forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 2014 - Kraj jedne ere?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
King Warrior Posted - 07/10/2010 : 23:01:06
Vec sada kruze mnoge glasine sta ce biti 2014. godine, nakon avanture po Juznoj Americi.
Sire se glasine da ce doci do spektakularnog povratka Hellingena, Zagorovog najljuceg neprijatelja.
Nakon "Divovi dobra i zla", gdje su Sclavi i Ferri napravili jedno pravo remek-djelo, vec nekoliko godina kasnije doslo je do sestog i za sada posljednjeg pojavljivanja Hellingena.
Mada nekima taj susret izgleda da je bio tek nedavno, ipak je proslo dosta vremena od tada, do sada 13 godina, tj, posljednji put kada se Hellinegn pojavio bilo je davne 1997. godine.
Sa tom epizodom su mnogi ostali pomalo razocarani, prije svega jer su ocekivali nesto vece i bolje od prethodnog susreta. Mada to nismo dobili, epizoda je odlicna, ali ipak kao sto sam rekao, u sjeni prethodnika.
Glasine za Hellinegenov povratak poslije 17 godina postaju sve glasnije, konkretno se jos nista ne zna.
Ferri je vec prevalio 80tu godinu i nije tajna da nece moci jos dugo crtati price i naslovnice, zbog toga mi se vrzma po glavi da bi ta epizoda mogla biti i njegov oprostaj od Zagora, kraj jedne ere.
Nadam se da se nece (ako uopste dodje do te epizode) doci do nekog timskog rada kao u posljednjem Kandraxu. Vidjelo se da Marcello, pa cak i Torricelli u to vrijeme, su daleko od kvaliteta maestra Ferrija.
Ja licno nisam jedan od onih koji cekaju avanture iz Juzne Amerike, ali se nadam da ce sto prije da se zavrse, jer moglo bi doci do pomenutog scenarija, poslije kojeg vise nista nece biti kako je bilo.
Sta mislite sta nas ceka te 2014. godine?
Da li ce doci do Hellingenovog povratka i da li je to pravi momenat da se maestro oprosti od stripa?
Kome bi se mogao povjeriti scenario?
Da li ce Burattini iskoristiti prednost glavnog urednika i licno se pobrinuti za tu epizodu?



25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
velka031 Posted - 15/04/2012 : 11:30:56
Ne zanima me kraj serijala jer ga nikada ne želim čitati, samo neka Zagor vozi!
Tonka24 Posted - 15/04/2012 : 00:28:11
quote:
Originally posted by Duje Belak

Supermike&Zagor vs Hellingen&Wendingo :) Pobjeda dobra nad zlom. Zagoe se ženi sa Fridom. Pojavljuje se velika većina Zagorovih prijatelja a i eventualno neprijatelja, nevjerovatnih 6 i po epizoda! Najduža , najluđa, najnevjerovatnija ep ikada!! Samo pitalje ko će da preuzme ulogu crtača i scenarista....


Izbaci Supermikea stavi Andrewa Caina i dobivaš nešto veličanstveno
Duje Belak Posted - 14/04/2012 : 18:49:35
Supermike&Zagor vs Hellingen&Wendingo :) Pobjeda dobra nad zlom. Zagoe se ženi sa Fridom. Pojavljuje se velika većina Zagorovih prijatelja a i eventualno neprijatelja, nevjerovatnih 6 i po epizoda! Najduža , najluđa, najnevjerovatnija ep ikada!! Samo pitalje ko će da preuzme ulogu crtača i scenarista....
Duje Belak Posted - 14/04/2012 : 18:44:54
Trebalo je to prije odradit dok je Ferri još bio u formi, ja jednostavno ne mogu smislit nikoga drugoga da radi kraj... Možda Della Monica i Boselli.
Tonka24 Posted - 20/12/2011 : 19:39:09
quote:
Originally posted by adriano

quote:
Originally posted by velka031

Zanimljivo je da se neki članovi ovog foruma koji toliko pljuju novog Zagora i spotiču mu naivnost i glupoću u isto vrijeme lože na Kapetana Mikija ili Bleka, koji su (ajmo biti iskreni, iako ih i sam čitam iz nostalgije) uvreda za inteligenciju čovjeka koji je stariji od 10 godina... Nije mi namjera uopće raspravljati na ovaj način, ali što je previše, previše je... Nitko ne kaže da je Zagor ozbiljno štivo, edukativno ili šta ja znam, ali za spomenute je naučna enciklopedija... Pročitao sam ove godine 30-ak stripova o Bleku, Mikiju, Marku i nemam ništa protiv njih, dapače, samo neka izlaze, volim ih imati na polici, pročitati ponekad da se prisjetim nekih lijepih dana ali me sami po sebi više ne bi mogli vezati za strip kao što to mogu Zagor, Mister No, Tex, PSDZ, Ken Parker i ostali...



SVidilo mi se u zadnjem maksiju šta se Zagor u jednom trenutku bori sa Englezima protiv Amerikanaca. Uvijek na strani potlačenih bez obzira na boje zastave. U Marku je to nemoguće, svi englezi su negativci.


Dobar je taj novi maxi, crtež mi je ok. Mozda se moglo malo produziti.
adriano Posted - 20/12/2011 : 15:51:08
quote:
Originally posted by velka031

Zanimljivo je da se neki članovi ovog foruma koji toliko pljuju novog Zagora i spotiču mu naivnost i glupoću u isto vrijeme lože na Kapetana Mikija ili Bleka, koji su (ajmo biti iskreni, iako ih i sam čitam iz nostalgije) uvreda za inteligenciju čovjeka koji je stariji od 10 godina... Nije mi namjera uopće raspravljati na ovaj način, ali što je previše, previše je... Nitko ne kaže da je Zagor ozbiljno štivo, edukativno ili šta ja znam, ali za spomenute je naučna enciklopedija... Pročitao sam ove godine 30-ak stripova o Bleku, Mikiju, Marku i nemam ništa protiv njih, dapače, samo neka izlaze, volim ih imati na polici, pročitati ponekad da se prisjetim nekih lijepih dana ali me sami po sebi više ne bi mogli vezati za strip kao što to mogu Zagor, Mister No, Tex, PSDZ, Ken Parker i ostali...



SVidilo mi se u zadnjem maksiju šta se Zagor u jednom trenutku bori sa Englezima protiv Amerikanaca. Uvijek na strani potlačenih bez obzira na boje zastave. U Marku je to nemoguće, svi englezi su negativci.
Tonka24 Posted - 20/12/2011 : 14:47:47
emirem Posted - 20/12/2011 : 13:54:47
quote:
Originally posted by Tonka24

Dali ima novosti o HELLINGENU?!
Barem nešto?


CSI:Pittsburgh skuplja stapicima za usi DNA ostatke oko Naatani planina ako sta nadju mozda ga kloniraju

Tonka24 Posted - 20/12/2011 : 13:27:53
Dali ima novosti o HELLINGENU?!
Barem nešto?
velka031 Posted - 30/08/2011 : 18:11:15
quote:
Originally posted by REJS

Ne otkrivamo mi sa Kapetanom Mikijem toplu vodu,vec sa nostalgijom citamo price koje su izasle pre 50 godina i bile na nivou svog vremena.Miki je naivan ,detinjast,nelogican skoro smesan koliko je savresen i besmrtan posto je njegov svaki pad u provaliju zavrsen sa kacenjem na neku granu.
Ali.....kada neko kaze da je danasnji Zagor moderan,napredan evropski i nenaivno skoro realan onda shvatam zasto neko kaze u Chiku serifu cuvenu recenicu,umrecu od smeha bure slanine.
Nikada necu zaboraviti scene u novim Zagorovim stripovima...
Zagora smanjuju na velicinu palca.(Debilizam)
Miting podrske Helingenu od strane cudovista sa recima,zivio Helingen
(No Coment)
Recni Vukovi scena na pocetku kada se otac i sin voze ladjom i pricaju o prirodi,kao da je strip o Rip Kirbiju.(Ljigavo)
Glupo je sve nabrajati i dovoljno je reci da je ovo 2011 godina, Zagor iz 1961 moze da odrzi predavanje o modernom stripu ovom danasnjem Zagoru.
Ja za to imam odgovor,Zagor je ostao na brdu Natani Zauvek a Olaf Botegovski nastavio je dalje.



Samo neka nama Zagor izlazi i dalje ovakav kakav jest + predivne edicije Zagor extra, klasik, odabrane priče, koje nam ponovno donose one stare epizode... Neka i Kapetan Miki izgura do kraja, želim mu svu sreću... To je i jeste ono najbolje, dok imamo o čemu raspravljati dobro je, stripova ima koliko hoćeš, to je najvažnije, bilo bi jako čudno kada bi oko nečega kao što je Zagor, strip koji je od 1961. do danas doživio i preživio mnoge promjene, imali isto mišljenje... Meni je Zagor i danas odličan strip, uz naravno poneku promašenu priču, a zašto mi je super, imam zato stotinu argumenata...
emirem Posted - 30/08/2011 : 17:54:06
quote:
Originally posted by REJS

Gde je Darkwood?
Gde su skupovi poglavica?
Misticne doline?
Nema Dranky Ducka,Trempija,bucnih krcmi,nadrndanih gostionicara,senki pretnji nad Darkwoodom ,sestog cula.
Da ne nabrajem sve te divne sitnice koje su cinile Zagorov svet.
Toga vise nema a to neko mora da objasni citaocima.



E ovo si dobro nostalgicno napisao...doline,kanjoni,krajolici,stijene koje strse iz pustinje,potoci,jezera,pasnjaci dok bizoni pasu travu dok se likovi iz stripa prosetavaju u pozadini ,a mi citaoci kao da gledamo crno-bijeli dokumentarac iz Western Wonderlanda...
Svijet u stripu koji je nestao pod pokusajima razvijanja nekih novih likova i scenarija koji ne drze vodu ni u mocvari Darkwooda..
Nazalost poslije zlatnog doba nema dijamantnog...samo stagnacija sa ponekim biserom...

Da li ce biti
Zagor - forever
ili
Zagor - over ever
Bat Baterton Posted - 30/08/2011 : 09:54:07
REJS, ja razumem šta ti hoćeš da kažeš i sigurno je da ima još puno ljudi koji razmišljaju kao ti. Ali činjenica je da Zagor iz 1961. ne bi mogao da opstane na tržištu i davno bi bio ugašen. Strip mora da se razvija, da privlači novu publiku, da unosi korenite promene kada prodaja opada. To je jedini način da opstane. I to se dešava apsolutno svim dugovečnim serijalima.

Ja sam se donekle na to navikao i današnjeg Zagora jednostavno prihvatam na potpuno drugačiji način. Čak sam se i na mnoge nove crtače navikao što mi je u početku delovalo nemoguće (još samo Kjarolu i Kasara da svarim). Vremenom mi je i redovni Zagor VČ postajao sve bolji i da nije bljuvotina koje izbacuje Minjako, ja bih svim dosadašnjim brojevima bio prilično zadovoljan.

Evo na primer, moj stariji brat, koji voli Zagora više nego ja, razmišlja isto kao i ti. I on jednostavno neće uopšte ni da čita ove nove epizode, osim ako crtač nije Feri ili neko ko liči na njega :) Tako je pročitao povratak mutanta i novog giganta i bio je zadovoljan.
adriano Posted - 30/08/2011 : 09:10:08
dio toga je bilo u epizodi "mrtva šuma" sa entakom, ali ne može Ferri crtat više od 2,3 broja godišnje. oni moraju pod hitno nać novog Ferria, prije nego što stari umre, koji će ga imitirat do zadnje sitnice. uopće nije važno da crtež bude originalan, nego da bude što sličniji Ferriu.
quote:
Originally posted by REJS

Gde je Darkwood?
Gde su skupovi poglavica?
Misticne doline?
Lagano ukusno uvodjenju u pricu od nekad i po 50 stranica,ili su vam mozda drazi Kentauri na 6 stranici s neba pa u rebra.
Nema Dranky Ducka,Trempija,bucnih krcmi,nadrndanih gostionicara,senki pretnji nad Darkwoodom ,sestog cula.
Da ne nabrajem sve te divne sitnice koje su cinile Zagorov svet.
Neko ce reci indijanci su izgubili rat,Divlji zapad je prerastao u polumodernu civilazaciju.Ne bih se slozio,Zagor je uvek mlad ne stari prema tome i njegov svet je uvek mlad nesto kao Nedodjija.
Najsrecniji bih bio kada bi svaki novi broj Zagora cekao sa nestrpljenjem i nervozom ocekujuci novu zanimljivu avanturu.
Toga vise nema a to neko mora da objasni citaocima.

REJS Posted - 30/08/2011 : 06:01:35
Hajde da spojimo moderno i zanimljivo,dajte Zagora i u Juznu Ameriku i na mesec.Ali neka to budu price od kojih ce ici voda na usta.Neko treba samo da se potrudi i da shvati velicinu i vaznost toga sto radi.
REJS Posted - 30/08/2011 : 05:58:02
Gde je Darkwood?
Gde su skupovi poglavica?
Misticne doline?
Lagano ukusno uvodjenju u pricu od nekad i po 50 stranica,ili su vam mozda drazi Kentauri na 6 stranici s neba pa u rebra.
Nema Dranky Ducka,Trempija,bucnih krcmi,nadrndanih gostionicara,senki pretnji nad Darkwoodom ,sestog cula.
Da ne nabrajem sve te divne sitnice koje su cinile Zagorov svet.
Neko ce reci indijanci su izgubili rat,Divlji zapad je prerastao u polumodernu civilazaciju.Ne bih se slozio,Zagor je uvek mlad ne stari prema tome i njegov svet je uvek mlad nesto kao Nedodjija.
Najsrecniji bih bio kada bi svaki novi broj Zagora cekao sa nestrpljenjem i nervozom ocekujuci novu zanimljivu avanturu.
Toga vise nema a to neko mora da objasni citaocima.
REJS Posted - 30/08/2011 : 05:46:58
Ne otkrivamo mi sa Kapetanom Mikijem toplu vodu,vec sa nostalgijom citamo price koje su izasle pre 50 godina i bile na nivou svog vremena.Miki je naivan ,detinjast,nelogican skoro smesan koliko je savresen i besmrtan posto je njegov svaki pad u provaliju zavrsen sa kacenjem na neku granu.
Ali.....kada neko kaze da je danasnji Zagor moderan,napredan evropski i nenaivno skoro realan onda shvatam zasto neko kaze u Chiku serifu cuvenu recenicu,umrecu od smeha bure slanine.
Nikada necu zaboraviti scene u novim Zagorovim stripovima...
Zagora smanjuju na velicinu palca.(Debilizam)
Miting podrske Helingenu od strane cudovista sa recima,zivio Helingen
(No Coment)
Recni Vukovi scena na pocetku kada se otac i sin voze ladjom i pricaju o prirodi,kao da je strip o Rip Kirbiju.(Ljigavo)
Glupo je sve nabrajati i dovoljno je reci da je ovo 2011 godina, Zagor iz 1961 moze da odrzi predavanje o modernom stripu ovom danasnjem Zagoru.
Ja za to imam odgovor,Zagor je ostao na brdu Natani Zauvek a Olaf Botegovski nastavio je dalje.
velka031 Posted - 29/08/2011 : 22:50:46
Zanimljivo je da se neki članovi ovog foruma koji toliko pljuju novog Zagora i spotiču mu naivnost i glupoću u isto vrijeme lože na Kapetana Mikija ili Bleka, koji su (ajmo biti iskreni, iako ih i sam čitam iz nostalgije) uvreda za inteligenciju čovjeka koji je stariji od 10 godina... Nije mi namjera uopće raspravljati na ovaj način, ali što je previše, previše je... Nitko ne kaže da je Zagor ozbiljno štivo, edukativno ili šta ja znam, ali za spomenute je naučna enciklopedija... Pročitao sam ove godine 30-ak stripova o Bleku, Mikiju, Marku i nemam ništa protiv njih, dapače, samo neka izlaze, volim ih imati na polici, pročitati ponekad da se prisjetim nekih lijepih dana ali me sami po sebi više ne bi mogli vezati za strip kao što to mogu Zagor, Mister No, Tex, PSDZ, Ken Parker i ostali...
acestroke Posted - 29/08/2011 : 20:03:06
quote:
Originally posted by Archy

Pa, zapravo da.



Pa sto ne kazes, covjece. Kome treba lista UBC izbora ako imamo ''Archy's opinion", right?
Archy Posted - 29/08/2011 : 17:29:26
Pa, zapravo da.
acestroke Posted - 29/08/2011 : 15:15:37
quote:
Originally posted by Archy

Ah, to je UBC...



ma ja ba, njihovo misljenje ne vrijedi pisljivog boba, je'l tako Archy?

Cije si nam misljenje onda dao odozgo u vezi Top 10 Zagora...? Tvoje osobno?
piquet Posted - 29/08/2011 : 12:04:02
quote:
Originally posted by Archy

Ah, to je UBC...



+12.800
Archy Posted - 29/08/2011 : 11:01:01
Ah, to je UBC...
acestroke Posted - 29/08/2011 : 03:27:44
quote:
Originally posted by Archy

O čemu mi pričamo? Od top 10 Zagorovih priča nema ni polovice Ferrijevih crteža niti Nollitinih scenarija. Dakle...



Na UBC Top 10 Zagora, 9 su Nolitina djela, 7 su Ferrijevi, dakle....
Just sayin'
REJS Posted - 29/08/2011 : 00:49:14
Sto se tice perioda tu se slazemo takodje,malo koja epizoda posle ovih nastavaka moze uopste da se cita a da se covek ne pita da li je ovo na nivou Kolaricu-Panicu.
REJS Posted - 28/08/2011 : 22:38:24
U pravu je Teller neka Zagora kupuju deca i kolekcionari koji uglavnom pune ormare svim i svacim vise iz navike nego zbog kakvog razloga.
Sto se mene tice njegova sledeca avantura moze da bude i u Diznilendu ili 2050 godini mozda.
Zbogom Zagore ili mozda dovidjenja dok se ne nadje bolji tim koji ce raditi sa ovim junakom.Prvih 300 brojeva ostace kao simbol jedne moci i propasti nekog koje nekada bio neko.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000