forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Jiro Taniguchi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
King Warrior Posted - 30/06/2010 : 11:35:05
Neki od vas su vjerovatno vidjeli tekst na sajtu:
http://www.stripovi.com/index.asp?page=author-view&AuthorID=622
jeste li i sta ste citali od njegovih stripova?
Sta mislite o njemu i njegovim pricama?
24   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 25/07/2023 : 16:51:05
naker Posted - 11/06/2022 : 09:32:30
Znam da je projekat napušten i da uopšte nije prikazan sukob sa glavnim negativcima, ali koliko se sećam na kraju glavni junak beži iz zarobljeništva i na poslednjoj stranici stripa je prikazan u zagrljaju sa svojom heroinom dok lete iznad suncem obasjanog horizonta. Šteta što priča nikada nije u potpunosti dovršena, ali bar se dobije takav kakav kraj
corto33 Posted - 11/06/2022 : 07:34:02
quote:
Originally posted by naker

- Icaro / strip koji je Điro radio zajedno sa Moebiusom je jedna lepo nacrtana i opuštajuća SF avantura koja je inspiraciju pronašla u mitu o Dedalu i Ikaru. Nažalost zbrzan kraj ostavlja krajnji utisak nedorečenosti



Nije zbrzan kraj, strip je ostao nedovršen, nema kraja.
naker Posted - 10/06/2022 : 21:39:52
Čitali su se još neki Tanigučijevi stripovi pa ažuriramo presek do sada pročitanih radova ovog autora, poređano od lošijih ka boljim stvarima:


- Potraga za nestalom djevojkom / Netipičan Tanigučijev strip jer ovo je više žanrovsko delo. Priča je kliše i detektivski momenti previše naivni. Može Taniguči mnogo bolje od ovoga.

- Icaro / Strip koji je Điro radio zajedno sa Moebiusom je jedna lepo nacrtana i opuštajuća SF avantura koja je inspiraciju pronašla u mitu o Dedalu i Ikaru. Nažalost Taniguči nikada nije završio ovaj projekat i zbrzan kraj ostavlja gorak utisak nedorečenosti.

.........

- Šetač / Ko trči kroz život propustiće sve one sitnice koje čine život lepim, šteta što ovde Taniguči još nije savladao lekciju da su životna iskustva ukusnija kada se dele sa nekim, ali ispraviće on to u kasnijim delima.

.........

- Čovek iz tundre / par priča o Džeku Londonu i par priča o istočnjačkoj filosofiji života. Priroda je okrutan, ali dobar učitelj.

- Čuvari Luvra / Dok je Evropa ratovala kustosi muzeja su spasavali što se spasiti može, edukativan strip kojem je Điro dodao i nešto lično.

- Zoološki vrt zimi / Sve što ste hteli da znate o mangama, a niste smeli da pitate. I Điro je ovde kao i kod Luvra dodao i nešto svoje kako bi učinio strip ličnim.

- Slatke godine / Krkanluk je znao da zamara ali ovo je prelepo ispričana priča. Mnogi ovde prave grešku misleći da je profesor glavnik lik u stripu, ali zapravo je to Cukiko. Najkvalitetnija karakterizacija jednog ženskog lika u literaturi koju sam do sada imao prilike da pročitam

..........

- Vrh bogova / Moglo se bez one naivne jurnjave automobilima i otmicom, ali da li postoji inspirativniji strip od Vrha bogova koji ti poručuje da nikada, ali nikada ne odustaješ od onoga čime želiš da se baviš u životu, a nekada to znači dostići takve visine da nikada nisi bio bliže bogovima.

- Spomenar mog oca, Daleko susedstvo, Sjajna nebesa / Spomenar je istina o mami, Susedstvo je istina o tati, a Nebesa su istina o našoj porodici. Ne pravim razliku između ova tri dela jer se bave praktički istom tematikom i bude slične emocije i zajedno čine trilogiju i predstavljaju nešto najdirljivije što sam do sada imao prilike da pročitam. Tužni, ali prelepi stripovi.


Najveća Tanigučijeva vrlina je način pripovedanja koji budi emocije kod čitaoca kao retko koji drugi autor i mala je šansa da ćete ostati ravnodušnim iščitavajući njegova dela. Taniguči je veliki mangaka.
Shaner Posted - 01/04/2021 : 08:48:23
quote:
Originally posted by Paka01

Spomenar Mog Oca je fenomenalan.


Slažem se. Meni najdraži Taniguchijev strip.

corto33 Posted - 01/04/2021 : 07:17:27
Za mene najbolji Taniguchi od toga što sam pročitao je Seton:
https://en.wikipedia.org/wiki/Ernest_Thompson_Seton
https://www.goodreads.com/book/show/6650675-seton-vol-1
izivko Posted - 01/04/2021 : 00:54:54
Prije godinu-dvije čitao sam U stoljetnoj šumi, koliko se sjećam njegovo posljednje djelo.
Posljedice industrijalizacije, uništavanje prirode, povratak u djetinjstvo... Osjeti se da je djelo starca pred smrt.
Nisam neki ljubitelj njegovih djela, nijedno mi se nije posebno svidjelo pa ni ovo.

Paka01 Posted - 31/03/2021 : 23:56:58
Spomenar Mog Oca je fenomenalan.
nonchalant Posted - 31/03/2021 : 23:54:14
To deluje zanimljivo, uzeću onda...šta bi još preporučio od Taniguchija a da nije "U dalekom susedstvu" i "Vrh Bogova"?
corto33 Posted - 31/03/2021 : 20:12:10
quote:
Originally posted by nonchalant

Je l' čitao neko Čoveka iz tundre (Toudo no Tabibito), vredi li uzimati fibrino izdanje kad izađe?



Vredi ako ti se svidjaju pustolovni stripovi u stilu Jacka Londona.
Unutra ima 6 kratkih priča inače.
nonchalant Posted - 31/03/2021 : 15:16:41
Je l' čitao neko Čoveka iz tundre (Toudo no Tabibito), vredi li uzimati fibrino izdanje kad izađe?
Mr. Bushido Posted - 11/05/2016 : 19:26:02
Iz stripa Ten no Taka (Sky Hawk).

emirem Posted - 25/09/2015 : 00:03:15
Jucer malo snimao po intu ove stripove i kad iskalkuliram ulozeno dobiveno, najbolje se isplati kupiti fibrina izdanja jer su HC i jeftinija.
Imam setaca i volio bi nabaviti uskoro i taj Zimski Zoo,kak se vec zove...Susjedstvo i tih par knjiga bih volio nabaviti i mislim da cu ove godine kupiti vise fibrinih izdanja nego sam planirao.(Breccia,Jiro,Prentice i jos koji)😒
acestroke Posted - 24/09/2015 : 16:10:20
Juce zavrsio citat Daleko Susjedstvo. Sta reci... remek djelo. Jedan od top 5 stripova koje sam ikad procitao.

Taniguchi je genije crteza i scenarija.
osim Posted - 03/01/2011 : 19:00:32
Eto, nakon što je Quartier lontain ležao nekoliko meseci i čekao da dođu praznici, da ja napokon nađem vremena... stotine stranica su se zaređale u svega dva dana, bez daha, bez treptaja... retki su takvi stripovi koji vam na dozvaljavaju da spavate. I da požalite što je pre vama samo trista-četiristo stranica, a ne još i još i još...
Pokušavam da objasnim sebi zašto volim Taniguchija i teško mi je. Zašto me već same naslovnice kupe, zašto me priča toliko inspiriše, zašto uhvatim sebe kako sranice vrtim unazad... Ne znam, stvarno ne znam. A valda to nije ni bitno...
Mr. Bushido Posted - 05/11/2010 : 20:16:57
Ovo će sigurno zanimati Kralja Ratnika.

Na stripovskom festivalu u talijanskome gradu Lucca Taniguchi je dobio nagradu "Maestro del fumetto" (maestro ili majstor stripa), najvažniju stripovsku nagradu u Italiji.

http://www.animenewsnetwork.com/news/2010-11-05/jiro-taniguchi-wins-italy-highest-comic-award
osim Posted - 03/08/2010 : 22:49:24
Stigao Quartier lontain integral! Mljac! Ali je u isto vreme (dok sam bio na odmoru) stigao i dugo željeni Mort Cinder, tako da će QL morati da sačeka... njega ću čitati baš polako -:)
Markos Posted - 17/07/2010 : 21:23:03
I ja isto. Taniguchi zaista ima puno dobrih stripova.
osim Posted - 17/07/2010 : 21:05:21
Nadam se da se neće završiti na Quartier lontain

quote:
Originally posted by Markos

Quartier lontain je fenomenalan strip. Pravo malo remek djelo. Sad kad objavim Sommet des dieux i posaljem primjerke autoru i agenciji, sve su šanse da dobijem prava i na njega. Jedva čekam.

King Warrior Posted - 15/07/2010 : 13:11:36
definitivno njegov najbolji strip, cak jedan od najboljih stripova koje sam procitao.
Markos Posted - 15/07/2010 : 12:15:21
Quartier lontain je fenomenalan strip. Pravo malo remek djelo. Sad kad objavim Sommet des dieux i posaljem primjerke autoru i agenciji, sve su šanse da dobijem prava i na njega. Jedva čekam.
osim Posted - 15/07/2010 : 11:51:44
Očekujem da mi narednih nedelja stigne Quartier lontain, jedva čekam!
osim Posted - 09/07/2010 : 12:07:34
Ne zalazim baš često u podforum Mange, pa sam propustio ovaj topic. Inače, kada sam na homepage-u video tekst o Tanigučiju, nisam mogao da verujem. Ne na stripovi.com! Pre nekih godinu dana sam na nekom topicu čak i pokušao da pokrenem raspravu o Taniguchiju, ali niko nije pokazao da je za to zainteresovan.
Ja sam doduše pročitao samo Šetača, ali mi je to bilo i više nego dovoljno da shvatim kako je to upravo strip koji želim da čitam, a prelistavanje Dnevnika mog oca mi je to samo potvrdilo. Jedan potpuno drugačiji autor, čini mi se da strip XXI veka počinje od njega...
Mr. Bushido Posted - 30/06/2010 : 16:21:27
Taniguchija sam uglavnom upoznao kroz duže radove koje potpisuje samo crtački i nešto manje kroz one na kojima je potpuni autor.

Iako je na Samurai Legend, Benkei in New York, Icaro i Hotel Harbour View bio samo crtač ti radovi nisu ništa manje zanimljivi, dapače jako su dobri. Uživancija je gledati Taniguchija kako u Samurai Legend ocrtava razdoblje feudalnog Japana, dok je naslovima Benkei in New York i Hotel Harbour View podario jedan dobar noirovski štih. Icaro je pak dobra kombinacija njegovog crteža sa uvrnutim svjetovima Jeana Girauda.

Kao i kod Katsuhiroa Otomoa vidljivo je kako su na njega dosta utjecali europski autori. Zanimljiva je ta fuzija europskog i japanskog stila. Pogotovo kad kod Taniguchija dođe do izražaja njegova posvećenost detaljima i gradnji atmosfere. Jedva čekam detaljnije proučiti njegove (auto)biografske stripove.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000