forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Darkwood: TARZAN - knjige 1 i 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melina Posted - 07/05/2010 : 18:54:37
Dragi posjetitelji foruma,

budući da sam bila zadužena za vizualni dio ovog izdanja, predstavljam vam kako izgleda draga beba koju se s ljubavlju radilo, te uz to pridodajem sve informacije koje bi vas mogle zanimati. Jako sam sretna kako je sve ispalo - krasni Hogarthovi crteži bili su mi izuzetno inspirativni, a Slobini detaljni opisi atmosfere koju želi prenijeti na korici jako korisni. Na vama je da procijenite jesmo li dostojno prikazali kvalitetu ovoga stripa. Naravno, pravi doživljaj izdanja biti će uživo jer se radi o izvedbi s mat plastikom i aplikaciji sjajnog laka, što izdanju osim vizualnog daje i poseban taktilni doživljaj. :)




Prvenci Darkwooda kao izdavaca :)

Knjiga jedan

................




Tarzan knjiga 1 - Tarzan među majmunima
Crtez: Burne Hogarth
156 strana, 245x345 mm - format malo veci od Marketprintovog HC Valijanta
crno belo




Knjiga dva

................




Tarzan knjiga 2 - Priče iz Džungle
Crtez: Burne Hogarth
152 strane, 245x345 mm - format malo veci od Marketprintovog HC Valijanta
crno belo




U prodaji od ponedeljka 10.05.2010. - u stripoteci Darkwood, a uskoro i u objektima Trafika, striparnicama Alan Ford, u odredjenim knjizarama - popis naknadno, za sada se zna da ce biti u Stubovima kulture sigurno, u Crnoj Gori stripoteci Mister No, u Hrvatskoj u Libellusu i SNK, u Sloveniji u Striparnici Buh i potrudicemo se na sto vise mesta da bude dostupna.
Ocekujemo da cemo imati u prodaji izdanja vec na Mafestu.

Promotivna cena u Darkwoodu, a mozda i na jos nekim prodajnim mestima ce biti 1300 dinara prvih mesec dana od 10.05.2010. do 10.06.2010., 1500 dinara od 11.06.2010 do 11.07.2010. i od 12.07.2010 trajno 1800 dinara, odnosno 18 eura.
Cak i poslednja cena je sa velikim popustom u odnosu na cenu koja bi trebala da bude formirana, ali kako je ovo prvi projekat, onda u skladu sa time ide i neka cast za kupce od izdavaca. Pokaze li se uspesno prodaja, pokusacemo da odrzimo sto nizu cenu svega, osim ako budemo prinudjeni da smanjimo tiraz.

Promocija Tarzanovih strip albuma, koja ce se odrzati u okviru vec postavljene izlozbe posvecene podsecanju na Tarzana u knjigama, stripu, na filmu... odrzace se od 19h do 20h u Muzeju Kinoteke - 19.05.2010. koja je ovog meseca pokrenula i ciklus filmova o Tarzanu. Pozvani su svi koje ova izdanja interesuju, kao i svi prijatelji Darkwooda, pa izvolite na druzenje uz dobru kapljicu :))

Praksa ce stalno biti da cena bude najniza na pocetku, pa u roku od dva meseca da dodje na realnu cenu gde ostaje trajno, makar podelili neprodane primerke bibliotekama, domovima, skolama :)) i tako za sva izdanja. Zelimo najkorektniji odnos sa najkoretnijim kupcima i onima koji se ne nazivaju ljubiteljima stripa, a cekaju da izdavac propadne, ili upadne u skripac, pa da tada kupe bud zasto :).

Takodje moramo voditi racuna i imati fer odnos prema ostalim distributivnim mestima koja se krajnje degradiraju kada se na rasprodajama pojave stripovi po nizim cenama nego sto ih oni nabavljaju "na veliko".

Naravno, neprekidno cemo voditi brigu o kupcima koji nas podrze svaki put odmah po izlasku izdanja i pazicemo na njihov interes u svakom trenutku, upravo ovakvim pocetnim akcijama, gde ce imati priliku da kupe po rasprodajnim cenama, koje ce biti istovremeno omogucene i svim ostalim prodajnim mestima ako zele da ucestvuju u promociji, a krajnja cena ce uvek biti maksimalno snizena, koliko je moguce, a da ne ugrozi opstanak izdavaca.

Velika zahvalnost Melini Mikulić, Mirjani Aćimović, Sergeju Karovu, Vladimiru Ćuku, Sibinu Slavkoviću i Zlatku Milenkoviću, koji su svojim doprinosom uticali na kvalitet i nisku cenu ovih izdanja, te posebna zahvalnost Pajketu, Borislavu Graboviću-Grabowskom, za dugo trazeno i konacno, u njegovoj reziji, uspesno realizovano resenje loga Darkwooda.



25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
igor23 Posted - 13/07/2023 : 12:11:48
Tarzanov Bog!!Po mom neskromnom mišljenju cijeli koncept Lécureux-ovg Rahana počiva na ovom stripu,Neprestano propitkivanje (zabadanje nosa tamo di mu nije mjesto)
igor23 Posted - 09/07/2023 : 09:44:35
quote:
Originally posted by Cromwell

Je da, pazi da slučajno ne napišeš kakvu rečenicu i slično

A ča ćeš pisat....Jebeš lito bez hladne angurije i Tarzana;)
Cromwell Posted - 09/07/2023 : 09:33:21
Je da, pazi da slučajno ne napišeš kakvu rečenicu i slično
igor23 Posted - 08/07/2023 : 22:42:10
9.4/10 Bez komentara!
Jozzinelli Posted - 23/12/2021 : 05:46:57
Peyo, nevezano za striktno značenje termina, koliko znam, pod doprinosom se u ovakvim slučajevima obično podrazumeva
ako neko značajno doprinosi, daje na kvalitetu svojim učešćem u određenoj oblasti, ovde konkretno radom na stripu o Tarzanu.

Ortiz jeste najpoznatiji i najkvalitetniji od španskih autora koji su crtali Tarzana, pa zbog toga mnogima prvo on pada na pamet
i ostaje u sećanju, zbog svog imena i renomea u devetoj umetnosti, ali, paradoksalno (da se tako izrazim), on taj renome
i kvalitet uopšte nije opravdao svojim angažmanom na Tarzanu. Čak su njegove epizode među slabijim u okviru španske produkcije,
koju u suštini i čine većinski slabe ili osrednje epizode, koje se lako zaboravljaju, uz poneku malo zanimljiviju, koja
ostane u sećanju (što bi opet moglo biti diskutabilno i subjektivno, u zavisnosti od toga u kom periodu smo je čitali).

Ako si za Marketprintovog Tarzana izgubio interesovanje nakon par brojeva, onda su to sigurno bili
oni "mali, plavi, gadni" Tarzani (citat by Bane Kerac) u kojima su preovladavali španski autori
i kada još nije krenula yu produkcija i povećan format revije.

Dakle, ako bi posmatrali samo Ortizov rad na Tarzanu, ne znajući ko je i šta je, ni po čemu ga ne bi izdvojili
osim možda po mračnijem crtežu od ostalih španskih autora. Lično mislim da takav crtež ni inače ne leži
stripu kao što je Tarzan, a kad se na to doda tanak scenario i nezainteresovanost crtača, dobijaju se bledi (kontradiktorno ) rezultati.
Možda ako bi se napravila poneka (duža) priča kojoj bi odgovarao mračniji crtež (kao u slučaju Kordejevog Tarzana?)
ali za ovakvu industrijsku produkciju kraćih priča na duže staze, takav stil nije baš reprezentativan.
Zbog toga Ortizov rad na Tarzanu predstavlja, da ne kažemo tamnu mrlju, ali svakako (naj)slabiji deo njegovog opusa,
dok za prosečnog autora kao što je Amador, koji je crtao ko zna koje još stripove, angažman na Tarzanu predstavlja "svetlu tačku",
takoreći vrhunac njegove karijere, jer bez toga ne bi nikad ni čuli za njega, makar mi sa ovih prostora.

alaniusfordius Posted - 22/12/2021 : 15:26:58
Naslovnih strana malog Marketprintovog Tarzana se secam kaoHogartovih vinjeta a malog Marvela po (vecinom ili se varam) Frazetinim slikama... I ja se iz nekog razloga secam Ortizovog imena ali se slabo secam prica, nikada kasnije im se nisam vracao

U tim godinama Marvel me se vise dojmio od Tarzana...
Peyo Posted - 22/12/2021 : 09:19:51
Jozzinelli, doprinos znači udio.

I složio bih se s tvojom ocjenom. Znači, Tarzan je među manje vrijednim Ortizovim radovima (barem ono što sam ja imao priliku čitati).

Inače, Marketprintov Tarzan je među rijetkim stripovima tog razdoblja za koje sam izgubio daljnje zanimanje nakon svega par brojeva. Scenariji koji su kod većine Tarzana ionako tanki, ovdje su često bili još na nižoj razini od prosjeka.

Još nešto, kada nešto komentiram iznosim samo svoje mišljenje običnog čitatelja, a ne neprikosnoveni/sveti/finalni sud o nečemu. Tako da "relax".
Jozzinelli Posted - 22/12/2021 : 03:51:15
quote:
Originally posted by Peyo

Čitao sam svojedobno Marketprintovog Tarzana i od toga se najviše sjećam Ortizovog doprinosa, a ostalo baš i nisam zapamtio.


Ajde?! A po čemu se to na Tarzanu Ortiz izdvaja, pa se najviše sećaš njegovog "doprinosa", osim po tome što se zove Ortiz
i što nam je poznat po svojim daleko boljim i značajnijim radovima, kao što su Hombre, Četiri jahača apokalipse itd.

Ja sam čitao 2-3 Ortizove epizode u Stripoteci, u brojevima na prelazu između 600-tih i 700-tih, kada su objavljivane
te neke priče španskih autora, i nisu mi se svidele ni crtežom, a scenaristički pogotovo.
Očigledno je neinventivan scenario i siromašna scenografija u pričama razlog tome da i crtež bude neubedljiv,
odnosno Ortiz nije imao inspiracije da se trudi na Tarzanu, pa je samo otaljavao posao, kao što je i Bane Kerac negde naveo.

Kad je u pitanju Tarzan, od Ortiza su mi ubedljiviji Amador, koji ga je valjda najviše i crtao, i još neki drugi Španci,
makar se iz revije "Tarzan" više sećam njihovog doprinosa, odnosno ima nekih epizoda koje su mi okej scenaristički,
kad su u pitanju takve kratke priče, a i u kojima ima vizuelno upečatljivijih scena, što imenovanih, što nekih anonimnih crtača.
Jedini kog pamtim kao lošijeg od Ortiza na Tarzanu bio je onaj Martinez, takođe u tim nekim brojevima Stripoteke
(i scenario za njegove priče je bio najbanalniji mogući, opet se nekako to spojilo).


@Jocko, YU Tarzana obavezno pozajmi na čitanje, ima tu raznih epizoda, boljih i prosečnih, ali generalno
daleko boljih i crtački i scenaristički od epizoda španske produkcije, koje su zajedno sa njima izlazile u Marketprintovom "Tarzanu".


Peyo Posted - 21/12/2021 : 23:47:32
@Jocko, teško mi je kod Tarzana biti objektivan.

Najradije ga čitam u radovima Fostera, Hogartha i Manniga. I tu je više razlog nostalgija i uživanje u dobrom crtežu.

Čitao sam svojedobno Marketprintovog Tarzana i od toga se najviše sjećam Ortizovog doprinosa, a ostalo baš i nisam zapamtio. Rex Maxonov Tarzan mi je bio manje zanimljiv.

Za YU autore će ti drugi više znati reći.

Nabavio sam i Reke krvi od Kordeja i tu knjigu bih ti preporučio.
manhunter Posted - 21/12/2021 : 23:30:58
Kako nisi čitao YU Tarzana? Odmah nabavljaj i uživaj.
Jocko Posted - 21/12/2021 : 23:03:56
@Peyo, naker

Šta mislite, onako uopšteno a verujem da ste čitali, o Tarzanu Jugoslovenske produkcije? Ima ih u biblioteci pa se pitam da i njih iščitam...
Ili da nabavim DW Nedeljne table?

Jocko Posted - 21/12/2021 : 22:36:56
Tek sam nakon čitanja video u tvom gore postu da su ti i Bog i Prva ljubav najbolje priče, i eto pogodio si

Da, za zamku si u pravu, lako je iz ovog ugla pričati o tome ali kao što kažeš, Tarzan se sa takvim vidom lova ipak prvi put susreće.
A što se tiče mesa, i to bi ''bolje'' bilo da je ljudsko. Prvo sam pomislio da su sipali "meskalin" u piće

Ne bi me čudilo da se nađu neki borci za ljudska prava, da recenziraju Tarzana kao rasističkog jer u više navrata sa prezirom gleda na (crnu) ljudsku rasu - kanibalizam, okrutne metode lova, prejedanje i napijanje...
EDIT: Zanimljivo, do sada u obe DW knjige Tarzan nije pokušao da uspostavi neki prijateljski odnos sa ljudima iz plemena, sigurno zato što je brzo uvideo kakvi su: ratoborni, bučni i kanibalistički nastrojeni.

Sviđa mi se u Barouzovim pričama što ni Tarzan nije cvećka - likovao je nad sudbinom zarobljenog majmuna pa ga ipak posle izbavlja... Ili ono kada izaziva razne "bogove" na megdan, sve dok ga zamalo ne ubije zmija. Baš je lepo prikazano kako sazreva kao ličnost.
Peyo Posted - 21/12/2021 : 22:29:03
quote:
Originally posted by naker
Meni su DW izdanja Hogartovog Tarzana iz '70tih jedna od dražih stvari iz kolekcije i kojima se često vraćam



Predivne knjige. Vrhunska klasika.

Malo je poznato da ih je još 70-ih godina pokojni izdavač Pegaza, Ž. Bogdanović imao u planu za objaviti. Napokon, nešto više od 30 godina kasnije objavio ih je Darkwood.

Takve se knjige ne propuštaju. Nadam se da će biti i drugo izdanje ovih knjiga ako ih je netko propustio.
naker Posted - 21/12/2021 : 22:15:00
A imao sam osećaj da će ti se svideti Bog i Prva ljubav

Što se tiče jame kao zamke mislim da je to bitan deo priče jer Tarzan je toliko dugo bio izopšten iz čovečanstva da je sveden na nivo naivne životinje koja lakomisleno upada u zamku koju su lovci pripremili, na ovom stanju svesti ne postoji razlika između životinje iz džungle i Tarzana, i on mora iz prve ruke da uči kako ponovo postati čovek. On uočava razliku u načinu na koji lovi životinja od načina na koji lovi čovek i ovde Tarzan shvata koliko je čovek sposoban da bude lukav, on je zapravo najveća i najokrutnija "životinja iz džungle".

Što se tiče Košmara ovde bih uputio jednu kritiku jer šteta što je Tarzanu dato meso slona umesto meso čoveka, po meni bolji efekat bi bio da su domoroci prikazani kao ljudožderi što bi bilo u duhu neke bazične narativne linije i prikaza koliko čovek može biti okrutan, jer nema u prirodi baš puno primera životinja koje bi jele pripadnike svoje vrste, i ovaj neprirodan čin ga baca u stanje halucinacije. A šta tek reći za crtež u ovoj priči

Meni su DW izdanja Hogartovog Tarzana iz '70tih jedna od dražih stvari iz kolekcije i kojima se često vraćam
Jocko Posted - 21/12/2021 : 18:20:12
Pročitao i Priče iz džungle.

Najbolja priča mi je Tarzanov bog, koja počinje sa Tarzanom koji se pita šta zapravo znači reč Bog, on je i imenuje na sebi svojstven način. Ima čak i humorističan momenat, kada mu jedan majmun kaže: ja sam bog, a sad me pusti da spavam Tarzan zatim izaziva Mesec, te vrača iz plemena, sa željom da izazove onoga za koga misli da je Bog, najmoćnijeg 'stvorenja' u džungli. Tarzan je prikazan kao mlad i hrabar, ali i sujetan. Onda legendarna borba sa zmijom, i odlično pitanje kojim se završava ova priča. Ko je stvorio zmiju? Ovo mi je najbolja priča baš zbog toga što se dotiče pismenosti i verovanja u nešto veće od samoga sebe - Tarzan shvata da nije najmoćnije biće u džungli. Da postoji neko ili nešto što upravlja svima nama, prirodom. Takođe u kadru sa vračem otkriva šta znači sažaljenje kada mu 'nešto' ne dozvoli da ga ubije. A otkrio je i šta znači majčinska ljubav, kada gorilica skoči na zmiju da odbrani svoje mladunče. Divno.

Druga naj priča mi je Tarzanova prva ljubav, gde Tarzan takođe shvata nešto u vezi sa samim sobom - svoju različitost u odnosu na druge majmune. On spočetka likuje što su majmuna - njegovog takmaca - zarobili i što će ga ubiti crnci, ali ubrzo shvata da majmunica Teeka nije za njega, niti on za nju. Da je drugačiji od svih stvorenja, da mu je bar za sada suđeno da bude sam, jer jedini on nema svoju lepšu polovinu. I tako oslobađa mužjaka gorilu koji se smuva sa ''njegovom'' Teekom.

Treća priča mi je Zarobljavanje Tarzana, koja se bazira na odnosu Tarzana i slona, i nudi možda i najviše akcije od svih priča do sad: Tarzan i džinovski slon protiv celog plemena. Kod ove priče mi je malo banalno, a za to treba ''okriviti'' Barouza a ne Hogarta, to što Tarzan isprva ne shvata da je jama sa pobodenim oštrim kočevima zapravo zamka. Mislim da bi Tarzan trebalo da to brže skapira. Ova priča, u odnosu na gornje dve, možda ne nudi nimalo Tarzanovog preispitivanja, ali je prožeta vraškom akcijom!
EDIT: Zapravo, u ovoj priči Tarzan postaje svestan činjenice na šta su sve spremni pripadnici njegove vrste.

Četvrta po kvalitetu, a takođe i četvrta po redu mi je priča Košmar u kojoj Tarzan, nakon što se najeo slonovskog mesa i popio pivo (nisam siguran da crnci znaju da spravljaju pivo?), doživljava noćne more, tačnije halucinacije, te ga napadaju razne postojeće ili izmišljene nemani. Ta mi se priča - iako prigodno završava knjigu - najmanje dopala, ali je zanimljivo videti Tarzana u nemoćnom hropcu kako halucinira i preispituje nešto u šta je do tada slepo verovao - vlastita čula.
EDIT: A ovde je takođe prikazano Tarzanovo gnušanje prema sopstvenoj vrsti, kada na početku posmatra prejedene i napijene stanovnike plemena.

Iako priče malo variraju u kvalitetu (ali nikad ni približno toliko da mi bude dosadno), crtež nijednog jedinog trenutka nije odrađen preko one stvari, naprotiv - obiluje detaljima, i za razliku od prve priče koja nije bila sasvim smeštena u krajolik džungle, ove četiri priče jesu, i malo je reći da Hogart briljira u prikazu kako prirode tako i životinja i ljudi, da ima odlično poznavanje anatomije i sl. Naročito u prikazu vegetacije, ali i figura likova, ovaj bi se stil mogao opisati jednom rečju kao - raskošan.

Trenutna pozicija na listi:

Tarzanov bog: 2 /od 23/ (1976. god.)
Tarzanova prva ljubav: 7 /od 23/ (1976. god.)
Zarobljavanje Tarzana: 10 /od 23/ (1976. god.)
Košmar: 13 /od 23/ (1976. god.)


Jocko Posted - 09/07/2021 : 21:09:04
@Peyo
na neki nacin i jeste izvan fokusa, ali trudicu se da u buducnosti procitam neke od starih klasika. U planu su mi Princ Valijant, strip obrade ruskih prica Kuznjecova koje sam citao kao mali, zatim Modesti... vreme je da predjem malo na Amere, Britance i Japance.

@naker
odlican osvrt i dobro pitanje: da li u coveku prevagne ono divlje ili ljudsko. Interesantno je kako u svakom od nas cuci neki divljak i zivimo u dzungli na asfaltu, i cesto motivi stripova smestenih u gradski ambijent upravo govore o onom primitivnom, primalnom u ljudima... dok ovaj strip bas govori o suprotnom, o iskonskoj zedji za znanjem u coveku odraslom u divljini. Scene kada Tarzan uci i pise su me mozda i najvise dotakle.

Meni je momenat kad sam se najezio onaj kad Tarzan simpanzama kaze kako on nije majmun vec... i onda zastane jer zna da napise, ali ne i izgovori rec - "covek". Taj momenat spoznaje, da je drugaciji, ali nista manje vredan od ostalih samo zato sto je beli majmun, mi je fascinantan.
naker Posted - 09/07/2021 : 20:05:52
I ja relativno nedavno obnavljah gradivo po ko zna koji put i ili sam ja smotan ili na DW forumu ne postoji tema za ovaj trip? pa ostaviću osvrt ovde:

"O crtežu ne bih previše dužio jer su predgovori oba toma sjajno napisani i poprilično detaljno seciraju kakav je umetnik Hogart i zašto je ovome mesto u muzeju, samo ću dodati da mi nikada neće dosaditi gledati u ove c/b table koje sirovost neukrotive džungle pretvaraju u jednu odu humanizmu i renesansi gde je u sred džungle centar zbivanja čovek, Tarzan je prikazan kako puca od mišića kao neki ideal helenskih heroja i bogova, ovekovečen ideal čoveka koji se postavlja iznad svega, gospodar džungle, gospodar sveta

Omiljene celine su mi Tarzan i bog i Tarzanova prva ljubav, Hogart je maestralno na strip preneo tu dozu filosofije koju Tarzan nosi sa sobom gde se dovodi u pitanje šta je to što nas čini ljudima, da li beba otrgnuta od normalnog odrastanja postaje manje čovek ili će intuitivno poći putem znanja i dovoditi u pitanje svet oko sebe kako bi bolje upoznao sebe samoga. Hogartov Tarzan u ova dva toma grafičkih novela su vanvremenski stripovi"

@Jocko drugi tom je i crtački i scenaristički jače štivo od prvog, uživaj
Peyo Posted - 09/07/2021 : 09:23:53
quote:
Originally posted by Jocko

Calac mi preporucio Tarzana jer je citao romane kao klinac. Ja sam generacija odrasla na diznijevom Tarzanu (i Mogliju). Bibliotekarka mi dade Tarzana jugoslovenske produkcije ali sam umesto tog uzeo ovaj Hogartov prvi broj (namamila me odlicna naslovna) i nisam pogresio. Ne kazu dzabe na netu da je Hogart Mikelandjelo stripa. Planiram sledece da uzmem Tarzanove Price iz dzungle.



Drago mi je da te zanimaju i ovakvi stripovi, mislio sam da je to izvan tvog fokusa zanimanja.

Darkwood je napravio odličan posao s ove dvije Hogarthove knjige koje su masthevuša za kolekcionare koje zanimaju vrhunski klasici stripa.
Jocko Posted - 09/07/2021 : 00:38:40
Calac mi preporucio Tarzana jer je citao romane kao klinac. Ja sam generacija odrasla na diznijevom Tarzanu (i Mogliju). Bibliotekarka mi dade Tarzana jugoslovenske produkcije ali sam umesto tog uzeo ovaj Hogartov prvi broj (namamila me odlicna naslovna) i nisam pogresio. Ne kazu dzabe na netu da je Hogart Mikelandjelo stripa. Planiram sledece da uzmem Tarzanove Price iz dzungle.
sawitch Posted - 08/07/2021 : 21:07:54
Crtez je neverovatan
Jocko Posted - 08/07/2021 : 19:22:09
Uzeo iz biblioteke i pročitao prvu knjigu Tarzana (Tarzan of the Apes book 1 & 2) i mogu reći da sam jako zadovoljan. Na stranu neki fantastični detalji koji se tiču same priče (Tarzan parira gorili i šimpanzi), ali lako je videti zašto je ovo delo proglašeno za klasik stripa. Sa čestim krupnim kadrovima koji zauzimaju neretko celu stranu, odličnom 'animacijom' pokreta te anatomijom ljudskih, čovekolikih i zverinjih figura, ambijent džungle i nebrojeni prikazi lijana i šumskog rastinja... Ovaj strip se vizuelno ne zaboravlja, a priča kao priča stvar je opšte kulture.
mr murdoc Posted - 17/02/2014 : 16:54:40
Hogarthov crtez je nesto najsavrsenije u stripu uopce,njegovi kadrovi se mogu gledati unadogled i svaki zasebno posluziti kao motiv za poster.
Tarzan Burne Hogartha je ocigledno besmrtan.
Odlican posao DW
Zlix Posted - 14/01/2014 : 21:20:22
Super
mr murdoc Posted - 14/01/2014 : 21:18:54
Nasao
Ace of Spades Posted - 13/01/2014 : 15:06:16
Ja sam konačno dočekao Tarzan 1 i kompletirao svoju "Darkwood kolekciju" prije 4 dana na 09/01/2014 :)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000