forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Art by Simao

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Simao Posted - 02/06/2010 : 09:52:40
Evo, da i ja stavim svoje radove.

Moje stvaranje možete pratiti na mom blogu:
http://simonsanda.blogspot.com/

Hvala King Warrior, što si me obavestio za ovaj podforum.
Dobar potez administratora :) Bravo!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
www2 Posted - 27/09/2010 : 10:13:32
quote:
Originally posted by Simao

Muljakao nešto sa akvarel bojama :)
[/URL]



Jel postoji negdje scan ove slike u 1:1 veličini da si to isprintam i zaljepim negdje......ili je ovo 1:1?
Sneaksie Thiefsie Posted - 26/09/2010 : 19:47:43
Simao,cekamo 2 meseca neki novi crtez Zagora
Simao Posted - 14/07/2010 : 07:06:39
Hvala, ljudi. Posebno Jur, tvoja tla so puno puno bolja. Odlični i koristni savjeti. Baš to mi se čini, da je glavna svrha ovog foruma, da se dobiju kritike i koristni savjeti, da može čovjek da napreduje u svom radu. Ja ponekad ne vidim sve moje greške, i ako me netko ne opomene, to bi radio i dalje.
Proradit ču na toj perspektivi, mada mi je to mučan rad
Jur Posted - 13/07/2010 : 19:32:41
quote:
Originally posted by Simao

Muljakao nešto sa akvarel bojama :)
[/URL]



Ovde postoje greske u proporcijama in anatomiji ali prvo sto zapada u oko je nepravilna perspektiva. Glavni izvor pogresne perspektive je nacin kako si crtao tla. Sve crtice ti idu u istom smeru i nema nikakve perpsektive u njima, mada samo likovi naglasavaju snaznu perspektivu (velik FOV , ako cemu biti strucni ). Ako tla uopste ne bi crtao bilo bi puno bolje.
Evo nacrtao sam kako bi trebalo da crtas tla, pa da dobijes osecaj dubine. Zagora i tipa iza njega sam nacrtao i na svom planu tla sto dodatno pomaze, da se distanciraju od pozadinskih likova.


Nije jos idelano zato sto ima i nekih perspektivnih gresaka i kod likova u pozadini.
Cini mi se da radis perspektivu dosta tako, od oka mada sa njome i nemas nekog iskustva. Not good! Velike greske u perspektivi odmah bodu u oci. Predlazem da malo odlozis crtanje tog tipa u crvenoj majici i malo proucis perspektivu.
Lord Vader89 Posted - 08/07/2010 : 14:19:58
svaki napad na zagora se krvlju placa

meni se cini da nije lose, s obzirom na to da je rukom radjeno, a kad kazes "brljao sam", kapiram da bojenje nije bas nesto sto stalno radis

najupadljivije je to da su zagorove boje mnogo naglasenije od onih koje krase spartance, sto moze da iznedri vise zakljucaka:

- da je zagor jedini stvaran, a spartanci nisu....not likely
- isecak iz "301", pa glumac koji glumi zagora je jedini pravi, ostalo je sve studio i animacija....not likely
- ili si hteo da zagor bude u bonelli fazonu, a da spartanci budu u 300 fazonu, most likely
dupli Posted - 08/07/2010 : 14:07:26
Ako je u scenariju stajalo:
"Čudna vojska slijepaca sastavljena od džinova i patuljaka koji su međusobno pomiješali uniforme i naoružanje pokušava ubiti Zagora."
onda je, zanemarujući anatomske proporcije, više manje zadovoljavajuće.
Simao Posted - 08/07/2010 : 12:22:43
Muljakao nešto sa akvarel bojama :)
[/URL]
Rico Posted - 06/07/2010 : 10:16:35
quote:
Originally posted by cat claw

No problemo. Niko nije rekao da je ucesce na radnoj akciji obavezno ili jedino prihvatljivo.


Je, reka je drug Tito!
cat claw Posted - 06/07/2010 : 08:36:44
No problemo. Niko nije rekao da je ucesce na radnoj akciji obavezno ili jedino prihvatljivo.
Simao Posted - 03/07/2010 : 16:34:41
Izvini, cat claw. Dozvoli mi samo još ovu "manekensku pozu junaka" i obvečavam, neču više ;)
[/URL]
Simao Posted - 28/06/2010 : 00:44:15
Da, primetio sam taj topik. Vidimo se i tamo :)
cat claw Posted - 28/06/2010 : 00:36:21
Bolje bi bilo da stavljas crteze na topik radne akcije. Vidim da ti fali tema za crtanje. Manekenske poze raznih junaka ne razvijaju i ostale delove bitne za crtez osim iscrtavanja koje postaje samo sebi svrha. Pokusaj da odgovoris na neku od tamo postavljenih tema. Konkretni zadaci su mnogo bolji za vezbu.
Simao Posted - 27/06/2010 : 22:56:33
Uff, odlično!

Naučit ču ja još puno toga ovdje na forumu

Cat claw, sječam se, da si mi to več govorio prošle godine na Mafestu. Isto i za facu.
Čak sam i pronašao tvoje skice, koje si mi uradio. Stavio sam to sad na zid, da više ne zaboravim :)

Popravit ču to kad stignem i stavit ovdje.
cat claw Posted - 27/06/2010 : 21:59:23
Nisu greda dva ocista. Ako se kocka grudnog kosa malo okrene i nagne u odnosu na kocku nogu naravno da ce promeniti ociste. Losa stvar je nepostavanje kocke grudnog kosa kojem pripadaju i ruke tj laktovi.
mlLandj3 Posted - 27/06/2010 : 21:27:58
quote:
Originally posted by Lord Vader89

sto znaci....

dve razlicite perspektive je za jedno telo koristio



tako je. ovaj crtez ima dva ocista a to su one tacke tamo u daljini. Sto bi rek'o Jur: Vanishing point
Lord Vader89 Posted - 27/06/2010 : 21:15:44
sto znaci....

dve razlicite perspektive je za jedno telo koristio
cat claw Posted - 27/06/2010 : 16:02:33
Simao Posted - 27/06/2010 : 15:13:38
Hvala, dečki.

Tek sada sa ovom geometrijom sam zapazio, gdje sam ga omanuo. Kad sam završio sketch, znao sam da nešto ne valja, a nisam znao šta :)

Ova kocka za geometriju baš odlično pomaže.
Hvala još jednom.

Ovak sam sad popravio desnu nogu. Nadam se da je bolje.

[/URL]
alexts Posted - 27/06/2010 : 11:49:19
quote:
Originally posted by mlLandj3

čovek, kao prvo ima fantastičnu tehniku olovke i to je nešto što nigde ne može naučiti sem radom a pitanje proporcija i ostalog je očigledno nešto što se da savldati uz pomoć dobre stare geometrije



"tehnika olovke" je na profi nivou
mlLandj3 Posted - 27/06/2010 : 08:47:53
čovek, kao prvo ima fantastičnu tehniku olovke i to je nešto što nigde ne može naučiti sem radom a pitanje proporcija i ostalog je očigledno nešto što se da savldati uz pomoć dobre stare geometrije

alexts Posted - 27/06/2010 : 01:49:29
Nisam nešto u formi za brze skice

[URL=http://img16.imageshack.us/i/skicat.jpg/][/URL]
alexts Posted - 27/06/2010 : 01:12:05
Simao

omanuo si ovde prilično. Bez obzira što super-herojima u stojećim pozama crtaju prilično raširene noge, ovde je razmak između stopala preveliki, samim tim je perspektive obe noge loša i neprirodna. A dosta si omanuo i sa Wolverinovom desnom rukom.
dupli Posted - 26/06/2010 : 10:28:43
quote:
Originally posted by Simao

Vežba perspektive..



Sorry Simao, ali moraš se odlučiti koja od te dvije noge pripada
tvom Wolverinu jer obe ne mogu biti njegove.
Simao Posted - 26/06/2010 : 01:36:47
Vežba perspektive..



all_ba Posted - 23/06/2010 : 22:53:21
@Simao, sve ono što si objavio na našem forumu sam vidio i pohvalno se izrazio za tvoje radove. Za one koji nisu vidjeli sve tvoje radove, možda ne bi bilo loše da ih nabaciš na ovaj topik. Samo tako nastavi, biće nešto od tebe.:)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000