forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD: Gea 4,5 i 6!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Djole Posted - 30/09/2010 : 10:39:36
Vreme je za novu turu Gee!

Pre nego što se pozabavimo detaljima samih izdanja – VAŽNO OBAVEŠTENJE o daljem izdavanju serijala. Naime, od samog starta, bilo je mišljenja da slanje novog, nepoznatog serijala na kioske nije dobra ideja, da Geu treba raditi u 500 komada za distribuciju po striparnicama. Ali, ko ne pokuša – ne zna zasigurno. Situacija s prodajom na kioscima, međutim, nije previše svetla. Što zbog slabe izloženosti, što zbog drugih faktora, pokazalo se da je izdavanje Gee u 3300 komada u ovo vreme krize neizvodljivo.

Ali to ne znaci da je treba spustiti na trocifren tiraž.

Od broja 4, Gea ide u tiražu od 1000 komada, s distribucijom po striparnicama i Trafikama Veselog četvrtka. Možda vremenom uspemo da izboksujemo nešto s kioscima za koje se pokazalo da su Geu stavili u izlog (i prodali i više nego zadovoljavajući broj primeraka), ali to je na dugom štapu, i ako uspemo, obavestićemo vas blagovremeno. Do tada – striparnice i Trafike, mesečnim ritmom, odnosno: tri na tri meseca.

Posledica smanjenja tiraža je i nova cena. Ali, iako je tiraž smanjen tri puta, cena nije toliko porasla. Umesto dosadašnjih 250 dinara, cena na koricama će biti 300 dinara. No, kako ne bi ispalo da smo ljude navukli niskom cenom prvih brojeva, a onda digli cene,cene brojeva 4, 5 i 6 će prva dva meseca u Darkwoodu (koji obuhvataju i Salon stripa i Sajam knjiga, naravno) biti – po 200 dinara, koliko je koštao i broj jedan.To je praksa koju nameravamo da nastavimo i u budućnosti kako bismo ostali fer prema stalnim kupcima. 200 dinara je ipak cena koju imaju i izdanja drugih izdavača s istim brojem strana, a idu u mnogo većem tiražu.

Gee 4, 5 i 6 će biti dostupne od četvrtka/petka (osim ako nešto ne krene naopako, ipak je ovo zemlja Srbija) na Darkwoodovom štandu na Salonu stripa i u samoj radnji, a od ponedeljka će krenuti distribucija u Trafike i druge striparnice. Pošto više ne moramo da čekamo remitendu, brojevi će se verovatno pojaviti i u okolnim državama brže nego ranije.

Gea #3 će se normalno pojaviti na kioscima oko 15. oktobra, kao što je i planirano.



A sad, dosta uredničkih priča, ajmo malo o samim stripovima!

GEA #4: Majka nasilja



Monstrumi su među nama... ne bića iz drugih dimenzija, već obični ljudi koji strahuju za svoju bezbednost ili za svoj posao... a strah je majka nasilja. Međutim, grupa „običnih građana“ koja je rešila da uzme stvar u svoje ruke i počisti grad od izbeglica i drugih za koje smatraju da ih ugrožavaju naleteće na nešto što nisu ni sanjali... jer ne dolaze sve izbeglice s ovog sveta. A između mostruma i „mostruma“ je, naravno – GEA!

Prvih 80 strana pročitajte ovde:

http://download201.mediafire.com/5tsz01152bpg/c5csp8aeltjaccn/Gea+4+privju+web.pdf


GEA #5: Nerov put



Iako je još uvek na najnižem nivou Zaštitnika, videli smo da Gea ima velike moći. Šta se dešava kada Nero, iskusni Zaštinik, otkaže poslušnost? Da li ga iko uopšte može zaustaviti? I da li je Nerov put određen još pre više hiljada godina? Da bi se suočila s tako moćnim neprijateljem, GEA dobija pojačanje: Zaštitnika znanog samo kao – Teškaš! Problem je što je Teškaš balvan i primitivac... A iza ćoška uvek vrebaju Krvnički soj i glavna demonka Ardat-Lili...

Prve 73 strane pročitajte ovde:

http://download799.mediafire.com/wlrzc9dzmjug/x8w4wfj4s6gc9vx/Gea+5+privju+web.pdf


GEA #6: Bauk



Mračnim ulicama grada šeta bauk, uzima decu i onda ih ostavlja iseđene, bez organa. Ali ko je u stvari bauk? Grdosija iz druge dimenzije... ili možda izvesni cenjeni doktor koji čudom uspeva da nabavi rezervne organe za svoje cenjene pacijente? Plus, istorijat Zaštinika, od silaska Gregora do Velikog potopa!

Prvih 78 strana pročitajte ovde:

http://download62.mediafire.com/5z4hlkfdqmhg/xrd7d0lli5a7kiz/Gea+6+privju+veb.pdf


Kao i u prethodnim (i narednim!) brojevima tekst, crtež i naslovnicu potpisuje Luka Enoh, strip ima 130 strana, c/b, 150x210 mm, papir 100 gramski beli, korice 300 gramski kunzdruk, plastificirane.

Zahvaljujemo se svima koji su pomogli oko ovog izdanja.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
kreŠa Posted - 22/12/2010 : 18:47:49
To je deo njenog šarma.
King Warrior Posted - 22/12/2010 : 18:33:43
quote:
Originally posted by Pajtos

Gea je ludilo!Da sam malo mladji,priznao bih da sam zaljubljen u nju...


ma daj, cura je ravna ko daska. U onoj jednoj epizodi gdje je lebdjela u vanvremenskom prostoru po Enohovom zakonu relativnosti, ja sam pomislio da se radi o djecaku.
Epizode 4-6 nastavljaju istim tempom kao i prve tri, mada nisam ni sam siguran kojim pravcem ide ovaj serijal i sta je krajnji cilj, osim borbe sa vampirkom, koja ocigledno predstoji.
Mislim da je steta sto serijal nije krenuo od pocetka, tj. od momenta kada je Gea odabrana da postane jedan od zastitnika, vjerovatno bi citaoci imali manje glavobolje, pogotovo u prvim epizodama.
Crtez je liga za sebe.
Prijevod odlicno prilagodjen, ovo je jedan od serijala gdje je to dobro upalilo.
Pajtos Posted - 14/11/2010 : 21:57:11
Bauk

Ovaj strip podize nivo i ne popusta! Opet epizoda koja se cita u jednom dahu,puna fazona i odvala.Bauk je stvarno bio presimpatican lik(najtuzniji deo price,mladunci-pokusaj da barem tudje spasi pa i po cenu zivota)...Gea je ludilo!Da sam malo mladji,priznao bih da sam zaljubljen u nju...ovako cu to zadrzati za sebe! Autoru malo zameram na "zongliranju kukavicijim jajima"(politika,seksualna opredeljenja,krive Drine... )...
Obi-wan Posted - 09/11/2010 : 19:53:27
quote:
Originally posted by Born To Run

quote:
Originally posted by Pajtos

Ne,ozbiljno,Borne ,daj mu sansu



quote:
Originally posted by Obi-wan

Nemoj.



Pa odlucite se da il ne


Ipak onda kupi...
Pajtos Posted - 09/11/2010 : 19:41:52
quote:
Originally posted by nolo contendre

Misliš Luxor?

Mislim i editujem...
Pajtos Posted - 09/11/2010 : 19:39:04
@Born To Run
Hmmgrmhhhh...
nolo contendre Posted - 09/11/2010 : 19:38:29
Misliš Luxor?
Born To Run Posted - 09/11/2010 : 19:33:45
quote:
Originally posted by Pajtos

Ne,ozbiljno,Borne ,daj mu sansu



quote:
Originally posted by Obi-wan

Nemoj.



Pa odlucite se da il ne
Pajtos Posted - 09/11/2010 : 18:32:24
quote:
Originally posted by Born To Run

Jbte ostali forumasi i ja ko da citamo drugi strip...

Koji ostali?
Ne,ozbiljno,Borne,daj mu sansu-isplatice ti se(rizikujem nagovaranjem,jerbo neznam tvoj ukus!...ako i ti volis burek sas sirenje,onako masan da ti mas' curi niz bradu,ondaK smo tu negde! ) Cetvorka je puna akcije,krilatih zena,"komandosa" naoruzanih do zuba...milina!Petica cista stripadzijska poslastica! Pojavi se odmetnuti zastitnik i Gea dobija pojacanje u vidu sirovine na motoru.Koje odvale ima taj Teskas!Koja ludnica od stripa(nisam tako bio odusevljen jos od upada Nikole Romera i onih blesavih blizanaca u kazino na tamnoj strani meseca*)!Sa' cu da procesljam i "Bauka" pa javljam utiske...

*vidi Nikola Romero 3,lazljivi Luxor comics
Obi-wan Posted - 09/11/2010 : 17:14:57
quote:
Originally posted by Born To Run

Jbte ostali forumasi i ja ko da citamo drugi strip ! Ja ni humora ni zanimljivosti nisam uspeo da pronadjem ovde. samo naivnost i banalnost.
Al dobro ubedili ste me. Dacu jos jednu sansu i kupiti 4ku


Nemoj. Osim ako nije kao podrška izdavaču - onda kupi jer su zaslužili podršku. Ako te nije kupio u prva 3, neće ni 4-tim. Iako se može reći da se kvalitativno penje, to nije toliko da bi nekome promjenilo mišljenje. Tako da ne moraš trošiti. Nitko ne kaže da svi moraju čitati sve...
Born To Run Posted - 09/11/2010 : 16:35:23
Jbte ostali forumasi i ja ko da citamo drugi strip ! Ja ni humora ni zanimljivosti nisam uspeo da pronadjem ovde. samo naivnost i banalnost.
Al dobro ubedili ste me. Dacu jos jednu sansu i kupiti 4ku
Pajtos Posted - 09/11/2010 : 16:25:02
Ovaj strip je FE-NO-ME-NA-LAN!Slistio sa cetvorku i peticu,uskoro se bacam na "Bauka"!Koji humor!Koje odvale(svaka cast na adaptaciji )!Krenes da pratis one "sitne" demone po coskovima kadra i onda predje u naviku... Otkinuo sam na scenu u kojoj Leo skida lancic Gei a onaj mali krece da ga zvekne sekirom dok ga druga dvojica drze! A Teskas u "Nerovom putu"? Koji humor,koje ludilo(KUKU!Al' pade! )!
Obi-wan Posted - 01/11/2010 : 20:36:39
quote:
Originally posted by teller

13-19? Karson,čuješ ti to????
.
.
.
unuku bi to moglo bit zanimljivo.



Ovo naravno uzmite sa rezervom jer je to samo moje mišljenje. Ja nisam autor stripa i ne znam za koga ga je on namjenio.
Kao poredbu, Zagor i Kit Teller mi se čine najbolji za uzrast od 7-17 godina...Što opet ne znači da ne mogu čitati i odrasli (ja čitam i Zagora i Harry Pottera).
teller Posted - 01/11/2010 : 20:31:36
13-19? Karson,čuješ ti to????
.
.
.
unuku bi to moglo bit zanimljivo.
Obi-wan Posted - 31/10/2010 : 15:57:12
Kupio Geu 1-6 i pročitao. Dat ću sud na osnovu toga (za sada)...

Korice: plastificirane
Papir: bijeli, težak, kvalitetan
Otisak: kvalitetan (ujednačen, ne preblijed, ali nije ni previše taman kakav se povremeno može vidjeti)
Uvez: fleksibilan, strip sam čitao opušteno, otvorio koliko treba, nikakvih znakova naprezanja ni pucanja nije bilo. Nakon čitanja strip izgleda kao i prije - kao nov.
Dizajn izvana: sve na svom mjestu, ništa ne smeta ničemu drugom, logo Darkwood odličan, hrbati će tvoriti jedinstvenu sliku (cool)
Iznutra: sve izgleda odlično
Format: isto kao i VČ ili Ludens, svi stripovi su potpuno jednake visine i širine, 130 str.
Cijena: s obzirom kakvo je izdanje, 17.5 odnosno 14 kn. koliko sam platio po primjerku spada u vrlo povoljno
Dojam: zadovoljstvo je držati ovaj strip u rukama, trebam li reći više.
Izdanje: u tom cjenovnom razredu, formatu, Boneli porodici, ovo je najbolje (da ne kažem savršeno) izdanje koje sam ja do sada vidio na našim prostorima. Ako se uzme u obzir da je izdavač nov, kapa dolje.
Ovo treba kupiti, ako ništa drugo da se oda priznanje za profesionalnost i trud koji je uložen u izradu ovog stripa.

Strip:
Mini serijal koji traje 18 brojeva - za mene vrlo pohvalno. Nemam ni mjesta ni živaca skupljati serijale od 500 brojeva.
Da li je ovo kvalitetan strip? Da!
Da li je ovo dečiji strip? Ne!
Da li je ovo strip za odrasle? Ne!
Tko može čitati ovaj strip? Mogu svi bez problema.
Za koga je ovaj strip ponajviše? Za tinejdžere - 13-19 godina je grupacija za koju je sadržaj i senzibilitet ovog stripa najviše pogođen.
Bardho Posted - 26/10/2010 : 21:53:17
quote:
Originally posted by Grujah.

quote:
Originally posted by Bardho


Gea mi je odlična al ono zbilja odlična. Crtež, priča, radnja, humor ma sve je na mjestu.
Gea mi je čak i najbolje preveden(ja laik za srpski) i adaptiran strip na ovim prostorima. Kad kaže lik ispred telke mašio je ceo fudbal odvalio sam, il ono KUKU!.
Imam jedan mali problem a to je što ima riječi poput šklopocije koje jednostavno nisam mogao dokučiti šta bi trebale značiti al sve u svemu odlično.



Da, Djoletov prevod/adaptacija je odlican.
Sklopocija - to je rec koja opisuje svaki Grunfov izum.



čekaj u gei piše da ju je preveo goran zečević, a djole adaptirao?
Grujah. Posted - 21/10/2010 : 01:06:41
quote:
Originally posted by Bardho


Gea mi je odlična al ono zbilja odlična. Crtež, priča, radnja, humor ma sve je na mjestu.
Gea mi je čak i najbolje preveden(ja laik za srpski) i adaptiran strip na ovim prostorima. Kad kaže lik ispred telke mašio je ceo fudbal odvalio sam, il ono KUKU!.
Imam jedan mali problem a to je što ima riječi poput šklopocije koje jednostavno nisam mogao dokučiti šta bi trebale značiti al sve u svemu odlično.



Da, Djoletov prevod/adaptacija je odlican.
Sklopocija - to je rec koja opisuje svaki Grunfov izum.
Bardho Posted - 21/10/2010 : 00:27:41

Gea mi je odlična al ono zbilja odlična. Crtež, priča, radnja, humor ma sve je na mjestu.
Gea mi je čak i najbolje preveden(ja laik za srpski) i adaptiran strip na ovim prostorima. Kad kaže lik ispred telke mašio je ceo fudbal odvalio sam, il ono KUKU!.
Imam jedan mali problem a to je što ima riječi poput šklopocije koje jednostavno nisam mogao dokučiti šta bi trebale značiti al sve u svemu odlično.
Quebrasco Posted - 18/10/2010 : 16:16:48
Super, javite obavezno, ima nas jos koji cekamo...
Djole Posted - 18/10/2010 : 16:05:55
quote:
Originally posted by Constantine33

Djole, hoće li to skoro do Zagreba? Bio danas u Libellusu, još ih nema...



Ne videh ovo na vreme, izvinjavam se.

Elem, radi se na tome, trebalo bi uskoro, javiću ovde kad se budemo poslali...
Tex Willer Posted - 16/10/2010 : 20:18:15
quote:
Originally posted by sergio gardini

Hm... pazi da ne skineš nešto drugo pred Juliškom Ovo za Volto Nascosto se zaista slažem sa tobom, Demiana još nisam čitao.



Odlican je Demian ako volis krimi
A Volto je vrh
Jos da nam pokrenu i ostale serijale pa nek ih posle vagaju koji je bolji
sergio gardini Posted - 16/10/2010 : 17:12:48
quote:
Originally posted by Tex Willer

Ja cu jos jednom
Skidam kapu i Darkwoodu za Geu (pa jos i Juliju i Lilith kad krenu), Phoenix Pressu za Caravan i TK (pa cekamo Greystorm i Dzudasa), Libellusu za Demiana i Volto Nascosto (koji mi je i najbolji od svih mini serijala koje sam citao)

Hm... pazi da ne skineš nešto drugo pred Juliškom Ovo za Volto Nascosto se zaista slažem sa tobom, Demiana još nisam čitao.
Tex Willer Posted - 16/10/2010 : 15:08:33
quote:
Originally posted by Born To Run

Pi bre kolega ti si ona najdosadnija musterija koja je svime zadovoljna, ne vole to izdavaci



Vazno da ja volim, ko sisa izdavace
Gledam svoje sebicne interese, a to je da hocu da imam sve od SBE sto izlazi i kod zabara
Zato podrska svima, samo neka pice
Born To Run Posted - 16/10/2010 : 14:29:45
Pi bre kolega ti si ona najdosadnija musterija koja je svime zadovoljna, ne vole to izdavaci
Tex Willer Posted - 16/10/2010 : 14:28:07
Ja cu jos jednom
Skidam kapu i Darkwoodu za Geu (pa jos i Juliju i Lilith kad krenu), Phoenix Pressu za Caravan i TK (pa cekamo Greystorm i Dzudasa), Libellusu za Demiana i Volto Nascosto (koji mi je i najbolji od svih mini serijala koje sam citao)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000