forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Bonelli in English

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
acestroke Posted - 20/11/2010 : 19:59:13
Ne vjerujem da ce ovo interesovat puno clanova, ali eto, ipak da stavim, da vidite sta sve radim nocima kad svi drugi ljudi spavaju.
Isto tako, sumnjam da ce Zagor & Dylan ikad postati popularni u USA (iako misllim da Dylan ima puno bolju sansu), odlucio sam prije mjesec dana da osobno prevedem 10 Zagorovih legendarnih epizoda na Engleski, pa da neki ljudi ovdje vide o kakvom junaku je stvar. Ionako mi necak sigurno nece znat puno srpsko-hrvtaskog, tako da je engleski jedini nacin da mogu da ih citaju. Isto tako, kad budem imo djecu (planiramo sledece godine), ne znam koliko ce ni oni pricat na nasem, jer mi ni cura ne zna srpsko-hrvatski.

Isto tako, trenutno sam preveo 6 Dylanovih epizoda, i planiram jos jedno 15 u iducih 3 ili 4 mjeseca. Ovdje cu stavit slike epizoda Zagora & Dylana koje imam na engleskom, pa neka i onih par clanova koji isto tako zive u Americi mogu da vide kako to sve izgleda.

Ovaj prvi Zagorov, "Zagor's Story", u stvari nisam ja preveo; to je uradio jedan momak iz Slovenije, i on mi je poslo prevedene stranice, prije par mjeseci, tako da me je u neku ruku inspirirao da i sam to pocnem da radim. Uzeo sam te stranice koje mi je dao, i malo sam sve to uredio, i rezultat je ova sveska koju dole vidite.
Sve ostale Zagorove epizode koje cu stavit ovdje kad budu gotove cu prevesti i urediti sam.
Sledece sedmice broj 2 ce biti spreman, DESPERATE MARCH (Zimska Zmija), i onda krajem Decembra zavrsavam NIGHTMARES (Demoni Ludila). To ce biti broj 10; preskacem ostalih sedam za sada, da bi zavrsio tu kultnu i najduzu pricu, jer stvarno vjerujem kad bude gotova, da ce sve ostale biti puno lakse.
Trenutno stavljam na ovaj topic slike svih epizoda koje sam do sada preveo na Engleski, tako ako ih odmah ne vidite, bice tu u iducih sat ili dva vremena.











25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
acestroke Posted - 17/10/2015 : 16:42:15
Bonelli in English samoljepljive slicice:

:)



acestroke Posted - 18/09/2015 : 17:47:25
Zagor in Englsh, soft cover collection, numbers 1 through 16:





DeeCay Posted - 13/08/2015 : 23:42:32
Pa ti čovječe pičiš pošteno; pa već si preveo i otisnuo stotinjak epizoda!
acestroke Posted - 13/08/2015 : 17:54:41
Ken Parker in English collection:





velka031 Posted - 26/07/2015 : 12:33:49
Auuu, ti se s pravom možeš nazvati zaljubljenikom u strip!
Samo piči dalje :)
acestroke Posted - 25/07/2015 : 15:47:27
Mr. No in English collection:





acestroke Posted - 25/07/2015 : 15:41:29
quote:
Originally posted by velka031

acestroke, legendo, ovo izgleda božanski!!!



velka031 Posted - 24/07/2015 : 23:24:13
acestroke, legendo, ovo izgleda božanski!!!
acestroke Posted - 24/07/2015 : 17:22:23
quote:
Originally posted by Lastsioux

We should send some copies to the Sioux children in South Dakota reservation and share the magic of Zagor to a new generation of American Indians ;)



Moze, dokle god ti platis stampu, postarinu i bilo koje ostale troskove koji budu ukljuceni u ovaj potez.
Lastsioux Posted - 24/07/2015 : 16:50:04
We should send some copies to the Sioux children in South Dakota reservation and share the magic of Zagor to a new generation of American Indians ;)
acestroke Posted - 24/07/2015 : 16:21:56
quote:
Originally posted by Darkwood Monty

Prekrasno...
Inače, takvo 'Klasik/Odabrane priče' izdanje kompletne epizode i k tome još u HC je meni osobno omiljena forma izdanja



Slazem se.
Darkwood Monty Posted - 24/07/2015 : 15:55:06
Prekrasno...
Inače, takvo 'Klasik/Odabrane priče' izdanje kompletne epizode i k tome još u HC je meni osobno omiljena forma izdanja
acestroke Posted - 24/07/2015 : 15:36:39
Novi HC Zagori prevedeni u Kini u zadnjih 7 mjeseci:





acestroke Posted - 24/07/2015 : 05:09:42
quote:
Originally posted by mradje11

wow ovo je predobro druze svaka cast, ja iste brige brinem ne znam da li ce mi mali nauciti jugoslavenski a imam toliko stripova po policama, nego ako ne pitam previse di se nabave blanko stranice i u kojem programu se radi prijevod? Sto se tice printanja ja sam uvijek mislio nista od toga ako neces tiskati bar 500 primjeraka nisam znao da se mose ovako za sebe, imam ja parsto :-) stripova koje bi preveo na Engleski, pogotovo ove originale koje imam samo na talijanskom jer kod nas jos nisu izasli. Ili imas neku vezu u tiskari pa ti naprave favor?



Blank stranice su prakticno skenirane stranice italijanskih ili domacih izdanja. U photoshopu se obrise tekst, i onda se ukuca novi. Makar ja ovo tako radim, drugi mozda u Illustratoru to rade.

Sto se tice tiskare, sve je teze i teze stampati par primjeraka. Veze koje sam imao nisu vise ono sto su nekad bile, i niko vise nece da stampa samo nekoliko primjeraka tu i tamo. U posljednje vrijeme svi hoce minimum 10 ili 20 komada iste knjige da se stampa, makar ovdje u USA. Dok sam bio u Kini, nekako je i moglo, ali ovdje... ne znam, vidicemo koliko cu vise moci da guram s ovim hobijem.
mradje11 Posted - 23/07/2015 : 23:15:26
wow ovo je predobro druze svaka cast, ja iste brige brinem ne znam da li ce mi mali nauciti jugoslavenski a imam toliko stripova po policama, nego ako ne pitam previse di se nabave blanko stranice i u kojem programu se radi prijevod? Sto se tice printanja ja sam uvijek mislio nista od toga ako neces tiskati bar 500 primjeraka nisam znao da se mose ovako za sebe, imam ja parsto :-) stripova koje bi preveo na Engleski, pogotovo ove originale koje imam samo na talijanskom jer kod nas jos nisu izasli. Ili imas neku vezu u tiskari pa ti naprave favor?
acestroke Posted - 23/07/2015 : 21:08:45
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Acestroke sjajno sjajno ovo sve izgleda! Gde ovo mozemo da narucimo mi iz Srbije?




Hvala na podrzci, Zeljko, ali nista od ovog drugog.
acestroke Posted - 23/07/2015 : 21:08:00
quote:
Originally posted by Zagor12

E to se zove ljubav prema stripovima... Mogu samo misliti koliko je vremena utrošeno na prevođenje svih tih epizoda. Ali trud se itekako isplati.



Hvala majstore.
Iskreno, sa prevodom prve knjige sam poceo sredinom 2012 godine, a ovu zadnju (sedmu) sam zavrsio pocetkom Juna. Nije da sam na svakoj non-stop radio, ali eto, imas neku ideju koliko je trebalo dok do ovdje stignem.
Zeljko Ferri Posted - 23/07/2015 : 16:13:06
quote:
Originally posted by acestroke

U pripremi:





Zeljko Ferri Posted - 23/07/2015 : 16:07:33
Acestroke sjajno sjajno ovo sve izgleda! Gde ovo mozemo da narucimo mi iz Srbije?
Zagor12 Posted - 23/07/2015 : 15:20:00
E to se zove ljubav prema stripovima... Mogu samo misliti koliko je vremena utrošeno na prevođenje svih tih epizoda. Ali trud se itekako isplati.
acestroke Posted - 23/07/2015 : 15:12:55
Dylan Dog in English, Hard Cover collection:



acestroke Posted - 22/06/2015 : 03:28:25
acestroke Posted - 13/06/2015 : 10:25:04
quote:
Originally posted by emirem

Super...mozda bi sad i krenuo sa kolorcima! Ipak vise kosta,naravno...



Bilo bi lijepo, slazem se, ali k'o sto kazes, preskupo, tako da nista od toga.
:(
emirem Posted - 13/06/2015 : 10:16:48
Super...mozda bi sad i krenuo sa kolorcima! Ipak vise kosta,naravno...
acestroke Posted - 13/06/2015 : 10:04:57
Zagor 300 Series, Book 2 of 3: "The Missing Explorer":


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000