forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Ultras Posted - 15/06/2010 : 00:00:05

Prvih 58 godina !

15. jun 1961 - 15. jun 2019

Zagor - tekst o junaku

Zagor - recenzije

Zagor - facebook

Zagor - Sergio Bonelli Editore

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Gris Posted - 26/05/2019 : 15:57:46
Posle Maxija "Zračna banda" i redovne serije sa onim naftašima (VČ 143, 144) rekao sam sebi da ću dići ruke od Zagora. Ali kako uvek u životu kada se nešto zareknem pre ili kasnije to i poreknem, pa se ozbijno zbog toga pokajem - tako je i sa našim omiljernim junakom.

Gospodar oluja Maxi br.21

Odličnu recenziju za ovaj strip možete naći na https://www.stripovi.com/index.asp?page=review-comment&StoryID=1823 pa se ja puno neću baviti sa novom dozom razočarenja. Ovde ću samo u par reči reći nešto na marginama komentara kada je ova epizoda u pitanju:

Prvo, lik po imenu Kolin, očuh onog indijnaskog dečaka i otac poluindijanske devojčice na početku upoznavanja sa Zagorom priča kako je spasao njih dvoje, sa sada već pokojnom im kevom, i pri tom povredio nogu, kako sam kaže pogrešno uraslu kost pri čemu je zauvek ostao da šepa i teže se služi istom. Ipak , na str. 171 to mu ni malo ne smeta da lagano skoči na noge sa plovila Smuggler Jacka u vodicu kada su istu vraćali iz plićaka nakon one veštački izazvane oluje.

Drugo, u ovom stripu imamo najbrutalniju scenu (možda čak dve) kada je Zagor u pitanju. Konkretno, na str. 272 zli indijanac po imenu Maitan ili kako već brutalno kamenom udara u glavu dečaka od otprilike 10tak god starosti - dete, jebo te miš- sa namerom da ga ubije i osveti se uz reči "pseto izdajničko.." itd. Potom na str.274 vidimo još jedan udarac kamenom o glavu deteta umrljanog krvlju.

Za 50 i kusur godina izlaženja ovog strip junaka i gotovgo 30 godina koiko ga čitam nisam video brutalniju scenu (bar kada je nasilje nad decom u pitanju).

Priča 5
Scenario: 4
Crtež: 7
Naslovnice: 6
adriano Posted - 23/05/2019 : 15:11:29
svi popljuvali brod tajni, a meni se baš svidio.
Terminator Posted - 23/05/2019 : 12:56:14
Malo sam se vratio u svibanj 2018. i sjajnim posebnim Zagorima koje smo tada dobili.

Pripovijesti iz Darkwooda.

Prvo, fenomenalna naslovnica! Jedna od najmaštovitijih i najdetaljnijih u svih 25 godina Zagora u Hrvatskoj.

Drugo, pet kratkih priča ukomponiranih u jednu veću koncept je koji mi se jako svidio. I to kako su pričite različitih žanrova još je bolje.

Crteži su dobri, kao i scenariji, čitanje preleti, no u glavnoj mi se priči nije svidjela ta nepotrebna eksplozija nasilja na kraju kad Zagor i Banack potamane cijeli odred Cayuga. Tu im skidam ocjenu.

9/10.

Brod tajni.

Port Whale, netko ubija mornare broda s mračnom tajnom, Fishlega muči lokalni moćnik Dickson, a tu je i, naravno, Zagor. Malo bedasti Zagor koji ne kuži na prvu da se švercaju robovi, ali efektan i učinkovit. Baš poput Pripovijesti, i ovaj se broj brzo čita zahvaljujući pitkom štivu i ako ste gledali Amistad, ima fin uzor.

10/10.
wesskowaz Posted - 22/05/2019 : 19:25:23
Izvinjavam se, sledeci put nece biti greske.
solar Posted - 22/05/2019 : 19:00:14
@wesskowaz

Sve bi ove slike trebale ići u ultimate topic.
DODSFERD Posted - 22/05/2019 : 18:54:28
quote:
Originally posted by King Warrior

Osim Alessandrija, nije taj za Zagora.

Nemoj tako, red je da konačno vidimo kako Zagor izgleda s facom neandertalca.
Poli Posted - 22/05/2019 : 12:38:34

Bocci na USA izdanju anyone? ;)

wesskowaz Posted - 22/05/2019 : 10:14:41
Alessandro Bocci

King Warrior Posted - 22/05/2019 : 10:13:26
Osim Alessandrija, nije taj za Zagora.
wesskowaz Posted - 22/05/2019 : 10:13:21
Lola Airaghi

King Warrior Posted - 22/05/2019 : 10:12:47
Mnogo bi mi draže bilo da vidim Hellija iz njihovog pera.
wesskowaz Posted - 22/05/2019 : 10:12:08
Giancarlo Alessandrini

King Warrior Posted - 22/05/2019 : 10:11:30
Odličan!
wesskowaz Posted - 22/05/2019 : 10:10:58
Giovanni Freghieri

wesskowaz Posted - 22/05/2019 : 10:09:18
Majo

Kontrast 2 Posted - 17/05/2019 : 00:20:02
Priče iz baze "Drugde"

Mnjah...
Nadam se da će uskoro čitaocima u Italiji dosaditi ovakav koncept Maxija i da ćemo se vratiti onom izgledu dotične edicije onako, kako je Bog zapovedio - jedna cela i neobjavljena priča na oko 300 strana.
I sada jedno iznenadjenje - ima i gorih od Pikata.
Trojano...kom "geniju" je palo na pamet da ga angažuje za ovo izdanje?
Buretu?
Verovatno je poenta u pokazivanju - kako crtaju desetogodišnjaci.
Mada ja znam par desetogodišnjaka, koji bi mogli, kada bi se baš posvetili tome - da urade dosta bolje crteže od pomenute dvojice.
Kad vidim njihove radove, shvatim, da sadašnji Zagorov staf i nije toliko loš.
Braćo Kazaro, vratite se - sve vam je oprošteno.
solar Posted - 15/05/2019 : 21:55:21
VČ #137 - Kraj partije
VČ #138 - Monstrum iz Filadelfije

Zaista sam mislio da bi ovo mogla biti izvrsna priča. U prvih dvadeset-trideset stranica atmosfera po ulicama Filadefije, gdje ponovno susrećemo Poea, je impresivna. Baza Drugdje pa onda ona potjera gdje Zagor lovi sumnjivca po krovovima. Sam ponovni susret Zagora i Poea intrigira maštu, ovaj je depresivan, stalno pod utjecajem alkohola i još je upleten u nešto jako loše. Zaista mi je sve to bilo maksimalno napeto, ali ne brinite tu je Burattini da sve brzopotezno vrati u okvire mediokritetske pričice gdje likovi provode većinu vremena prepričavajući jedan drugome što se dogodilo jučer, prošlog mjeseca, prošle godine i naravno tako je i bilo. Zagor, u rijetkim trenucima kada ne sluša tuđa prepričavanja, opet glumi polu-detektiva gdje pokušava pronaći pravog ubojicu-kasapitelja, tako da zadnja polovica priče sliči na ogromnu većinu Burattinijevih scenarija gdje samo čekate da se sve završi i da spremite strip na policu.

Moram spomenuti još jedan detalj kojeg je dosta puta isticao kolega stinky a to je da Burattini ne razumije Zagora. Na samom početku u bazi Drugdje jedan od agenata govori Zagoru da treba napisati službeni izvještaj i da ga na kraju treba potpisati. On na to ljuto kaže da nema što pisati ni potpisivati i na tome je trebalo sve završiti, to bi bio odgovor Nolittinog Zagora, ali pošto nema Nolitte, nego je tu Burattini, njegov Zagor poput malog dječačića sjeda za stolicu i piše službeni izvješta pa ga onda potpisuje. Cijela poanta Zagora, Duha sa sjekirom, jest ta da on ne služi, ne radi za državu, za puki birokratski aparat, nije on službenih američke države ni američke tajne službe kako ga Burattini prezentira nego je on onaj koji ispravlja ukoštalu državu, on je na strani pravde a ne na strani zakona koji zna biti zloupotrebljavan jer je često pisan od strane pokvarenih ljudi. Burattini ovim inzistiranjem na formalnostima, birokratizaciji Zagora umanjuje njegovu bit, jer heroj ne može biti u službi sistema nego je on onaj koji sistem ispravlja.

Russo je dobrodošlo osvježenje u Zagor staffu koji je u znamo kakvom stanju, njegov crtež izgleda kao miks Prisca i Rubinija i daje jednu određenu dozu ozbiljnosti i kvalitete ovoj epizodi koja bi bez njega bila puno lošija.
anto Posted - 12/05/2019 : 20:19:52

Rauch&Sedioli:Zagor-Crni orao (Ludens, Zagor maxi #35)

U zadnje vreme nisam u ljubavi sa Zagorovim maksijima,koji me već zadnjih nekoliko brojeva prilično smore,a kad videh da ovaj uradak potpisuju Rauh i Sedioli (u stvari,mislim da mi se ne sviđa Rauh kao scenarista,ali nisam siguran,više napamet kažem),spremih se za još jedno samomaltretiranje.
Srećom,pogrešio sam - lepo me je zabavio ovaj maksi.
Zagor i debeli dolaze brodom u Monterej i po iskrcavanju odlaze na vopi,ali tamo ih napadaju a ubrzo i hapse,optuživši duha sa sekiricom da je stanoviti Crni orao.Vrlo brzo naši junaci će skapirati da su slučajno uvučeni u političko-revolucionarne spletke,koje imaju za cilj dobijanje nezavisnosti Kalifornije;tu su i neki stari znanci naših junaka.

Zabavna i nedosadna epizoda,čakštaviše sasvim dobra,a i Sedioli mi nije bio mrzak za gledanje.Naslovnica kida.

3.5/5
djoxi Posted - 10/05/2019 : 21:25:30
Epizoda Zenit 666 mi se baš svidela, pogotovo crtež, odlično se uklapa sa bojom, za razliku od Ferijevih jubilaraca koje je boja samo uništavala, Pikato se baš lepo uklopio.
Kontrast 2 Posted - 09/05/2019 : 22:25:58
U najnovijem setu pitanja i Buretovih odgovora ništa novo.
Uglavnom su pitanja o povratku Kurte i Murte, a ono što je novo, je da sam naleteo na dva spojlera - jedan pravi i jedan ne toliko bitan.
Pravi vam neću preneti (a ne savetujem čitanje dotičnog teksta), a ovaj manje bitan je, da će u najnovijem Helingenu neko da napusti ovu dolinu suza.
Pozitivac ili negativac - ne zna se.

Prisko ostaje na Teksu, a Laurenti se (nažalost) vraća u Zagorov staf.
Bizi crta Marolinu priču o zombijima.
Izgleda da su oni postali tandem, kao nekada Nolita-Feri.
To je dobro.
Dobar scenarista i odličan crtač.
Billy_the_Kid Posted - 08/05/2019 : 19:50:54
Hvala puno
Deers Posted - 08/05/2019 : 19:12:38
Zagor Zenit 666
Billy_the_Kid Posted - 08/05/2019 : 19:08:04
Ovo me je bas zainteresovalo. Zna li iko naslov price?
https://www.facebook.com/veselicetvrtak/photos/a.471305979548690/2394612967217972/?type=3&permPage=1
udarnik007 Posted - 08/05/2019 : 16:06:32
Zaa sve fanove Libellusova Zagora kojima je promaknuo broj
23. Zagor prica, ima ga po akcijskoj cijeni u Stripovi na kvadrat...
;)
King Warrior Posted - 08/05/2019 : 14:06:04
Pa dovoljno je da jedan ima pa da objavi podatke. Ne znam čemu tako nešto ljubomorno čuvati za sebe.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000