forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Grof Monte Kristo

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Gil-galad Posted - 05/05/2010 : 01:30:43
Da li neko zna postoji li možda strip-adaptacija ovog čuvenog Diminog romana?

Hvala na odgovorima.
15   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Risar_69 Posted - 06/05/2010 : 12:20:10
Grof Monte Cristo bio je i u ZOV stripu broj 23 (1974/75 godina izlaska)
culfis Posted - 06/05/2010 : 02:27:27
e neverovatno, nadjem na torrentima Marvel Classics Comics 1-36 i samo nema broja 17!!!

http://www.classicscentral.com/marvelcl.htm
Gil-galad Posted - 06/05/2010 : 01:16:45
Nash'o sam ovo shto je postavio culfis:
http://rapidshare.com/files/261292897/Classics_Illustrated__003_The_Count_Of_Monte_Cristo.cbr

I ovo:


http://rapidshare.com/files/18875571/Berkley_07_The_Count_of_Monte_Cristo__brianzc_.cbr

Zaintrigirao me taj Buscemin rad, ali mrzi me trenutno da se mlatim s torrentima, pa cu probati sutra... Ovako preko rapida nema.

Al' naleteh na jedan vrlo zanimljiv blog:
http://heyoscarwilde.com/

Tu se mogu videti crtezi poznatih strip autora, koji su nacrtali neke od svojih omiljenih knjizevnih likova (i dr.). Evo recimo kako Edmonda Dantesa vidi Romita senior...

Vlaadisha Posted - 05/05/2010 : 19:40:42
quote:
Originally posted by Gil-galad

quote:
Originally posted by Lord Vader89

Ako je Buscema stvarno nacrtao, GilGalad ce ti dozivotno biti zahvalan za tu informaciju



True, true!

Mozda je ovo:

Gil-galad Posted - 05/05/2010 : 16:50:00
quote:
Originally posted by Lord Vader89

Ako je Buscema stvarno nacrtao, GilGalad ce ti dozivotno biti zahvalan za tu informaciju



True, true!

Hvala puno svima, sad josh da iskopam neshto od ovoga na netu...

quote:
Originally posted by dcopic

Grof Monte Cristo ako mi već i nije najbolja knjiga koju sam pročitao u životu, onda je svakako među prvih pet. Po meni kada bi htjeli napraviti kvalitetan strip na tu temu, a da vjerno prati knjigu, morao bi imati minimum 500 stranica.




Meni takodje, 'aj' neka bude u top 10. A glede stripa, nadao sam se da postoji neka obimna bd verzija, ali ako nema - bice jednom...
mlLandj3 Posted - 05/05/2010 : 16:10:06
quote:
Originally posted by dcopic

Grof Monte Cristo ako mi već i nije najbolja knjiga koju sam pročitao u životu, onda je svakako među prvih pet. Po meni kada bi htjeli napraviti kvalitetan strip na tu temu, a da vjerno prati knjigu, morao bi imati minimum 500 stranica. Dva filma koja sam gledao na tu temu (novi sa Jamesom Caviezelom i stari sa Richardom Chamberlainom) pokrivaju jedva 10% knjige. Francuska serija Grof Monte Cristo sa Gerardom Depardieuom pokriva puno veći dio knjige nego filmovi.



ali ja prosto ne mogu da zamislim nikog drugog do Čemberlena u toj ulozi
dcopic Posted - 05/05/2010 : 14:24:50
Grof Monte Cristo ako mi već i nije najbolja knjiga koju sam pročitao u životu, onda je svakako među prvih pet. Po meni kada bi htjeli napraviti kvalitetan strip na tu temu, a da vjerno prati knjigu, morao bi imati minimum 500 stranica. Dva filma koja sam gledao na tu temu (novi sa Jamesom Caviezelom i stari sa Richardom Chamberlainom) pokrivaju jedva 10% knjige. Francuska serija Grof Monte Cristo sa Gerardom Depardieuom pokriva puno veći dio knjige nego filmovi.
culfis Posted - 05/05/2010 : 13:23:25
Inspirisan temom pokusao da nadjem cbr verziju i naleteh na ovo:



U stripu je data lista stripovanih klasicnih dela

lista klasika:

cat claw Posted - 05/05/2010 : 13:03:19
I posle WWII reprintovan u ediciji Zabavnik kao Grof Monte Kristo, zajedno sa gomilom adaptacija knjizevnih dela (Don Kihot, Zvonar bogorodicne crkve, Stjenjka Razin, Jadnici itd...
delboj Posted - 05/05/2010 : 09:51:29
quote:
Originally posted by ninel

Takodje je u predratnom Mika Mišu 1938 godine u nastavcima izlazio strip Grof Monte Kristo Aleksije Ranhera.


Ali tada kao Grof Monte Hristo
Lord Vader89 Posted - 05/05/2010 : 08:44:51
Ako je Buscema stvarno nacrtao, GilGalad ce ti dozivotno biti zahvalan za tu informaciju
ninel Posted - 05/05/2010 : 06:47:59
U Dnevnikovoj ediciji Pan strip - Klasici u stripu je u trećem broju izašla adaptacija romana Aleksandra Dime Grof Monte Kristo.
Takodje je u predratnom Mika Mišu 1938 godine u nastavcima izlazio strip Grof Monte Kristo Aleksije Ranhera.
Vlaadisha Posted - 05/05/2010 : 02:37:37
Radilo je vise njih, ali tebi verovatno treba na maternjem ili engleskom jeziku, right? Imas ediciju Classics Illustrated, pa Marvelove Classics Comics:

http://www.classiccomicstore.com/stock.asp?SeriesID=6&Version=Classic

Naslovnu je cini mi se radio John Buscema, ali autor samog stripa je Dino Castrillo:



Buscema je navodno 1957. nacrtao 35 strana The Count of Monte Cristo, ne mogu to da iskopam...

Comic Book Database navodi i novije izdanje drugih autora:

http://www.comicbookdb.com/issue.php?ID=173600

Lambiek enciklopedija takodje kaze da je i Jack Kirby pod pseudonimom adaptirao knjigu, mada mislim da se nije proslavio:

Opti Posted - 05/05/2010 : 02:16:15
Imaš Alan Ford "Grof Monte Christo", Bunkerovu slobodnu adaptaciju...
ostalo ne znam
Colt Posted - 05/05/2010 : 01:41:03
Izasao je kao dodatak nekom LMS stripu (recimo broj 94, Ranjeni Jelen, nisam 100% siguran) strip "Grof Monte Kristo"... ali se ne secam cije je to bilo izdanje.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000