forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip Albumi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
no1 Posted - 15/04/2010 : 00:39:14
Ljudi po kojem kriteriju kupujete,čitate albume?
Mislim šta vam je važno.
Cijena,priča,crtež,dizajn;),autor,crtač ili štagod već.
Ove me zanima iz razloga što na BD-u(forumu)vidim milion novih albuma.
Da stavim ruku na srce,neki mi izgledaju pa da ne kažem i odvratno.
Šta oču reči,pošto francuski neznam,(tečno jedino rukama)sve albume sam uglavnom upoznao preko Dečijih novina,Bookgloba ili Fibre.
I moji kriteriju su,na prvom mjestu:
Crtež
Priča(avantura,sf,crni humor,satira,noir,povijesni)
i onda sve ostalo(ako je išta drugo i važno)
Ono što me također zanima je,kako se netko može zakačiti na album gdje je crtež očajan?
Šta presudi kupiti takav album i od kuda volju za čitanjem istog kad znamo koliko se albuma izda godišnje.



25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
cat claw Posted - 17/04/2010 : 00:16:50

Obojica su iz Vinkovaca. Bolje bi im bilo da se nadju negde uz Ozujsko
alexts Posted - 17/04/2010 : 00:04:53
quote:
Originally posted by no1

quote:
Originally posted by Humbert Coe

Kako već aludirah na to, mudro zboriš! Samo, velik je problem što će se takva izjava redovito protumačiti kao vrijeđanje mladih (ili nenačitanih) i uzdizanje vlastitosti. A tko brani svima da čitaju i razvijaju se?!
Istaknuo bih još i da nisu samo godine(ako su uopće)ono što donosi sazrijevanje kriterija.
Svatko tko voli strip (ili bilo koju umjetnost) mora zagristi u novo, na početku možda i odbojno, ako ni zbog čega drugog, a ono zato da se kaže da zbilja nije upalilo. A pogotovo ako je, kao u spomenutim slučajevima, priča garantirano dobra, za razliku od crteža koji je "odvratan". U suprotnom se sebe sakati.
A glede gubljenja vida, kako reče začetnik teme, ... žalosno je da se cijeli život vidi jednako. A promjena percepcije uvjetovana znanjem, iskustvom i pristupom znatno je različita stvar od gubljenja vida.



Jebote ti si neki mnogo mudar tip.
Presmješno mi je pričati kako nečitajuči sve stripove sakatimo sami sebe,kao da propustam sate kvantne fizike a usko su mi vezane za moja istraživanja.
Hvataš se za moje razmiljanje koje se odnosi isključivo na strip,i povlačiš životnu paralelu usporedno s stripom.
Što mi je takodjer besmisleno.
Mislim da je bespotrebno filozofirati o ovakoj temi.
Druga je stvar što ti želiš reći kako je tvoje poimanje stripa prevazišlo moje,i kao tako je jedino ispravno.





Ovo što je Humbert Coe napisao je 100% tačno i ispravno. A komentar je čudan i nepotreban.
no1 Posted - 16/04/2010 : 23:17:40
quote:
Originally posted by Renky

Crtež!



Ma da!
no1 Posted - 16/04/2010 : 23:13:40
quote:
Originally posted by Humbert Coe

quote:
Originally posted by no1

quote:
Originally posted by Humbert Coe

Kako već aludirah na to, mudro zboriš! Samo, velik je problem što će se takva izjava redovito protumačiti kao vrijeđanje mladih (ili nenačitanih) i uzdizanje vlastitosti. A tko brani svima da čitaju i razvijaju se?!
Istaknuo bih još i da nisu samo godine(ako su uopće)ono što donosi sazrijevanje kriterija.
Svatko tko voli strip (ili bilo koju umjetnost) mora zagristi u novo, na početku možda i odbojno, ako ni zbog čega drugog, a ono zato da se kaže da zbilja nije upalilo. A pogotovo ako je, kao u spomenutim slučajevima, priča garantirano dobra, za razliku od crteža koji je "odvratan". U suprotnom se sebe sakati.
A glede gubljenja vida, kako reče začetnik teme, ... žalosno je da se cijeli život vidi jednako. A promjena percepcije uvjetovana znanjem, iskustvom i pristupom znatno je različita stvar od gubljenja vida.



Jebote ti si neki mnogo mudar tip.
Presmješno mi je pričati kako nečitajuči sve stripove sakatimo sami sebe,kao da propustam sate kvantne fizike a usko su mi vezane za moja istraživanja.
Hvataš se za moje razmiljanje koje se odnosi isključivo na strip,i povlačiš životnu paralelu usporedno s stripom.
Što mi je takodjer besmisleno.
Mislim da je bespotrebno filozofirati o ovakoj temi.
Druga je stvar što ti želiš reći kako je tvoje poimanje stripa prevazišlo moje,i kao tako je jedino ispravno.





Čuj, nekome je filozofiranje što je drugome običan razgovor. Preosobno shvaćaš i nisi u stanju odvojiti razmišljanje od ugroženosti osobnog integriteta.
Da, jesam, mudar sam, no niti najmudriji, niti sam tu stao. Tebi smeta moje mišljenje. Ne mislim se ovdje prepucavati. Kad se vidimo, pitaj o stripu ili bilo čemu što želiš, ali od mog prvog posta u ovoj temi nisi ništa rekao vezano za svoju temu, već ti je bitno prepucavanje. I, ako čitaš sve postove u ovoj temi, nisam jedini koji tako misli, pa si se zakačio za mene(da sam strip crtač, bi li mi i onda to spominjao?! :) ).
Dosadno je, druže. I da, moje razmišljanje smatram ispravnim jer inače ne bih tako razmišljao. Zato ti iznesi svoje, daj savjet, budi konstruktivan.
Živ ti meni bio! (I opet, zašto mi ne šalješ privatno poruke ako se ono što kažeš odnosi isključivo na nešto upućeno meni, a ne prati temu?! Nažalost, ovim postom i ja sam to napravio. Više neću.)



Ugroženost osobnog integriteta,nemam ja problem osobne ugroženosti,posebno ne od tebe i tvojih postova.
Osim što se neizmjerno voliš i što si bezgranično mudar još glumiš i Freuda,pa ispisuješ moje psihološko stanje.
"(nisi u stanju odvojiti razmišljanje od ugroženosti osobnog integriteta)"

Napišeš ovo i očekuješ da ne odgovorim(zakačim kako kažeš):
"(A glede gubljenja vida, kako reče začetnik teme, ... žalosno je da se cijeli život vidi jednako.
A promjena percepcije uvjetovana znanjem, iskustvom i pristupom znatno je različita stvar od gubljenja vida.)"

Vidi,ti imaš potrebu reči ljudima što je ispravno a što ne,što nas prosvijetljuje,što nas kulturno uzdiže,
kako treba čitati strip,čak možeš po jednom postu dati psihoanalizu,to nije osobno mišljenje.

A lijepo je kad netko ima takvu samokontrolu,kad daje samo konstruktivne prijedloge,
kad daje savjete i kad ga se to i netraži i kad odgovara na postove koji su isključivo vezani za temu.
A tu i tamo pogazi riječ samo da iznese svoje cijenjeno mišljene i više neodgovori samo zato jer on to može.
Pohvala!!
Budi mi prijatelj,MOLIM TE!!
Humbert Coe Posted - 16/04/2010 : 21:41:20
quote:
Originally posted by no1

quote:
Originally posted by Humbert Coe

Kako već aludirah na to, mudro zboriš! Samo, velik je problem što će se takva izjava redovito protumačiti kao vrijeđanje mladih (ili nenačitanih) i uzdizanje vlastitosti. A tko brani svima da čitaju i razvijaju se?!
Istaknuo bih još i da nisu samo godine(ako su uopće)ono što donosi sazrijevanje kriterija.
Svatko tko voli strip (ili bilo koju umjetnost) mora zagristi u novo, na početku možda i odbojno, ako ni zbog čega drugog, a ono zato da se kaže da zbilja nije upalilo. A pogotovo ako je, kao u spomenutim slučajevima, priča garantirano dobra, za razliku od crteža koji je "odvratan". U suprotnom se sebe sakati.
A glede gubljenja vida, kako reče začetnik teme, ... žalosno je da se cijeli život vidi jednako. A promjena percepcije uvjetovana znanjem, iskustvom i pristupom znatno je različita stvar od gubljenja vida.



Jebote ti si neki mnogo mudar tip.
Presmješno mi je pričati kako nečitajuči sve stripove sakatimo sami sebe,kao da propustam sate kvantne fizike a usko su mi vezane za moja istraživanja.
Hvataš se za moje razmiljanje koje se odnosi isključivo na strip,i povlačiš životnu paralelu usporedno s stripom.
Što mi je takodjer besmisleno.
Mislim da je bespotrebno filozofirati o ovakoj temi.
Druga je stvar što ti želiš reći kako je tvoje poimanje stripa prevazišlo moje,i kao tako je jedino ispravno.





Čuj, nekome je filozofiranje što je drugome običan razgovor. Preosobno shvaćaš i nisi u stanju odvojiti razmišljanje od ugroženosti osobnog integriteta.
Da, jesam, mudar sam, no niti najmudriji, niti sam tu stao. Tebi smeta moje mišljenje. Ne mislim se ovdje prepucavati. Kad se vidimo, pitaj o stripu ili bilo čemu što želiš, ali od mog prvog posta u ovoj temi nisi ništa rekao vezano za svoju temu, već ti je bitno prepucavanje. I, ako čitaš sve postove u ovoj temi, nisam jedini koji tako misli, pa si se zakačio za mene(da sam strip crtač, bi li mi i onda to spominjao?! :) ).
Dosadno je, druže. I da, moje razmišljanje smatram ispravnim jer inače ne bih tako razmišljao. Zato ti iznesi svoje, daj savjet, budi konstruktivan.
Živ ti meni bio! (I opet, zašto mi ne šalješ privatno poruke ako se ono što kažeš odnosi isključivo na nešto upućeno meni, a ne prati temu?! Nažalost, ovim postom i ja sam to napravio. Više neću.)
no1 Posted - 16/04/2010 : 16:05:27
quote:
Originally posted by Humbert Coe

Kako već aludirah na to, mudro zboriš! Samo, velik je problem što će se takva izjava redovito protumačiti kao vrijeđanje mladih (ili nenačitanih) i uzdizanje vlastitosti. A tko brani svima da čitaju i razvijaju se?!
Istaknuo bih još i da nisu samo godine(ako su uopće)ono što donosi sazrijevanje kriterija.
Svatko tko voli strip (ili bilo koju umjetnost) mora zagristi u novo, na početku možda i odbojno, ako ni zbog čega drugog, a ono zato da se kaže da zbilja nije upalilo. A pogotovo ako je, kao u spomenutim slučajevima, priča garantirano dobra, za razliku od crteža koji je "odvratan". U suprotnom se sebe sakati.
A glede gubljenja vida, kako reče začetnik teme, ... žalosno je da se cijeli život vidi jednako. A promjena percepcije uvjetovana znanjem, iskustvom i pristupom znatno je različita stvar od gubljenja vida.



Jebote ti si neki mnogo mudar tip.
Presmješno mi je pričati kako nečitajuči sve stripove sakatimo sami sebe,kao da propustam sate kvantne fizike a usko su mi vezane za moja istraživanja.
Hvataš se za moje razmiljanje koje se odnosi isključivo na strip,i povlačiš životnu paralelu usporedno s stripom.
Što mi je takodjer besmisleno.
Mislim da je bespotrebno filozofirati o ovakoj temi.
Druga je stvar što ti želiš reći kako je tvoje poimanje stripa prevazišlo moje,i kao tako je jedino ispravno.

Renky Posted - 16/04/2010 : 10:29:38
quote:
Originally posted by Obi-wan

Zašto pljuvanje po Zagoru?



Zašto si ga mora spomenit u topicu koji je ima izglede nezagađen izgurati jednu stranicu?
Obi-wan Posted - 16/04/2010 : 10:23:04
quote:
Originally posted by teller

dobro razjašnjenje, a moguće je i drugo....
da nema Zagora koji dobrom prodajom održava na životu ostale manje rentabilne junake možda nebi bilo ni drugih
stripova na kioscima... recimo Texa,Mister Noa,Martija?
Možda i nebi bilo stripova na kioscima?
Dal je onda grobar ili spasitelj?
a da se vratimo na temu,zar nije vrijeme za jedan dobar Strip album Zagora?
Recimo Zimska zmija na A4 formatu integral 400 stranica?Dal je to mislio Bernard sa Turbo Zagorom?Nadam se!
Ovo ljeto je taman pogodno za Integral Zagora...možda dobra prodaja pogura još neko izdanje.


I tu si u pravu.
kasper Posted - 16/04/2010 : 10:21:22
quote:
Originally posted by Obi-wan

Zašto pljuvanje po Zagoru?



A vidi, stvar je tu jasna. Ili ides djonom na te sto pljuju, il ih pustis. Sve drugo je naopako. Svako objasnjavanje svodi se na to da na kraju ispadnes budala.
teller Posted - 16/04/2010 : 10:12:32
dobro razjašnjenje, a moguće je i drugo....
da nema Zagora koji dobrom prodajom održava na životu ostale manje rentabilne junake možda nebi bilo ni drugih
stripova na kioscima... recimo Texa,Mister Noa,Martija?
Možda i nebi bilo stripova na kioscima?
Dal je onda grobar ili spasitelj?
a da se vratimo na temu,zar nije vrijeme za jedan dobar Strip album Zagora?
Recimo Zimska zmija na A4 formatu integral 400 stranica?Dal je to mislio Bernard sa Turbo Zagorom?Nadam se!
Ovo ljeto je taman pogodno za Integral Zagora...možda dobra prodaja pogura još neko izdanje.
Obi-wan Posted - 16/04/2010 : 09:54:13
Zašto pljuvanje po Zagoru?
Evo jednog mogućeg razjašnjenja:
Određen postotak čitatelja smatra Zagora naivnim i prilično lošim stripom. Ne čitajte i gotova stvar! Jednostavno zar ne? Možda i nije. Najveći broj ljubitelja stripa na prostoru ex Yu troši novac na Zagora, kupuje sva moguća (ponovljena izdanja) i ne ostaje im novca za ostalo (jer se Zagor mora ispoštovati). Dobrom prodajom Zagora, izdavači još više forsiraju Zagora, a neki drugi stripovi ne dobijaju priliku ili propadaju jer se za njih nema novaca. E sada dolazi problem onih koji ne vole Zagora. Zagor im stoji na putu, koči druge stripove. Da nema Zagora, koliko drugih (boljih) stripova bi našlo svoje mjestu u kiosku, striparnici, novčanom proračunu, domovima...
I tako neki pljuju, neki pokušavaju na lijep način objasniti, neki se nerviraju, a Zagor stoji sa sikirčetom iznad svih i viče: AAAAAAAAAAAAA ili AAAAjjjjjkkkkk.
cat claw Posted - 16/04/2010 : 09:45:50
teller Posted - 16/04/2010 : 09:26:23
sve ok...kaspere za pivo važi,nisam iz Ljubljane ali skoknem svake toliko do Bucha,to ču napravit početkom
5 mjeseca pa možemo dogovorit kod Leclerca recimo...
isto važi za cat clawa iako nam dira idola puni smo razumjevanja za napade, tako je kad si najpopularniji na
ovim prostorima več 50 godina...
ja još uvijek mislim da je stvar dnevnog razpoloženja šta češ čitat...ima dana kad bi odgovara mračnije teme,
recimo juće čitao Swolfovog Princa noči(na slovenskom Risar)albumi su u boji i divota jedna, a danas če razpalit
Chiko mušketira...možda me čak nasmije.

ps
cat clawu,gadno si sredio Zagora u zadnjoj Stripoteci,ima to da središ i Zagora nacrtaš ko pobjednika nad Chinderom.
cat claw Posted - 16/04/2010 : 08:06:18
Mort Cinder NE iskljucuje Zagora. Kao sto Pavic ne iskljucuje Karla Maja. I kao sto recimo Rhapsody ne isljucuje AC/DC.
Za citanje Morta Cindera je potrebno neko zivotno iskustvo i malo sire obrazovanje od onog koje ima prosecna Zagorova ciljna grupa (12-18)godina i to je sve. NE postojimo mi i vi. Postoje iskljucivi i oni sto ne skacu u oci cim im neko dirne idola.
Ja i dan danas citam Strumpfove, ako vas bas zanima.

ps
i nisu mi bolji od Asteriksa
kasper Posted - 16/04/2010 : 06:53:45
quote:
Originally posted by teller

zašto Mort Cinder izključuje Zagora?




Postojimo mi i postoje oni. I ne treba da se raspravljas sa njima ili sta slicno, moja preporuka.
Usput mozda budem u Ljubljani za koji mesec pa bi mogli na pivo
teller Posted - 16/04/2010 : 06:46:35
zašto Mort Cinder izključuje Zagora? Ja san komotno isti dan pročitao oba,zavisi od dana,razpoloženja i sličnih
okolnosti...nekad paše lakša lektira i razonoda(Zagor) a nekad teška i mračna(Mort).

ps: Zagor mi je bio bolji.
cat claw Posted - 16/04/2010 : 01:47:24

Ima i toga sto kazes... ali nisam mislio bas na to. Prosto, nije lako skociti sa Zagora na Morta Cindera. A onda jednoga dana, sa Mortom Cinderom u rukama, shvatis da vise ne pripadas Zagorovoj ciljnoj grupi.
Humbert Coe Posted - 16/04/2010 : 01:39:18
quote:
Originally posted by cat claw

Sve u svoje vreme. Sazrevanjem licnosti sazrevaju i kriterijumi. Sergio Toppi se pravilno cita sa najmanje 30 godina. Jedini klinac kojeg sam poznavao a kojeg je Toppi odmah odusevio je bio Sibin Slavkovic.


Kako već aludirah na to, mudro zboriš! Samo, velik je problem što će se takva izjava redovito protumačiti kao vrijeđanje mladih (ili nenačitanih) i uzdizanje vlastitosti. A tko brani svima da čitaju i razvijaju se?!
Istaknuo bih još i da nisu samo godine(ako su uopće)ono što donosi sazrijevanje kriterija.
Svatko tko voli strip (ili bilo koju umjetnost) mora zagristi u novo, na početku možda i odbojno, ako ni zbog čega drugog, a ono zato da se kaže da zbilja nije upalilo. A pogotovo ako je, kao u spomenutim slučajevima, priča garantirano dobra, za razliku od crteža koji je "odvratan". U suprotnom se sebe sakati.
A glede gubljenja vida, kako reče začetnik teme, ... žalosno je da se cijeli život vidi jednako. A promjena percepcije uvjetovana znanjem, iskustvom i pristupom znatno je različita stvar od gubljenja vida.
Obi-wan Posted - 16/04/2010 : 01:20:39
Prvo me privuče naslovnica, onda se informiram o stripu što više mogu - koji žanr, autori, kakva je priča, tražim table da bih vidio crtež, preporuke drugih striparoša.
Na početku mojeg drugog strip kolekcionarstva koje je počelo 1995, važan mi je bio samo Zagor, onda sam tražio da je crtež što ljepši, a u zadnje 2-3 godine, shvatio sam da je ipak najbitnija priča (naravno, lijep crtež je uvijek veliki plus).
Sada sam već čitao svega i svačega pa mogu čak i drugima preporučiti ponešto.
Uglavnom, ako priča ne valja, strip mogu gledati kao seriju lijepih crteža, ali to ipak nije to (npr. strip Grunge genetika). Dok su mi recimo Corto Maltese, V kao Vendeta i Povratak mračnog viteza, odlični stripovi bez obzira što ne briljiraju na crtačkom planu.
cat claw Posted - 16/04/2010 : 00:47:02
Sve u svoje vreme. Sazrevanjem licnosti sazrevaju i kriterijumi. Sergio Toppi se pravilno cita sa najmanje 30 godina. Jedini klinac kojeg sam poznavao a kojeg je Toppi odmah odusevio je bio Sibin Slavkovic.
culfis Posted - 15/04/2010 : 22:50:20
mladjo Posted - 15/04/2010 : 22:35:39
...našao si dobar bend?
culfis Posted - 15/04/2010 : 22:34:17
Nista mi vise nije vazno....
drogsy Posted - 15/04/2010 : 22:12:46
Prije svega odličan scenarij i boja , nakon toga crtež, tvrde korice itd.
risbozg Posted - 15/04/2010 : 14:34:04
crteš-priča-pa ostalo...uvez itd

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000