjih dvodijelnih epizoda ova je zaista odlična. MV i Poe svatko na svoj način pokušavaju shvatit strategiju kojom je generalo Crook pobijedio indijance. Tako MV ide kroz pustinje Novog Meksika dok Poe rješava zavrzlame u nekom selu gdje je i Bog rekao laku noć. U svakom slučaju vruće, pješčano i superzanimljivo!!! Crtači Frisenda i Ramella.
Zadnja epizoda zove se Čelična šaka i svojevrstan je hommage počecima boksa u SAD-u. Lagana i lako čitljiva humorna epizodica kao stvorena za malo opuštanje nakon "pustinjskih" avantura MV- i Poea. Crtač Milano.
feka82 Posted - 19/04/2010 : 15:28:38
odlicne price ... mada nisam ni sumnjao sto se tice magicnog vjetra ...
PAJDO Posted - 19/04/2010 : 14:42:27
quote:
Originally posted by feka82

kakve su price u ovim novim knjigama zar jos niko nije citao



Pa evo ukratko; knjiga 25. sa epizodama Planina zrcala, Niagara i Ljudske baklje je odlična.
U prvoj priči MV pomaže grupici od četiri stara indijanca da dođu do svog plemena, a put otežava zima, hladnoća i misteriozni lovac imenom Mošusni miš. Crtež Barbati & Di Vicenzo.
U drugoj priči pod nazivom Niagara ponovno susrećemo Hogana, zakletog neprijatelja MV-a. Progonjen noćnom morom u kojoj se Norma Snow nalazi u opasnosti i željom da nađu novo skrovište Hogana, MV i Poe kreću u potragu u kojoj će se suoćiti s duhovima kuće na Niagarai. Crtež Ramella.
Posljednja epizoda ove knjige, Ljudske baklje je klasični horror uradak, i meni osobno najdraža vrsta MV-ovih avantura. Dakle, MV i Poe rješavaju slučajeve samozapaljenja u Toledu. Crtež Frisenda.
Knjiga 26. sadrži epizode Totemi, Kiša na licu i Špekulanti.
Epizoda Totemi također spada u te horror epizode MV-a, iako je ovdje ubačeno i nešto fantastike. Dakle, vojska gradi utvrdu gdje ne bi smjela...već viđeno?? U svakom slučaju odlična priča. Crtež Parlov.
Sad slijede epizode u nastavcima koje se zovu Kiša na licu i Špekulanti, a prilagođeni HR prijevod bi bio KO JE UKRAO ŽITO 1 i 2. Ne bi više o te dvije epizode jer nisam veliki fan dvodjelnih epizoda MV-a, jer tada ima puno bespotrebnog dijaloga, spore radnje i malo akcije. Crtež Biglia i Talami; Barbati & Di Vicenzo.
U knjizi 27. očekuju nas tri velika majstora strip crteža Milazzo, Perović i Ortiz.
Prva priča Pet zlatnih metaka govori o dijelu Nedove prošlosti vezane uz kormilarenje Red rovera, broda bolnice u vrijeme rata sjevera i juga. Ubojstva, misterije i duhovi prošlosti; sve ćete naći u ovoj priči. Crtež Milazzo.
Killer town je klasična western priča o grupi koja je uvodila pravdu u boomtownovima, ali s vremenom pravda prelazi u nasilje i terror. Naravno, MV i Poe će riješiti stvar:)) Crtež Perović.
Plava krv je po meni jedna od najboljih epizoda MV-a, bilo da je riječ o sjajnom crtežu Jose Ortiza ili još boljem scenariju majstora Manfredia. Priča nije ispričana kroz klasični strip način već Poe priča priču koja bi trebala osvanut kao roman. Uz brutalnu priču o incestu, bijegu, progonu, zabranjenoj ljubavi u kojoj naš glavni junak dobije gomilu batina protutežu daju humorne zgode koje se odvijaju između slušatelja Poeove priče. Crtež Ortiz.
Knnjigu 28. ću ubacit večeras, posao zove
bubo Posted - 19/04/2010 : 13:53:07
quote:
Originally posted by PAJDO

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by PAJDO

Još da pohvalim prevoditelja na "stezanju remena" strana 111., knjiga 25., genijalno:))))



nije do prevoditelja

prije lekture:
Žao mi je što sam vas morao smjestiti u skroman stan, Poe, ali vlada je stegnula uzice na kesi...





Nisam ni sumnjao da je u tome djelo tvoga uma
Taman sam završio s čitanjem prvog stripa iz 26. knjige, Totemi, i šta reći nego sjajno i odlično, Manfredia neću više hvalit jer sam dosadan sam sebi, a Parlov rastura. Inače ovo je prva epizoda s novim crtačem naslovnica kod MV-a - Mastantuono.
pročitaj ponovo knjigu 2
feka82 Posted - 19/04/2010 : 11:48:49
kakve su price u ovim novim knjigama zar jos niko nije citao
almon Posted - 15/04/2010 : 23:02:58
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by almon

quote:
Originally posted by Curunir

[quote]Originally posted by PAJDO

Još da pohvalim prevoditelja na "stezanju remena" strana 111., knjiga 25., genijalno:))))



nije do prevoditelja

prije lekture:
Žao mi je što sam vas morao smjestiti u skroman stan, Poe, ali vlada je stegnula uzice na kesi...



I onda nas je majstor c počastio svojim krasnim nepreglednim postovima...






pokusaj nauciti citirati, heh. mozda je to ipak u tvom dosegu, tko zna. a nisam ni sumnjao da je jedna prosto-prosirena recenica za tebe nepregledan post

tebe je nemoguće citirati.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000