forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Ponos vragova

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 20/08/2010 : 22:03:13


Darko Macan i Edvin Biuković ispričali su fascinantnu priču o Agram klanu, ratu i ljubavi, ponosu i prkosu, ali i nezamislivoj okrutnosti koja bi nam možda izgledala nevjerojatno da se nedavno nije događala upravo na ovim prostorima. Iako je u stripu riječ o dalekoj budućnosti, intervencija Grendel-kana, koji je poslao svoju vojsku da smiri zaraćene i pobunjene klanove, doima nam se poznato.

Za svoj briljantan crtež Edvin Biuković nagrađen je 1995. u San Diegu Manningovom nagradom, kao svjetski crtač koji najviše obećava. Bio je to početak jedne blistave karijere koju je, nažalost, prekinula preuranjena smrt. U znak sjećanja na Eddyja i njegov neizmjerni talent, predstavljamo vam po prvi put Ponos vragova u jedinstvenom, crno-bijelom izdanju.

Orka Specijal 8 • Ponos vragova • 196 stranica • C/B • 210 x 297 • tvrdi uvez • Scenarij Darko Macan • Crtež Edvin Biuković • Prijevod Tihomir Tikulin i Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.8.2010 • Cijena 100 Kn

http://fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=10&TitleID=130
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 13/11/2013 : 21:42:13
quote:
Originally posted by trolodtroje

P.S.:The Phantom Affair je isto djelo ovog tandema. Kakav je taj strip? Ima neko knjigu? Sken?


PA je ipak franšiza Star Warsa pa nije toliko autorski kao Grendel ali je zabavno a pokojni Biuković je pravi majstor.Napomena,kraj stripa(zadnja svešćica)nije od Biukovića već od nekog inferiornijeg crtaća.
Peyo Posted - 13/11/2013 : 20:59:22
Lijepo si to napisao.

Ja sam bio skeptičan prema ovom stripu prije nego sam ga nabavio prije dosta vremena i bio sam zaista ugodno iznenađen.

Izuzetna priča i crtež.
trolodtroje Posted - 13/11/2013 : 17:52:31
Jedva sam došao do svog primerka ovog fantastičnog stripa. Lovio sam ga svuda više od godine dana nakon pregleda preview-a. Ko da sam se opasno navukao na drogu. Morao sam ga nač. I isplatilo se. Nije još kraj ovog tripa, jer sam tek na trečem svesku ali odmah da kažem - briljantno. I scenario i crtanje. Kako se samo Macan igra našim mislima, provocira, kritikuje, zajebava se sa nama, malo nas navuče smehom da se igramo i podjetinjimo a odmah nakon toga mind blow u svet odraslih, milovanje pa šamarčina. pizdamatrna što sam osjetljiv. Crtež? Crno belo je zakon. Ne znam ga u boju niti neču da ga znam, barem par godina. Kako samo Biukovič šetka olovku i tuš papirom. sve je na mestu - proporci, izraznost, perspektiva, anatomija. Lahkotnost gibanja i dinamika tjela je zadivljujuča. Jednostavnost tuširanja, prehodi iz senke u svetlo, iz tankih filigranskih miniaturnih malenkosti u grube debele linije. Jedna uzdignuta obrva i sve je rečeno.

Neki qrac nedavno reko, da niko ne razume ništa što napišem. Oni koju su čitali ovo remek delo znaju stoposto.

P.S.:The Phantom Affair je isto djelo ovog tandema. Kakav je taj strip? Ima neko knjigu? Sken?
Felagund Posted - 27/10/2013 : 18:51:10
Mislim da bi i meni bilo bolje u boji, ali da je u velikom fibrinom formatu. Ovako su mi tu negdje. S jedne strane fibrino crno-bjelo izdanje je vece pa biukovicev crtez jos bolje dolazi do izrazaja dok boja u nekim scenama u nacionalovom izdanju bas pase (npr. ona ozracena djeca na pocetku svjetle zeleno pa odmah znas da su ozracena, ne moras cekat lika da ti to kaze) i u nekim scenama pridonosi atmosferi (vatra, noc).
Windwalker Posted - 27/10/2013 : 15:41:14
Imaš tu kratki preview.
http://www.darkhorse.com/Books/46-477/Grendel-Tales-Devils-and-Deaths-TPB

Meni osobno je bolje u boji. Ali i CB je sasvim ok.
supermark Posted - 27/10/2013 : 14:32:35
pa reci jel bolji u boji ili bez! :)
Felagund Posted - 27/10/2013 : 14:26:33
Prije tjedan dana nabavio ono Nacionalovo izdanje Ponosa vragova (iako vec imam fibrino) i to mi je prvi strip album koji sam duplirao, a ovaj sam prvenstveno duplirao jer sam htio vidjet kako izgleda u boji. Odmah cim sam nabavio sam ga opet procitao (to mi je cetvrti put) i mogu reci da ni nakon toliko citanja dojam niti malo ne pada. Scenarij izvrstan, crtez izvrstan, a i boja mi se svida. Definitivno najbolji Macanov strip koji sam citao (iako sam citao samo jos Kapetana i Svebora i iako su mi i oni bili izvrsni ipak mi nisu na razini vragova).
dicmanjac Posted - 07/04/2013 : 22:37:43
Evo danas pročitao prvi put Ponos Vragova.
A što reći osim exstra strip. Meni vrhunski, priča,a crtež pogotovo :D
Preporuka za nešto slično ovome?
Poli Posted - 24/05/2012 : 12:37:16
quote:
Originally posted by anto

Kako izgleda u boji?



kolorito










Nivox Posted - 24/05/2012 : 12:24:23
quote:
Originally posted by anto

Kako izgleda u boji?


Meni dobro.
Format, ako se dobro sječam, američkog stripa ili recimo ko stripovi Belog Puta. Meki uvez. Nekoliko uvodnika i prića o poćetku suradnje i nastanku tog stripa i izdanja...
Boja ok. Ne mogu uspoređivati sa Fibrinim izdanjem jer Fibrino izdanje nisam čitao.
anto Posted - 24/05/2012 : 12:12:38
Kako izgleda u boji?
Nivox Posted - 24/05/2012 : 12:12:22
quote:
Originally posted by anto

Ispravka:
... u boji od Fibre.


E da, .
Nivox Posted - 24/05/2012 : 12:11:52
quote:
Originally posted by Felagund

Samo sto to izdanje nemas vise gdje nabaviti.


To ne znam. Vjerojatno si u pravu.
Ja sam ga čitao u boji, ali iz knjižnice.
anto Posted - 24/05/2012 : 11:58:01
Ispravka:
... u boji od Fibre.
Felagund Posted - 24/05/2012 : 10:20:07
Samo sto to izdanje nemas vise gdje nabaviti.
Nivox Posted - 24/05/2012 : 09:09:31
quote:
Originally posted by anto

kao prvo, odličan strip, pročitan u dahu.
kao drugo,više bih voleo ovaj strip u boji.
kao treće, radi li šta Darko na prevodu Kosmonauta budućnosti i Tvrđi??


Pa postoji u boji od prije:

http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/grendel-gr-na-1-ponos-vragova/14334/0/
anto Posted - 24/05/2012 : 07:15:43
kao prvo, odličan strip, pročitan u dahu.
kao drugo,više bih voleo ovaj strip u boji.
kao treće, radi li šta Darko na prevodu Kosmonauta budućnosti i Tvrđi??
mladjo Posted - 12/04/2012 : 16:04:38
pročitao i po treći put. Izvrstan strip
globinjo Posted - 15/09/2011 : 01:14:46
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by Markos

Tako je Darko htio.


quote:

Tako je Darko htio.


quote:

Tako je... Melina! htjela:)



Zar Marko nema pravo glasa?


nema...on plaća
Markos Posted - 14/09/2011 : 13:11:14
Zavisi koga pitaš:)
Deers Posted - 14/09/2011 : 13:05:04
quote:
Originally posted by Markos

Tako je Darko htio.


quote:

Tako je Darko htio.


quote:

Tako je... Melina! htjela:)



Zar Marko nema pravo glasa?
Markos Posted - 14/09/2011 : 12:29:45
quote:
Originally posted by Deers



i da, pomalo mi fali onaj zagrebački govor iz nacionalovog izdanja, znam da je tako uspravnije al bar Agram klan je mogao zadržat neke svoje izraze. malo izgubi smisao kad onaj vojnik RA-a kaže da ga ništa ne razumije i neka priča standardni.


Tako je Darko htio.

quote:
Originally posted by Deers
Zašto je Macanova biografija samo u fusnoti?


Tako je Darko htio.

quote:
Originally posted by Deers
Već kad je izdanje c/b zašto su rikna i poleđina u tamno crvenoj?


Tako je... Melina! htjela:)
Deers Posted - 14/09/2011 : 12:19:52


i da, pomalo mi fali onaj zagrebački govor iz nacionalovog izdanja, znam da je tako uspravnije al bar Agram klan je mogao zadržat neke svoje izraze. malo izgubi smisao kad onaj vojnik RA-a kaže da ga ništa ne razumije i neka priča standardni.
paro Posted - 14/09/2011 : 12:06:07
quote:
Originally posted by Deers
Zašto je Macanova biografija samo u fusnoti?



Zato jer je Macan nebitan u cijeloj priči
Deers Posted - 14/09/2011 : 11:42:20
Malo me sram da sam tek sada nabavio ovaj strip (zapravo dobio ) ali ja sam jedan od onih kojem se stvarno svidjela kolor verzija i kolko god sam bio uvjeren da će dobro izgledat c/b nisam mislio da će bit toliko dobro. Koliko god bila boja dobra ovdje se tek vidi sve kvalitete crteža. Iako ti je priča poznata imaš osjećaj ko da čitaš neki novi strip pritom diveći se stvarima koje nisi primjetio ni nakon 2-3 čitanja kolor verzije. Plus, nevjerojatno koliko to dobro izgleda na a4 formatu.
A priča je i likovo su sve samo ne crno-bijeli.

Ipak imam par komentara na izdanje.
Već kad je izdanje c/b zašto su rikna i poleđina u tamno crvenoj?
Zašto je Macanova biografija samo u fusnoti?

Kad će prequel?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000