forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Boneli ili neBoneli???

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 21/09/2010 : 12:59:42
Jednostavan poll.. Sta vise volite i zasto!?

PS
Ne znam da li je ranije bio vec ovakav topic, ali 'ajde malo da se zanimamo...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
bihac-una Posted - 26/09/2010 : 14:31:48
quote:
Originally posted by sawitch

Dobra je ta enciklopedija Mladinske Knjige.. Kupio sam je pre par meseci za 700 dinara...



Uhhhh,ti si to dzabe nedji sletio Savicu.Ja sam platio novu u Bosni prije nekih godinu i po,dvi godine,neznam tacno,cini mi se 50 ili 60 km.
Nemam bas vremena pa tek sad mi dosla u ruke da je citam.Ja kazem knjiga,za mene su sve knjige,osim stripova,to su za mene romani
sawitch Posted - 26/09/2010 : 08:39:20
Dobra je ta enciklopedija Mladinske Knjige.. Kupio sam je pre par meseci za 700 dinara...
bihac-una Posted - 26/09/2010 : 08:38:00
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by bihac-una

Ne citam uopste nikakve stripove,iako ih vagon imam.
Uzimam ih i nabavljam eto onako da gledam u njih i da se svaki put kada ih u ruke uzmem sjetim neke stvari,dogadjaja ili dozivljaja vezanog za taj strip.Ove nove,ma Boze sacuvaj,kad vidim Zagora ,pa to nije vise Zagor,bolje da su mu i ime izmjenili kad su vec sve ostalo.Nekad sam volio procitati Zagora kojeg je crtao Ferri,Donateli,ali sad ne.Znaci,stripove ne citam.


Moram ti priznati da mi ovo baš čudno zvuči (i strašno). Ti si onda isključivo kolekcionar.
Ja s druge strane čitam stripove stalno. Ne prođe valjda ni dan da ne pročitam strip.
Možda bi ti promjena sadržaja (odmak od Zagora) donio ponovnu želju za čitanjem.



Gledaj,citam ti ja i to dosta,ali ne stripove!Citam razno-razne knjige,kao npr.o anatomiji ljudskog tijela,zatim antropoloske knjige,knjige istorije i geografije i dosta ostalog.Evo u momentu bas citam fantasticnu knjigu u A4 formatu,na 456 stranica("Sva cuda svijeta"-Vodic kroz najvece prirodna ljepote").Tako te stvari me interesuju puno vise nego npr."nakaradni Zagor"koji i ne lici vise na sebe(valjda je covjek ostario)
Od novih junaka me nekako najvise privlaci Magicni vjetar iako nisam procitao jos ni jedan njegov strip
Sneaksie Thiefsie Posted - 25/09/2010 : 21:01:40
Bonelli.Kolicinski sam,mozda,procitao vise ovih drugih,ali Bonelli mi vise lezi,mada,ne bas kao nekad.
split85 Posted - 25/09/2010 : 16:10:12
quote:
Originally posted by Obi-wan
Ne prođe valjda ni dan da ne pročitam strip.



Ovo mi je poznato.
Obi-wan Posted - 25/09/2010 : 16:02:40
quote:
Originally posted by bihac-una

Ne citam uopste nikakve stripove,iako ih vagon imam.
Uzimam ih i nabavljam eto onako da gledam u njih i da se svaki put kada ih u ruke uzmem sjetim neke stvari,dogadjaja ili dozivljaja vezanog za taj strip.Ove nove,ma Boze sacuvaj,kad vidim Zagora ,pa to nije vise Zagor,bolje da su mu i ime izmjenili kad su vec sve ostalo.Nekad sam volio procitati Zagora kojeg je crtao Ferri,Donateli,ali sad ne.Znaci,stripove ne citam.


Moram ti priznati da mi ovo baš čudno zvuči (i strašno). Ti si onda isključivo kolekcionar.
Ja s druge strane čitam stripove stalno. Ne prođe valjda ni dan da ne pročitam strip.
Možda bi ti promjena sadržaja (odmak od Zagora) donio ponovnu želju za čitanjem.
azra x. Posted - 25/09/2010 : 15:19:52
quote:
Originally posted by kemo2012

Slazem se i moram priznati da imas vrlo interesantnu tacku gledista. Prica je vrlo dobra i medu je top 10 od najboljih. Moja omiljena prica koja se nalazi u epizodi "Carobni Napitak" i "Noc Punog Meseca" glasi ovako:

Godina 1943. Cijela Francuska je pod Njemačkom okupacijom. Cijela? Ne, jedno selo na sjeverozapadu nekadašnje Galije uspješno se odupire osvajačima - prema legendi, postoji čarobni napitak koji stanovnicima daje nadljudsku snagu. Martin Mystere dobija zadatak provjeriti radi li se doista o bujnoj mašti autora poznatog stripa ili ipak ima ponešto istine u ovoj priči...

Prica ima nekoliko predmeta koje volim da vidim u stripu, kao na primjer; Vukodlaci, Nacisti, Nestale Civilizacije, Asterix i Obelix, itd.. Takode imam jednu dobru memoriju povezanu za ovu pricu tako da mi je ona uvjek odstala u sjecanju i postal moja omiljena prica od Martija.



Eto,ja tu pricu nisam procitala,ali sad si me zainteresovao pa cu morati da je nadjem. Ja ne citam dugo Martija i nisam mnogo prica procitala do sad(oko 10-15) zato sto sam uglavnom zainteresovana za horor stripove.Ali Marti mi se svidja,bas iz onih razloga koje sam navela gore u poruci,a koji ne vaze samo za pomenute epizode,nego i za vecinu ostalih koje sam citala...
split85 Posted - 25/09/2010 : 15:01:50
quote:
Originally posted by adriano

jedino za bonelia i znam




grofica Varga Posted - 25/09/2010 : 11:37:21
Bonelli. Od neBonellija sam znala čitati Taličnog Toma, Asterixa, Alan Forda i kojeg Spidermana kada se rođak vratio iz Kanade s lijepom kolekcijom.
dnevni boravak Posted - 25/09/2010 : 11:07:00
Samo XIII od ne-Bonelija. I stari Giganti.
kemo2012 Posted - 25/09/2010 : 08:12:51
Slazem se i moram priznati da imas vrlo interesantnu tacku gledista. Prica je vrlo dobra i medu je top 10 od najboljih. Moja omiljena prica koja se nalazi u epizodi "Carobni Napitak" i "Noc Punog Meseca" glasi ovako:

Godina 1943. Cijela Francuska je pod Njemačkom okupacijom. Cijela? Ne, jedno selo na sjeverozapadu nekadašnje Galije uspješno se odupire osvajačima - prema legendi, postoji čarobni napitak koji stanovnicima daje nadljudsku snagu. Martin Mystere dobija zadatak provjeriti radi li se doista o bujnoj mašti autora poznatog stripa ili ipak ima ponešto istine u ovoj priči...

Prica ima nekoliko predmeta koje volim da vidim u stripu, kao na primjer; Vukodlaci, Nacisti, Nestale Civilizacije, Asterix i Obelix, itd.. Takode imam jednu dobru memoriju povezanu za ovu pricu tako da mi je ona uvjek odstala u sjecanju i postal moja omiljena prica od Martija.
azra x. Posted - 24/09/2010 : 19:33:27
quote:
Originally posted by kemo2012

quote:
Originally posted by azra x.

Boneli.
Zbog Dylana. A i zbog Martija,sto da ne.



Koja ti je omiljena epizoda od Martija i zasto??



Ima ih vise,ali izdvojila bih ove dve- Vampir u Njujorku i Broj zveri,mislim da su mi to ipak najdraze,verovatno zbog tematike,koja me i inace privlaci u literaturi i uopste umetnosti.Obe teme su potkrepljene i mitologijom i istorijom i mistikom,a sve dobro uklopljeno sa scenarijom...cini mi se da je Castelli scenarista obe epizode(mozda gresim,a mrzi me da proveravam sad). I crtezi mi se svidjaju u obe epizode,odlicno uradjeno.

bihac-una Posted - 24/09/2010 : 18:59:05
Ne citam uopste nikakve stripove,iako ih vagon imam.
Uzimam ih i nabavljam eto onako da gledam u njih i da se svaki put kada ih u ruke uzmem sjetim neke stvari,dogadjaja ili dozivljaja vezanog za taj strip.Ove nove,ma Boze sacuvaj,kad vidim Zagora ,pa to nije vise Zagor,bolje da su mu i ime izmjenili kad su vec sve ostalo.Nekad sam volio procitati Zagora kojeg je crtao Ferri,Donateli,ali sad ne.Znaci,stripove ne citam.
PR0T0N Posted - 24/09/2010 : 18:08:36
Ranije Bonelli, a sada sve više neBonelli.
Zagor-te-nay Posted - 24/09/2010 : 13:42:19
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Bonelli je sve.



I zato prodaješ kolekciju Zagora?



Ha ha ha.
Baš si me nasmija, od srca.

Usput, fala na besplatnoj reklami.
A ja ću opet reć: Bonneli je sve! Pa se ti misli.

Iako mi je dobar dio sobe belgijsko-francuska škola.
DeeCay Posted - 24/09/2010 : 11:51:10
Mada volim čitati i nebonelijevce (od BD do superheroja, malo manje mangu, ali tu su animei!), ipak su mi nekako najdraži za opuštanje Bonellijevci, tu uvijek znam što mogu očekivati...
ordell Posted - 24/09/2010 : 08:37:32
U sustini vise citam Bonelli, M.No, Marty, Tex. Ali opet, kod BD Ridjobradi mi je za 2 klase bolji od bilo kog Bonellija, da ne govorim o mini serijalima kao sto su Spaghetti brothers ili majstorijama poput Eternauta - meni jedan od top 3 ikad.
A sto se mangi tice, ne mozete suditi dok niste procitali Tezuku.
kemo2012 Posted - 24/09/2010 : 02:52:21
quote:
Originally posted by azra x.

Boneli.
Zbog Dylana. A i zbog Martija,sto da ne.



Koja ti je omiljena epizoda od Martija i zasto??
kemo2012 Posted - 24/09/2010 : 02:51:12
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Bonelli je sve.



I zato prodaješ kolekciju Zagora?



jaki je zajban
jaki Posted - 24/09/2010 : 01:55:47
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Bonelli je sve.



I zato prodaješ kolekciju Zagora?
all_ba Posted - 23/09/2010 : 23:37:53
Ko klinac sam čitao Bonelija, možda opet jednog dana počnem kada moj mali prvačić počne da čita ponovo isti.:)
azra x. Posted - 23/09/2010 : 22:19:24
Boneli.
Zbog Dylana. A i zbog Martija,sto da ne.
sawitch Posted - 22/09/2010 : 17:32:44
Obi-wan Posted - 22/09/2010 : 17:06:18
quote:
Originally posted by sawitch

@Obi
Po tebi su ljudi pametniji sto citaju nesto drugo osim bonelija!?


Fino bi ti mene navukao ovakvim pitanjem. E ne može!
marcho Posted - 22/09/2010 : 16:46:39
U zadnje vrijeme sve manje Bonelli. Kenov serijal je objavljen u cjelosti. tako da još samo kupujem Libellusova izdanja mr noa i ludensovog zagora. i to je to. Ponekad volim pročitati Martyja i i ubodem ponekog Texa. Svidio mi se Demian. S druge strane ipak preferiram francuske i belgijske autore uz koje sam i krenuo u svijet stripa.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000