forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Ofucani holivudski film

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 31/10/2009 : 21:15:17


"Singles" meets "Chasing Amy" meets "Clerks" meets "High fidelity". 600 stranica izuzetnog stripa za smijesnih 150 kuna. http://fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=10&TitleID=101

U prodaji idući tjedan.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
don_draper Posted - 22/12/2021 : 00:09:45
Davno sam ovo nabavio, ali dugo je stajao na polici nepročitan i nedoživljen. Kakva greška.
OHF je strip koji prati nekolicinu likova iz New Yorka koji se adaptiraju na ulazak u svijet odraslih i samostalnih, makar nisu tome kompletno dorasli. Prate se usponi i padovi romantičnih veza, pogledi na svijet te životni odabiri koji mogu imati dalekosežne posljedice.
Uglavnom, većina toga se odvija u urbanoj i dinamičnoj atmosferi gdje se izmjenjuju dugi dijalozi prepuni filozofiranja i premišljanja sa konfliktnim razgovorima vrućih glava.
Sviđa mi se pristup gdje imamo više perspektiva koji imaju dosta izražene osobine i dobro ocrtane karakterizacije te se stvaraju zanimljive dinamike među likovima koji su praktički dio istog društva.
No, osim tih svakodnevnih drama urbane omladine, tu su i problemi koji muče odrasle i koji se vežu čak i na poznu dob. Još jedan adut stripa, širina tema i problema kojima se strip bavi.
Ono što gađa u moj sweet spot je i tematika kreacije stripa, koja je ovdje podosta bitna, te daje ovom stripu i hommage vrijednost.
Podosta je i humora u OHF-u te cijeli strip sa svojom ekscentričnom atmosferom i konstantnom dinamičnošću i bliskošću čitatelju rezultira vrhunskim čitalačkim iskustvom za koje ne želim da završe.
Sve skupa, izrazito pozitivni dojmovi. Širok spektar likova i tema, od onih najodbojnijih do onih bliskijih su sjajno izdirigirani i uklopljeni u ovih 600 stranica. Vrlo zanimljivo, raznoliko i cjelovito, OHF je strip visoke umjetničke vrijednosti i pravi moderni klasik.
5/5
Red Marquis Posted - 24/07/2021 : 22:58:21
quote:
Originally posted by naker

Sporanosi igra rečima ili greška u kucanju?


Greška greška, i to na kub
Ne bih se nikad namerno spdao sa svojom omiljenom serijom.
john connor Posted - 24/07/2021 : 20:36:44
Da,u pravu je Marquis, i ja dobijem ospice kada se ove dve porede, i Seinfeld dobija jos vecu tezinu kako mi dobijamo na godinama :)

Meni su Friends dragi, i ima bas dobrih epizoda, i covek moze da se opusti, nasmeje...How I met...je prirodni, bas slabiji sitcom...

Jedna bas jaka serija, koju niko nigde ne spominje je Bored to death, meni je bas prijala, kada te uatmosferi...
naker Posted - 24/07/2021 : 17:14:36
Sporanosi igra rečima ili greška u kucanju?

Super su Friends kada si tinejdžer mislim da sam više naučio engleski gledajući tu seriju negoli u školi ali njih je po tipu humora bolje porediti sa How I met your mother

Seinfeld više gađa zreliju publiku, a i tamo se spominje Juga kada Kramer nabavlja neki naš tuš jer "jugosloveni su bili ludi za tuširanjem"
Red Marquis Posted - 24/07/2021 : 13:45:30
Nisam hteo juče napisati, ali dobijem ospice kad vidim u istoj rečenici Friends sa Seinfeldom. Kao da se poredi Seks i grad sa Sporanosima.
Peyo Posted - 24/07/2021 : 12:26:32
quote:
Originally posted by john connor

...a Seinfeld ne moze biti prevazidjen :)



Može ili ne može o tome se uvijek može diskutirati, ali je Seinfeld apsolutno vrh, bezvremenski. Ne znam koliko puta sam ga već gledao i kao da mi je sve zabavniji s novim gledanjem.

Za razliku od npr. Prijatelja. Koliko god se trudio da vidim što to u njima ima posebno da su toliko popularni nikad mi nisu bili nešto posebno. Čak mi je i serija Man with a Plan s Mattom LeBlancom zabavnija od Prijatelja.
john connor Posted - 24/07/2021 : 11:49:30
Meni je OHF i dalje sjajan, a citao sam ga vec 3,4 puta, uvek sa razmakom na nekoliko godina...a Seinfeld ne moze biti prevazidjen :)
Kerempir Posted - 24/07/2021 : 11:09:44
A čuj, strip i dalje pobuđuje emocije kod mene, ali eto slažemo se da se ne slažemo.
naker Posted - 23/07/2021 : 19:52:31
Kod mene definitivno sve suprotno

Friends i Seinfeld su kultne humorističke serije i obožavao sam ih kada sam bio klinja ali kada slučajno naletim na koju epizodu na TV-u i kada čujem one snimke smeha na svakih par sekundi koje ti govore kada treba da se smeješ ubrzo prebacim kanal jer američki sitcom-ovi nisu nešto u čemu više mogu da uživam i jednostavno prevazišao sam taj vid zabave i radije bih gledao neke druge stvari

Ako je kod nekih stripova poistovećivanje neophodno da bi se uživalo u njima i kada im se u zrelijim godinama ponovo vraćamo i jedini osećaj koji oni mogu da proizvedu je nostalgija onda iskreno to baš i ne ide u prilog tim stripovima
Kerempir Posted - 23/07/2021 : 16:18:06
Ma ne nisam bio precizan.. vremenski okvir je svakako važan. Spomenute Friends smo počeli gledati ko mulci i bili su nam urnebesni ali s druge strane postali su nam bolji kada smo odrastali i sami upadali u neke situacije. Nakon toliko godina pauze nedavno sam slučajno naletio na seriju na tv-u i uz neke sitne mane skuzio sam kako je serija još uvijek svježa i dobrano tuče hrpu današnjih humorističnih serija.

Što se tiče ohf-a, razumijevanje je ipak jasnije ako se poistovjetimo sa nekim situacijama u stripu - jesmo li radili šugave poslove, jesmo li imali neke toksične veze (kako ljubavne tako i prijateljske), da li onaj čemerni ton na kraju odgovara stvarnosti gdje se ljudi naprosto više ne pronalaze zajedno jer.. negdje su se putem pogubili? U nekim situacijama sam i sam prepoznavao od kojih sam neke elegantno ishendlao ali neke sam bolno riješio. Prije 12 godina kada je izašao strip oduševilo me vjerojatno jer sam još bio pod dojmom osobnog proživljavanja, a danas kada sam sve to ostavio iza sebe, ohf pročitam svakih par godina s dozom nostalgije gdje se prilikom čitanja povremeno nasmijesim a povremeno me uhvati sjeta, kao da otvorim stari spomenar. Naravno ako se neki ne prepoznaju kada su i sami bili 20-30 godisnjaci, ako primjerice seinfeld smatraju serijom gdje ljudi uglavnom samo sjede i filozofiraju o svemu i svačemu, vjerojatno i ohf im neće leći.
naker Posted - 23/07/2021 : 13:52:50
Vidiš kod mene skroz drugačiji utisci

Ako je neko delo toliko usko specijalizovano za određenu generacijsku dob i ako moraš da hvataš "vremenski prozor" da bi u potpunosti uživao u njemu onda automatski ide ocena niže jer uvek cenim više stripove koji se bave idejama koje su univerzalno prijemčive nevezano za to u kom stadijumu života je čitaoc
Kerempir Posted - 23/07/2021 : 09:12:25
Za mnoga djela (knjige, stripovi, filmovi) postoje idealna životna razdoblja koja bi konzumenti tih djela morali proći ili se još nalaze u njima da bi se poistovjetili ili barem shvatili kontekste pa tako to i nije neki ekstra prigovor.

A da nema radnje, pa da.. možemo uzeti neke uspješne serije poput friends, seinfeld i sl gdje bismo isto mogli reći da uglavnom samo filozofiraju a kad bi trebalo prepricati radnju.. uh. To bi vjerojatno bila ista publika i za OHF.

Btw, meni je super.
naker Posted - 20/07/2021 : 21:49:39
Humor dosta toga vadi to je istina i nema tog stripofila koji se neće poistovetiti sa presmešnim scenama po knjižarama

Kome se svideo OHF, a čitao bi nešto sa sličnom tematikom najavljeni Scott Pilgrim je idealno štivo
Živs Posted - 20/07/2021 : 18:21:39
Da, za neke stvari (ili - za mnogo stvari) postoji vrijeme kada to čitati, slušati, gledati. Jer će ti tada najviše značiti. Pa bi tako idealno razdoblje za čitanje ovog stripa bila okvirno sredina dvadesetih, da te se izravno tiču problemi koji se tiču i likova.
Al mislim da se i izuzev neposrednog interesa može reći da je Robinson stvorio izgrađene i uvjerljive likove stavivši ih u realan kontekst te situacije stalno nove i svježe.
Podosta i duhovito na momente; recimo, situacije u knjižari, kad ga traže knjigu po boji korica i sl. Ekstra!

Vrlo mi je ugodno iznenađenje bio ovaj Film.
naker Posted - 19/07/2021 : 21:02:02
Pa ako ništa drugo strip je izrazito pitak, 600str koje se jednostavno gutaju, Robinson lepo i jasno piše i gura te da teraš dalje i saznaš šta će sledeće da se desi

Radnja u suštini i ne postoji, večita razglabanja o ljubavi, seksu, novcu, poslu, borbi protiv sistema itd ima tu dosta naivnog tinejdž idealizma oko malih životnih pitanja koja se mladim osobama čine bitnim; da li da dam otkaz da bi našao drugi posao? da li da ostanem sa trenutnom devojkom ili da trčim za drugim suknjama, radnja kao iz nekog ofucanog holivudskog filma jel. Ili se previše ostarilo ili se ovo trebalo čitati u studentskim danima ali ne mogu reći da mi je ova tematika legla, da se kroz strip nije provlačila narativna nit konflikta između krupnih izdavačkih kuća i autora nije isključeno ni da bih batalio ovo u jednom momentu

Epilog pomalo čudan jer drastično odstupa od atmosfere tokom većine dela i ostavlja gorak utisak o pročitanom i iskreno nisam ubeđen da je autor znao šta je hteo da poruči sa njim; likovi koji su živeli u monogamiji i hodili kroz život po p.s.-u i generalno govoreći su bili prikazani kao srećni su dobili srećan završetak i ostali srećni dok likovi koji su se mučili i kroz menjanje partnera i poslova tražili sebe i učili na svojim greškama dobili gorak kraj? E moj Robinsone al si ti promašio duh vremena u kojem živiš
DK24 Posted - 25/03/2021 : 11:47:09
Igra mi samo Hrvatska
Manny Posted - 24/03/2021 : 23:56:43
quote:
Originally posted by DK24

Baš sinoć na aukciji otiša za smiješnu lovu, a ja zakasnio niti minutu. Došlo mi je da tučem glavom o stol



Imaš toga na aukcijama za naći, nije problem.
Evo upravo se završava jedna:
https://www.limundo.com/kupovina/Casopisi-stripovi-i-igre/Stripovi/Strip-revije-i-albumi/Fibra-Ofucani-Holivudski-film-glanc/99834837
Combatrock Posted - 24/03/2021 : 19:39:59
@anto pa to ohf je ok... to,je okey, taj strip je okey... sta sise pogubio?
john connor Posted - 24/03/2021 : 17:20:21
Izuzetan strip, jedan od onih zbog kojih je Fibra tu gde jeste...zao mi je sto ne docekasmo jos Robinsonovih uradaka...
DK24 Posted - 23/03/2021 : 21:51:05
Baš sinoć na aukciji otiša za smiješnu lovu, a ja zakasnio niti minutu. Došlo mi je da tučem glavom o stol
Deers Posted - 23/03/2021 : 21:40:30
quote:
Originally posted by Spock

Oproštajna Parova recenzija:

https://www.stripovi.com/recenzije/ofucani-holivudski-film-ohf-orka-sp-4-ofucani-holivudski-film/2613/


DiSkAcH Posted - 13/10/2020 : 13:37:23
Pa koristite VPN pa si naštelajte zemlju sa najnižom cijenom. ;)
HINT; Obično su to USA i UK.
DK24 Posted - 12/10/2020 : 21:58:19
Znači zaključili smo da ovo obavezno ide na listu poželjnih izdanja i prati se popust za nas jadne Hrvate :D
Lex Posted - 12/10/2020 : 18:07:15
Da potvrdim i ja kako je Srbija raj za 23,9 BOP! ;)
Poli Posted - 12/10/2020 : 16:15:30

Ovi stvarno nisu normalni.



forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000