forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Storm Don Lawrence The Collection

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Raymond Posted - 10/05/2010 : 15:35:01
Imam nekoliko ovih izdanja na engleskom
http://www.donlawrence.co.uk/shop/index.php?hg=2&sg=25

bit ce 12 lux knjiga )po 2 alb cini mi se po knjigi) pa pitam jel ikad ovo izdato kod nas cijela serija...meni je interesantan strip..

ovo gore izdanje je izdato u luksuznom formatu visine 34 cm ali posto ima nekoliko cm bez crteza na svim stranam table moglo je da se stampa manje velicine ali haj sad su knjige vrlo teske ali stvarno su stampane kvalitetno korice koža itd...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
alanmaras Posted - 02/03/2012 : 14:33:30
quote:
Originally posted by Raymond

Imam nekoliko ovih izdanja na engleskom
http://www.donlawrence.co.uk/shop/index.php?hg=2&sg=25

bit ce 12 lux knjiga )po 2 alb cini mi se po knjigi) pa pitam jel ikad ovo izdato kod nas cijela serija...meni je interesantan strip..

ovo gore izdanje je izdato u luksuznom formatu visine 34 cm ali posto ima nekoliko cm bez crteza na svim stranam table moglo je da se stampa manje velicine ali haj sad su knjige vrlo teske ali stvarno su stampane kvalitetno korice koža itd...


http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=20070
lwood Posted - 26/05/2010 : 17:43:10
Najamnik može proč ali je nekako nedorađen.bolji je Storm
Bachy Posted - 26/05/2010 : 13:05:09
quote:
Originally posted by jaki

Bachy je zaboravija staviti naslovnice od zadnja dva/tri? albuma.



Nisam zaboravio nego ih nemam...

Razdijeli, bre po kolektivu!
Raymond Posted - 25/05/2010 : 22:03:56
hvala alterdm
at etmgosa, meni se samo Storm od Don Lawrenca svidja..ostali crtaci poslije njega ne..
Bachy Posted - 24/05/2010 : 19:21:39
quote:
Originally posted by etmgosa

U trenutku nadahnuca, kupio sam prije nekoliko godina odjednom svih trinaest albuma Najamnika (nije bilo jeftino, sjecam se da sam dobio popust 10% jer sam kupio sve odjednom - godinu poslije, ta strip prodavnica je bankrotirala, nadam se ne zbog mene ).

Od tada nema vise ni novih albuma, izgleda je Segrelles u medjuvremenu odustao.

Sa uzivanjem sam ponovo citao prvih nekoliko albuma, koje sam konacno imao u jednoj knjizi, a ne samo par obojenih strana u Stripoteci.

Medjutim, serija se vremenom razvodnjava. U kasnijim albumima cak dosta koristi racunar i copy-paste (prepoznaju se iste slike i motivi na raznim mjestima). A i uveo je neke bezvezne vanzemaljce, prilicno jeftino.

Ista stvar i sa Stormom - onih par epizoda sto je objavio Strip Art i jesu jedine koje vrijede. Kasnije to postaje nezanimljiv (da ne kazem glup) strip. Pisao sam vec o tome po ovom forumu, necu da se ponavljam.

Na primjer, u ove dvije epizode pominju se John Kennedy i Marilyn Monroe. I ova kopija Lenjina i srp i cekic. Stvarno, totalno odsustvo ideje.




Sve se uvijek nažalost razvodni...
Bachy Posted - 24/05/2010 : 19:19:23
quote:
Originally posted by etmgosa

quote:
Originally posted by Bachy

Činjenica je da Najamnik ne može nikako biti BD!


Slazem se, samo sto Don Lawrence nema veze ni sa Najamnikom...




Hahahahahahah sad sam skužio šta sam napisao....hahahahahhahahahaha
etmgosa Posted - 24/05/2010 : 18:07:40
U trenutku nadahnuca, kupio sam prije nekoliko godina odjednom svih trinaest albuma Najamnika (nije bilo jeftino, sjecam se da sam dobio popust 10% jer sam kupio sve odjednom - godinu poslije, ta strip prodavnica je bankrotirala, nadam se ne zbog mene ).

Od tada nema vise ni novih albuma, izgleda je Segrelles u medjuvremenu odustao.

Sa uzivanjem sam ponovo citao prvih nekoliko albuma, koje sam konacno imao u jednoj knjizi, a ne samo par obojenih strana u Stripoteci.

Medjutim, serija se vremenom razvodnjava. U kasnijim albumima cak dosta koristi racunar i copy-paste (prepoznaju se iste slike i motivi na raznim mjestima). A i uveo je neke bezvezne vanzemaljce, prilicno jeftino.

Ista stvar i sa Stormom - onih par epizoda sto je objavio Strip Art i jesu jedine koje vrijede. Kasnije to postaje nezanimljiv (da ne kazem glup) strip. Pisao sam vec o tome po ovom forumu, necu da se ponavljam.

Na primjer, u ove dvije epizode pominju se John Kennedy i Marilyn Monroe. I ova kopija Lenjina i srp i cekic. Stvarno, totalno odsustvo ideje.





alterdm Posted - 24/05/2010 : 15:29:45
quote:
Originally posted by Raymond
zar Storm nije Hol strip ionako kojeg je crtao englez...slicno kao sto autori iz raznih zemalja crtaju za francuze..



Moglo bi se reći, pošto je rađen prvo za holandsko tržište, a i scenarista je bio Holanđanin Martin Lodewijk.

quote:
Originally posted by Raymond
a najamnik, jel to onaj roman sto je crtao jedan spanjolac..cini mi se da je crtao neke od njih i to uljem...



Vincent Segrelles, više podataka na sledećem linku http://www.segrelles.com/

Prvo pojavljivanje kod nas je bilo, ako se dobro sećam, na naslovnoj strani Spunka, a zatim su obljavljene prve tri epizode na kolornim stranama Stripoteke. Bookglobe je najavio reprint...
Raymond Posted - 24/05/2010 : 14:57:55
ma sta ima veze, stampa se u BD formatu i to je to...fr belg format ako hocete..nema veze sve su to crtani romani..samo da se izdaje... zar Storm nije Hol strip ionako kojeg je crtao englez...slicno kao sto autori iz raznih zemalja crtaju za francuze..

a najamnik, jel to onaj roman sto je crtao jedan spanjolac..cini mi se da je crtao neke od njih i to uljem...
etmgosa Posted - 24/05/2010 : 10:55:29
quote:
Originally posted by Bachy

Činjenica je da Najamnik ne može nikako biti BD!


Slazem se, samo sto Don Lawrence nema veze ni sa Najamnikom...
Bachy Posted - 22/05/2010 : 22:27:52
quote:
Originally posted by etmgosa

quote:
Originally posted by BiDi

Nitko... oso su "scanlations" http://en.wikipedia.org/wiki/Scanlation



malo zahvalnosti prema BDS grupi

Usput, otkad je Don Lawrence "Bande dessinée"?



Velika hvala BDS grupi!

Činjenica je da Storm ne može nikako biti BD! Čisti britanski autor! A to što se pričalo da odgovara formatom i brojem stranica BD albumima, mišljenja sam da nema veze s vezom jer i ti BD albumi imaju nekad i više stranica od onog standarda, no da ne duljim...slažem se sa tvojom konstatacijom etmogosa tj. pitanjem!
Prije svega zbog toga što se strip na engleskom kaže comic, a na francuskom je to bande dessinée. Pa onda barem što se neke riječne etimologije tiče nije fer britanski strip nazvati francuskim imenom...
Ako zbog ničega drugoga onda zbog brojnih ratova koje su Britanci vodili sa Francuzima (smiješnu stranu tih ratovanja možete vidjeti u Potrazi za svetim gralom od M.P.)!

Nisam želio pametovati nego napraviti distingciju između engleskog i francuskog, ništa više...
Bachy Posted - 19/05/2010 : 16:17:59
quote:
Originally posted by lwood

i koliko dođe ovo novaca?



Cijena? Prava sitnica!
lwood Posted - 19/05/2010 : 16:00:38
i koliko dođe ovo novaca?
jaki Posted - 19/05/2010 : 13:35:47
Bachy je zaboravija staviti naslovnice od zadnja dva/tri? albuma.
mladjo Posted - 19/05/2010 : 13:16:00
retro -sf
Bachy Posted - 19/05/2010 : 12:39:21


+ ona dva specijalca = 25 epizoda
Bachy Posted - 19/05/2010 : 12:37:25

Bachy Posted - 19/05/2010 : 12:34:00
Prve četiri epizode izdane su što u Strip artu što u Stripoteci, ja eto imam sljedeće epizode:

Bachy Posted - 19/05/2010 : 12:12:28
quote:
Originally posted by lwood

ko je ovo izdava?



E sad!! Nije važno tko je...važno je da ima...
BiDi Posted - 18/05/2010 : 23:47:26
Nitko... oso su "scanlations" http://en.wikipedia.org/wiki/Scanlation
Bachy Posted - 18/05/2010 : 21:19:21
Imam ih 23 redovna i 2 specijalca!
Neka vrsta piratskih izdanja, volio bih ako bi se to moglo iskoristiti...

Evo naslovnica specijalaca:
Bachy Posted - 15/05/2010 : 12:13:11
Oprostite što ovako upadam!
Imam prevedene skoro sve epizode Storma!
all_ba Posted - 12/05/2010 : 00:06:43
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by all_ba

Naravno, treba biti uvijek oprezan u poslu. Svakako ćemo se upoznati biće prilike. No, to nije razlog, ako bi mogao kad nađeš slobodnog vremena da napraviš kalkulaciju koliko bi trebalo sredstava izdvojiti za jedan ovakav potvat.

sve što znam o kalkulacijama su da boli glava a za očekivat je da don lawrence materijali budu jako skupi a materijali su najmanja stavka - sve ovisi i što se želi dobiti - ali ajde da predjemo privat i da za pocetak vidimo sto zelimo


Dogovoreno,sutra ti se javim na pm sa svim uputama.;)
Renky Posted - 12/05/2010 : 00:02:59
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Renky

A ja ću dodati, i koliko će ti vrimena tribati da prevedeš sljedeći album Riđobradog? 12>

moraš se ti pačat di ne triba to ćemo razglabati u tebe petak i subotu sam doli - idem četvrtak noć kao i svaki regularni vampir - subotu noć se vraćam - ako me ne probodeš glogovim kolcem


rommel Posted - 12/05/2010 : 00:00:18
quote:
Originally posted by all_ba

Naravno, treba biti uvijek oprezan u poslu. Svakako ćemo se upoznati biće prilike. No, to nije razlog, ako bi mogao kad nađeš slobodnog vremena da napraviš kalkulaciju koliko bi trebalo sredstava izdvojiti za jedan ovakav potvat.

sve što znam o kalkulacijama su da boli glava a za očekivat je da don lawrence materijali budu jako skupi a materijali su najmanja stavka - sve ovisi i što se želi dobiti - ali ajde da predjemo privat i da za pocetak vidimo sto zelimo

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000