forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 big sellout

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
rommel Posted - 16/09/2010 : 20:55:52
prodajem sve! gomilu originaka jako veliku gomilu! nema smisla nabrajati ali vrijedi reći da je gro toga r1 - puno toga nikad otvoreno bonus sve kopije na bilo kojim medijima ide pride
jedini uvijet je da dođete i uzmete sve - bez pogađanja - cijena fiksna 3000E
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
dosada Posted - 15/10/2010 : 23:41:08
quote:
Originally posted by rommel
...pa vidi...



kaj?
rommel Posted - 15/10/2010 : 22:44:11
quote:
Originally posted by dosada

meni ne bi dal, kao da je problem da ti posaljem nekog s drugim imenom da to kupi u moje ime!
ali nema potrebe da kupujem kolekciju od koje imam doma 90% onog kaj me zanima.....

a uostalom ti to ni ne prodaješ!


pošalji kupca pa vidi...
dosada Posted - 15/10/2010 : 22:29:20
meni ne bi dal, kao da je problem da ti posaljem nekog s drugim imenom da to kupi u moje ime!
ali nema potrebe da kupujem kolekciju od koje imam doma 90% onog kaj me zanima.....

a uostalom ti to ni ne prodaješ!
rommel Posted - 14/10/2010 : 22:23:23
probaj...u stvari ne ti...tebi ne bih dao....neko drugi možda herza bude imao
dosada Posted - 13/10/2010 : 23:42:10
ha, ha, ha.....stvarno si mislil da bus ovak zbrda zdola prodal kolekciju za 3 soma!?
znam da pojedinacno vrijedi i vise ali takve stvari se ne prodaju na ovakav nacin kaj i ti dobro znas, tak da je ovo samo jos jedna u nizu........
rommel Posted - 28/09/2010 : 20:26:12
nist voljni riskirati i dobiti bonanzu tim više što niš ne plaćate dok ne dodjete po to...a onda imate zadnju priliku odustati...
nakon toga bi trebali ići stripovi ako to ne riješim drukčije :)
rommel Posted - 23/09/2010 : 21:10:37
ne nije hvala
panzer Posted - 23/09/2010 : 20:57:01
quote:
Originally posted by rommel

to je nešto o čemu sigurno neću pisati po forumu...i u cijeloj prići irelevantno osim meni...ne zamjeri



Nadam se da se ne radi o smrti kakvog člana familije ili voljene osobe.
rommel Posted - 23/09/2010 : 08:53:41
btw meni je uvijek nekako bila opsesija to sačuvati trajno i zato svi ti backupi i ini bakrači - masu filmova imam u x formata VHS DVD TV SNIMK DivX
bd me nikad nije previše zanimao imam ih svega 3-4 i to uglavnom izdanja koja su išla bd+dvd tipa pandora i ukleti holandez pinokio, snjeguljica...
rommel Posted - 23/09/2010 : 08:50:49
quote:
Originally posted by andi

quote:
Originally posted by rommel
...video je krepao a kako sve što imam na vhs-u imam u drugim
fromatima...




I ova rečenica sumira sve ono što ja želim reći u proteklih nekoliko postova. Za 10-20 godina možeš je slobodno ponoviti - samo zamijeni vhs sa dvd...

Ovo što si ti napravio (prebacio VHS na DVD) je stvarno vrijedno divljenja i skidam ti kapu na volji za tako nešto, no budimo iskreni, tko to više radi danas... a tek za nekih 10ak godina kad će sve biti dostupno na par klika miša ili kakvog drugog pomagala za interakciju u virtualnom svijetu...



vjeruj mi da neće masa stvari je nestala i ne pojavila se više recimo game set match kojeg sam srećom sačuvao
ključ za rebeccu još uvijek tražim
kao i inside the third reich ...koje su mi propale na vhs-ima...
zato sam spasio Priznanje Coste Gavrasa i State of Siege a ima toga još što je jednostavno netragom nestalo

p.s. mala ispravka na gornji navod - VIŠE NE TRAŽIM :)
andi Posted - 23/09/2010 : 08:46:02
quote:
Originally posted by rommel
...video je krepao a kako sve što imam na vhs-u imam u drugim
fromatima...




I ova rečenica sumira sve ono što ja želim reći u proteklih nekoliko postova. Za 10-20 godina možeš je slobodno ponoviti - samo zamijeni vhs sa dvd...

Ovo što si ti napravio (prebacio VHS na DVD) je stvarno vrijedno divljenja i skidam ti kapu na volji za tako nešto, no budimo iskreni, tko to više radi danas... a tek za nekih 10ak godina kad će sve biti dostupno na par klika miša ili kakvog drugog pomagala za interakciju u virtualnom svijetu... a da ne govorimo o razlici u kvaliteti
rommel Posted - 23/09/2010 : 07:55:46
quote:
Originally posted by andi

quote:
Originally posted by rommel

ja ih još uvijek imam one koje nisu propale ...uostalom prvi korak mi je bio prebaciti vhs snimke na dvd - i iznenadio sam se otkrivši neke stvari....recimo film Hustle Roberta Aldricha ima scena u kojoj Burt Reznolds objašnjava Catherine Deneuve da je spavao s jugoslavenskom glumicom i da je ona tokom ekstaze vikala vito vito a deneuvica ga pita da nije Tiito Tito? ono šđšto je zanimljivo je da je taj dio bio isječen iako je snimka sa tva bila u devedesetima - vidi se logo htv...
elem da ne tupim - da imam i vhs kazete originale




no ne koristiš ih... isto kao ni ja svoje... krepala mi oba video recordera koja sam imao. Novi neznam ni di kupiti, a i ne planiram...

Misliš li zaista da će netko (pa čak i ti sam?) prebacivati ovu tvoju kako naslućujem impresivnu kolekciju DVD-a na neki drugi medij kada DVD doživi sudbinu VHS-a ako ovo isto bude ponuđeno u boljoj kvaliteti negdje na internetu (legalno) za male pare i 0 sekundi utrošenog vremena? Zbog čega - tu i tamo neke raritetne cenzurirane rečenice?

Zapravo, žalosno je da jedina osoba koja zna cijeniti ovo što ti imaš (a to si ti sam) (pro)daje sve... I žalosno je da će se to za kojih 10-20 godina prodavati po buvljacima pokraj automobilskih guma i potrganih kišobrana... Oprosti ali stvarno suosjećam što god bio razlog ovog tvog čina...

...respect




kako ih ne koristim...kako misliš da sam primijetio taj detalj...no nema veze video je krepao a kako sve što imam na vhs-u imam u drugim formatima video neću više kupovati
sve filmove koje sam uspio odgledati gledao sam sa backup verzije...nikad s origiigja... i plan jeste bio da se sve backupira i s vremenom backupi zamjenjuju ali nedostatak vremena je to ozbiljno usporio...no ono što nije backupirano nije ni otvoreno. neke stvari imam i na originalnim backupima :)
tipa dva izdanja all about eve - evropski i američki box pajtonovaca, jednostruku i dvodstruku verziju WEHTBJ i tako to..zona sumraka sam imao prije već kopije (thnx zigi) tako da box stoji neotvoren i slično...
andi Posted - 22/09/2010 : 23:12:16
quote:
Originally posted by ordell

http://cgi.ebay.com/Christine-Fright-Night-VHS-1983-85-NEW-GIFT-BOX-SET-/360244009370?pt=VHS&hash=item53e037599a






rekoh prodan a ne ponuđen - dokazano da na ebayu ljudi svašta traže...

moje gaće možda jesu van konteksta ali zato DVD-i svakako jesu u kontekstu pa prema tome - vrlo vjerojatno ih čeka ista sudbina...
ordell Posted - 22/09/2010 : 22:54:34
quote:
Originally posted by andi

quote:
Originally posted by ordell

quote:
Originally posted by andi

@Rommel - vidim da si vrstan filmofil, cijenim to pa i razumijem tvoje razmišljanje. Ali samo da te nešto priupitam - jesi li ikad imao barem dio ove kolekcije na VHS-u? Vjerujem da jesi... Što je sada s time? Koristi li to itko više? Ne čini li ti se da će sličnu sudbinu doživjeti i tvoji DVD-i?

Hmm... možda "knjižice" prežive i postanu "collectors items" - čini se da si utoliko u pravu...




Sta kazes na ovo?

http://cgi.ebay.com/Harvest-Moon-Super-Nintendo-SNES-NEW-SEALED-VGA-80-/110586431019?pt=Video_Games_Games&hash=item19bf77062b

Niko vise ne igra super nintendo, ali originali kod kolekcionara dostignu astronomske cijene. Sta mislis koliko ce vrijediti (netaknuti) rommelovi DVD rariteti za 10,15,20 godina?



Ajd mi sad nađi neki VHS koji se za toliko prodaje?
Odnosno koji je za toliko prodan jer mogu i ja na ebaju tražiti 2.000 $ za svoje iznošene gaće npr.
No mogu li toliko dobiti? Kupujem na ebaju već dugo pa znak kakve sulude iznose nekad ljudi traže za gluposti...



A kad neko plati 400€ za Zagora, to nije glupost? Gle, ima svakakvih kolekcionara, i PEZ se prodaje za zlato.
Zasto nema (toliko) VHS kolekcionara? Vjerovatno VHS nije ostavio takav pecat, nema smeka, sta ti ja znam.. Ali to ne znaci da ce ista sudbina zadesiti DVD.
Tvoje gace su van konteksta.
ordell Posted - 22/09/2010 : 22:37:42
http://cgi.ebay.com/Christine-Fright-Night-VHS-1983-85-NEW-GIFT-BOX-SET-/360244009370?pt=VHS&hash=item53e037599a

andi Posted - 22/09/2010 : 22:34:42
quote:
Originally posted by ordell

quote:
Originally posted by andi

@Rommel - vidim da si vrstan filmofil, cijenim to pa i razumijem tvoje razmišljanje. Ali samo da te nešto priupitam - jesi li ikad imao barem dio ove kolekcije na VHS-u? Vjerujem da jesi... Što je sada s time? Koristi li to itko više? Ne čini li ti se da će sličnu sudbinu doživjeti i tvoji DVD-i?

Hmm... možda "knjižice" prežive i postanu "collectors items" - čini se da si utoliko u pravu...




Sta kazes na ovo?

http://cgi.ebay.com/Harvest-Moon-Super-Nintendo-SNES-NEW-SEALED-VGA-80-/110586431019?pt=Video_Games_Games&hash=item19bf77062b

Niko vise ne igra super nintendo, ali originali kod kolekcionara dostignu astronomske cijene. Sta mislis koliko ce vrijediti (netaknuti) rommelovi DVD rariteti za 10,15,20 godina?



Ajd mi sad nađi neki VHS koji se za toliko prodaje?
Odnosno koji je za toliko prodan jer mogu i ja na ebaju tražiti 2.000 $ za svoje iznošene gaće npr.
No mogu li toliko dobiti? Kupujem na ebaju već dugo pa znak kakve sulude iznose nekad ljudi traže za gluposti...
andi Posted - 22/09/2010 : 22:31:43
quote:
Originally posted by rommel

ja ih još uvijek imam one koje nisu propale ...uostalom prvi korak mi je bio prebaciti vhs snimke na dvd - i iznenadio sam se otkrivši neke stvari....recimo film Hustle Roberta Aldricha ima scena u kojoj Burt Reznolds objašnjava Catherine Deneuve da je spavao s jugoslavenskom glumicom i da je ona tokom ekstaze vikala vito vito a deneuvica ga pita da nije Tiito Tito? ono šđšto je zanimljivo je da je taj dio bio isječen iako je snimka sa tva bila u devedesetima - vidi se logo htv...
elem da ne tupim - da imam i vhs kazete originale




no ne koristiš ih... isto kao ni ja svoje... krepala mi oba video recordera koja sam imao. Novi neznam ni di kupiti, a i ne planiram...

Misliš li zaista da će netko (pa čak i ti sam?) prebacivati ovu tvoju kako naslućujem impresivnu kolekciju DVD-a na neki drugi medij kada DVD doživi sudbinu VHS-a ako ovo isto bude ponuđeno u boljoj kvaliteti negdje na internetu (legalno) za male pare i 0 sekundi utrošenog vremena? Zbog čega - tu i tamo neke raritetne cenzurirane rečenice?

Zapravo, žalosno je da jedina osoba koja zna cijeniti ovo što ti imaš (a to si ti sam) (pro)daje sve... I žalosno je da će se to za kojih 10-20 godina prodavati po buvljacima pokraj automobilskih guma i potrganih kišobrana... Oprosti ali stvarno suosjećam što god bio razlog ovog tvog čina...

...respect

ordell Posted - 22/09/2010 : 22:30:40
quote:
Originally posted by andi

@Rommel - vidim da si vrstan filmofil, cijenim to pa i razumijem tvoje razmišljanje. Ali samo da te nešto priupitam - jesi li ikad imao barem dio ove kolekcije na VHS-u? Vjerujem da jesi... Što je sada s time? Koristi li to itko više? Ne čini li ti se da će sličnu sudbinu doživjeti i tvoji DVD-i?

Hmm... možda "knjižice" prežive i postanu "collectors items" - čini se da si utoliko u pravu...




Sta kazes na ovo?

http://cgi.ebay.com/Harvest-Moon-Super-Nintendo-SNES-NEW-SEALED-VGA-80-/110586431019?pt=Video_Games_Games&hash=item19bf77062b

Niko vise ne igra super nintendo, ali originali kod kolekcionara dostignu astronomske cijene. Sta mislis koliko ce vrijediti (netaknuti) rommelovi DVD rariteti za 10,15,20 godina?
acestroke Posted - 22/09/2010 : 22:14:47
quote:
Originally posted by supermark

ja ti ni ne znam ikoga tko uopce jos ima video, a pogotovo da ce kupiti i koji VHS



Ovdje u USA se VHS kasete mogu naci eksluzivno u muzejima
rommel Posted - 22/09/2010 : 22:11:19
ja ih još uvijek imam one koje nisu propale ...uostalom prvi korak mi je bio prebaciti vhs snimke na dvd - i iznenadio sam se otkrivši neke stvari....recimo film Hustle Roberta Aldricha ima scena u kojoj Burt Reznolds objašnjava Catherine Deneuve da je spavao s jugoslavenskom glumicom i da je ona tokom ekstaze vikala vito vito a deneuvica ga pita da nije Tiito Tito? ono šđšto je zanimljivo je da je taj dio bio isječen iako je snimka sa tva bila u devedesetima - vidi se logo htv...
elem da ne tupim - da imam i vhs kazete originale
andi Posted - 22/09/2010 : 22:05:58
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by andi

quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by andi



Posjedovanje fizičkih medija je stvar prošlosti.

mogao bih komentirati štošta ali ovo moram - dam ti sve scannove stripova, knjiga, za tvoje papirnate verzije koje je pregazilo vrijeme:)
čak i isprintane verzije su bolje od skena





Pri ovoj izjavi sam mislio na multimediju - dakle na filmove, glazbu, "igrice", software... Dakako da će fizički medij negdje postojati u vidu hard diska, flash memorije ili nećeg trećeg u budućnosti (optički mediji su prema mom mišljenju isto osuđeni na propast kad tad - vijek trajanja im je 10-20 godina a sa gustoćom zapisa kao što je kod bluraya vijek je još i manji).
Taj fizički medij će postojati na nekom udaljenom serveru i opsluživati tisuće korisnika ("kolekcionara"). Cijela stvar može biti posve legalna - kafići danas npr. plaćaju ZAMP-u naknadu za puštanje radio stanica, a zauzvrat mogu puštati bilo koju glazbu koju požele - zašto ista stvar ne bi mogla biti i sa web streamanjem filmova u naše domove?!

Knjige (pa tako i stripovi) neće tako lako isčeznuti upravo zbog nas kolekcionara. Međutim i knjige danas sve više prelaze na digitalne medije, pogotovo ako je rijeć o stručnoj literaturi. Ja npr. kada bih posjedovao svu literaturu koja mi je potrebna u mom poslu u printanom obliku - bilo bi mi potrebno 5 soba, a da ne govorim o problemu snalaženja ("find" opcija u digitalnim dokumentima mi spašava život).

Stripove ipak držim kao posebnu vrijednost i toliko da znaš - nemam niti jedan scan!

Razlika je očita - možeš ili ti npr. film držati u rukama i "koristiti" za razliku od stripa?


mogu - otvorim recimo DEVIL & DANIEL WEBSTER MOC izdanje i uživam u izvrsnoj knjižici gdje je i istoimena priča....a ti si to streamaj :)





bez ljutnje prijatelju... i ja svoju kolekciju DVD-a koja stoji na polici cijenim iznimno - tu je oko 500njak naslova od kojih je sigurno 70% orginala i "special edition" izdanja sa knjižicama i sličnim...

Međutim u zadnje sam vrijeme i ja podlegao napasti uzimanja sadržaja s neta, poglavito zbog ovog HD prokletstva... a hebiga, žao mi gledati skupo plaćenu HT opremu (46"TV, reciever, zvučnici - sve po komponentama pažljivo birano i usklađeno) neiskorištenu i "potraćenu" na SD DVD kvalitetu. Ako si ikad gledao film u pravoj HD kvaliteti slike i zvuka znati ćeš o čemu pričam...

A da me ponovno vozaju distributeri da ispočetka sakupljam kolekciju nanovo i još jednom plaćam već plaćeno (zapravo dva puta plaćeno jer sam neke stvari imao i na VHS-u)- malo sutra - imam i obitelj i brdo drugih stvari gdje da trošim novce, a da ne govorim o drugim hobijima (stripovi...). I tom logikom sam došao do ovog streamanja o kojem pričam - online videoteke su tek prvi korak koji je već zaživio, vjerojatna je budućnost da ćemo filmove gledati kao što danas listamo portale, uz naknadu jasno, koju ću drage volje platiti.
Koliko se god nama to sviđalo ili ne sviđalo, to je neminovna budućnost...

A što se tiče ovih knjižica - ima u ovim našim bolestima (hobijima ) i bez njih previše toga (filmovi, knjige, stripovi...) da ti nisu dosta ni 5 života da se sve pokrije... Uostalom, kupuješ li ti filmove zbog toga da ih gledaš ili zbog knjižica?

Imaju i orginalni optički mediji vijek trajanja, znam jer sam to već iskusio, magnetske trake (VHS) su čak dugovječnije. HDD također ima trajnosni problem ako ga se čuva u ormaru - "refreshing issue" - http://photo.net/digital-darkroom-forum/00NXpz . Prilično sam siguran da sve ove naše kolekcije (CD, DVD, bluray, HDD) neće doživjeti da služe idućoj generaciji naše djece ili u najboljem slučaju unučadi. Sve će se to gledati s mreže - samo je pitanje pronalaska načina da nam se to naplati i da bude legalno...

@Rommel - vidim da si vrstan filmofil, cijenim to pa i razumijem tvoje razmišljanje. Ali samo da te nešto priupitam - jesi li ikad imao barem dio ove kolekcije na VHS-u? Vjerujem da jesi... Što je sada s time? Koristi li to itko više? Ne čini li ti se da će sličnu sudbinu doživjeti i tvoji DVD-i?

Hmm... možda "knjižice" prežive i postanu "collectors items" - čini se da si utoliko u pravu...
rommel Posted - 22/09/2010 : 21:04:48
to je nešto o čemu sigurno neću pisati po forumu...i u cijeloj prići irelevantno osim meni...ne zamjeri
rommel Posted - 22/09/2010 : 20:53:49
http://www.amazon.com/Twilight-Zone-Complete-Definitive-Collection/dp/B000H5U5EE/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=dvd&qid=1285181391&sr=8-2-spell

http://www.amazon.com/Clint-Eastwood-Films-Years-Warner/dp/B002Z7FN7Q/ref=sr_1_1?s=dvd&ie=UTF8&qid=1285181442&sr=1-1


http://www.amazon.com/Theodor-Dreyer-Special-Wrath-Gertrud/dp/B00005M2C7/ref=sr_1_1?s=dvd&ie=UTF8&qid=1285181484&sr=1-1

http://www.amazon.com/Paul-Newman-Tribute-Collection/dp/B002CWKTU0/ref=sr_1_1?s=dvd&ie=UTF8&qid=1285181530&sr=1-1
http://www.amazon.com/Lone-Wolf-Cub-Box-Set/dp/B000AYNFVC/ref=sr_1_12?s=dvd&ie=UTF8&qid=1285181571&sr=1-12

evo išao sam se malo igrati...nisam ni načeo vrh sante ... a tu je kojih 400 dolara



rommel Posted - 22/09/2010 : 20:42:55
a i zanemaruje činjenicu da ja SVE SVOJE ORIGINALE GLEDAM S KOPIJE :)
tako da su moji originali i dan danas netaknuti:) da znam je suis malade... :)
Mord Posted - 22/09/2010 : 20:40:06
quote:
Originally posted by andi

[quote]Originally posted by rommel

Pri ovoj izjavi sam mislio na multimediju - dakle na filmove, glazbu, "igrice", software... Dakako da će fizički medij negdje postojati u vidu hard diska, flash memorije ili nećeg trećeg u budućnosti (optički mediji su prema mom mišljenju isto osuđeni na propast kad tad - vijek trajanja im je 10-20 godina a sa gustoćom zapisa kao što je kod bluraya vijek je još i manji).




Zaboravio si napomenuti da ovo vrijedi za przene medije, ali ne i za tiskane, sto original izdanja jesu.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000