forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Solomon Kane Film

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Pavel Posted - 18/09/2009 : 12:08:51
Možda i najoriginalniji lik Roberta E. Howarda (napokon) dobiva svoju filmsku verziju. Sjećam se kad sam kao klinac od 6-7 godina u onom starom Marvel magazinu naišao na jedan kratki strip o Kaneu i ostao dječački fasciniran. Kasnije sam nabavio ostale stripove u raznim američkim izdanjima kao i originalne Howardove priče.
Doznao sam i da nisam jedini kojega se taj strip jako dojmio-jedan od autora najpopularnijeg stripa na ovim prostorima također mu je dao vrlo eksplicitnu posvetu (koja graniči s plagijatom?)

Kako bilo, film je vani za Novu godinu, trailer je ovdje:
youtube.com/watch?v=lalm_kkczVM

Vjerojatno će bit bezveze kao i ostali filmovi koji se rade prema strip predlošcima, al bar će više ljudi čut za njega što automatski znači i više novih papirnatih izdanja; pogotovo ako doista bude prvi u trilogiji.
Tako već Dark Horse za siječanj najavljuje kolor izdanje Chronicles of Solomon Kane,jednako već postojećem Chronicles of Conan

Pa eto. Kog to zanima, nek se javi
18   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
King Warrior Posted - 04/10/2010 : 11:43:15
film je i vise nego ok.
Ima LOTR touch.
Rachel Hurd-Wood je jedna od najseksipilnijih glumica.
fler Posted - 02/10/2010 : 01:05:13
quote:
Originally posted by Windwalker

Solomon Kane je meni ok film. Mogao je biti bolji da su poradili na scenariju, malo ga produžili i stavili boljih glumaca (osim glavnog koji je dobro odglumio lik, izuzevši 2,3 scene, za koje nije on kriv, već loš scenarij). I naravno, da je imao puno veći budžet i reklamu.





aha, samo to ne valja?
:)

nego, što se Van Helsinga tiče:
Kate Beckinsale
Windwalker Posted - 01/10/2010 : 18:06:18
Da. To su mi najdraže epizode Zagora, a taj Cain mi je najbolji sporedni lik u Zagor serijalu.
Nastao je vjerojatno po uzoru na ovog Solomon Kanea.

Solomon Kane je meni ok film. Mogao je biti bolji da su poradili na scenariju, malo ga produžili i stavili boljih glumaca (osim glavnog koji je dobro odglumio lik, izuzevši 2,3 scene, za koje nije on kriv, već loš scenarij). I naravno, da je imao puno veći budžet i reklamu.

Recimo, puno je bolji film od onog Van Helsinga za kojeg svi znaju, dok je za ovaj film rijetko tko čuo.
torca Posted - 01/10/2010 : 05:38:05
quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by Pavel

Doznao sam i da nisam jedini kojega se taj strip jako dojmio-jedan od autora najpopularnijeg stripa na ovim prostorima također mu je dao vrlo eksplicitnu posvetu (koja graniči s plagijatom?)






sad sam skužio da nisam pitao - a o čemu je ovdje riječ?



zagor je imao nekog prijatelja caina u jednoj od epizoda koje je objavila slobodna dalmacija.
fler Posted - 30/09/2010 : 11:54:20
quote:
Originally posted by Pavel

Doznao sam i da nisam jedini kojega se taj strip jako dojmio-jedan od autora najpopularnijeg stripa na ovim prostorima također mu je dao vrlo eksplicitnu posvetu (koja graniči s plagijatom?)






sad sam skužio da nisam pitao - a o čemu je ovdje riječ?
fler Posted - 30/09/2010 : 11:52:41
quote:
Originally posted by DeeCay


Nisam gledao Black Death (doduše skinuo sam ga), no Kanea jesam i izgleda mi sasvim oke, pristojno uzbudljiv i autentičan, nije to sad neka high-level produkcija. Čak je bio i dobro primljen kod kritičara film. Vidiš, nisam znao da oba filma imaju isti setting, mislio sam da je Black Death drama?!



ha, pa ne mora biti high-level produkcija da bude dobar film :)
ne mogu sad ulaziti u detalje zašto mi je film loš jer ih se doslovno ne sjećam pa bi trebalo ponovo pogledati, a to mi ne pada na pamet.
što se Black Death tiče - pa, nije baš isti setting, iako ima nekih poveznica. svakako pogledaj.

(i usput, preporuka apsolutno nevezana uz ovaj tred: Severance, istog redatelja)
ivan_micic Posted - 29/09/2010 : 22:37:06
Black Death treba pogledati,ja sam mislio da je horror
DeeCay Posted - 29/09/2010 : 18:30:21
quote:
Originally posted by fler

Black Death je vrlo dobar, za razliku od Kanea koji je .. pa, razočaravajuće loš.
na trenutke pomalo obećava, no to traje samo trenutak.
šteta.


Nisam gledao Black Death (doduše skinuo sam ga), no Kanea jesam i izgleda mi sasvim oke, pristojno uzbudljiv i autentičan, nije to sad neka high-level produkcija. Čak je bio i dobro primljen kod kritičara film. Vidiš, nisam znao da oba filma imaju isti setting, mislio sam da je Black Death drama?!
fler Posted - 28/09/2010 : 22:10:13
Black Death je vrlo dobar, za razliku od Kanea koji je .. pa, razočaravajuće loš.
na trenutke pomalo obećava, no to traje samo trenutak.
šteta.

onako usput: vrlo sam uvjeren da će i novog Conana snaći ista sudbina. slike sa snimanja mi više djeluju kao isječci iz (bilo koje) epizode Xene nego nešto što bi stajalo rame uz rame s Miliusovim remek-djelom.
ivan_micic Posted - 28/09/2010 : 21:34:51
Pa film je izasao jos u 6.mjesecu, treba uz ovaj pogledati i Black Death sa Sean Beanom
Gil-galad Posted - 28/09/2010 : 19:57:46
http://www.imdb.com/title/tt0970452/

Nisam ni provalio do nedavno da je izašao film...

Ovo je pre svega ispala priča o tome ko je Kane zapravo, o njegovoj prošlosti i onome što ga proganja, ali i o njegovom pokajanju.

Dosta mračan film, horror-gothic atmosfera sasvim odgovarajuća, ali možda su jedino efekti mogli da budu maaalo bolji, jer na momente sve deluje nekako nedovršeno, a CGI je ipak ono na šta se ovakvi filmovi danas oslanjaju u (pre)velikoj meri.
DeeCay Posted - 22/09/2009 : 19:50:28
Izgleda ok, engleski casting, ima čak i krvi, a i priznajem da nikad nisam čitao Solomona Canea...
REJS Posted - 19/09/2009 : 18:20:19
Solomon je nesto najbolje od Americkog stripa, posle Konana naravno.
torca Posted - 19/09/2009 : 14:16:20
zar nije film izasao prije par godina? glumio je hugh jackman.
ah, da, ispricavam se, to je bio van helsing.
Le Samourai Posted - 19/09/2009 : 04:29:31
Evo trejlera: http://www.youtube.com/watch?v=lalm_kkczVM

Meni iskreno deluje bash onako kako bi trebalo da izgleda.
Gil-galad Posted - 19/09/2009 : 03:50:14
http://www.imdb.com/title/tt0970452/

Bilo kakva adaptacija Howarda me raduje, ali - obzirom na ovo što se (ne) dešava s Conanom (http://www.imdb.com/title/tt0816462/ i http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=32200), ne očekujem ama baš ništa spektakularno...

A kad samo pomislim koliko prostora je dobio Tolkien... REH je najmanje toliko koliko i on uticao na gomilu toga što imamo danas i kreirao sword & sorcery (pod)žanr... Mislim, volim obojicu, ali ako je neko odlučio već da išta snimi nakon Miliusovog remek-dela Conan the barbarian, onda mora da ostane do ludila veran tom filmu (meni najbolji i omiljeni ikada), a da iskoristi uz to prednosti koje nudi CGI.

Bojim se da ćemo dobiti samo ovo drugo, i u slučaju Solomona i Conana... No, fantasya nikad dovoljno, a bolje je ništa ne očekivati, možda se iznenadimo... Trailer fino deluje (kao i svaki drugi trailer...).
fler Posted - 18/09/2009 : 12:46:05
baš sam neki dan naletio na trailer, nisam ni znao da se snima.
a ono, izgleda lijepo i obećavajuće, plus što sam pročitao neka vrlo pozitivna mišljenja nakon probnih projekcija;
nadajmo se, obožavam takvu tematiku :)
jaki Posted - 18/09/2009 : 12:40:00
A ima i ovo-essential Solomon Kane:reprinti starih c/b stripova iz raznih magazina:
http://www.amazon.com/Saga-Solomon-Kane-Robert-Howard/dp/1595823174/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1253269832&sr=1-1
Nova serija Dark Horsa:
http://www.amazon.com/Solomon-Kane-Castle-Devil-v/dp/1595822828/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=books&qid=1253269832&sr=1-2
I već spomenute Kronike u boji-reprinti Marvelove serije:
http://www.amazon.com/Chronicles-Solomon-Kane-Roy-Thomas/dp/1595824103/ref=sr_1_3?ie=UTF8&s=books&qid=1253269832&sr=1-3

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000