forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Jesu li stripovi (danas) preskupi?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Bachy Posted - 17/08/2010 : 10:51:07
Potaknut nedavnom raspravom o cijeni nekih stripova koji se danas nalaze na kiosku odlučio sam se za ovu anketicu! Prvenstveno zbog toga što sam u raspravi vidio da nas dosta o toj temi ima različito mišljenje - zanima me tko prednjači!

Dakle pitanje glasi:
Jesu li stripovi danas preskupi?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Sneaksie Thiefsie Posted - 25/09/2010 : 22:46:37
Mozda i jesu,ali mislim i da ih ljudi uz malo ekonomisanja,ipak mogu priustiti.Bar najomiljeniji.
Lex No1 Posted - 30/08/2010 : 11:16:45
Preskupi!
red cloud Posted - 30/08/2010 : 11:11:26
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Bachy

Nakon što je 200 ljudi izjasnilo svoje mišljenje u anketi zaključak je sljedeći:
Stripovi su skupi (tome u prilog itekako ide samo 13 anketara (odnosno 6 %) koji su glasovali da nisu skupi)!
Moje mišljenje je da baš zbog toga što su skupi ljudi su se prilagodili pa su se snašli pa čitaju ono što je jeftinije a to je scan! Može biti da zbog toga što su stripovi skupi a može biti zbog toga što svijet ide prema naprijed, ili oboje!

Stripovi su skupi!

I što sad? Što ćemo poduzeti u vezi toga?


Probat ćemo zaradit više novca?



Zaraditi vise novca zbog stripova?
grofica Varga Posted - 30/08/2010 : 10:20:32
Na ovim prostorima je sve skupo jer nam je standard jadan. Krenuvši od onog osnovnog, samo kruh i mlijeko će doći oko 15 kn. 450 kn na mjesec. Naravno da su stripovi luksuz u cijeloj toj priči.
Obi-wan Posted - 24/08/2010 : 19:28:13
quote:
Originally posted by Bachy

Nakon što je 200 ljudi izjasnilo svoje mišljenje u anketi zaključak je sljedeći:
Stripovi su skupi (tome u prilog itekako ide samo 13 anketara (odnosno 6 %) koji su glasovali da nisu skupi)!
Moje mišljenje je da baš zbog toga što su skupi ljudi su se prilagodili pa su se snašli pa čitaju ono što je jeftinije a to je scan! Može biti da zbog toga što su stripovi skupi a može biti zbog toga što svijet ide prema naprijed, ili oboje!

Stripovi su skupi!

I što sad? Što ćemo poduzeti u vezi toga?


Probat ćemo zaradit više novca?
Bachy Posted - 24/08/2010 : 19:26:07
Nakon što je 200 ljudi izjasnilo svoje mišljenje u anketi zaključak je sljedeći:
Stripovi su skupi (tome u prilog itekako ide samo 13 anketara (odnosno 6 %) koji su glasovali da nisu skupi)!
Moje mišljenje je da baš zbog toga što su skupi ljudi su se prilagodili pa su se snašli pa čitaju ono što je jeftinije a to je scan! Može biti da zbog toga što su stripovi skupi a može biti zbog toga što svijet ide prema naprijed, ili oboje!

Stripovi su skupi!

I što sad? Što ćemo poduzeti u vezi toga?
PJ24MKD Posted - 24/08/2010 : 17:20:50
Trafika stripovi nisu skupi vec nas balkanski standard je premal/prenizak pa to ni ipak deluje skupo i moramo se odluciti sta cemo citati a sta ne.. da nije bilo ovako vecina citatelja bi citali sva izdanja. Cena pecatenja jednog stripa u kojoj su ukljuceni print, prevod, lektura, hartija, graf. dizajn itd, je ista ili slicna i na balkanu i u Italiji, tako da cena od oko 2-3 eura po stripu(opet slicna je cena i na Balkana i u Italiji) nije sama po sebi skupa nego je skupa nama u Makedoniji, Srbiji, Crnoj Gori, Bosni, sa prosecne plate od oko 300 eura, Hrvatska i narocito Slovenija ipak imaju nesto veci standard, dok Italijani imaju preko 5 puta veci standard, tako da ne znace isto 3 eura za italijane i 3 eura za makedonce.
DeeCay Posted - 24/08/2010 : 16:12:21
I da i ne. No uvijek imaš izbor procijeniti odgovara li cijena vrijednosti onoga što ćeš kupovinom dobiti. Treba imati na umu da ne možeš sve kupiti, uz ovoliku poplavu svih mogućih izdanja. Pomno biram i kupujem ono što mislim da moram imati.
Sandman. Posted - 24/08/2010 : 14:39:24
Boneliji i nisu preterano skupi,ali BD albumi su papreni.
Oko 1000 dinara za 50-ak strana stripa je pljacka.
Ignus Posted - 22/08/2010 : 20:50:28
Jel sat Audemars Piguet skup? meni je, Sanaderu očito nije!
risbozg Posted - 22/08/2010 : 20:36:38
prema plačama i standardu nama kupcima su sigurno preskupi...za izdavaće????...samo oni znaju kolko na njima zarađuju
skviki Posted - 22/08/2010 : 00:02:17
Jesu preskupi ali tako izgleda mora biti i niko nikoga ne bije po usima da ih kupuje. Sto se tice odnosa citanje - police to zavisi od coveka. Ja sam i kao klinac bio bolesno pedantan i takav sam ostao. Voleo sam da mi svi stripovi budu sto bolje ocuvani a sve sam ih citao po nekoliko puta. I danas ih mazim i pazim a citam ih redovno koliko mi vreme dozvoljava. Evo, do sada sam pakovao najnoviju turu koja mi je stigla danas i jedva cekam da ih citam.
Vlaadisha Posted - 21/08/2010 : 23:42:59
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Vlaadisha
Dosta mojih poznanika se polako vraca svojim omiljenim junacima, ali trebace godine da se stripu vrati pravo gradjanstva, da se masovno kupuje za plazu a posle i za policu.



Mišljenja sam da se stripovi danas i kupuju samo za policu, rijetko tko ih kupi samo da ih pročita (postoji mogućnost da takvih skoro i nema)!

Moguce. Mada imam utisak da stalno uzimamo ovaj forum kao merilo cele scene, a to uopste ne mora da je tako...
GGG Posted - 21/08/2010 : 23:32:29
U obliku i nakladama kakve imaju, realno gledano stripovi nisu preskupi.
Naravno sa tačke potrošača, kojemu standard pada iz dana u dan, to malo drugačije izgleda...
Bachy Posted - 21/08/2010 : 23:28:06
quote:
Originally posted by Vlaadisha
Dosta mojih poznanika se polako vraca svojim omiljenim junacima, ali trebace godine da se stripu vrati pravo gradjanstva, da se masovno kupuje za plazu a posle i za policu.



Mišljenja sam da se stripovi danas i kupuju samo za policu, rijetko tko ih kupi samo da ih pročita (postoji mogućnost da takvih skoro i nema)!
Vlaadisha Posted - 21/08/2010 : 22:35:13
quote:
Originally posted by Marenovic


...ali strip da bi bio popularan, da bi ga klinci kupovali svake nedelje/meseca zavisno od ritma izlazenja, da bi kupovali stalno kao i mi sto smo, mora biti dostupan klincima da ga mogu kupiti za sitninu tipa 100 kinti jer se na taj nacin stvara buduca musterija kao sto smo mi starci, a ako klinac ne bude kupovao sada, nece ni za dvadeset godina.
Ja sam kao klinac kupio manje od deset stripova, kao i moji drugari - a svi smo imali po par stotina komada. Neke smo menjali 2-3 za 1, neke smo ukrali dobili, molili mame i tate kad kupuju cigarete... ali se ne secam da smo ikad kupovali stripove. Da bi se formirale nove generacije citalaca stripova, nasa generacija je ta koja mora da ih kupuje i siri pricu dalje. Dosta ljudi je izgubilo interesovanje za strip tokom devedesetih, sto je i normalno: em ih nije bilo na trafikama, a i da jeste - nije bilo para za takve stvari. Dosta mojih poznanika se polako vraca svojim omiljenim junacima, ali trebace godine da se stripu vrati pravo gradjanstva, da se masovno kupuje za plazu a posle i za policu.
sdragan@ Posted - 21/08/2010 : 22:11:50
quote:
Originally posted by cat claw

Daleko bilo da se sa njima raspravljam. Samo sam konstatovao da ima i takvih
Cene autorskih prava su, sto bi kazli, poslovna tajna, ali je javna tajna da su izmedju 5 i 100 evra po tabli.
ako predpostavimo neku nisku cenu od recimo 15 evra, kopirajt za izdanje od 100 strana kosta 1500 evra. Ako je prodajna cena tog izdanja 2 evra, znaci da treba prodati 750 komada samo za autorska prava. Pa jos 750 komada za stampu i razne harace. Od ostalih 500 komada, ako je tiraz 2000, clanovi redakcije kupe svaki sebi jahtu od 80 m.

Slayer? Nemoj preterivati. Trebaju nam obicna deca a ne natprosecno obrazovana



Na redakcijama i markentiskim timovima je da animiraju neke nove klince za kupovinu stripova...ako mogu ove nepismene matorce navuci da gledaju farmu i kupuju Skandal i Svet...onda prepostavljam da nije problem animirati niti klice...treba samo postojati volja za to...
Vrlo tuzna realnost je da mi uopste raspravljamo o ovim stvarima...zamisljam i postavljam se u kozu mog starog pocetkom osamdesetih...he,he,he...bolelo ga je levo jaje za stripove i tiraz... za izdavace, bonelija,autorska prava i stripove...ALI Ja sam ih citao!!!
U tome je caka :-)
Garfield_Mo Posted - 21/08/2010 : 20:16:26
Kao sto je rekao sabko zavisi kako se gleda.Evo jedan primjer ... Kod mene su roditelji pusili po 2 kutije cigara svaki dan i mjesecno su samo na cigare trosili oko 1000 kuna, i sad uzmes covjeka da je on primjera 10 godina ulagao mjesecno po toliko para na stripove imao bi sve sto je izaslo ... a s druge strane se moze reci da je skupo, s obzirom na standard.Primjera prije rata su stripovi bili puno jeftiniji a imali smo bolji standard ... I mislim da je problem kod vecine ljudi koji skupljaju stripove sto bi sve da skupljaju, pa onda treba dosta para za to.Primjera da se odluci za 1 ili 2 junaka, to i ne bi bilo tesko pratiti.
NESVRSTANI Posted - 21/08/2010 : 12:01:01
Nisu preskupi.
Skupi su kruv, mliko, struja,duvan, benzina, dječji vrtić,tariguz,...
sabko Posted - 21/08/2010 : 11:58:43
Nema ovdje odgovora koji bi mi odgovarao.

Gledano sa strane potrošača, naravno da je preskup.
Gledano sa strane izdavača čudim se da je uopšte moguće da se išta izda.

Zato neću ni glasati.

Nema potrebe da šta obrazlažem, jer ste obje opcije dobrano obrazložili.
Garfield_Mo Posted - 21/08/2010 : 11:45:37
Kad se uzmu u obzir ostale cijene ja mislim da nije skup.Primjera neke kvalitetnije cigare kostaju kao strip, ili litar 2l benzina/nafte toliko kostaju i slicno ...

Sok u kaficu skoro kosta kao strip ...
cat claw Posted - 21/08/2010 : 07:50:19
Daleko bilo da se sa njima raspravljam. Samo sam konstatovao da ima i takvih
Cene autorskih prava su, sto bi kazli, poslovna tajna, ali je javna tajna da su izmedju 5 i 100 evra po tabli.
ako predpostavimo neku nisku cenu od recimo 15 evra, kopirajt za izdanje od 100 strana kosta 1500 evra. Ako je prodajna cena tog izdanja 2 evra, znaci da treba prodati 750 komada samo za autorska prava. Pa jos 750 komada za stampu i razne harace. Od ostalih 500 komada, ako je tiraz 2000, clanovi redakcije kupe svaki sebi jahtu od 80 m.

Slayer? Nemoj preterivati. Trebaju nam obicna deca a ne natprosecno obrazovana
Bachy Posted - 20/08/2010 : 22:24:32
quote:
Originally posted by velka031

Cat claw, uopće ne treba raspravljati s tima koji Stripoteku nazivaju guzobrisom...



Dobro kaže čovjek! Što se obazireš na takve ...piiiiiiiiiiiip...
velka031 Posted - 20/08/2010 : 22:11:30
Cat claw, uopće ne treba raspravljati s tima koji Stripoteku nazivaju guzobrisom...
Paka01 Posted - 20/08/2010 : 21:38:04
quote:
Originally posted by cat claw

A sto se tice kulture, kazi to mojim poznanicima koji se odusevljavaju sto im osmogodisnja cerka zna da zavija sve Karleusine pesme.


To kad ih iskrive od malih nogu. Ja bi svoju ćer odma u startu naučija ovome:
http://www.youtube.com/watch?v=FniUZJ2U1CA

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000