forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Modesty Blaise

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
wiskey Posted - 07/09/2009 : 23:03:54
Nisam često na Forumu u zadnje vrijeme, pa ako je ovo već spomenuto, sorry.
Naime, u 3. knjizi, epizoda "Ujak Srećko" posrećilo nam se da su čak 3 (tri) pasice preskočene. Ovo sam primjetio čim sam dobio knjige, ali se nisam javljao, jer sam u svojoj arhivi (nisam bio u Splitu) htio provjeriti da li su ikad objavljene te pasice. I zamislite, u Stripoteci br. 312 objavljene su SVE TRI: 624, 636 i 732. Hoće li se ova "praksa" nastaviti u slijedećim knjigama?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Gil-galad Posted - 23/09/2021 : 21:03:54
Još malo o stripovima na B/A, ovog puta o Princezi...
https://www.beforeafter.rs/kultura/princeza-i-bitanga-ili-stripski-i-knjizevni-zivot-modesty-blaise/
udarnik007 Posted - 12/07/2021 : 16:29:57
quote:
Originally posted by delboj


Vidim da je ovo u prodaji. Kako je preveden naslov druge epizode?



Epizode unutra su Tragovima Inka i Nestale djevojke.
vronski 3 Posted - 12/07/2021 : 15:08:10
Modestine sise su trebale ići na naslovnu Darkvudove treće knjige!
going going Posted - 11/07/2021 : 21:18:56
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by going going

Jedva cekam da u 11. integralu vidim ovaj kais toples Modseti:
[/url]


Ne moraš da čekaš čak do 11. integrala da bi video Modesti u toplesu,
imaš je takvu već u ovom 3. integralu
http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=4066.msg464792#msg464792



Tooo!
Darkvudovo izdanje verujem donosi originalnu necenzurisanu verziju?
Neverovatno mi je sta je sve a i idalje podleze cenzuri ili nekim vidovima cenzrue, meni je to potpuno umobolno. A pogotovo kod amerikanaca i u filmovima i u stripovima (ne pricam o Modesti, znam da je Modesti engleski strip) je svaka vrsta nasilja dozvoljena i tu nema cenzure, ali ne daj Boze slucajno da izviri neke gole zenske sise ili dupe ili polni organ zenski ili muski, to je skandal najviseg stepena, sta ce deca pomisliti kad to vide itd. Nevidjena glupost.
Jozzinelli Posted - 11/07/2021 : 20:09:54
quote:
Originally posted by going going

Jedva cekam da u 11. integralu vidim ovaj kais toples Modseti:
[/url]


Ne moraš da čekaš čak do 11. integrala da bi video Modesti u toplesu,
imaš je takvu već u ovom 3. integralu
http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=4066.msg464792#msg464792
delboj Posted - 07/07/2021 : 12:56:15

Vidim da je ovo u prodaji. Kako je preveden naslov druge epizode?
going going Posted - 12/02/2021 : 19:32:09
quote:
Originally posted by anto


Velika šteta,jer je Džimijev prevod maestralan.



Izvrstan je Dzimijev prevod!
Ja mislim da ce izgurati do kraja jer su tu zajedno sa System Comicsom, nisu sami. A i trebalo bi da ima samo 5 knjiga valjda ako sam dobro zapamtio. Sto je izvedivo, mogu to da izguraju valjda.
anto Posted - 12/02/2021 : 19:01:13
trojka valjda ide uskoro u štampu

za Kalvina niko ništa ne govori - daj Bože da objave i dvojku,za ostale sam teški pesimista.
Velika šteta,jer je Džimijev prevod maestralan.
wesskowaz Posted - 12/02/2021 : 01:32:03
Ja se ponadao da je DW izbacio trojku. :)
Gil-galad Posted - 12/02/2021 : 01:16:50
Zabranio je dalji rad na stripu nakon smrti. Postoji jedan DC-jev graphic novel koji je crtao Dick Giordano, gde se malo izašlo iz uobičajenih okvira. Scenarista je isto O'Donnell.
going going Posted - 12/02/2021 : 01:06:52


Modesti Blejz knjiga #1
(apsolutna preporuka, nabavljajte ovo ljudi!)

Auh ljudi moji kakvo je ovo otkrice za mene!
Citam prvu knjigu Modesti Blejz i sada sam pri kraju trece price i ovo je predobro. Do sada nisam imao kontakta sa Modesti Blejz, znao sam za nju po cuvenju, ali nikada ranije citao tako da nisam imao pojma sta da ocekujem. Nabavio sam je jos kad je izaslo prvo Darkvudovo izdanje 2018. godine zato sto sam verovao u DW izbor naslova i znao sam da je Modesti kultni strip, plus jedan drugar starije generacije (od mene) mi je pricao kad god mu spomenem moju ljubav prema stripu, da je on bio zaljubljen u Modesti kao klinac i da je uzivao citajuci strip. Tako da uzeh i njemu kad sam i sebi uzimao prvi integral za rodjendan, taman se potrefilo da je izasao oko njegovog rodjendana, i bas mi je drago da sam ga obradovao, inace ne prati aktivno covek strip scenu.

Nego da se vratim na moje citalacko iskustvo sa Modesti Blejz. Znajuci da je u pitanju novinski strip i da je izlazio pocetkom 60ih brinuo sam se da ga je pregazilo vreme i da mi nece leci, kao sto je bio slucaj s Rip Kirbijem ciji prvi integral vec godinama nikako da zavrsim. Pa sam zato izgleda oklevao i s Modesti skoro 3 godine od nabavke.
Ali kako sam se prevario. Modesti je tako sarmantan lik i tako sarmantno napisana, dijalozi su vrhunski, vrcavi; hemija izmedju Modesti i njenog prijatelja i kolege Vilija Garvina (koji je crtan po uzoru na tada mladog i nepoznatog Majkla Kejna) je opipljiva, a price su interesantne spijunsko/akcionog zanra ala zenski James Bond (mada ne bas u potpunosti), malo se nadmudruju sa KGBom, malo se obracunavaju s mafijom iz pariškog podzemlja. Barem je tako za sad.

Darkvudovo izdanje je vrhunski uradjeno, stampano u Rotografici, na kao novinskom papiru a ustvari vrlo kvalitetnom, sa prelepim prevodom Sergeja Karova (svaka mu cast), sjajnim predgovorom, tekstualnim dodacima izmedju prica, intervjua sa Piterom O`Donelom i njegovim predgovorima ispred svake price (sto bih licno savetovao da se citaju posle procitane price jer ume da uleti sa nekim spojlerom Piter).
Zao mi je sto ovo nisam citao 2018. pa da mi bude prvi na listi sa maksimalnim brojem bodova na izboru za strip Oscar.

Vidim da je kec rasprodat, pozuricu uskoro sa kupovinom dvojke i zeljno iscekujem trojku. Ova kolekcija treba da ima 12 knjiga, sto ce biti veliki i znacajan poduhvat i zelim Darkvudu svu srecu i nadam se skorom objavljivanju trece knjige! Mozda neko ima informacije da li ce uskoro izaci? I Kalvin i Hobs #2?
Jedva cekam da u 11. integralu vidim ovaj kais toples Modseti:
[/url]

Je l to znaci da nakon smrti Pitera O`Donela niko nije nastavio da pise i izdaje neke nove avanture Modesti Blejz?

P.S. Piterova prica o tome koja devojka ga je inspirisala za lik Modesti je zaista dirljiva i tuzna i strasna a nekako i lepa, i steta sto se nije ostvario Piterov san da Vila glumi Majkl Kejn u naponu snage.
Jozzinelli Posted - 21/07/2020 : 18:58:59
Imam pitanje za rommela, ako bude ulazio na forum u skorije vreme...
Pošto je on prevodio prvu Darkvudovu knjigu, da li je skrenuo pažnju redakciji na epizodu Ujka Srećko?

Iz komentara na ovom topiku se vidi da mu je bila poznata situacija s tom epizodom i u Tinovom i u Titanovom izdanju,
a ista tri kaiša/pasice nedostaju sad i u Darkvudovom izdanju...
Zar nije bila moguća opcija da ih DW preuzme iz Stripoteke?

Callis Posted - 14/05/2020 : 01:51:03
Ja sam ova dva Darkwoodova albuma Modesti Blejz narucio i platio 4949,00 RSD s dostavom u Zagreb još 7. marta. Stigla je obavijest da su primili novac i broj narudžbe. Onda je 10.marta stigla obavijest da će pošiljka "malo kasniti" zbog gužve u pošti. 10. aprila poslao sam im mejl s upitom gdje je zapelo. Od onda od Darkwooda ni bu ni mu. Nadam se samo da ih nije pojela korona i da će knjige kadtad stići.



anto Posted - 14/05/2020 : 00:43:44


O'Donel&Holdavej:Modesti Blejz,knjiga druga (Darkwood)

Idemo dalje sa istim autorima,istim temama u novih osam avantura,plus jednoj kraćoj.
Mada,u drugoj knjizi su mi nešto slabije priče nego u prvoj;recimo,Izduženi čovek mi nije u rangu prethodnih,pa i Zlokobna Suki;doduše,zadnje dve popravljaju opći dojam.
Sa druge strane,materijal kod Zemlje desparadosa je izgleda bio potanak,pa je ova epizoda baš nešto mrljavog otiska.Ima ovih boljki na još nekim mestima,ali tek na mahove,dok je ovu priču prilično zajebala.
anto Posted - 14/05/2020 : 00:34:20


O'Donel&Holdavej:Modesti Blejz,knjiga 1 (Darkwood)

Modesti je lik za koji nisam mnogo mario nekad i "rado" sam je zaobilazio,a onda sam pre neku godinu odlučio da joj dam šansu i prijatno se iznenadio kvalitetom stripa.Tako da je vest o ovoj DW ediciji primljena sa moje strane izuzetno toplo...

... a ova prva od dvanaest knjiga je samo potvrdila očekivanja.
Kroz 8 priča,čije dužine su obično oko 30+ tabli (neki broj gore dole) pratimo avanture Modesti i njene desne ruke,Vila Garvina,u borbi sa raznim zlikovcima na svim svetskim meridijanima.
Sjajne akcione-krimi-špijunske priče iz pera Pitera O'Donela,koje jednako sjajno crta Džim Holdavej.

Samo izdanje je brutalno dobro;jedno od ubedljivo najboljih koje imam u kolekciji.Vidi se da je urađeno sa maksimalno pažnjom i velikom ljubavlju.
5/5
anto Posted - 07/03/2020 : 14:08:34
Darkvudovo izdanje je perfektno;vidi se da je napravljeno sa ogromnom ljubavi prema ovoj junakinji.
A cena ekstra povoljna za tako debelo knjižurinu.
Baš ovih dana čitam drugi tom i uživam.
kifi Posted - 07/03/2020 : 14:04:48
Volom Modesty, ali nisam kupio još ni jedan album. Jednostavno mi ne sjeda izdanje. kao da je napravljeno preko one stvari.
delboj Posted - 07/03/2020 : 10:34:07
Evo i 17. albuma https://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.a365e4fdf2734eae966a623a212bd795.modesty-blaise-knjiga-17-djevojka-iz-greenwooda-meki-uvez.aspx

Kako je preveden naslov druge epizode u albumu?
Jozzinelli Posted - 29/06/2016 : 00:52:29
Niko nije ažurirao Modesty:
http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.ab5ef1f027ac4453b13005825f89691d.modesty-blaise-knjiga-14-zli-patuljci-tvrdi-uvez.aspx

Jel' kupuju forumaši Tinovo izdanje? Niko mi nije odgovorio ni na pitanje
sa prethodne stranice, koja je od one dve verzije u Tinovom 13. albumu?
Peyo Posted - 14/12/2015 : 22:24:28
quote:
Originally posted by alexts
Jedina Modesti Blejz koja bi mogla da me zainteresuje da je nabavim u albumskom izdanju je ona Jima Holdawaya.



Potpisujem.

Jim Holdaway je legenda! Nažalost otišao već u 43. godini:
https://www.lambiek.net/artists/h/holdaway_jim.html

A ionako su sve epizode Modesty Blaise poslije njega manje više reciklaža istih tema.
alexts Posted - 14/12/2015 : 16:12:20
"Stomačinu i podvaljak" ne priznajem za greške, to se zbog senki pre može nekom učiniti.

Da su grudi previsoko (kao na mnogim crtežima Modesti i Axe), kao i ruka prekratka, očigledno je. Nikad nisam smatrao Romera dobrim crtačem, iz očiglednih razloga. Mislim da mnogi misle da je Modesti razroka (pretpostavljam da nije tako zamišljena?) zato što Romero često nije bio u stanju da nacrta oči u istom pravcu.

Jedina Modesti Blejz koja bi mogla da me zainteresuje da je nabavim u albumskom izdanju je ona Jima Holdawaya.
mogorovic Posted - 14/12/2015 : 13:58:42
A, gdje su tek smješno tanke i prekratke ruke, osobito prekratka podlaktica. Ustvari, imam doživljaj, kao da je neki grafički urednik (kao onomad u Dnevnikovim izdanjima) jadno retuširao Romerov kadar (ono, kada preko nekih dijelova tijela idu oblačići za tekst, didaskalije, ili jednostavno treba produžiti ili proširiti crtež), što, naravno nije ovdje slučaj, nego je, očito, riječ o trenutnoj (ili konstantnoj, tko će znati!?) Romerovoj slabosti.
Jozzinelli Posted - 14/12/2015 : 01:51:17
quote:
Originally posted by milandj3

trbusina I podvaljak a sise izlaze iz ramena....


Kažem ja, Romerova Modesti suviše ima latino izgled (plus ovi nedostaci koje si naveo na pojedinim slikama)
ali, šta da se radi kad je on najviše crtao, pa je njegova verzija najpopularnija...
milandj3 Posted - 13/12/2015 : 23:06:49
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.ffcbb2a2c1924e0382b0394e5670bf8a.modesty-blaise-knjiga-13-modrobradi-tvrdi-uvez.aspx

http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.fd1f436c10b74130837c09daa06bf00f.modesty-blaise-knjiga-13-modrobradi.aspx.



trbusina I podvaljak a sise izlaze iz ramena....
Peyo Posted - 12/12/2015 : 19:35:10
Zanimljivo da nitko nije dao komentar na vrlo loš prijevod u Stripu 81.

Inače, dirljiva je ta briga nekih izdavača da zaštite čitateljstvo od trauma suočavanja sa golim ženskim tijelom.

U prilogu je slika sa mentalno potpuno zdravim pristupom:

http://www.previewsworld.com/catalogimages/STK_IMAGES/STK680001-700000/STK693002.jpg

Žensko tijelo je pokriveno, zlikovci maskarirani uz prihvatljivo rascopane glave i sjekire, koplja i strijele zabijene u mrtva tijela što ni u kom slučaju nema razornih posljedica na mentalno zdravlje mlađeg čitateljstva kao što bi imao prikaz golog ženskog tijela.

Tako treba .

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000