forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Kindle 3

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
tosha Posted - 21/12/2010 : 20:30:51


Nova generacija e book readera sa e-ink ekranom,staje do 3500 knjiga na njega,a baterija traje do mjesec dana.Cijena mu varira od 130-180 dolara ovisno ima li WiFi.FOrmati koje podržava su:Kindle (AZW), TXT, PDF, Audible (Audible Enhanced (AA, AAX)), MP3, unprotected MOBI, PRC natively; HTML, DOC, JPEG, GIF, PNG, BMP through conversion.

Posjeduje li itko ovo čudo i kakvi su vam utisci?

link za kindle 3 video review
http://www.youtube.com/watch?v=2pY6kEr7ugw
19   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Obi-wan Posted - 05/08/2013 : 17:51:26
Zna li netko koliko dugo se kindle puni i kolko onda baterija drži? Također, šta kada baterija rikne? Postoji li opasnost da se izgubi 100 skupo plaćenih knjiga?
Također, da li je 6 inča dovoljno za ugodno čitanje (to je kao Alan Ford, neka najmanja moguća knjiga)?
Gdje se može kupiti u Hrvatskoj i pošto je danas?
Obi-wan Posted - 05/07/2011 : 22:55:04
Još da je i vremena to sve pročitati, ja bih sutra kupio kindle...
d.r.p Posted - 05/07/2011 : 22:19:46
Evo da se pohvalim,Kindle 3 je konačno postao i moje vlasništvo.Za PDF ne brinite,tu je masa konvertora koji to prebacuju u Kindle format.Jedan zanemarljiv broj knjiga ne ispadne dobro,što je više do skena ali većina je 99% čitljiva.Pošto imam desetine giga "knjižurina"(na domaćem jeziku)kojih uglavnom nema dostupno u pisanoj formi,ovo je bila moja želja za Santa Klausa
Obi-wan Posted - 26/12/2010 : 18:18:54
Vidim da osim kindla ima i ipad (više od čitača, u boji), sony čitač (manji i već), Barnes & Noble čitač (nalik kindlu s touch screen ekranom pri dnu).
Na žalost, ovo ništa ne bi odgovaralo mojoj potrebi čitanja stripova u boji, ali ipak je ovo tek zora čitača pa ima vremena...
Čekam neki novi kindle u boji pa ću onda reconsider.
JOBAH Posted - 23/12/2010 : 07:05:53
.rtf nisam probao, ostali rade...
Mali_Mate Posted - 22/12/2010 : 22:17:38
quote:

Kindle sa manjim ekranom je 6" a sa vecim (Kindle DX) je 10"... Ok je i ovaj mali ako planiras da citas knjige skinute sa Amazona, ove knjige su radjene uglavnom za Kindle i sadrze malo texta po strani da bi bilo lakse za citanje... Normalne tj klasicne knjige u pdf formatu zaboravi... cuvaj zivce... ;)



.txt, .rtf, .doc fajlovi?
JOBAH Posted - 22/12/2010 : 20:40:06
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by JOBAH

Moj savet je zaobici u sirokom luku, premali ekran i konstantno zumiranje ce ti doci glave... dakle pod obavezno je Kindle DX sa 10" koji je naravno daleko skuplji....



hm...kolko mali je taj ekran....pitam jer se mislim dal a uzmem takvo sto il ne...?


Kindle sa manjim ekranom je 6" a sa vecim (Kindle DX) je 10"... Ok je i ovaj mali ako planiras da citas knjige skinute sa Amazona, ove knjige su radjene uglavnom za Kindle i sadrze malo texta po strani da bi bilo lakse za citanje... Normalne tj klasicne knjige u pdf formatu zaboravi... cuvaj zivce... ;)
Lord Vader89 Posted - 22/12/2010 : 17:10:51
quote:
Originally posted by sawitch

Sta ce ti cbr? Ja to sve raspakujem na jpg i preimenujem kako meni odgovara... Onda lagano... Ne koristim nikakve programe za citanje skeniranih stripova... Klasican picture viewer..



tako sam i ja radio dok pre mesec dana nisam skinuo CBR viewer, i lupio se po glavi uz recenicu "koje si vreme do sada utucao majmune"

Lord Vader89 Posted - 22/12/2010 : 17:09:29
quote:
Originally posted by tosha

quote:
Originally posted by Lord Vader89

a koliko je to cudeo tesko? (frit, frit)



246 gramića



a koliko je to u nekoj konvertibilnoj valuti
panzer Posted - 22/12/2010 : 12:15:24
http://foosoft.net/mangle/
Mali_Mate Posted - 22/12/2010 : 11:35:43
quote:
Originally posted by JOBAH

Moj savet je zaobici u sirokom luku, premali ekran i konstantno zumiranje ce ti doci glave... dakle pod obavezno je Kindle DX sa 10" koji je naravno daleko skuplji....



hm...kolko mali je taj ekran....pitam jer se mislim dal a uzmem takvo sto il ne...?
sawitch Posted - 22/12/2010 : 07:54:59
Sta ce ti cbr? Ja to sve raspakujem na jpg i preimenujem kako meni odgovara... Onda lagano... Ne koristim nikakve programe za citanje skeniranih stripova... Klasican picture viewer..
jaki Posted - 22/12/2010 : 06:29:42
kad bude boja i kad bude podržava cbr i cbz formate onda...
tosha Posted - 22/12/2010 : 00:32:15
quote:
Originally posted by Tonka24

Kada se ovo pojavljuje na nasem balkansko trzistu?



eh sad ko će ga to znat odavno su e readeri na tržištu al vamo prema nama ih i nema baš,najbolja opcija je naručiti preko amazona ili na e bayu.Na nekim forumima sam našao i kolika je cijena skupa sa carinom između 1000-1300kn ovisno uključuje li WiFi ili ne.
tosha Posted - 22/12/2010 : 00:07:04
quote:
Originally posted by Lord Vader89

a koliko je to cudeo tesko? (frit, frit)



246 gramića
Tonka24 Posted - 21/12/2010 : 23:52:52
Kada se ovo pojavljuje na nasem balkansko trzistu?
Lord Vader89 Posted - 21/12/2010 : 23:27:56
a koliko je to cudeo tesko? (frit, frit)
JOBAH Posted - 21/12/2010 : 21:03:42
Moj savet je zaobici u sirokom luku, premali ekran i konstantno zumiranje ce ti doci glave... dakle pod obavezno je Kindle DX sa 10" koji je naravno daleko skuplji....
Obi-wan Posted - 21/12/2010 : 20:49:04
Što više to gledam, više mi se čini da je to prava stvar za mene.
Jedino što mi za sada ne odgovara je što nije u boji (stripovi), sve ostalo je savršeno.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000