forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 DC Comics u ex-yu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
pajawizard Posted - 10/11/2010 : 14:18:47
Da li neko poseduje izdanje DC Comics koje je objavljeno 80" u tadasnjoj Jugoslaviji, i u uopste da li se neko seca tog izdanja.
Imao sam srecu da ga procitam ali na zalost ostao sam bez tog izdanja, unatrag nekoliko godina pokusavam da dodjem do njega ali bezuspesno.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
alexts Posted - 31/05/2015 : 23:17:21
Koga zanima nešto više o ovoj temi, ima ovde:

http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=27594.0
Paka01 Posted - 29/12/2010 : 17:49:15
Munja
alexts Posted - 29/12/2010 : 17:48:21

TinK2 Posted - 28/12/2010 : 19:43:07
Ma impliciram zapravo na zatvorenost strip-scene za siru publiku, kakvom bih se ja recimo mogao smatrati; nije mi sad do osobnoga uzitka u citanju stripova, to sve stoji..
jaki Posted - 28/12/2010 : 18:55:26
Pa to ti nije baš za pohvalit se
U ex jugi je izlazilo milijun strip revija koje danas i nisu nešto skupe i nedostupne tako da bi svim početnicima u svijetu stripa savjetova da ulože 100 do 200 kuna u hrpu tih strip revija(stripoteka obavezno)i da onda vide šta im se sviđa i da prošire horizonte od Bonellija(Bonelli sam spomenija zato šta 95% onih šta počne čitat stripove zapravo su počeli čitat Bonelli i ništa drugo).
TinK2 Posted - 28/12/2010 : 18:20:16
Nikad cuo za ta izdanja. Znate zasto? Nisam se tad jos ni rodio :)
alexts Posted - 27/12/2010 : 22:43:21
Horor - Swamp Thing, Night Force

Spunk Novosti - Warlord

Laser - Ametist, Manhunter, Superman
alexts Posted - 27/12/2010 : 22:39:44
quote:
Originally posted by dino alic

BILO JE DOSTA DC STRIPOVA I U STRIP ZABAVNIKU OSAMDESETIH.JONAH HEX,ARION,NOVI TITANI



Jonah Hex, Arion, The New Teen Titans, Star Trek
alexts Posted - 27/12/2010 : 16:12:07
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by alexts

Džoni Heks

Je li ovo neka šala?



Jonah Hex se u Eksu zvao Džoni, a u SZ-u Džonan.
Mr. Bushido Posted - 27/12/2010 : 16:10:50
quote:
Originally posted by alexts

Džoni Heks

Je li ovo neka šala?
alexts Posted - 27/12/2010 : 16:08:03
Eks Almanah:

Ričard Dragon
Karate Kid /Legija Superheroja/
Betmen /Betgirl, Robin/
Supermen /Superboj/
Džoni Heks
Čudovište iz močvare (Swamp Thing)
Munja (Flash)
Warlord
Ametist
Claw the Unconquered
dino alic Posted - 27/12/2010 : 15:36:05
BILO JE DOSTA DC STRIPOVA I U STRIP ZABAVNIKU OSAMDESETIH.JONAH HEX,ARION,NOVI TITANI
jaki Posted - 10/12/2010 : 06:40:43
Ja u MC tamo neke 95/96/97 za 80 čunosa i uživao konačno pročitavši ga u potpunosti ali zato svako slijedeće čitanje mi je opadao u kvaliteti.
fler Posted - 10/12/2010 : 04:36:28
quote:
Originally posted by alexts

U Top-u nije bio u kaiševima, jer to nije novinski strip, nego u tablama.



ma okej, zabuna - bilo je to jako davno :)
sad kad si spomenuo VPA Batmana, sjetih se da je to bilo i tamo objavljeno; mislim da imam negdje oba broja, samo pitanje je gdje.

fascinirao me je kao klinca prvi dio DKR, na način da mi je bilo strašno zanimljivo iako nisam baš kužio o čemu je riječ - šteta što nije izašao cijeli (a kompletnog sam nabavio tek dosta kasnije i to za neke masne pare u More Comicsu).
delboj Posted - 09/12/2010 : 20:20:47
A ima li neko više podataka o tome, prvi put čujem za to izdanje?
jaki Posted - 09/12/2010 : 16:16:32
Zar u TOP-u nije bija izlazija Superman?
alexts Posted - 09/12/2010 : 16:12:16
U Top-u nije bio u kaiševima, jer to nije novinski strip, nego u tablama.
alexts Posted - 09/12/2010 : 16:10:29
quote:
Originally posted by fler

a sjeća li se tko Batmana u Top Tjedniku (slogan im je bio IIRC "Medij svih medija!")?
svaki tjedan jedan kaiš, i to u boji - izlazilo je sto godina i ajme, al se iščekivalo :)
bio sam klinac pa nisam skroz siguran, al mislim da je u pitanju bio Aparo (možda i Adams) i priča sa Ra's Al Ghulom, ninjama i Taliom.
kvragu, sjećam se i jedne scene gdje se Batman hrva s nekakvim bikom - baš bih mogao istražiti o kojoj je epizodi riječ, sad me kopka.



Ta epizoda u kojoj se Betmen bori sa bikom je "Batman u jazbini ubojica" i to je ona iz magazina Betmen, koju sam pomenuo gore.

U sledećoj, koju je (valjda) crtao Nil Adams pojavljuje se Ra's Al Ghul i Tu se betmen bori sa leopardom.

Obe su, posle Top magazina, objavljene u celini u prvom broju Batman-a (VPA, studeni 89. cijena 35000 d).
fler Posted - 09/12/2010 : 15:19:29
a sjeća li se tko Batmana u Top Tjedniku (slogan im je bio IIRC "Medij svih medija!")?
svaki tjedan jedan kaiš, i to u boji - izlazilo je sto godina i ajme, al se iščekivalo :)
bio sam klinac pa nisam skroz siguran, al mislim da je u pitanju bio Aparo (možda i Adams) i priča sa Ra's Al Ghulom, ninjama i Taliom.
kvragu, sjećam se i jedne scene gdje se Batman hrva s nekakvim bikom - baš bih mogao istražiti o kojoj je epizodi riječ, sad me kopka.

usput, u istom je magazinu izlazio i Garth, ako se ne varam. nisam to nikad poslije čitao, ako netko zna o kojim je epizodama riječ nek slobodno kaže :)

edit:
mislim da DeeCay misli na baš tog Batmana
Mr. Bushido Posted - 09/12/2010 : 00:23:21
Turbo Limač je 1990-ih godina izdavao Batman Adventures i Superman Adventures, dva stripa temeljena na crtanim serijalima o Batmanu i Supermanu koje su se tada emitirale na TV-u. Mislim da su čak išle dvije epizode po broju. Ne mogu se sjetiti koliko je brojeva izašlo.

To su bili dobri stripovi. Na njima su radili talentirani ljudi poput Paula Dinija, Marka Millara i Kelleyja Pucketta.



alexts Posted - 08/12/2010 : 23:43:49
quote:
Originally posted by jaki

Koja epizoda Batmana je bila u prvom?



U prvom jedna stara epizoda, od nekog nastavljača Boba Kejna i dve "novije" - jednu crtali Bob Braun i Dik Đordano, a druga isto potpisana, ali nema pojma da je crtao Brown, rekao bih da je Nil Adams, plus Đordano,

U drugom jedan Džim Aparo plus početak DKR od Frenka Milera.
jaki Posted - 08/12/2010 : 20:43:34
Koja epizoda Batmana je bila u prvom?
alexts Posted - 08/12/2010 : 16:05:14
quote:
Originally posted by jaki

VPA-Vjesnikova press agencija ili ti ga Vjesnik.Izašlo je 89 ili 90 te godine jedan broj Millerovog DKR i nikad nije nastavljen.I čini mi se da je bio još jedan klasičan Batman unutra?
Naslovnica mi je bila VAU.



Dva broja tog izdanja (Batman) su izašla. Taj sa početkom DKR je izašao drugi.
jaki Posted - 08/12/2010 : 14:23:50
VPA-Vjesnikova press agencija ili ti ga Vjesnik.Izašlo je 89 ili 90 te godine jedan broj Millerovog DKR i nikad nije nastavljen.I čini mi se da je bio još jedan klasičan Batman unutra?
Naslovnica mi je bila VAU.
DeeCay Posted - 08/12/2010 : 12:09:35
quote:
Originally posted by jaki
Na hrvatskom je bilo početkom devedestih od vpa Povratak crnog viteza 1 broj i od milićevića batman najlješpše priče.a bilo je nešto i novinskog supermana u maxiju.


Što je to VPA, Povratak crnog viteza, kako je to izgledalo?
Čitao sam isto devedesetih neki Batman, u nekim novinama, borio se s nekim zakrabuljenim tipovima, nešto kao ninjama?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000