forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ko će poslednji ostati?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
dessa Posted - 29/07/2010 : 22:55:27
da je vredelo trajalo bi duže...

Prošlo je 10 godina od kada je u SBE startovao poslednji "dugometražni" serijal - Dampyr.
U poslednjih deset godina Bonelli se uglavnom koncentriše na zaokružene mini serijale i poneki One Shot. Takođe, u ovom periodu je nekoliko dugovečnih junaka stiglo do kraja svog puta:
- Jonathan Steele, 2004. (64 epizode)
- Nick Raider, 2005. (200 epizoda)
- Legs Weaver, 2005. (119 epizoda)
- Napoleone, 2006 (54 epizode)
- Mister No, 2006 (379 epizoda)
- ako se ne varam i Magični Vetar zavrašava ove godine i to upravo izgleda http://www.sergiobonellieditore.it/auto/edicola?collana=73&collocazione=3&numero=130.

Od preživelih "metuzalema" mislim da ni jednom ne cvetaju ruže, što zbog nedostataka novih ideja što iz komercijalnih razloga, a u nekim slučajevima verovatno zbog oba.
Jedno je sigurno - svi će jednog dana biti ugašeni, samo ostaje pitanje kojim će se redom gasiti.
Odnosno, ko će poslednji ostati?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 30/06/2022 : 19:15:38
Ma dosad je mladi tex bija popunjavanje rupa i uglavnom su mi epizode bile slabašne.
Što se tiče kiosk izdanja ne vjerujem u njega kad nije bio dosad.
Vjerovatno je i cijena prava veća (mjereno po stranici) od onog za redovnog Texa od 110 stranica.
tex2 Posted - 30/06/2022 : 18:02:52
Bit će zanimljivo hoće li netko kod nas početi s mladim Texom, u Italiji je serijal dobio pozitivne kritike i koliko sam čitao nije to klasični Tex, kao da je samo košulja ista, ali dobar serijal!
jaki Posted - 30/06/2022 : 18:02:33
quote:
Originally posted by Edi B

Fali i mladi Tex, kojem se ja iskreno nadam na kiosku


Kad nije dosad onda ni neće.
goodpaso Posted - 30/06/2022 : 17:37:18
Ono sto znam sigurno je da je u Srbiji Tex na redovnom broju negde oko broja 578 a u Italiji oko 740. broja
Sa ovim temponm izlazenja (3 meseca ) i da talijani sad ugase Texa kod nas ce izlaziti u narednih 40 godina, znaci ja kraj Texa skoro necu ziv docekati.
Znaci odgovor je Tex ostaje
goodpaso Posted - 30/06/2022 : 17:28:07
quote:
Originally posted by velka031

Tex bez sumnje, taj je sve preživio, ne vidim što ga može srušiti, a i ove nove epizode su samo bolje i bolje...



Slazem se, a to je zato sto su sve ulozili u Texa, znaci moze se ako se hoce,Po meni Dilan je tu i tamo a Zagor mi je ocaj, ponekad se pitam ko ga kupuje?
A onda se pogledam u ogledalu
Ipak je to hiper produkcija treba biti stvarno mastovit a za svakog junaka je skoro sve receno posle 400,500,600 redovnih epizoda.
Edi B Posted - 28/06/2022 : 18:34:15
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Tex
Najpopularniji junak ove izdavacke kuce, a ujedno i najkvalitetniji, logican odabir. Iako kod nas na kioscima je jasno da ce to biti Zagor, pa prakticki vec sad osim 1001 Zagorovog reprinta nema se sto drugo za kupiti.


Samo u HR na kiosku od Texa :
Redovni Tex,Tex Klasik,Tex Maksi,Tex Kolor.
Još samo fali Gigant i Tex Magazin🙂



Fali i mladi Tex, kojem se ja iskreno nadam na kiosku
mpavin Posted - 28/06/2022 : 17:41:51
Baš gledan, Strip Agent je u cijeloj godini objavio samo 7-8 stripova na kioscima (svi su Tex).
Nekad je to znalo biti puno više.
jaki Posted - 28/06/2022 : 17:09:35
quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Tex
Najpopularniji junak ove izdavacke kuce, a ujedno i najkvalitetniji, logican odabir. Iako kod nas na kioscima je jasno da ce to biti Zagor, pa prakticki vec sad osim 1001 Zagorovog reprinta nema se sto drugo za kupiti.


Samo u HR na kiosku od Texa :
Redovni Tex,Tex Klasik,Tex Maksi,Tex Kolor.
Još samo fali Gigant i Tex Magazin🙂
Qwertz Posted - 28/06/2022 : 13:48:04
Ostat će Zagor i Tex. Možda i zajedno kao jedan serijal. Baš sam pročito onaj crossover i ostao ugodno iznenađen. S guštom bih pročitao još njihovih zajedničkih epizoda.
Ivan Liverpool Posted - 28/06/2022 : 13:11:17
Tex
Najpopularniji junak ove izdavacke kuce, a ujedno i najkvalitetniji, logican odabir. Iako kod nas na kioscima je jasno da ce to biti Zagor, pa prakticki vec sad osim 1001 Zagorovog reprinta nema se sto drugo za kupiti.
Siljak66 Posted - 28/06/2022 : 12:32:55
quote:
Originally posted by Deers

sin mu nije zainteresiran za stipove ali ga to ne spriječava da bude potpisan u svakom broju kao odgovorni za marketing


Proročki
Siljak66 Posted - 28/06/2022 : 12:29:40
Tex će da ide u večnost.
Legendaran stripski junak u svetskim okvirima.
Ikona Talijanske pop kulture.
bjelolasica Posted - 12/12/2011 : 22:09:56
Zagora imao,a gladan kruha bio.
Oki Posted - 12/12/2011 : 21:24:21
Da se mene pita, bio bi to Dampyr, ali eto kako sada stvari stoje, izgleda da se on već ugasio u Hrvatskoj, a uskoro će i u Srbiji????
Zlotvor Posted - 03/06/2011 : 11:52:32
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Zlotvor

Sve bi ih pogasia samo da ugleda svjetlo dana!



Što ti vrijedi onakav Mister No kakav je bio zadnjih par godina... Bolje da su ga ugasili nego tako... Ali i ja sam za come back, samo s drugim scenaristima, crtači nisu nikada bili u pitanju...

Ovisi na koji period misliš. Meni je ovo dokle je SA došlo bilo Ok, mislim što se Legije neživih tiče. Sranje je jedino što su previše odužili pa se malo izgubio u svemu tome. Ovo di je VČ krenuo je ok, pogotovo prva gdje se nalazi sa starim. Ako se comeback dogodi, bio bih sretan jer za to bi stvarno bilo materijala. Serijal je stao na pravi način; može se i ne mora nastaviti!
emirem Posted - 02/06/2011 : 19:58:55
Glasao za Zagora,ali mislio sam Texa jer bio je prvi i zadnji ce otici..
Naslovnica..
Zalazak sunca,on na konju,mase citateljima stripova,a u pozadini staracki dom "Arizona sunset" gdje Kit Carson pusi lulu na verandi,a stari crnac Tobias svira bendjo uz pjesmu " I'am lonesome cowboy"
velka031 Posted - 02/06/2011 : 18:16:46
quote:
Originally posted by Zlotvor

Sve bi ih pogasia samo da ugleda svjetlo dana!



Što ti vrijedi onakav Mister No kakav je bio zadnjih par godina... Bolje da su ga ugasili nego tako... Ali i ja sam za come back, samo s drugim scenaristima, crtači nisu nikada bili u pitanju...
Zlotvor Posted - 02/06/2011 : 17:51:45
Sve bi ih pogasia samo da ugleda svjetlo dana!
bubba Posted - 02/06/2011 : 15:31:31
ma sta vi to pricate!!! zar ne znate da ce smak svijeta biti 2012.tad cemo svi bitizar ne shvaćate?Ozbiljno,Tex je neuništiv ipak je on ikona bonellija.Jedan od najdugvječnih strip junaka u europi,čujete ljudi europi a 2 zagor, duh sa sekiricom
dessa Posted - 28/08/2010 : 16:44:54
Valjda zato što je to i bio plan. 18 epizoda i kraj. A i nije još ugašen. Živi na 1 specijalcu godišnje.
Combatrock Posted - 28/08/2010 : 16:17:54
na nasim prostorima postoji ogormna zainteresovanost za brad barona... zasto ga ugasise.... zastoooooo....
velka031 Posted - 14/08/2010 : 12:46:56
Ako izađe još koja Zagorova priča tipa beskrupuloznitrgovciviskijaželeizazvatiratudarkvuduiprofitirati kakvima nas je redovito častio Toninelli stvarno se bojim za budućnost ovog serijala... Ili onakva blago rečeno KATASTROFALNA posveta nekom književnom djelu (Noćna mora na moru). Čitajući taj strip pomislio sam na trenutak da ovo ne može biti, da se to netko zajebava s nama...
velka031 Posted - 14/08/2010 : 12:40:11
quote:
Originally posted by andjelt

quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by DKoor


Od Bonellija čekam slijedećeg Magičnog Vjetra, ovaj mi tako fantastično leži što tematikom (fan horrora, sf-a i sl.), formatom i brojem izdanja - ima baš ono optimum epizoda za takav strip (po mojem skromnom mišljenju).





A sta cemo mi koji nismo fanovi horora i sf-a?!

Zato ce Tex ziveti.



... a šta mi ninje da radimo ...



Možda stave Chuck Norrisa u strip
andjelt Posted - 14/08/2010 : 11:02:24
quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by DKoor


Od Bonellija čekam slijedećeg Magičnog Vjetra, ovaj mi tako fantastično leži što tematikom (fan horrora, sf-a i sl.), formatom i brojem izdanja - ima baš ono optimum epizoda za takav strip (po mojem skromnom mišljenju).





A sta cemo mi koji nismo fanovi horora i sf-a?!

Zato ce Tex ziveti.



... a šta mi ninje da radimo ...
velka031 Posted - 09/08/2010 : 11:30:17
U biti - briga me koji će zadnji ostati, gašenjem Zagora ili Texa ionako će sve otići u k... (ako bude gašenja).

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000