forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Oceni strip: Rio Negro

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
manhunter Posted - 04/04/2010 : 14:45:28
U podforumu svaštara imamo topic Oceni film , na kome fino funkcioniše ocenjivanje i kratke diskusije o određenim filmovima.

Pošto ima ljudi koji kažu da im nedostaje kvalitetnih diskusija na forumu, hajde da pokušamo nešto da uradimo zajedničkim snagama.

Ocenjivanje od 1-10.
Stripovi će biti ocenjivani nekih 48h, zavisno od toka diskusije.

Do sad ocenjeni:
-Watchmen
-Cat Claw
-Dylan Dog
-Druuna
-Divovi dobra i zla
-Kingdom come
-Osveta božanstva Ra- MM
-Maus
-Sin zvezda- Thorgal
-Crisis on infinite earths
-Arkham asylum
-Zekan 1-4
-Fell
-Oči i tama
-Metabaroni
-Crna rupa
-Corto Maltese
- Y the last man
- Šninkel
- Sandman
- Fables
- Rio Negro






Strip važi za "remek delo svetskog stripa", ali ja, po cenu i da ispadnem neznalica, nisam tog mišljenja.
Mogu da razumem da ljubitelji američkog stripa imaju visoko mišljenje o ovom delu (mada sam sklon da poverujem da je i to je donekle prouzrokovano stavovima iz nekih "stručnih" krugova), ali u poređenju sa nekim drugim delima evropske škole stripa na primer, meni su Nadzirači tek_nešto_iznad_proseka.

6/10.

Shoot.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
split85 Posted - 19/12/2010 : 18:57:44
quote:
Originally posted by elfak nish

Jel se misli na libelus 7,tj lms 545?


da
elfak nish Posted - 19/12/2010 : 18:56:30
Jel se misli na libelus 7,tj lms 545?
Extra epizoda,prava avanturisticka
teller Posted - 19/12/2010 : 16:38:12
ako se šalimo, 10-tka velika ko kuča!!!!!
teller Posted - 19/12/2010 : 16:36:23
3 najviše!!
Lord Vader89 Posted - 19/12/2010 : 16:32:57
verujem
mada, meni je najjaci utisak u pogledu crteza bio "zasto Mister No u pojedinim scenama lici na zabu? :( "
anto Posted - 19/12/2010 : 16:26:13
Pričam ti Sale o utiscima iz te godine kada sam čitao Rio Negro - tako detaljan crtež nisam primećivao ni kod jenog crtača kod Boneli stripova.Dobro, sad Haroldfosterovski nisam mislio bukvalno, ali u poređenju sa ostalim crtačima Teksa,Zagora,marka,Bleka,..., delovalo mi je mnogo ozbiljnije.
Lord Vader89 Posted - 19/12/2010 : 13:23:03
au, ne znam da li pricamo o istom Rio Negru? crtez izvrstan? najbolji u boneliju? haroldfosterovski? come on....

inace super pricica, skoro sam je citao
prica, atmosfera, likovi, zezanje :) 7(8)/10
cronos six Posted - 19/12/2010 : 13:14:59
mnogo dobro!!!9/10
manhunter Posted - 19/12/2010 : 11:05:05
Mislim da je Diso najbolje nacrtao epizodu Hangadeirosi, a da mu je Rio Negro među prvih pet.

Priča i crtež su nešto najbolje iz čitavog Bonelli opusa, ocena 8/10.
anto Posted - 19/12/2010 : 10:48:31
Crna reka/senke u noći/prokletstvo maja
Bez razmišljanje 8/10 (po sećanju od pre dvadesetak godina)
Ova mi je epizoda više u sećanju što me je crtež ostavio bez daha - čini mi se da nijedan Bonelijev crtač nije više uložio sebe u neku Boneli epizodu, nego Diso u Crnoj reci - nikada više nije ponovio ovako detaljan i Haroldfosterovski crtež, iako je potpisao kasnije još i bolje Mister Noove priče.
mrmada Posted - 19/12/2010 : 10:30:41
Najbolja epizoda ikada.Nikad nije sisla sa prvog mesta na mojoj mister no top listi.Prvo sam je citao 5-6 puta u izdanju dnevnika i evo vec 3 puta u izdanju libellusa.Mozda sam i blesav al meni se mnogo svidja...
Opti Posted - 19/12/2010 : 09:54:39
5/10
split85 Posted - 19/12/2010 : 09:53:30
quote:
Originally posted by anto

Jel to beše ona epizoda gde se prvi put susreću Patricia i Mister No ?



to je ono kad su pronašli onaj hram maja
split85 Posted - 19/12/2010 : 09:52:56
8/10
anto Posted - 19/12/2010 : 09:40:23
Jel to beše ona epizoda gde se prvi put susreću Patricia i Mister No ?
manhunter Posted - 19/12/2010 : 09:31:35
Ignus Posted - 12/12/2010 : 02:21:32
srećom, čitao sam sandmana prije nego što sam dobio net..
manhunter Posted - 12/12/2010 : 01:08:10



10/10
noemis Posted - 03/12/2010 : 10:32:29
quote:
Originally posted by King Warrior

Sandman je poslije Fables, most overrated strip serijal.



za mene je na prvom (overrated) mestu inkal
Djole Posted - 02/12/2010 : 23:53:54
quote:
Originally posted by manhunter

Iskreno, it`s my issue. Neopravdano, ali šta ćeš. Mislim da ljudi takvim floskulama žele da daju važnost serijalu, da ih naprave boljim nego što jesu. Kod mene važi ono "c`est le ton qui fait la musique", pa tako i ovde.

I sam znam da neki serijali postaju bolji posle xy nastavaka, ali kad neko krene da razglaba kako su prvi trejdovi teški za razumeti, komplikovani, a da tek sledeći razbijaju, onda gubim bilo kakvu želju za tim naslovom (ne zato što je komplikovan i "isuviše dobar", već zbog reklame same). Pogrešno razmišljanje (možda), ali šta ćeš...



Pa, da, pre svega zato što je reč o ćaski na forumu, a ne o reklamiranju. ;)
swamp thing Posted - 02/12/2010 : 23:38:43
I meni je 'Igram se tebe' najlosiji trejd do sad, sjecam se da me bas udavio... Ostali su mi stvarno odlicni, sjajan serijal
DeeCay Posted - 02/12/2010 : 23:15:55
Meni se Sandman dopao na prvu loptu... Još kad sam slučajno naišao na tzv. piratsko izdanje prvog trejda u varaždinskoj knjižnici. Fina bajkovita priča prepuna trešerskih horror sekvenci, a u pozadini blage primjese mitologije i superherojštine. A poslije postaje sve bolje. Lutkina kuća nastavlja u tom tonu, a Sezona izmaglice mi je bila odlična, Raj, Pakao i borba za prevlast na Paklom; za Igram se tebe nisam očito bio baš raspoložen... Morao bih opet to sve pročitati da vidim sliku u potpunosti. A i pročitati ostale trejdove, možda ih nabavim prije nego to Beliputanci izdaju. Uglavnom ja sam ZA!
King Warrior Posted - 02/12/2010 : 18:40:23
quote:
Originally posted by manhunter

Ali ako baš mora, Fables je bar duplo bolji serijal od Sandmana.


njah, Sandman je po meni ipak za klasu bolji od Fables, isto tako za klasu losiji od Preachera.
ok, necu vise, cekam na temu.
King Warrior Posted - 02/12/2010 : 18:38:37
quote:
Originally posted by Lord Vader89

pa dobro, mozda je overrated, ali se ne cini losim uopste?
procitao sam prvih 5/6 svezaka, bavi se vrlo zanimljivim temama, i to dosta originalno.


nije Fables los, za moj ukus je citljiv, ali nije nesto sto bih mogao uporediti sa npr. Preacherom.
taj hajp je ono sto mi smeta.
s time dolaze i prevelika ocekivanja, koja ne kraju serija ne moze da ispuni. Ocekuje se previse pa se ostane razocaran.
Evo npr. Sninkel je dobar strip. U vrijeme kada sam ga prvi put procitao bio sam prijatno iznenadjen, s obzirom da nikad prije nisam cuo da postoji. Stvar je u tome, da se govorilo o tom stripu kao o najboljem i najnagradjenijem, vjerovatno bi ostao razocaran.
Lord Vader89 Posted - 02/12/2010 : 18:35:54
oprostite na uzurpiranju teme


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000