forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nindza Kornjace

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
CAGLIOSTRO13 Posted - 07/04/2010 : 01:56:39
sjecam se da mi je majka, dok me jednog jutra vodila u vrtic, na kiosku kupila Nindza Kornjace :D --- sad neznam dal je bilo samo jedno izdanje ili vise njim, no ako se ne varam, ovo izdanje nije imalo bas najkvalitetniji papir, a poznat mi je i element da se pojavljuje - uz Shredera kao glavnog negativca i nekakav mozak, kojem fali njegovo "tijelo", uglavnom otvori se nekakav portal kroz koji prolete nekakvi tinejdzeri u stilu James Deana - u letecim autima, te oni pomazu kornjacama u borbi.

E sada me zanima dali netko zna koliko je nastavaka izaslo, te dali itko slucajno ima skenove naslovnica ili mozda stripove za prodat.

Hvala
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
delboj Posted - 24/09/2023 : 12:47:09
A šta je ovo tačno?

delboj Posted - 11/05/2022 : 22:06:50
quote:
Originally posted by Zile

Kod nas je krajem 1991/pocetkom 1992 izaslo 6 brojeva Teenage Mutant Ninja Turtles u izdanju Decjih Novina. Prva tri broja i brojevi 5 i 6 su redom prevedeni brojevi 1,2,3 (1988) i 2 i 6 (1989) iz serijala Teenage Mutant Ninja Turtles Adventures.
Da li neko zna koje su epizode u originalu i iz kog serijala iz broja 4. od Decjih novina, Dzinovska pica / Srederova zamka?


Ima li neko taj broj 6?
Svirepi Macak Posted - 11/05/2022 : 21:16:43
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Darth Ivan

dosadne priče i iskarikirani likovi...po meni, postojalo je u tom crtiću fakat glupih epizoda, ali ima i onih odličnih. iako, valja napomenut da je crtić u osmoj sezoni pa sve do desete poprimio mračniji ton, i počeo se nekako približavati stripovima (one su ak se ne varam bile znane kao red sky serijal).
meni je taj crtić (1987) bio jedan od najdražih kad sam bio klinac (mogu ga gledat i danas), a ako ti kažeš da je sranje, onda OK. tvoje mišljenje!
uglavnom, mene onda zanima zašto je ta serija postala tako popularna ako je bila smeće, kako ti kažeš?


Sjećam se tih Red sky epizoda. Priznajem, bile su prilično solidne. Ali pobogu, one su činile tek nekih zadnjih dvadesetak epizoda serijala. A meni se zbilja ne isplati gledati ovih prethodnih 170 da bi došao do ovih par dobrih.

Što se popularnosti serije tiče... Gle, ja ne volim puno stvari koje mnogi ljudi obožavaju. Npr. Zagora ne volim (ili barem većinu priča), i smatram da ima puno boljih stripova od njega, ali to neće spriječiti hrpu ljudi da mu se klanjaju kao božanstvu.
I sam kažeš, svako ima svoje mišljenje.

Moja poanta jest, ja zbilja vjerujem da postoji puno boljih serija za djecu od Kornjača, koje su em zabavnije, em pametnije. Čak i u vrijeme kad su se Kornjače originalno prikazivale.



Prva sezona je ujedno i najkvalitetnije odrađena i nacrtana, ali je jako kratka.

Kasnije kvaliteta opada, paradoksalno rastom popularnosti.
Betmen987 Posted - 13/01/2021 : 15:24:56
Da li postoji neka naznaka da će neko da objavi ovo kod nas? Pročitao sam skeniran Volume 1 i baš je zanimljiva stvar.
Zile Posted - 23/05/2019 : 11:12:43
Kod nas je krajem 1991/pocetkom 1992 izaslo 6 brojeva Teenage Mutant Ninja Turtles u izdanju Decjih Novina. Prva tri broja i brojevi 5 i 6 su redom prevedeni brojevi 1,2,3 (1988) i 2 i 6 (1989) iz serijala Teenage Mutant Ninja Turtles Adventures.
Da li neko zna koje su epizode u originalu i iz kog serijala iz broja 4. od Decjih novina, Dzinovska pica / Srederova zamka?
Ajkula Posted - 24/06/2012 : 11:46:34
Dajte nove linkove orginalih stripova, mene ovi prebace na sajt Nickelodeona-a...?!
Mr. Bushido Posted - 23/04/2010 : 23:36:07
quote:
Originally posted by Darth Ivan

dosadne priče i iskarikirani likovi...po meni, postojalo je u tom crtiću fakat glupih epizoda, ali ima i onih odličnih. iako, valja napomenut da je crtić u osmoj sezoni pa sve do desete poprimio mračniji ton, i počeo se nekako približavati stripovima (one su ak se ne varam bile znane kao red sky serijal).
meni je taj crtić (1987) bio jedan od najdražih kad sam bio klinac (mogu ga gledat i danas), a ako ti kažeš da je sranje, onda OK. tvoje mišljenje!
uglavnom, mene onda zanima zašto je ta serija postala tako popularna ako je bila smeće, kako ti kažeš?


Sjećam se tih Red sky epizoda. Priznajem, bile su prilično solidne. Ali pobogu, one su činile tek nekih zadnjih dvadesetak epizoda serijala. A meni se zbilja ne isplati gledati ovih prethodnih 170 da bi došao do ovih par dobrih.

Što se popularnosti serije tiče... Gle, ja ne volim puno stvari koje mnogi ljudi obožavaju. Npr. Zagora ne volim (ili barem većinu priča), i smatram da ima puno boljih stripova od njega, ali to neće spriječiti hrpu ljudi da mu se klanjaju kao božanstvu.
I sam kažeš, svako ima svoje mišljenje.

Moja poanta jest, ja zbilja vjerujem da postoji puno boljih serija za djecu od Kornjača, koje su em zabavnije, em pametnije. Čak i u vrijeme kad su se Kornjače originalno prikazivale.
Darth Ivan Posted - 23/04/2010 : 12:11:58
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Moram priznati da su mi crtani serijali bili bez veze. Eto, imaš NINJA kornjače koje se služe saijima i katanama, i negativca po imenu SHREDDER (Rezač), koji ne reže baš nešto. Ni kapi krvi. A Michelangelo nije ni mrdnuo svojima nunčakama. Štoviše, kasnije su ih zamijenili nekom kukom za penjanje?!? Krasno, nema šta.

A da ne pričam kako su sve epizode bile manje-više iste. Shredder i ekipa naprave sranje, Kornjače spašavaju i jedu pizzu. Yay. I tako 193 epizode.

Dakle, za mene, ili strip ili ništa.



ha, čuj, crtić (iz 1987) je napravljen tako da bude prikladan za djecu. ako si očekivao da će crtani film za djecu bit nasilan onda ne znam. oni originalni stripovi su bili prenasilni pa im je ton i stil modificiran. ako te baš zanima nasilje i to kako shredder sve sjecka u komadiće, pogledaj animiranu seriju iz 2003 (to je kao revive animirane serije o NK-a, ali slijedi stil originalnih stripova).


A što sam ja rekao? Meni je smiješno što je preuzet jedan koncept očito namijenjen za nešto stariju publiku i pretvoren u nešto zbilja tupavo i repetitivno. Mislim, ako ideš raditi seriju za klince ne znači da moraš imati dosadne priče i iskarikirane likove koji se vrte u krug. Evo, po meni je "Avatar: The Last Airbender" primjer kako izgleda dobra serija za djecu. Zanimljiva priča, trodimenzionalni likovi i svijet koji golica maštu.

A što se tiče serije iz 2003. godine, ma vraga slijedi stil originalnih stripova. Ton je mrvu ozbiljniji, ali to je još uvijek miljama daleko od stripa. A da ne pričam da je kao zabava za djecu za nekoliko koplja slabije od Avatara, Ben 10 ili Spongeboba.



dosadne priče i iskarikirani likovi...po meni, postojalo je u tom crtiću fakat glupih epizoda, ali ima i onih odličnih. iako, valja napomenut da je crtić u osmoj sezoni pa sve do desete poprimio mračniji ton, i počeo se nekako približavati stripovima (one su ak se ne varam bile znane kao red sky serijal).
meni je taj crtić (1987) bio jedan od najdražih kad sam bio klinac (mogu ga gledat i danas), a ako ti kažeš da je sranje, onda OK. tvoje mišljenje!
uglavnom, mene onda zanima zašto je ta serija postala tako popularna ako je bila smeće, kako ti kažeš?
Mr. Bushido Posted - 23/04/2010 : 03:57:56
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Moram priznati da su mi crtani serijali bili bez veze. Eto, imaš NINJA kornjače koje se služe saijima i katanama, i negativca po imenu SHREDDER (Rezač), koji ne reže baš nešto. Ni kapi krvi. A Michelangelo nije ni mrdnuo svojima nunčakama. Štoviše, kasnije su ih zamijenili nekom kukom za penjanje?!? Krasno, nema šta.

A da ne pričam kako su sve epizode bile manje-više iste. Shredder i ekipa naprave sranje, Kornjače spašavaju i jedu pizzu. Yay. I tako 193 epizode.

Dakle, za mene, ili strip ili ništa.



ha, čuj, crtić (iz 1987) je napravljen tako da bude prikladan za djecu. ako si očekivao da će crtani film za djecu bit nasilan onda ne znam. oni originalni stripovi su bili prenasilni pa im je ton i stil modificiran. ako te baš zanima nasilje i to kako shredder sve sjecka u komadiće, pogledaj animiranu seriju iz 2003 (to je kao revive animirane serije o NK-a, ali slijedi stil originalnih stripova).


A što sam ja rekao? Meni je smiješno što je preuzet jedan koncept očito namijenjen za nešto stariju publiku i pretvoren u nešto zbilja tupavo i repetitivno. Mislim, ako ideš raditi seriju za klince ne znači da moraš imati dosadne priče i iskarikirane likove koji se vrte u krug. Evo, po meni je "Avatar: The Last Airbender" primjer kako izgleda dobra serija za djecu. Zanimljiva priča, trodimenzionalni likovi i svijet koji golica maštu.

A što se tiče serije iz 2003. godine, ma vraga slijedi stil originalnih stripova. Ton je mrvu ozbiljniji, ali to je još uvijek miljama daleko od stripa. A da ne pričam da je kao zabava za djecu za nekoliko koplja slabije od Avatara, Ben 10 ili Spongeboba.
Darth Ivan Posted - 23/04/2010 : 00:53:44
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Moram priznati da su mi crtani serijali bili bez veze. Eto, imaš NINJA kornjače koje se služe saijima i katanama, i negativca po imenu SHREDDER (Rezač), koji ne reže baš nešto. Ni kapi krvi. A Michelangelo nije ni mrdnuo svojima nunčakama. Štoviše, kasnije su ih zamijenili nekom kukom za penjanje?!? Krasno, nema šta.

A da ne pričam kako su sve epizode bile manje-više iste. Shredder i ekipa naprave sranje, Kornjače spašavaju i jedu pizzu. Yay. I tako 193 epizode.

Dakle, za mene, ili strip ili ništa.



ha, čuj, crtić (iz 1987) je napravljen tako da bude prikladan za djecu. ako si očekivao da će crtani film za djecu bit nasilan onda ne znam. oni originalni stripovi su bili prenasilni pa im je ton i stil modificiran. ako te baš zanima nasilje i to kako shredder sve sjecka u komadiće, pogledaj animiranu seriju iz 2003 (to je kao revive animirane serije o NK-a, ali slijedi stil originalnih stripova).
Vlaadisha Posted - 23/04/2010 : 00:01:34
Nindza Kofernjace + medved Sergej Mishka: http://englishrussia.com/index.php/2009/02/13/russian-comics-book/
CAGLIOSTRO13 Posted - 09/04/2010 : 11:29:32
nasao sam bas doma 13 dvda nindza kornjaca crtica, moram priznat da ce mi bit malo drago to pregledat, al me nervira samo dvd izdanje koje je ocito ovlas radjeno
Mr. Bushido Posted - 08/04/2010 : 23:23:06
quote:
Originally posted by Djole

E, ali stvari su se menjalee, Tehnodrom je menjao mesto svakih tridsetak epizoda, čas u Dimenziji X, čas pod zemljom, pa opet u Dimenziji X, pa pod vodom... ;)


Da, a njihova kanalizacija je nekad smrdila više, a nekad manje.
Djole Posted - 08/04/2010 : 23:06:25
E, ali stvari su se menjalee, Tehnodrom je menjao mesto svakih tridsetak epizoda, čas u Dimenziji X, čas pod zemljom, pa opet u Dimenziji X, pa pod vodom... ;)
Mr. Bushido Posted - 08/04/2010 : 22:56:54
Moram priznati da su mi crtani serijali bili bez veze. Eto, imaš NINJA kornjače koje se služe saijima i katanama, i negativca po imenu SHREDDER (Rezač), koji ne reže baš nešto. Ni kapi krvi. A Michelangelo nije ni mrdnuo svojima nunčakama. Štoviše, kasnije su ih zamijenili nekom kukom za penjanje?!? Krasno, nema šta.

A da ne pričam kako su sve epizode bile manje-više iste. Shredder i ekipa naprave sranje, Kornjače spašavaju i jedu pizzu. Yay. I tako 193 epizode.

Dakle, za mene, ili strip ili ništa.
alexts Posted - 08/04/2010 : 22:40:43
http://www.youtube.com/watch?v=S6S2QDqTlDQ&feature=related

ajde nindza kornjace vi ste zverke najjače ajde sad je zadnji čas spašavajte"nindže nindže" lično nas.

(na ovo drugo ne stavljam link, da neko ne tumači nešto pogrešno)
CAGLIOSTRO13 Posted - 08/04/2010 : 22:31:20
oprostite decki ja sam sada pijan malo pa nisam siguran sto radim, al mislim da ovaj link za nindza kornjaca stripove nisu ti stripovi koje sam citao kao mulac :D
flamboyant soul Posted - 08/04/2010 : 22:20:59
Toga sam se i bojao! ;)
Djole Posted - 08/04/2010 : 22:20:00
Da nismo deo Evrope. :P
flamboyant soul Posted - 08/04/2010 : 22:19:11
Pa kod nas su bili Nindža Kornjače, šta onda to znači? ;)
Djole Posted - 08/04/2010 : 22:14:41
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Kaže Wiki da su pod tim imenom bili poznati ne samo u UK nego i u Irskoj, Njemačkoj, Austriji i skandinavskim zemljama.



Evropi, sve skupa. Ali su započeli Englezi.
flamboyant soul Posted - 08/04/2010 : 22:07:08
quote:
Originally posted by nemanja93

http://www.youtube.com/watch?v=dIhpkax6UBo
Pre mnogo godina sam se budio svako jutro da bih gledao ove kornjce.Bolje su jedno 100 puta od ovih sad nekih svemirskih gluposti...


Čuj April O'Neal na 0:17
flamboyant soul Posted - 08/04/2010 : 22:04:11
lol?

Djole zajebavaš ili ozbiljno?


Kaže Wiki da su pod tim imenom bili poznati ne samo u UK nego i u Irskoj, Njemačkoj, Austriji i skandinavskim zemljama.
Djole Posted - 08/04/2010 : 20:39:51
Ne, ima veze sa tim da su Britanci mislili da je "Ninja" prenasilno, pa su ih prekrstili u "Hero" kad su otkupili crtani.
alexts Posted - 08/04/2010 : 20:04:34
Pored naziva TMNT postoji i TMHT(H - Hero). U čemu je razlika i ima li veze sa odnosom prvobitnog stripa i kasnije verzije za decu?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000