forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Crtani filmovi & co.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 28/09/2010 : 11:04:26
Ovaj topic nemamo pa sam otvorio da ga razdvojim od serija... Evo sada mozemo razglabati o crtacima do mile volje..

Ja trenutno gledam He-Mana iz 2002. godine. Na 31. epizodi sam i mogu reci da sam totalno promenio misljenje.. Sada mi je super... Ljubiteljima He-Mana mogu reci da moraju odgledati ovo i znace skoro sve... Zasto se Snake Mauntin zove tako, ko je pre Skeletora bio glavno zlo Eternije, otkud uopste Skeletor takav kakav je, ko je kome familija, otkud svi ti mastersi, kako su neki postali Skeletorovi miljenici, a kako Randorovi, ko je uopste bio Randor ranije i jos mnoooogo toga...

http://www.imdb.com/title/tt0332640/

Evo i linka za vs the Snake Man:
http://www.imdb.com/title/tt0331744/

Nisam uopste siguran kako se zove ovaj serijal, ali verujem da je The Begining..
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 24/03/2024 : 00:31:44
Later this year..


https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/the-boy-and-the-heron-netflix-1235857254/
don_draper Posted - 23/03/2024 : 12:41:05
Na Netflixu je neki dan izasla najava za "uskoro"
naker Posted - 20/03/2024 : 22:43:03
Hvala za osvrte. Čitam na redditu da će se online kopija pojaviti tek za pola godine.. uf.
vice Posted - 19/03/2024 : 23:20:00
Meni je Boy and Heron lipo sija ka jedna fantazmagorična i lagano psihodelična oda vlastitom radu. Nije za svakoga i definitivno triba bit svjestan o kakvom se tipu animiranog djela radi.

Sad se čeka Cagliostro.
don_draper Posted - 19/03/2024 : 23:15:39
Evo ja se prije sat vremena upravo vratio iz kina.
Dakle, The Boy and The Heron, ili Dječak i čaplja.

Svi fanovi Miyazakyijeva lika i djela u ovom filmu mogu doći na svoje. Još jedan u nizu Ghibli animiranih koji su smješteni u naoko idiličnu japansku ruralnu sredinu, ali koji ispod površine skrivaju kompletno magični svijet.
U filmu pratimo dječaka kojem majka strada u nesreći i koji se s ocem i maćehom seli van grada i mora se suočiti s jednom novom sredinom i realnošću. Naravno, pojavom stanovite čaplje sve to dobiva drugu komponentu.
Moram priznati da me dosta podsjeća na Spirited Away, ali za finiš svog opusa Hayao je ovdje ubacio dosta elemenata iz drugih uradaka.
Vrlo je postepen uvod i ubacivanje tih nerealnih elemenata, ali jednom kad se Pandorina kutija skroz odškrine, mašta ide 100 na sat i gledatelj se instant udubi u taj svijet. Naizgled nespojive i nelogične stvari teku ekranom u vrlo pitkom i prihvatljivom obliku i to je nekako glavni forte ovog japanskog genija.
Ovaj, po svemu sudeći zadnji, film nimalo ne zaostaje u tim segmentima za svojim uspješnim prethodnicima. Koliko sam shvatio ovaj film ima dosta osobnu posvetu i prisutna je ta sentimentalnost zbog koje film nema toliko možda univerzalni pristup kao neki poznatiji filmovi.
I dalje nakon skoro 2 sata od pogledanog filma vrtim te prelijepe scene, ali pokušavam dokučiti svu tu simboliku koja je pristuna.
Vrlo osobni, osebujni i omamljujući film. Ghibli u punoj formi. Iako je mrvicu spustio nogu s gasa Hayao, u ovoj fazi njegove karijere ovakav uradak se može samo jako cijeniti. Nije možda ni top 5 Ghiblija, ali to je sve tako visoki i gusti nivo kvalitete, da nije ni sramota.
U svakom slučaju preporuka svima koji su već prošli inicijaciju ovog studija.
naker Posted - 19/03/2024 : 22:28:54
Zar stvarno nijedan osvrt na The Boy and the Heron..
Shaner Posted - 14/03/2024 : 23:39:01
quote:
Originally posted by alexts

Nominovane moraju. Ne znam prijavljene da li gledaju sami neki članovi?


Izgleda da ne moraju.

Bacio sam oko na službeni pravilnik i za animirane filmove to nigdje nije navedeno, dok primjerice za "međunarodni film" (ili kako god se ta kategorija sad prevodi) eksplicitno piše da glasači moraju pogledati sve da bi se glasovi uvažili.

Wolfman Posted - 14/03/2024 : 15:58:06
Dobila je Čaplja i BAFTA-inu nagradu za najbolji animirani dugometražni film.
Annie nagrade je pokupio većinom Spidey.
alexts Posted - 14/03/2024 : 13:59:59
Nominovane moraju. Ne znam prijavljene da li gledaju sami neki članovi?
pcoro Posted - 14/03/2024 : 13:42:27
Ma to glasa akademija, sumnjam da su sve i pogledali. Vjerujem da većina glasa za ime, a glasovi onih znalaca koji su pogledali tipa bar 50 dugometražnih crtića iz 2023. se vjerovatno rasprše.

Zapravo ne znam, da li glasači akademije moraju pogledati bar sve prijavljene filmove? Ili samo sve nominirane? Ili ne moraju ništa? Da li su gledali Cvrčka i mravicu, hrvatski dugometražni film?
alexts Posted - 14/03/2024 : 13:04:39
Za sad znamo da je The Boy and the Heron dobio oskara za najbolji animirani dugometražni.
pcoro Posted - 14/03/2024 : 12:09:14
Ja sumnjam u tog novog Myazakija. On stvarno zna bit genijalan ali često pleše na granici između genijalnosti, patetike, a ponekad i.. gulp! ... dosade! Već dugo nije imao pravi pogodak, ali je veliko ime i mislim da će po defaultu dobit visoke ocjene, a da niko neće bit previše oduševljen.

Čekam reakcije tu na forumu. Ako ih bude..
naker Posted - 13/03/2024 : 14:57:14
Zavidim. Ovde prikazan na filmskom festivalu, ali od bioskopa ništa :(
Mr. Bushido Posted - 13/03/2024 : 13:39:21
quote:
Originally posted by naker

Jel tačan podatak na Imdbu da je sutra u Hrvatskoj premijera novog Miyazakijevog filma? Jel to neki festival u pitanju ili ide po bioskopima?


Ide po kinima.

https://zagreb.cinestarcinemas.hr/na-programu/movie/djecak-i-caplja
naker Posted - 13/03/2024 : 13:29:08
Jel tačan podatak na Imdbu da je sutra u Hrvatskoj premijera novog Miyazakijevog filma? Jel to neki festival u pitanju ili ide po bioskopima?
sawitch Posted - 10/03/2024 : 14:46:30
Da dodam, odlicna sinhronizacija, Voja Brajevic, Boda Ninkovic itd.
sawitch Posted - 10/03/2024 : 14:45:48
Kung fu panda 4, vrh! Obozavam tu fransizu! Sad smo svo cetvoro odgledali u bioskopu. Prava uzivancija!
naker Posted - 08/03/2024 : 22:03:59
E da, zaboravio sam jednu stvar, ona scena u kupleraju kada se pojavi gejša sa hobotnicom Ne znam kome je palo na pamet da ubaci ovu scenu, ali dajte tom čoveku povišicu za ovaj omaž... vintidž animaciji za odrasle iz zemlje izlazećeg sunca
vice Posted - 07/03/2024 : 22:55:57
Naker, stavi pod spojler info koji je twist u 1. epizodi, makoliko očit.
Tonto Posted - 07/03/2024 : 22:40:00
Ja prezadovoljan.
naker Posted - 07/03/2024 : 21:36:58



Blue Eye Samurai (2023) (S1 #1-8)


Animirani crtać gde je radnja smeštena u eri kada je Japan bio izolovan od sveta i kada je strancima bilo zabranjeno da uđu u zemlju. Glavni lik je dete rođeno u zabranjenom mešovitom braku jer ima nečistu krv stranca, i plave oči stranca, i još je i žena! Ali jaka, emancipovana samurajka hoda stazom osvete jer želi da ubije svog oca, i sve strance u Japanu jer ih smatra odgovornim za smrt svoje majke.

Malo se preteralo sa SJW momentima (lik Akemi), priča zna biti kliše na momente (Ringo smotani sidekick kao komični odušak), logika ponekad upitna i nije se mnogo obraćalo pažnje na ratne taktike; ali kvalitet animacije je odličan, priča o osveti korektno odrađena, odličan voice acting, odličan prikaz istorijskog podneblja Japana tog vremena zaključno sa vešto odrađenom paralelom stari, tradicionalni Japan sa samurajskim mačevima i kodeksom časti vs. modernim progresom tehnologije i pojave pušaka, pištolja, topova, i ostalog vatrenog oružja. Po mom skromnom mišljenju glavni negativac Abijah Fowler nosi seriju na svojim plećima, Britanci su uvek najbolji negativci (glas daje Kenneth Branagh).

Ovo je samo prva sezona i priča nije gotova, navodno je planirano četiri sezone. Ima par manjkavosti, ali dobar crtać i vredi pogledati ga, kvalitet animacije je stvarno sjajan
Sneaksie Thiefsie Posted - 20/02/2024 : 08:24:04
alexts Posted - 19/02/2024 : 01:05:31
Kreativni udeo Netflixa je da se potpišu, pošto se za njih rade crtane serije, jer su prikazivači. Retko, čini mi se, veći od toga, sa svojim odsekom za animaciju.
don_draper Posted - 18/02/2024 : 19:35:16
Moram pohvaliti Netflixov animirani department
Nimonu je Tonto sasvim dobro sažeo i nahvalio. Riječ je o jako zabavnom i emotivnom miksu smještenom u totalno otkačenom i maštovitom svijetu. Idealan animirani za moderno doba, iako možda meni nije tako odlično sjeo.
Leo (2023) je priča o starom i mudrom gušteru koji dane provodi u terariju u osnovnoj školi. Iz naoko statičnog settinga će se izroditi jedna poučna i zabavna priča. Fascinantan je način u kojim smjerovima sve priča ode iz ovakve pozicije. Jedna jaka četvorka rekao bih.
Orion and The Dark (2024). Charlie Kauffman se bacio malo i u animirane vode i napravio scenarij za ovaj pametni, domišljati i zanimljivi animirani. Ima dosta tog filozofskog toucha i ne služi se nekakvim blesavim i jeftinim forama. Obićne stvari iz prirode su zanimljivo okarakterizirane i cijela priča daje jednu novu perspektivu prema nekim najobičnijim prirodnim pojavama. Crtić iz kojeg svi možemo ponešto naučiti.
pcoro Posted - 11/01/2024 : 08:28:56



Pogledao ovo na preporuku. Fora je. Na početku me nervirala predvidljiva radnja, klišeizirani likovi i često zanemarivanje logike ali do kraja prve epizode sam se uspio opustiti i uživati u lijepom, iako malo kičastom crtežu. Baš lijepo, lijepo izgleda crtić. A i likovi kasnije uđu pod kožu. Uživao sam u crtiću sve do zadnje epizode, dok nisam shvatio da priči neće biti kraj nego da ide još jedna sezona Ahhhh... moglo je i bez tog produživanja

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000