forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Disney

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Pavel Posted - 25/09/2008 : 00:45:13
Zašto ga nema kod nas (ne brojim onaj A4 magazin namijenjen najmlađoj populaciji)?
Putovao sam ovo ljeto po srednjoj Europi (Austrija,Njemačka,Poljska) i svugdje postoji barem nekoliko izdanja s Donaldom.One deeebele knjižice s 300-400 stranica malog formata.
Koliko sam uspio skužiti, publika je uglavnom starija, otprilike po godinama kao oni koji kod nas kupuju Marka i Bleka.
Sjećam se da je prije desetak godina bio pokušaj pokretanja toga i kod nas ("Džepni patak" ili tako nešto), al to je neslavno propalo nakon dva broja. Nameće se pitanje zašto nas to ne zanima.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
delboj Posted - 26/03/2024 : 21:46:26
Ima li neko starijih brojeva hrvatskog Mikija Mausa?
sawitch Posted - 26/03/2024 : 13:56:15
Ma nas zaludjenih ima 20. Jebe im se za to. I pored toga su hteli da nam zamene. Nije ovo fransiza koka kole u Srbiji vec neko istureno odeljenje izdavaca. Malo smo postavili visoko standarde gledajuci Fibru. OK, Markosa mozemo jebavati kao i Darkwood, Colta i ostale, nasi smo. U materiji su, nas gadjaju. Ali ovo je nesto drugo. Ja sam bas zadovoljan nacinom odgovora one zene na engleskom, stvarno je forwardovala instrukcije toj nekoj zeni u BG-u koja je sve kontaktirala i potrudila se da zameni. Zakeram i ja milion puta ali ovde bas cenim volju i ljubaznost. Neprofesionalizam se resava u hodu.
stripadzija Posted - 26/03/2024 : 10:16:58
Nažalost anto, Egmont nije ukapirao da ovo izdanje nije prevashodno namenjeno deci, nego ćoravim zaluđenim matoranima poput nas :D.
anto Posted - 25/03/2024 : 23:27:19
stiže mi danas napokon Klondajk (9 od 10 poručenih komada,nadam se da se deseti nije zaturio i da ću i njega koliko sutra dobiti) - da vam pošteno kažem,ja ove falinke ne bih ni primetio,u stvari bih,ali mi ne bi zasmetale.Normalno,svakako se slažem da strip mora biti bez greške za te novce koliko košta.

Ono što bih ja promenio,to je format;ovaj mi je nešto manji nego što to odgovara mom vidu.Ali dobro,to je sad druga priča.
alinoe Posted - 25/03/2024 : 20:36:12
Da se zahvalim svima koji su ulozili vreme i trud da nateraju izdavaca da ovaj popravljeni reprint bude odstampan.
Hvala puno, zaista, sto konacno imam ovaj strip u normalnom obliku.
Jozzinelli Posted - 18/03/2024 : 06:35:47
quote:
Originally posted by matori paraliticar

najveci neprijatelj je velik broj ostalih stripskih izdanja na trzistu, da je manje jos vise ljudi bi se bacilo na ovu ediciju "bez razmisljanja")


Ovo si dobro rekao. U mom slučaju je bar tako.

Izdanja Diznijevih stripova sam oduvek retko kupovao, nisam kao neki odrastao na Mikijevom Zabavniku i Mikijevom Almanahu,
i ono malo brojeva što imam, to bi mi roditelji kupovali na svoju ruku, ili povremeno moja sestra.
Nikad nisam lično tražio da mi kupe neko od tih izdanja, zato što su uvek na kiosku prevagu u izboru odnosili oni "ozbiljniji" stripovi.
Jedino što sam od izdanja sa Diznijevim junacima u jednom periodu češće tražio da mi kupe, to je časopis "Diznilend".

E, ali, u periodu kada su stripovi postali retkost na kioscima,
tada sam prvi i, čini mi se, jedini put lično kupio jedno izdanje sa Diznijevim stripovima,
kada sam na kiosku ugledao "Mikijev Almanah komplet", u nedostatku bilo čega drugog, bilo mi je osveženje da kupim kakav god strip.
https://inducks.org/issue.php?c=yu%2FMAK++1

Naredna 4 broja se ne sećam da sam uočavao na kioscima.
Nemam pojma gde mi je ni ovaj prvi broj, mislim da sam ga dao kasnije mlađem rođaku na čitanje, pa ostao kod njega.

Uglavnom, rekao bih da sam više čitao Diznijeve stripove 90-ih nego 80-ih godina, mada uglavnom na pozajmicu od drugih.
Čitao bi ih češće i danas, samo što, eto, i dalje nemam naviku da kupujem Diznijeva izdanja,
jedino kada bi bio toliko sužen izbor stripova, pa da mi, kao što kažeš, njihova izdanja postanu jedna od retkih opcija...

matori paraliticar Posted - 17/03/2024 : 10:04:03
Sve je to tako kao sto kazes ako je uteha nema ono "nastavlja se" pri kraju knjige tako da i ako ne izadje sve (a nadamo se da ipak hoce, najveci neprijatelj je velik broj ostalih stripskih izdanja na trzistu, da je manje jos vise ljudi bi se bacilo na ovu ediciju "bez razmisljanja")

ah da, sada kada je izaslo prepravljeno izdanje verovatnost da cu uzeti prvu knjigu se povecala sa "mozda" na "verovatno" tako da..

naravno uslov je da prepravljeno izdanje stvarno ima negde da se "normalno" nabavi.
mladeNS Posted - 17/03/2024 : 09:08:16
Wolfman je ovo dobro napisao, nije to neki mali izdavac nego EGMONT.

Ovakav nacin sibicarenja je APP (ako prodje prodje). Trebali su da napisu na FB/Insta/Web da je moguca zamena za ljude koji imaju zamerke, napisati obavestenje nekim diplomatskim zargonom, kao sto rece kolega forumas - greske su mizerne - ali eto i on je menjao - dakle nije bas svejedno da li ih ima ili ne.

Ovo je svakako sramota za takvog izdavaca, ali, zivimo gde zivimo pa je vecina navikla na niske standarde. :(

Koliko je prosecan kupac u mogucnosti da sedne i zapocne potragu za osobom kojoj moze da se obrati? Veliki broj populacije ili ne zna ili jednostavno nema vrememna da se mlati sa takvim akcijama koje vecina smatra zaludnim.

Cak i sada kada postoji zamena, koliki procenat ljudi ce pokusati da kontaktira Egmont Srbija da sazna da li moze da zameni felericno izdanje? Koliko njih ce samo reci - ma cao ovo ne vredi tih novaca?
Svima nam je u interesu da se to uradi kako treba, da se dobro prodaje i da se sakupi cela kolekcija.

Mene brine buducnost ovog izdanja kao i brzina izdavanja, koliko videh ima 28 knjiga. Pa ne znam bas da je ok da cekam 14 godina da sakupim sve. I to sa izuzetnim optimizmom da ce biti dve knjige godisnje.

Cuvam starudije Posted - 16/03/2024 : 23:49:43
quote:
Originally posted by lifesence

quote:
Originally posted by Cuvam starudije

quote:
Originally posted by borg

Nisam u toku. Gde se menja primerak? Ima u nekim radnjama ili kod njih u oficijelnom predstavništvu ili šalju poštom kad im stigne tvoj primerak?





U Beogradu se licno obavi razmena nakon dogovora o vremenu i lokaciji.


Da li je ovo realno?
Kao da kupuješ na Kupindu, pa se nalaziš sa čovekom negde u gradu...
Neverovatno.



Pa dobro, neki menjaju i postom. Meni se cini da su samo zeleli da mi olaksaju i ubrzaju.
Wolfman Posted - 16/03/2024 : 23:34:04
To nije niti bi trebalo biti pitanje nikakve volje. Kada kompanija napravi nešto krivo i to na štetu svojih kupaca, onda i treba napraviti sve u svojoj moći da tu grešku ispravi.
Ne pričamo tu o nekim livadićima koji imaju troje zaposlenih, nego o Egmontu, jednom od najvećih europskih i svjetskih izdavača.
sawitch Posted - 16/03/2024 : 23:28:39
Ja tu stvarno cenim volju.
lifesence Posted - 16/03/2024 : 23:05:18
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

quote:
Originally posted by borg

Nisam u toku. Gde se menja primerak? Ima u nekim radnjama ili kod njih u oficijelnom predstavništvu ili šalju poštom kad im stigne tvoj primerak?





U Beogradu se licno obavi razmena nakon dogovora o vremenu i lokaciji.


Da li je ovo realno?
Kao da kupuješ na Kupindu, pa se nalaziš sa čovekom negde u gradu...
Neverovatno.
Cuvam starudije Posted - 15/03/2024 : 23:51:33
quote:
Originally posted by borg

Nisam u toku. Gde se menja primerak? Ima u nekim radnjama ili kod njih u oficijelnom predstavništvu ili šalju poštom kad im stigne tvoj primerak?





U Beogradu se licno obavi razmena nakon dogovora o vremenu i lokaciji.
borg Posted - 15/03/2024 : 23:02:38
Nisam u toku. Gde se menja primerak? Ima u nekim radnjama ili kod njih u oficijelnom predstavništvu ili šalju poštom kad im stigne tvoj primerak?

john connor Posted - 15/03/2024 : 22:42:28
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Cuvam starudije

I ja danas zamenih. Naravno da nece stampati ponovo 2000 primeraka, zamenice samo saka nas bolesnika. Vecina ljudi nije ni primetila ono o cemu ovde razglabamo. Mislim da je bolje da niko nikada na forumu i drustvenim mrezama nije ni pomenuo falinke i time oterao neke potencijalne kupce jer verovatno samo od prodaje prvog broja zavisi nastavak ove edicije.


Ne znam što si menjao ako ti je sve super.

Ne bi radili reprint da i njima nije sad postalo jasno da su epski zasrali. Da su firma koja je juče počela, pa da istrpimo dečije bolesti. Ovako, velika greška i minus.

A to koliko ima onih koji su odustali od kupovine ni ti ni ja ne znamo, moje mišljenje je da su uporedili cifre prodaje sa onima u Hrvatskoj i baš zbog toga rešili da rade reprint.


Potpis.
Ako je mizerna greska a sto menjas onda...
Cuvam starudije Posted - 15/03/2024 : 21:21:21
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Cuvam starudije

I ja danas zamenih. Naravno da nece stampati ponovo 2000 primeraka, zamenice samo saka nas bolesnika. Vecina ljudi nije ni primetila ono o cemu ovde razglabamo. Mislim da je bolje da niko nikada na forumu i drustvenim mrezama nije ni pomenuo falinke i time oterao neke potencijalne kupce jer verovatno samo od prodaje prvog broja zavisi nastavak ove edicije.


Ne znam što si menjao ako ti je sve super.

Ne bi radili reprint da i njima nije sad postalo jasno da su epski zasrali. Da su firma koja je juče počela, pa da istrpimo dečije bolesti. Ovako, velika greška i minus.

A to koliko ima onih koji su odustali od kupovine ni ti ni ja ne znamo, moje mišljenje je da su uporedili cifre prodaje sa onima u Hrvatskoj i baš zbog toga rešili da rade reprint.



Pa iskreno ni sam ne znam, verovatno samo zato sto mi nije bilo previse tesko da se iscimam 5min. kolima i nadjem sa zenom. Nisam rekao da je sve super nego da su greske mizerne. Pristajem da ih bude duplo vise, samo da isteraju izdanje do kraja.
mladeNS Posted - 15/03/2024 : 19:20:36
quote:
Originally posted by Lajkovcanin

quote:
Originally posted by sawitch

Mene zvala danas zena i dogovorili smo zamenu. Koliko smo ih pljuvali sada zasluzuju izvinjenje!


Pa baš i ne zaslužuju. Ostalo je falično izdanje u prodaji, a o zameni nigde ni reči...



+1
mladeNS Posted - 15/03/2024 : 19:19:06
quote:
Originally posted by panda


Hvala mladeNS!



Hvala tebi sto si nam javio da je zamena uspesna, uzimam ga definitivno.
Red Marquis Posted - 15/03/2024 : 18:22:51
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

I ja danas zamenih. Naravno da nece stampati ponovo 2000 primeraka, zamenice samo saka nas bolesnika. Vecina ljudi nije ni primetila ono o cemu ovde razglabamo. Mislim da je bolje da niko nikada na forumu i drustvenim mrezama nije ni pomenuo falinke i time oterao neke potencijalne kupce jer verovatno samo od prodaje prvog broja zavisi nastavak ove edicije.


Ne znam što si menjao ako ti je sve super.

Ne bi radili reprint da i njima nije sad postalo jasno da su epski zasrali. Da su firma koja je juče počela, pa da istrpimo dečije bolesti. Ovako, velika greška i minus.

A to koliko ima onih koji su odustali od kupovine ni ti ni ja ne znamo, moje mišljenje je da su uporedili cifre prodaje sa onima u Hrvatskoj i baš zbog toga rešili da rade reprint.
Cuvam starudije Posted - 15/03/2024 : 17:25:28
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Cuvam starudije

I ja danas zamenih. Naravno da nece stampati ponovo 2000 primeraka, zamenice samo saka nas bolesnika. Vecina ljudi nije ni primetila ono o cemu ovde razglabamo. Mislim da je bolje da niko nikada na forumu i drustvenim mrezama nije ni pomenuo falinke i time oterao neke potencijalne kupce jer verovatno samo od prodaje prvog broja zavisi nastavak ove edicije.



Pa niko ne traži da zamene tiraž.

Sad se radi o nama, koji jesmo primetili, ali nismo kupili, a nećemo besmislene poteze da kupujemo nešto što nam se ne sviđa, da bi se maltretirali oko zamene, kad ne moramo, nego možemo odmah da tražimo od Egmonta ono što smo primetili da imaju - ispravne primerke.



Mislim da ste vi, koji zbog falinki niste kupili ovo izdanje, jos manja saka jada od nas koji jesmo pa sad menjamo i da sigurno neće štampati nov tiraž od 2000 komada samo zbog vas.
alexts Posted - 15/03/2024 : 16:46:28
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

I ja danas zamenih. Naravno da nece stampati ponovo 2000 primeraka, zamenice samo saka nas bolesnika. Vecina ljudi nije ni primetila ono o cemu ovde razglabamo. Mislim da je bolje da niko nikada na forumu i drustvenim mrezama nije ni pomenuo falinke i time oterao neke potencijalne kupce jer verovatno samo od prodaje prvog broja zavisi nastavak ove edicije.



Pa niko ne traži da zamene tiraž.

Sad se radi o nama, koji jesmo primetili, ali nismo kupili, a nećemo besmislene poteze da kupujemo nešto što nam se ne sviđa, da bi se maltretirali oko zamene, kad ne moramo, nego možemo odmah da tražimo od Egmonta ono što smo primetili da imaju - ispravne primerke.
matori paraliticar Posted - 15/03/2024 : 16:44:19
quote:
Originally posted by AleksandarN
Ne znam kako mozes da podelis javno neciji mejl koji nije javan.
Ocigledno nemas pojma da algoritmi sakupljaju takve mejlove i salju spamove. Podeli ovde ili negde javno svoj mejl pa ces da vidis kako ces proci.


ta adresa je ovde javno izbacena na par mesta tako da jedno manje ili vise ne menja nista, ali inace je tako kao sto kazes.
(umesto da je izbacis iz citata ti adresu siris jos vise ;) )
(i mejl je verovatno javan kad je:neki nas clan nasao nasao?)
Cuvam starudije Posted - 15/03/2024 : 16:25:13
I ja danas zamenih. Naravno da nece stampati ponovo 2000 primeraka, zamenice samo saka nas bolesnika. Vecina ljudi nije ni primetila ono o cemu ovde razglabamo. Mislim da je bolje da niko nikada na forumu i drustvenim mrezama nije ni pomenuo falinke i time oterao neke potencijalne kupce jer verovatno samo od prodaje prvog broja zavisi nastavak ove edicije.
AleksandarN Posted - 15/03/2024 : 15:18:38
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Velizara (vd@ebu.egmont.com), ako ovo citas izvini sto smo (poneki od nas sumnjali) da ce ispravljeno izdanje videti svetlost dana!

Ovo je sada samo mracna proslost




Ne znam kako mozes da podelis javno neciji mejl koji nije javan.
Ocigledno nemas pojma da algoritmi sakupljaju takve mejlove i salju spamove. Podeli ovde ili negde javno svoj mejl pa ces da vidis kako ces proci.
sawitch Posted - 15/03/2024 : 15:10:45
quote:
Originally posted by delboj

Izdanje od 30 evra nije i ne može da bude namijenjeno djeci.



Cena odredjuje sta je namenjeno deci a sta ne! Interesantna logika..

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000