forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Radna akcija - cpt. SINISA ft. cnt. NERA (WTF!?)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Lundvalnaden Posted - 19/04/2010 : 18:55:52
Pozdrav!

Ponukan temom na kojoj sam bio aktivan prije cca 2 godine, ali s obzirom da se ne mogu sjetiti na kojem je bila forumu ( ), pokusao bih istu stvar ovdje zapoceti.

Dakle, radi se u principu o grupnom radu forumasa na jednoj zadanoj temi: Svaki tjedan netko odabere bilo koju temu (od stvarnih osoba ili izmisljenih, preko gradova, zgrada, mrtve / zive prirode, pa do prirodnih pojava i svega sto vam padne na pamet) i onda ostali forumasi postaju svoje crteze kao odgovor na zadanu temu.
Npr, ja kazem: Ovaj tjedan cemo crtati pirate, i svi postaju svoje crteze pirata. Nakon toga netko drugi odredi temu i tako stalno..
Inace je ovo bila poprilicno super tema jer su ljudi uvijek bili aktivni i u isto vrijeme su predstavljali svoja svježa djela, kritizirali tudja i primali kritike od ostalih, a svi skupa su bili usredotoceni na istu tematiku.
Sve u svemu, oni koji misle da super crtaju, pokazat ce svoje radove i dobiti komplimente, oni koji se zele usavrsiti dobit ce savjete od drugih i vidjeti kako drugi rade na istom zadatku, a oni koji se samo zezaju crtat ce gluposti koje ce nas nasmijavati.

Eto, ako sam na pravom mjestu i ako se slazete, s obzirom da je danas ponedjeljak, mogli bi poceti.

Kao prvi zadatak predlazem pirate.
(Ne, nisam opsjednut piratima i ne volim Deppa, nego samo zato sto mi trenutno nista drugo ne pada na pamet :) )
Dakle, sad vi postajte vase crteze koji mogu biti u bilo kakvoj tehnici i prikazivati bilo kakvu situaciju, ali naravno, da su bazirani na piratima..

Prva osoba koja posta svoj crtez ima duznost da sljedeci tjedan, tj u ponedjeljak, 26.4.2010. predlozi novu temu. Ukoliko ta osoba ne zeli prihvatit tu duznost, ona se prebacuje na osobu koja je postala crtez nakon nje itd. Ali mislim da to nece biti problem :)

Eto, nadam se da cete uzivati, crtati, postati crteze, komentirati, nauciti nesto novo i zabaviti se prije svega.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
doom Posted - 18/07/2019 : 20:41:36
Tnx Vllad!


Nezna se puno o duhu koji je posjetio pjesnika, tako ni proporcije...
Vlladimir Posted - 18/07/2019 : 13:15:18
quote:
Originally posted by doom

quote:
Originally posted by Vlladimir

Postavka za ilustraciju, od pre nekoliko godina. Nikad je nisam završio, ostala je samo ova osnovna ideja u vodenim bojicama, a 'teo sam da to odradim u ulju. Zašto sam odustao, 'bem li ga.

https://i.imgur.com/km2zwt0.jpg


Ja sa uljem nisam bas mogao da izvlacim neke posebne detalje na slikama, uvijek neki problemi sa kistovima koji su ili premekani ili pretvrdi, a sa bojama uvijek problemi sa pogadjanjem koliko terpentina staviti tako da mi vise volim koristiti gvas ili akril.

Ulje
https://i.imgur.com/vtw0OeO.jpg

Gvas
https://i.imgur.com/SktsOE2.jpg



Realno, meni ovo u ulju, super, baš retro, ono, psihodelija/new age 70's/80's, ali izglda odlično. I kadar sa gvašom, skroz ok. realno, nastavi da vežbaš, koloriši sve što ti je škart - nek ti to bude vežba, dok skroz ne uđeš u štos po pitanju korišćenja tvrdjih/mekših četkica, i ostalo. u svakom slučaju, svaka čast!
milandj3 Posted - 18/07/2019 : 11:56:41
quote:
Originally posted by doom

Kako mislis "zivjelo se"? Zar se vise ne bavis time :D

Jesi probao postaviti ista od ovih tabli na artstation? Mislim da tamo imas vece sanse upecati nekog izdavaca



Od januara 2018 sam u potpuno drugim vodama. Bilo je lepo dok je trajalo
doom Posted - 18/07/2019 : 11:11:42
quote:
Originally posted by Vlladimir

Postavka za ilustraciju, od pre nekoliko godina. Nikad je nisam završio, ostala je samo ova osnovna ideja u vodenim bojicama, a 'teo sam da to odradim u ulju. Zašto sam odustao, 'bem li ga.

https://i.imgur.com/km2zwt0.jpg


Ja sa uljem nisam bas mogao da izvlacim neke posebne detalje na slikama, uvijek neki problemi sa kistovima koji su ili premekani ili pretvrdi, a sa bojama uvijek problemi sa pogadjanjem koliko terpentina staviti tako da mi vise volim koristiti gvas ili akril.

Ulje
https://i.imgur.com/vtw0OeO.jpg

Gvas
https://i.imgur.com/SktsOE2.jpg
doom Posted - 18/07/2019 : 10:53:39
quote:
Originally posted by Vlladimir

quote:
Originally posted by doom

quote:
Originally posted by mladjo
S obzirom da imam jaku želju napraviti svoj strip a s obzirom da ne znam nacrtati ni Čiča Glišu, logično je da uzmem ono što mi preostaje, a to je - scenarij. Ideja je naišla na kakav - takav odjek u NN topicu (zapravo, nije to bio odjek, više nekakav jedva čujan šapat) ali napisalo se par zanimljivih stvari, a prijatelj drug i borac Jerry Krause pokazao se kao vrlo talentiran momak što se tiče pisanja, pa smo došli na ideju kako na vrlo lagan način zaraditi naš prvi milijun - napisati ćemo zajedno scenarij! Lukavo, ha? Jao, slava, novac, žene...
Nego, sad ozbiljno: mi ćemo ovdje piskarati i međusobno se dopisivati kako bi stvorili nešto upotrebljivo. Kako će to izgledati i na što će ličiti ne znamo, ali sigurno ćemo se dobro zabaviti, a ako i ispadne nešto korisno - ha, slat ćemo vam razglednice iz Milana.

Khm, pa sitnica:
Ovdje piskaramo primarno Jerry i ja ali SVATKO se može uključiti i dati sugestiju. Ali, ukoliko imate dobre ideje, pozivam vas da i sami otvorite topic i napišete nešto svoje. Neće sigurno biti dobro kao naše ali bitno je da se trudite
U ovom podforumu i na ovom sajtu općenito stvarno ima dobrih stripovskih crteža domaće radinosti koji su često popraćeni i izvrsnim scenarijem.
E pa vrijeme je da konačno i mi koji smo u osnovnoj mrzili likovni iz dna duše probamo stvoriti neki strip.


Khm, zo:
DOSAD NAPISANO:

mladjo:
Prva slika: Vide se samo Nathanove oči. Ipak, potrebno je nekoliko detalja da se zna da je riječ o njemu, stoga - manji dio lica plus pramen kose: Oči odražavaju nemir i tugu. Bol probija kroz njih ali ne uspijeva u potpunosti izaći. U očima se vidi i jad i mržnja prema Gradu i svijetu općenito zbog situacije u kojoj se trenutno nalazi.
Tekst: Sve kiše uspomena ne mogu satrati prljavštinu sa lica ovoga grada.
Druga slika: Vidi se kompletno Nathanovo lice. Lice očarava potpuno isto raspoloženje kao na prvoj slici.
Tekst:Ali kada te mračne uspomene potraže...I zatraže tvoju pomoć...Što onda?
Treća slika: Vidi se cijeli Nathan kako sijedi u salonu za sastanke. Sijedi na rubu separea. Cijeli je u kadru i gotovo se ništa ne vidi osim njega (vidljivi su dijelovi separea, prozor s kišom iza...)
Tekst:Zašto je tu? Zar je moguće da cijeli njegov Svijet zla ne može pomoći njegovom problemu? Rekao je da je nužno da ga ja saslušam. Zašto?
Četvrta slika:Vidi se Cijeli Nathan, udaljen metar i pol do dva metra, a u prvom planu je ruka Aristotela Skotosa. Ruka se nalazi dolje desno i visi sa naslona.
Tekst:Da li je ovo neka podla igra u kojoj je moguć samo gubitak i bol?
Peta slika: Proteže se kroz cijeli donji dio strane, dakle zauzima prostor dvije normalne slike. Iz ptičje perspektive vide se Nathan i Aristotel Skotos kako sjede jedan nasuprot drugog, svaki na svom kraju separea. Iza se vidi olujno nevrijeme i grmljavina.
Tekst:Što napraviti kad te tmina zatraži pomoć?


Nesto starije, pokusaji vizualiziranja Jerryevog i mladjinog scenarija za nathana, obzirom na izmjene dosta neuspjesno

https://i.imgur.com/8icPMkl.jpg



Evo kako bih ja rešio tablu (skica).

https://i.imgur.com/X2EXwUR.jpg


Odlicno, sad kad gledam mozda je ipak trebalo scenario drukcije postaviti da se malo vise stavi naglasak na skotosa. Pogotovo jer se radi i o prvoj stranici stripa. Svidja mi se otvaranje table sa nathanovim pogledom i ocima, a kasnije ovo sa rukom na sto se nastavlja pogled iz zraka bi malo drukcije rijesio (mozda u potpunosti izbacio). Ovako tabla djeluje pomalo nejasno. Ovo govorim cisto za scenarij
Evo kako je kolega Igman probao rijesiti situaciju;

Vlladimir Posted - 18/07/2019 : 10:24:12
Postavka za ilustraciju, od pre nekoliko godina. Nikad je nisam završio, ostala je samo ova osnovna ideja u vodenim bojicama, a 'teo sam da to odradim u ulju. Zašto sam odustao, 'bem li ga.

Vlladimir Posted - 18/07/2019 : 10:14:00
quote:
Originally posted by doom

quote:
Originally posted by mladjo
S obzirom da imam jaku želju napraviti svoj strip a s obzirom da ne znam nacrtati ni Čiča Glišu, logično je da uzmem ono što mi preostaje, a to je - scenarij. Ideja je naišla na kakav - takav odjek u NN topicu (zapravo, nije to bio odjek, više nekakav jedva čujan šapat) ali napisalo se par zanimljivih stvari, a prijatelj drug i borac Jerry Krause pokazao se kao vrlo talentiran momak što se tiče pisanja, pa smo došli na ideju kako na vrlo lagan način zaraditi naš prvi milijun - napisati ćemo zajedno scenarij! Lukavo, ha? Jao, slava, novac, žene...
Nego, sad ozbiljno: mi ćemo ovdje piskarati i međusobno se dopisivati kako bi stvorili nešto upotrebljivo. Kako će to izgledati i na što će ličiti ne znamo, ali sigurno ćemo se dobro zabaviti, a ako i ispadne nešto korisno - ha, slat ćemo vam razglednice iz Milana.

Khm, pa sitnica:
Ovdje piskaramo primarno Jerry i ja ali SVATKO se može uključiti i dati sugestiju. Ali, ukoliko imate dobre ideje, pozivam vas da i sami otvorite topic i napišete nešto svoje. Neće sigurno biti dobro kao naše ali bitno je da se trudite
U ovom podforumu i na ovom sajtu općenito stvarno ima dobrih stripovskih crteža domaće radinosti koji su često popraćeni i izvrsnim scenarijem.
E pa vrijeme je da konačno i mi koji smo u osnovnoj mrzili likovni iz dna duše probamo stvoriti neki strip.


Khm, zo:
DOSAD NAPISANO:

mladjo:
Prva slika: Vide se samo Nathanove oči. Ipak, potrebno je nekoliko detalja da se zna da je riječ o njemu, stoga - manji dio lica plus pramen kose: Oči odražavaju nemir i tugu. Bol probija kroz njih ali ne uspijeva u potpunosti izaći. U očima se vidi i jad i mržnja prema Gradu i svijetu općenito zbog situacije u kojoj se trenutno nalazi.
Tekst: Sve kiše uspomena ne mogu satrati prljavštinu sa lica ovoga grada.
Druga slika: Vidi se kompletno Nathanovo lice. Lice očarava potpuno isto raspoloženje kao na prvoj slici.
Tekst:Ali kada te mračne uspomene potraže...I zatraže tvoju pomoć...Što onda?
Treća slika: Vidi se cijeli Nathan kako sijedi u salonu za sastanke. Sijedi na rubu separea. Cijeli je u kadru i gotovo se ništa ne vidi osim njega (vidljivi su dijelovi separea, prozor s kišom iza...)
Tekst:Zašto je tu? Zar je moguće da cijeli njegov Svijet zla ne može pomoći njegovom problemu? Rekao je da je nužno da ga ja saslušam. Zašto?
Četvrta slika:Vidi se Cijeli Nathan, udaljen metar i pol do dva metra, a u prvom planu je ruka Aristotela Skotosa. Ruka se nalazi dolje desno i visi sa naslona.
Tekst:Da li je ovo neka podla igra u kojoj je moguć samo gubitak i bol?
Peta slika: Proteže se kroz cijeli donji dio strane, dakle zauzima prostor dvije normalne slike. Iz ptičje perspektive vide se Nathan i Aristotel Skotos kako sjede jedan nasuprot drugog, svaki na svom kraju separea. Iza se vidi olujno nevrijeme i grmljavina.
Tekst:Što napraviti kad te tmina zatraži pomoć?


Nesto starije, pokusaji vizualiziranja Jerryevog i mladjinog scenarija za nathana, obzirom na izmjene dosta neuspjesno





Evo kako bih ja rešio tablu (skica).

doom Posted - 18/07/2019 : 09:59:05
Kako mislis "zivjelo se"? Zar se vise ne bavis time :D

Jesi probao postaviti ista od ovih tabli na artstation? Mislim da tamo imas vece sanse upecati nekog izdavaca
milandj3 Posted - 18/07/2019 : 07:56:27
Hm, bezmalo deset godina mature😄
Lepo je što se aktivirala tema.
Što se tiče nas veterana, živelo se malo i životom profesionalnog crtača, 7 godina, maltene ceo jedan život. Suma sumarum, od cele te avanture, ostade nešto čime, eto, mogu čak da kažem i da se ponosim a to je par stvari uradjenih akvarelom i uz pomoć još kojekakvih tempera, bojica flomastera i sl. Nikakvi kompjuteri, nikakvi fotošopovi, samo četkica i papir.

https://www.deviantart.com/milandj3/art/Darkage4-Page13-001-653884846

https://www.deviantart.com/milandj3/art/DarkAge2-p1-564781093
https://www.deviantart.com/milandj3/art/17-592877948
https://www.deviantart.com/milandj3/art/Dark-Age-Page15-572142982

https://www.deviantart.com/milandj3/art/23-592876487
https://www.deviantart.com/milandj3/art/Pack-Of-Seven-Cover-355452024


https://www.deviantart.com/milandj3/art/cover-2-349919124

doom Posted - 12/07/2019 : 17:57:11
quote:
Originally posted by mladjo
S obzirom da imam jaku želju napraviti svoj strip a s obzirom da ne znam nacrtati ni Čiča Glišu, logično je da uzmem ono što mi preostaje, a to je - scenarij. Ideja je naišla na kakav - takav odjek u NN topicu (zapravo, nije to bio odjek, više nekakav jedva čujan šapat) ali napisalo se par zanimljivih stvari, a prijatelj drug i borac Jerry Krause pokazao se kao vrlo talentiran momak što se tiče pisanja, pa smo došli na ideju kako na vrlo lagan način zaraditi naš prvi milijun - napisati ćemo zajedno scenarij! Lukavo, ha? Jao, slava, novac, žene...
Nego, sad ozbiljno: mi ćemo ovdje piskarati i međusobno se dopisivati kako bi stvorili nešto upotrebljivo. Kako će to izgledati i na što će ličiti ne znamo, ali sigurno ćemo se dobro zabaviti, a ako i ispadne nešto korisno - ha, slat ćemo vam razglednice iz Milana.

Khm, pa sitnica:
Ovdje piskaramo primarno Jerry i ja ali SVATKO se može uključiti i dati sugestiju. Ali, ukoliko imate dobre ideje, pozivam vas da i sami otvorite topic i napišete nešto svoje. Neće sigurno biti dobro kao naše ali bitno je da se trudite
U ovom podforumu i na ovom sajtu općenito stvarno ima dobrih stripovskih crteža domaće radinosti koji su često popraćeni i izvrsnim scenarijem.
E pa vrijeme je da konačno i mi koji smo u osnovnoj mrzili likovni iz dna duše probamo stvoriti neki strip.


Khm, zo:
DOSAD NAPISANO:

mladjo:
Prva slika: Vide se samo Nathanove oči. Ipak, potrebno je nekoliko detalja da se zna da je riječ o njemu, stoga - manji dio lica plus pramen kose: Oči odražavaju nemir i tugu. Bol probija kroz njih ali ne uspijeva u potpunosti izaći. U očima se vidi i jad i mržnja prema Gradu i svijetu općenito zbog situacije u kojoj se trenutno nalazi.
Tekst: Sve kiše uspomena ne mogu satrati prljavštinu sa lica ovoga grada.
Druga slika: Vidi se kompletno Nathanovo lice. Lice očarava potpuno isto raspoloženje kao na prvoj slici.
Tekst:Ali kada te mračne uspomene potraže...I zatraže tvoju pomoć...Što onda?
Treća slika: Vidi se cijeli Nathan kako sijedi u salonu za sastanke. Sijedi na rubu separea. Cijeli je u kadru i gotovo se ništa ne vidi osim njega (vidljivi su dijelovi separea, prozor s kišom iza...)
Tekst:Zašto je tu? Zar je moguće da cijeli njegov Svijet zla ne može pomoći njegovom problemu? Rekao je da je nužno da ga ja saslušam. Zašto?
Četvrta slika:Vidi se Cijeli Nathan, udaljen metar i pol do dva metra, a u prvom planu je ruka Aristotela Skotosa. Ruka se nalazi dolje desno i visi sa naslona.
Tekst:Da li je ovo neka podla igra u kojoj je moguć samo gubitak i bol?
Peta slika: Proteže se kroz cijeli donji dio strane, dakle zauzima prostor dvije normalne slike. Iz ptičje perspektive vide se Nathan i Aristotel Skotos kako sjede jedan nasuprot drugog, svaki na svom kraju separea. Iza se vidi olujno nevrijeme i grmljavina.
Tekst:Što napraviti kad te tmina zatraži pomoć?


Nesto starije, pokusaji vizualiziranja Jerryevog i mladjinog scenarija za nathana, obzirom na izmjene dosta neuspjesno

Vlaadisha Posted - 09/07/2019 : 20:07:36
quote:
Originally posted by cat claw

drago mi je da ste oziveli ovaj topik...
Bojim se samo da su se nastavnici pogubili ko zna kuda... :D

a i ucenici: djeno je u medjuvremenu crtao betmena, supermena i akvamena za dc...
cat claw Posted - 09/07/2019 : 19:42:23
a i levi lakat je malo otekao...
doom Posted - 08/07/2019 : 21:09:55
mozemo jedino sami sebe

malo deformacije oko vrata, pola kose nedostaje, kolor ipak vise zadovoljavajuci nego grozan
cat claw Posted - 08/07/2019 : 20:19:30
drago mi je da ste oziveli ovaj topik...
Bojim se samo da su se nastavnici pogubili ko zna kuda... :D

i, da... nemojte samo postavljati crteze. Kritikujte jedan drugog, saljite ispravke, zamerke... cak i pohvalite ako ima sta

doom Posted - 04/07/2019 : 18:30:41
Narodnjacki



Vlladimir Posted - 04/07/2019 : 08:21:10
quote:
Originally posted by doom





Odlično!
doom Posted - 03/07/2019 : 18:03:05
Vlladimir Posted - 03/07/2019 : 14:07:20
Tema: ...da bi fak d bichizz.



doom Posted - 02/07/2019 : 17:03:12


dosta teze za koristiti



doom Posted - 02/07/2019 : 12:27:55
je
doom Posted - 02/07/2019 : 11:51:09
Iduca tema: bitno je da je zensko
doom Posted - 01/07/2019 : 20:07:13
u krcmi

borislav Posted - 30/06/2019 : 16:02:52
Zanimljivo
doom Posted - 29/06/2019 : 17:32:08
ehem, dakle u ime sjecanja na ovaj topik ja sam sebi zadajem temu za crtanje, a prvi je naravno zagor



ovo je rubini samo nije nacrtao rubini

crtez: staedtler pen
kolor: promarkeri
doom Posted - 29/06/2019 : 15:32:10
Najjaci topik na forumu

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000