forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Spider-man reboot: dobro ili loše?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Zagor12 Posted - 06/10/2010 : 14:40:02
Snima se nova verzija Spidermana, priča ide od početka, s novim glumcima i redateljem. Redatelj je Marc Webb, anonimni redatej koji je uglavnom radio glazbene spotove, a snimio je film "(500) days summer"(500 dana ljubavi) koja ima lijepu osmicu na Imdb-u, a autor je i jdne epizode "U uredu". Spider-Mana glumi također relativno anonimni glumac Andrew Garfield(lako se pamti, vjerujem), koji je glumio u filmovima "Lions for lambs"(Jaganjci i lavovi) gdje je nastupao i Tom Cruise, "Boy A" i "The Imaginarium of Doctor Parnassus", filmu Terryja Gilliama. Sličan je Peteru i čini mi se da će biti puno bolje rješenje od Maguirea. Priča se(i vjerojatno je) da će Emma Stone, poznata po ulozi u "Superbad" preuzeti ulogu Mary Jane Watson. Za ostale se još ništa ne zna. Ovo bi moglo biti osvježenje, a moglo bi biti i sranje. Što mislite, kakav bi film, koji bi trebao doći 2012, mogao biti?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 22/09/2023 : 22:33:43



Spider-Man: Across the Spider-Verse (2023)


Braća rasturaju sa ovim animiranim Spajdijem. Nakon odličnog Into the Spider-Verse overih i drugi deo i ovo je odlična stvar, iako je druga ekipa radila na ovom filmu u odnosu na prvi. Animacija je fenomenalna, nekada nisi siguran da li čitaš strip, ili igraš igricu, ili gledaš animirani film. Animacija kao da je proizašla iz neke epizode Love, Death & Robots, eksperimentalan pristup sa mešavinom raznih tehnika, ali gde sve skladno i odlično funkcioniše. I priča takođe na visokom nivou.

Jedini bedak što priča nije završena jer se film prekine kada je trebao biti najzanimljiviji pa moramo da čekamo Beyond the Spider-Verse za konačnu ocenu.
vice Posted - 19/02/2019 : 22:54:29
Tko nije stiga pogledat Into the Spiderverse u originalnoj verziji, sada to može preko svima nam znanih alternativnih izvora.
going going Posted - 29/01/2019 : 20:21:30
quote:
Originally posted by Windwalker

Ma vidi ti njega, pravog poznavatelja Spider-Mana.
Al dobro mi se nekad i nasmijati na neke postove.



Ne znam da li sam veliki poznavatelj ali jesam veliki ljubitelj.
Jos od crtanog filma iz 90ih kog sam gledao bukvalno svaki dan po ceo dan zajedno sa Batmanom The animated series.
Ta dva crtana su mi bila omiljena. I kasnije Samurai Jack.

A za Raimijeve filmove me veze nostalgija to je istina, ali mislim da i uz potpunu emotivnu distancu mogu da tvrdim da su mi daleko bolji njegovi filmovi od ovih novih Spajdermena.
Raimi je bas razumeo sta znaci ponuditi zabavan, kvalitetan, lep superherojski film o Piteru Parkeru.

A za Into the Spider Verse ti verujem da je sjajan i pogledacu ga cim mi vreme dopusti.
swamp thing Posted - 28/01/2019 : 14:53:23
Meni je prvi ASM na prvu, u kinu, bio dobar, ali na slijedeće gledanje sam se zapitao šta nije u redu sa mnom :D
King Warrior Posted - 28/01/2019 : 09:57:10
Jedno vrijeme se ovdje pljuvalo po Raimiju a veličalo Amazinga.
Drago mi je da su se ljudi dozvali pameti.
swamp thing Posted - 28/01/2019 : 09:48:46
Sve što je napisao Going potpisujem. S tim da sam ja gledao Vebovu dvojku, ono je strava i užas.
King Warrior Posted - 28/01/2019 : 08:31:14
quote:
Originally posted by vice

ItSV nije igrani film, jbg. Sasvim druga kategorija. Al mi ni to ne tuče prva dva Raimijeva.

Raimi je unija šmek koji mi djetinjasti Homecoming nema ni unca. Ona dva Webbova su užas.

Ukusi su to, brale, tako da, pričat o tome ko je koliki znalac je smišno.


Potpisujem sve napisano.
vice Posted - 28/01/2019 : 00:45:34
ItSV nije igrani film, jbg. Sasvim druga kategorija. Al mi ni to ne tuče prva dva Raimijeva.

Raimi je unija šmek koji mi djetinjasti Homecoming nema ni unca. Ona dva Webbova su užas.

Ukusi su to, brale, tako da, pričat o tome ko je koliki znalac je smišno.
Windwalker Posted - 28/01/2019 : 00:07:22
Meni je Homecoming tu negdje s prva dva po kvaliteti, iako me za Raimijeve još veže nostalgija pa bi mogao reći da su mi draži.

Ali dok se sjetim Tobyjevih uplakanih faca, ili Goblinovog odijela kao da je iz Power Rangersa... a tek neke scene iz trojke... možda bolje da ih više ne gledam i da si ih ne kvarim.

Ali Into the Spiderverse je bolji od svega.
vice Posted - 27/01/2019 : 23:27:42
quote:
Originally posted by Windwalker

Ma vidi ti njega, pravog poznavatelja Spider-Mana.
Al dobro mi se nekad i nasmijati na neke postove.



Ja se slažem s njim. Po meni, Raimijevu trilogiju nitko još nije nadjeba.
Windwalker Posted - 27/01/2019 : 23:16:04
Ma vidi ti njega, pravog poznavatelja Spider-Mana.
Al dobro mi se nekad i nasmijati na neke postove.
going going Posted - 27/01/2019 : 20:11:59
Gledao ponovo neke scene iz Raimijeve trilogije i to najvise iz treceg dela i moram da zakljucim da je i taj nesrecni treci deo za milju bolji film od bilo kojeg igranog Spajdija izaslog posle njega.
Gledam trejler za najnovijeg Far From Home i vidim da su pojavljuje Mysterio, bukvalno mi se place sto nisam imao priliku da vidim sta bi Raimi uradio u 4. i 5. filmu i koje bi sve negativce i zaplete ubacio.

Inace Amazing Spider Man 1 mi i nije bio toliko los na prvo gledanje, na drugo samo sto nisam zaspao, dvojku nisam zeleo da gledam, a Homecoming sam iskljucio posle 45 minuta jer nisam mogao da gledam You Tube Spider Mana. Ko god prica da je Tom Holland pravi Peter Parker, pojma nema o Spajdermenu.
Windwalker Posted - 24/12/2018 : 20:47:35
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Film je blago rečeno - remek-djelo. Ne mogu vjerovati da je Sony to uspio napraviti.
Prvo vizualni stil, koji je potpuno nov i originalan u svijetu animiranih filmova i milina za gledati.
Vizualno, ovaj film uspio je napraviti ono kaj je Toy Sory napravio prije 13 godina, kad je unio full CGI u animirane filmove. Pravi novitet u svijetu animacije i vjerujem da će biti kopiranja vrlo uskoro.
I sad bi netko pomislio, ok napravili su vizualno, kaj će im bilo kaj drugo, style over substance. O ne...
Film je fenomenalan i u svakom drugom aspektu. Priča je najkompliciranija za bilo koji Spider-Man film dosad i onda je ubace u crtić koji bi trebala pratiti djeca i mainstream publika? I uspjeli su.
Priča prati Spider-Mana iz Ultimate svijeta stripova, točnije Milesa Moralesa i njegov je origin story. Miles je zakon i osvježenje nakon raznih Petera, te se nadam da ćemo ga još vidjeti.
Film ima zanimljivost, dubinu, emocije, puno komedije gdje im je baš svaka fora uspjela, hrpu likova, kako Spider-ljudi tako i negativaca, gdje skoro svaki dolazi do izražaja, vrhunski soundtrack, akciju,... i sve izvedeno na najvišoj razini. 
Film je napravljen s toliko poštovanja i poznavanja Spider-Man svijetova, prepun easter-eggova i šale na vlastiti račun, ma savršeno.
Najbolji crtić ikada (osim Lion Kinga), jede sve Pixarove za doručak, najbolji Spider-Man film ikada, i jedan od najboljih superherojskih filmova općenito.
Savršeno.
10/10

(Učinite si uslugu i pogledajte ga u kinu, verziju na engleskom, naravno.)
Mhejl Posted - 29/11/2018 : 13:53:32


Da, novi "Venom" (2018) je zaista onako loš film kao što ga je i većina kritičara okarakterisala. Ne, još gore - Venom je potencijalno odličan film koji je uništila sopstvena lijenost i nedostatak ozbiljnosti, iako se tragovi ovog potencijala mjestimično i dalje vide i čine gledanje filma povremeno zabavnim iskustvom presječenim još većom frustracijom.

Nemoguće je ne porediti film sa Raimijevim Spajdermenima, prema kojima nisam objektivan zbog nostalgija "jedno kišno jutro" faktora, ali pokušajmo na sekund da proučimo kvalitete i mane Venoma kao stand-alone filma, sa ambicijom da bude začetnik franšize i ragrana se u extended universe. Da, Venom ima taj treš stripski osjećaj, u smislu na momente infantilnog, a na momente "toliko je kretenski da funkcioniše humora". Da, Tom Hardi se potrudio u ulozi iznad mojih očekivanja i dao nam nekoliko odličnih komičnih momenata, prvenstveno u prvim fazama transformacije.

Međutim, Venom nema onaj ključni kvalitet dobre superherojštine - perfektno miješanje žanrova i hrabrost da se premisa iskoristi do krajnje mjere, pa makar sve skliznulo u apsurd, treš i only in comics momente, goddamit!, a oni kvaliteti koje ima su skoro u potpunosti potkopani bezumnim, izrazito lijeno napisanim scenarijom za koji stičem utisak da nije dorađivan ni duže od pola sata. Užasno loš negativac, nedovoljno iskorišćen aspekt biološkog horora (mogle su, i trebale, biološke transformacije vanzemaljskih tuđina biti mnogo upečatljivije i gadnije - ali se mora uganjati taj PG rejting...), užasan tempo filma, sa vrlo realnom prijetnjom da ćete zaspati od dosade u njegovoj sredini, brza i nemaštovita kulminacija... čak je i nahvaljeni humor interakcije broka i venoma relativno suvišan ukoliko se malo bolje sagleda: njihovo vezivanje je previše brzo, bez istinski dirljivih momenata, sprovedeno putem vickastih one-linera, bez suštinske emocije, pa čak i logike. Naročito bih istakao venomov moralni "preobražaj", pri čemu vanzemaljski parazit odlučuje da sjebe svoju vrstu i ostane sam na tuđoj planeti usljed toga što je "gubitnik na svom svijetu" i "vezan za domaćina". Da, genijalno.

Venom je u Raimijevom Spajdermenu istovremeno služio kao iscrtavanje Spajdermenovih mračnijih poriva, opijenosti moći bez odgovornosti, suštinskoj amoralnosti, istoremeno ne gubeći svoju osnovnu karakteristiku "tuđosti": nešto suštinski strano, biološka invazija, koja preuzima meso i čak i najskrovitije uglove uma, izazivajući duboki osjećaj gađenja, inficiranosti... ovaj aspekt je skoro u potpunosti odsutan iz filma, sem u par loših laboratorijskih scena. Simbiotski odnos Edija i Venoma nije detaljnije razrađen sem na bazičnom nivou "Venom gladan": niti Edi smisleno utiče na promjenu Venomovih motiva, niti Venom ističe i mijenja neke odlike Edijeve ličnosti. Pitanje odnosa prema tuđinskom organizmu je takođe nedefinisano, isto kao i odnos običnog čovjeka prema takvoj moći, moralni odnos.

Ali tražiti ovakve teme od filma kao što je Venom nije opravdano. Zato što je Venom jednostavno Foksov pokušaj da zaradi brzu kintu apropo popularnosti Spajdermena, slijepim kopiranjem odlika ttrenutno popularnog superherojskog žanra bez shvatanja izvora njegovih unutrašnjih kvaliteta, te agresivnim reklamiranjem. I sudeći po zaradi, u tome im je i uspjelo.
Windwalker Posted - 29/11/2018 : 13:05:48
Opa! OPA!

https://www.rottentomatoes.com/m/spider_man_into_the_spider_verse/

To bi trebao biti Sonyjev Spider-Verse, a neka se ostave igranih filmova tipa Venom i najavljene Black Cat, te ih predaju MCU-u.
Tada bi svi bili na dobitku.
fandango Posted - 02/08/2018 : 08:30:41
Ako sam dobro pohvatao, Riz Ahmed je Riot, i ona cura je neki simbiot, glasina je da bi Woody Harrelson trebao glumiti Cletusa Kasadyja pa onda u nastavku i Carnagea, pustila se bila i glasina da bi se Tom Holland mogao pojaviti kao Peter Parker (ali ne i Spider-Man), i da je Sonyjev Spiderverse "prislonjen" (adjunct) na MCU. Sve su to glasine i teaseri da se o Venomu prica, ali kvaliteta filma ce biti sasvim druga pjesma.
vice Posted - 31/07/2018 : 16:45:00
Možda bude neki od onih pustih simbiota, al nije ni bitno.

Ovo sve veze nema sa stripovskim Venomom, tako da ni ne očekujem ništa. Pogledat će se ka šta se pogleda 90 % blockbustera u kinu, mozak na pašu.
Windwalker Posted - 31/07/2018 : 16:43:34
Dosta bolje nego prijašnji teaseri.
Ali čini mi se da će negativac biti obični korporativac i kopija Venoma.
Ili je i to neki lik iz stripova?

Ok, bolje je da Carnage još nije, nek ovo bude Venomov film, ali onda bi radije da mu protivnik nije venomolik, već nešto dosta različitije.
Mr. Bushido Posted - 31/07/2018 : 16:07:47
Windwalker Posted - 06/06/2018 : 15:45:44
Djeluje nevjerojatno, neočekivano dobro.
Jel to napokon bude Marvel dugometražni animirani film koji bi mogao konkurirati onim boljim DC-evima, a možda i standardnim Disney i ostalim crtićima?
Zanimljiva animacija, tj. taj cell-shaded stil.
vice Posted - 06/06/2018 : 15:30:14
Odlično!
Mr. Bushido Posted - 06/06/2018 : 15:18:32
Ovo izgleda super.

Windwalker Posted - 24/04/2018 : 17:46:19
Lik Venom djeluje dobro.
Film kao cjelina vjerojatno neće biti.
Onda će se Sony opet razočarati i prepustiti ga Marvelu koji će ga integrirati u MCU (nadam se).
Nešto slično kao Incredible Hulk.
mpavin Posted - 24/04/2018 : 17:01:06
quote:
Originally posted by vice

Trebali su ovakvu priču složit: Eddie Brock, nadobudni novinar s problemom kontrole bijesa, optužuje krivu osobu za nedavna serijska ubojstva. Nakon što je pravi krivac, Cletus Kasady pronađen i zatvoren u najstrožem zatvoru, Ryker's Islandu, Brock destruira sve i svakog u svom životu, okreće se suicidalnom ponašanju i jedne večeri biva na krivom mjestu u krivo vrijeme. Svjedoči padu meteora u svojoj blizini, odakle se nepoznata tvar stapa s njim.

Brock postaje neuništiva sila destrukcije koja sljedećih dana širi kaos po gradu. Zaustavljen od strane specijalnog odreda koji soničkim zrakama razdvaja simbiot od samog Brocka, on biva zatvoren u Rykeru, a simbiot bježi. U zatvoru, Brock susreće Kasadyja, u vidu poetske ironije. Nakon zanimljive razmjene ideja o beznačajnosti života, pokolju i kaosu kao jedinom izlazu, Brock uviđa ludilo koje ga obuzima. Simbiot se vraća i ponovo spaja s njim. No Brock je sada drukčiji. Ono što ne zna je da je simbiot ostavio svoje čedo u Kasadyjevoj ćeliji.

Ono što bi slijedilo je sukob Venoma i Carnagea u pokolju koji bi zadesio čitav NY. Venom ne bi bio antijunak već loša osoba koja je svojim psihičkim previranjima manje zlo od dva. Carnage bi bio inkarnacija smrti.


To je to.
Ali to onda ne bi bio film za malu dječicu da idu u kino.
Koju oznaku je dobio ovaj iz trailera, pg13?
going going Posted - 24/04/2018 : 16:50:33
Ovo Viceovo bih vec pogledao. Deluje kao pravi blokbaster.

Dok ova prica da Venom odmah postaje antijunak, umesto da na pocetku bude pravi zlikvoac i negativac i da se sukobljava sa Spajdermenom, mi se nikako ne svidja. Kad vec mora bez dodirnih tacaka sa Spajdermenom onda je ova Viceova ideja stvarno odlicna.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000