forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Ultras Posted - 15/06/2010 : 00:00:05

Prvih 59 godina !

15. jun 1961 - 15. jun 2020

Zagor - tekst o junaku

Zagor - recenzije

Zagor - facebook

Zagor - Sergio Bonelli Editore

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Pavel Posted - 27/07/2021 : 18:51:56
quote:
Originally posted by vice

Sindrom Belzebul je izvrstan primjer modernog Zagora, a Marola vrsno "filmski" piše scenarije, jer mu se epizode čitaju kao što se gleda film.

Primjećujem da ima 3 motiva koja voli: opake ženske likove (u vidu Ripley), izraženu simboliku Zagora kao zaštitnika (motiv goruće šume u obliku orla, Zagorov ulazak u Hellgate praćen šaputanjima o njegovoj nepobjedivosti) i Chicu čija je uloga donekle i mistična, dajući mu time dimenziju više od tipičnog proždrljivca (prema kojem je Zagor često i zlostavljajuće nastrojen, šta san uvik prezira).

U ovoj epizodi Chico je zapeja za oko i Steambout Pat, koja je poput tsundere lika kad je on u pitanju. Tako se slamaju ženska srca, potomče konkvistadora.

Da Burattini dade šansu mlađim scenaristima, kao što je Bonelli svojedobno dao njemu, ljudima koji imaju ideja i entuzijazma, Zagor bi mogao doživjeti novo zlatno doba. Ovako se sve uglavnom svodi na besmislene povratke starih Nollitinih neprijatelja, od koji se neki vraćaju i nakon više od 40+ godina. Šteta jer se doista ne vidi izlaz iz slijepe ulice u kojoj se Zagor trenutno nalazi. Epizode poput ove samo su iznimke koje potvrđuju pravilo da može biti bolje, ali da naprosto za tim nema volje.
vice Posted - 25/07/2021 : 18:21:30
Sindrom Belzebul je izvrstan primjer modernog Zagora, a Marola vrsno "filmski" piše scenarije, jer mu se epizode čitaju kao što se gleda film.

Primjećujem da ima 3 motiva koja voli: opake ženske likove (u vidu Ripley), izraženu simboliku Zagora kao zaštitnika (motiv goruće šume u obliku orla, Zagorov ulazak u Hellgate praćen šaputanjima o njegovoj nepobjedivosti) i Chicu čija je uloga donekle i mistična, dajući mu time dimenziju više od tipičnog proždrljivca (prema kojem je Zagor često i zlostavljajuće nastrojen, šta san uvik prezira).

U ovoj epizodi Chico je zapeja za oko i Steambout Pat, koja je poput tsundere lika kad je on u pitanju. Tako se slamaju ženska srca, potomče konkvistadora.
henry Posted - 20/07/2021 : 21:59:12
quote:
Originally posted by teller

a gdje piše, u kojim pravilima da mora bit nagrobna ploča pravokutna na rubove groba?
Nisi video još nagnite kamene ploče?
I gdje piše da se Zagor iznenadio napisom na grobu a ne nečemu drugom?
Opet picajzle!

U pravu si, iznenadio se kad je vido kolko lupaš
goodpaso Posted - 18/07/2021 : 23:39:04
iskreno,to je odgovor
panzer Posted - 11/07/2021 : 22:30:39
quote:
Originally posted by teller

Pogledaj mu oči. Izgleda da je oslijepio ...
teller Posted - 11/07/2021 : 21:02:27
Naslovnica je vrhunska!
leKrava Posted - 11/07/2021 : 20:21:19
quote:
Originally posted by nellesky

Bah,Picci kao i obično. Imao je dvije pravilne mogućnosti da odradi vlastitu perspektivu i naravno on bira treću koja je van svih pravila zanata.
Piccijeve perspektive su nešto kao perspektive koje su tučene u glavu u retardiranom univerzumu.
Standardno za njega.

i to jos crtas naslovnice, nije da crtas hrpu tabli pa ti se zuri, a vecina tih njegovih gresaka se da ispraviti za tren.
teller Posted - 11/07/2021 : 19:44:08
a gdje piše, u kojim pravilima da mora bit nagrobna ploča pravokutna na rubove groba?
Nisi video još nagnite kamene ploče?
Opet picajzle!
nellesky Posted - 11/07/2021 : 16:20:02
Bah,Picci kao i obično. Imao je dvije pravilne mogućnosti da odradi vlastitu perspektivu i naravno on bira treću koja je van svih pravila zanata.
Piccijeve perspektive su nešto kao perspektive koje su tučene u glavu u retardiranom univerzumu.
Standardno za njega.

henry Posted - 07/07/2021 : 09:36:58
A što je Zagor iznenađen kad ne može da vidi šta piše na spomeniku?
giant Posted - 07/07/2021 : 09:34:27
E, ovu ću epizodu kupiti kad je Ludens izda. Korica ok, ali crtež...DM oličan, sjajan....Koliko duuuuugo već nisam video ovakav crtež u redovnoj epizodi Zagora. Palac gore!
jasa Posted - 07/07/2021 : 00:25:43

Procitao sam ovo, jako dobro, fluidno, bez zurbe, zlokobna atmosfera, na momente jezivo, crtez delamonikovski sjajan, naslovnica meni jedna od najboljih generalno … nadam se da ce biti dobra sagica …

velka031 Posted - 19/06/2021 : 21:07:53
Bit će Zagora, dok nas bude... Tek 60 godina, idemo dalje :)
going going Posted - 15/06/2021 : 19:47:09
Dragi Zagorovci, danas je veliki dan!
Na danasnji dan, 15. juna 1961. godine, pre tacno 60 godina izasao je prvi legendarni broj Zagora u Striscia formatu u Italiji, u kome se Zagor i Ciko upoznaju!

Srecan rodjendan Zagoru i Ciku!
Hvala Nolitti i Ferriju!
Za jos 60 godina!

Gallieno Ferri

Sergio Bonelli (Guido Nolitta)
cat claw Posted - 15/06/2021 : 19:45:42
U toku je video konferencija za Zagorov 60. rodjendan.
https://www.facebook.com/events/152464983569820?ref=newsfeed
King Warrior Posted - 15/06/2021 : 19:00:47
Da nam potraje jos najmanje 60 godina.
prop_ovednik Posted - 15/06/2021 : 15:06:05
Živio Zagore i neka te još sto godina!
Elderane84 Posted - 15/06/2021 : 14:12:48
Nipošto penzija. Zašto bi? Ko voli samo stare epizode, niko mu ne brani da samo njih posjeduje i čita. Meni se svako malo pojavi novija epizoda koja mi je bolja od skoro svih starih, a Zagor na kioscima i mjesečni movi broj kod mene u kolekciji su jedna rutina koje baš i ne želim da se odreknem. Stoga, neka izlazi bar još pedesetak godina :)
Terminator Posted - 15/06/2021 : 12:51:26
Sretan rođendan Zagoru!

Mislim da ima staža za prijevremenu penziju!
Spock Posted - 15/06/2021 : 06:38:01
Igorova čestitka Zagorova 60-tog rođendana u recenziji:
https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-mx-40-uz-rijeku/2655/
Poli Posted - 09/06/2021 : 15:24:16

adriano Posted - 27/05/2021 : 14:32:55
zna li se kada će Čiko specijal br. 28 na kioske?
going going Posted - 26/05/2021 : 22:51:44
quote:
Originally posted by prop_ovednik

quote:

Pročitao za vikend trilogiju s Dharminom kćeri, "Sjene nad Golden-Baby", "Ljudi-zmije", "Hram tisuću smrti". Jako dobar Rauch, čita se brzo, dinamično, dobro uvedeni novi likovi (šteta što ih ne ostaviše na Golden Baby, za budućnost, čini mi se da bi to bio zanimljiv potez - da mladu damu Ramath uzme pod svoje). Kreće dinamično, vratilo mi Mnogoočiju, ima akcije i drame...
Možda bi bilo dobro da se nije odmah na početku otkrilo ime negativca, da je to malo ostalo u zraku, ali to nije zamjerka, više primjećujem. Ako bi što išao zamjeriti, to je već stara boljka - kraj dolazi prenaglo, gdje Zagor u par borbenih scena sredi sve one koji su mu čak i na početku priče bili veliki problem. Valjda ograničeni stranicama, ne znam...
Dosta dobar strip, od ovoga što sam uzeo preko reda od VČ (Kandrax, mutanti, ljudi-zmije, Povratak Zimske Zmije) imamo dvije odlične priče i jedna loša. S time da ove dvije dobre stvarno idu iznad nekakvog prosjeka...

Pao i "Povratak Zimske Zmije". Prebrzo, prekratko i preobično. Lik takve karizme i takve povijesti trebao je dobiti nešto bolje i nešto više. Priča ko priča je solidna i izvedba je na mjestu, da je umjesto Zimske Zmije tu netko drugi rekao bih - solidan strip, lijepa epizoda. Ovako je ostao dojam slabe iskorištenosti, čak bih rekao da je Rauch imao par stvarno potentnih scena, ali ništa, tu su i vise u zraku (odgovornost Zimske Zmije za događaje u mladosti, sukob sa Zagorom), ali preko svega se samo prođe. Solidno, dobro, ali volio bih da sam dobio više.
Crtež odličan, naslovnica dobra.

Slazem se.
prop_ovednik Posted - 25/05/2021 : 14:54:16
quote:

Pročitao za vikend trilogiju s Dharminom kćeri, "Sjene nad Golden-Baby", "Ljudi-zmije", "Hram tisuću smrti". Jako dobar Rauch, čita se brzo, dinamično, dobro uvedeni novi likovi (šteta što ih ne ostaviše na Golden Baby, za budućnost, čini mi se da bi to bio zanimljiv potez - da mladu damu Ramath uzme pod svoje). Kreće dinamično, vratilo mi Mnogoočiju, ima akcije i drame...
Možda bi bilo dobro da se nije odmah na početku otkrilo ime negativca, da je to malo ostalo u zraku, ali to nije zamjerka, više primjećujem. Ako bi što išao zamjeriti, to je već stara boljka - kraj dolazi prenaglo, gdje Zagor u par borbenih scena sredi sve one koji su mu čak i na početku priče bili veliki problem. Valjda ograničeni stranicama, ne znam...
Dosta dobar strip, od ovoga što sam uzeo preko reda od VČ (Kandrax, mutanti, ljudi-zmije, Povratak Zimske Zmije) imamo dvije odlične priče i jedna loša. S time da ove dvije dobre stvarno idu iznad nekakvog prosjeka...

Pao i "Povratak Zimske Zmije". Prebrzo, prekratko i preobično. Lik takve karizme i takve povijesti trebao je dobiti nešto bolje i nešto više. Priča ko priča je solidna i izvedba je na mjestu, da je umjesto Zimske Zmije tu netko drugi rekao bih - solidan strip, lijepa epizoda. Ovako je ostao dojam slabe iskorištenosti, čak bih rekao da je Rauch imao par stvarno potentnih scena, ali ništa, tu su i vise u zraku (odgovornost Zimske Zmije za događaje u mladosti, sukob sa Zagorom), ali preko svega se samo prođe. Solidno, dobro, ali volio bih da sam dobio više.
Crtež odličan, naslovnica dobra.
mladjo Posted - 22/05/2021 : 12:39:22
Sindrom Belzebul (ovaj noviji)

Mora se reći da ova priča obiluje kvalitetnom atmosferom i akcijom. Nivo "Fantastične priče" ovdje je na novom nivou, užasan, mučan i mračan. I moram priznati, kada je onaj zombi zakačio Chica i kada se vidjelo meso, baš sam se trgnuo:))
Ovu priču je trebao crtati Barison. To bi tek bila senzacija.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000