forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 18 - Altai & Jonson

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 08/11/2010 : 09:52:34

Altai & Jonson je humoristični strip serijal o dvojici smotanih detektiva kojeg su 1975. kreirali slavni talijanski scenarist Tiziano Sclavi, autor Dylan Doga, i Giorgio Cavazzano, jedan od najboljih crtača stripa koje je Italija ikad imala. Na pola puta izmedu krimića i komedije, uz obilnu dozu ironije i parodije, Altai & Jonson nude obilje prekrasno nacrtane zabave i smijeha, ali i zanimljiv pogled na Sclavijevu spisateljsku evoluciju.

Kao i obično, FIbra vam nudi obilan preview! Pročitajte besplatno prvih 56 stranica http://fibra.hr/download.asp?ID=54
(PDF, 8Mb)...

Orka 18 • Altai & Jonson • 300 stranica • C/B • 215 x 280 • tvrdi uvez • Scenarij Tiziano Sclavi • Crtež Giorgio Cavazzano • Prijevod Mihaela Marija Perković • Lektura i redaktura Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 3.11.2010. • Cijena 150 Kn
12   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Spock Posted - 07/09/2020 : 23:18:59
Evo jedan malo opširniji tekst o ovom integralu:

https://www.stripovi.com/magazin/altai-jonson/413/
stbojan Posted - 22/07/2014 : 22:28:12
"Na pola puta izmedu krimića i komedije...", utisak mi je bas u tom nekom smislu... ni tamo, ni vamo, zaglavljen izmedju, na pola puta, negde i ne znam gde... jednom recju, nigde... kao takav, moze biti samo potencijal za "dosadno", sto meni ovaj strip nazalost i jeste...
elva Posted - 24/05/2011 : 20:43:24
Evo,i meni je nakon dužeg vremena što je stajao na polici,ovaj strip dopao u ruke.
Mislio sam pročitati priču,dvije,tri i evo već sam na 150-oj stranici.
Odlično nacrtan strip,u pravom duhu akcijskih filmova tipa prljavi Harry,Bullet i slično,sa više nego umjerenom dozom humora,koji je po meni točno gdje i koliko treba biti.
Točno one bombe kad Groucho nešto provali,i kad ti smijeh samo izleti,vidljive su i u ovoj fazi rada Sclavija.
Prvi susret sa Cavazzanom,i ja sam oduševljen.Sjećam se jednog intervjua di Sclavi priča kako je Cavazzano poprilično podcijenjen i kako je jedan od boljih crtača u Italiji,a usudio bi se reći čak i u svijetu...
Svaki geg,svaka grimasa mu je na mjestu,o životnosti likova da ne pričam.
Sve u svemu,sjajan strip!
Mord Posted - 27/02/2011 : 19:30:11
I meni je prva asocijacija bila Franquin. Fantastican strip. Prekrasno nacrtan, Cavazzano je takav majstor. Duhovite kratke price, interesantni likovi, vrhunska rezija. San Francisco, Clint Eastwood. :-) Premalo komentara i jako slab prijem za ovako dobar strip, ako se mene pita. Malo mi prijevod nije legao u uho bas.

Mairosu Posted - 07/01/2011 : 17:19:41
Procitah ovo pre neki dan, i skroz mi OK leglo. Za pocetak, Slavijevo ime na naslovnici je vise neka anti-reklama, jer su i scenario i crtez u Franquin fazonu, i da nisam video da su Italijani potpisani mislio bih da je neki franco-belge strip po sredi. Ima i slabijih epizoda (sve su kratke), ali generalno sam uzivao, dobra zajebancija, zabavni glavni likovi, meni se, ukratko, ful svidelo...
Babilon Posted - 20/11/2010 : 09:51:47
Potražite u Babilonu ...

ORKA 18, ALTAI & JONSON



Pogled ispod naslovnice ...







Više na: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=33461&whichpage=15


Pozdrav iz Babilona!
bisley Posted - 19/11/2010 : 18:09:22
Dobar je ovo strip
BiDi Posted - 19/11/2010 : 15:06:01
Mislim da ima mnogo boljih stripova koje je crtao Cavazzano (bez Sclavija), za mene je to prilično razočarenje.
anto Posted - 19/11/2010 : 14:33:47
Otprilike sam ovo izjavio i ja nakon pročitanog privjua.
ponki Posted - 19/11/2010 : 13:26:28
Procitao sam sinoc i ovo izdanje me ostavilo skroz ravnodusnim...neke price prosjecno solidne,neke prosjecno slabe...
moze se procitati u nekoj dokolici ali sam ocekivao vise od sclavijevog scenarija...
a iskreno,ocekivao sam i malo vise humora ili mozda drugaciju vrstu humora u ovom stripu
Barker Posted - 11/11/2010 : 12:34:17
preskocicu!
tristan Posted - 09/11/2010 : 09:13:46
Netjak mi samo govori o Sclaviju i nema drugog za njega. Da vidim nesto drugo od Dilana. Naruceno, pa da vidimo.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000