forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Stripovi Briana K. Vaughan

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
deakins Posted - 14/06/2008 : 20:02:59
Y : The Last Man


Radnja:
17.07.2002 "nesto" (pošast/epidemija) ubije sve sisavce na Zemlji sa Y kromosomom. Jedina iznimka su mladi Yorick Brown i njegov capucin majmuncic Ampersand.
Ostatak drustva pada u kaos dok se prezivjele zene pokusavaju nositi sa gubljenjem muskaraca i spoznajom da je covjecanstvo osudjeno na propast.
Likovi:
Yorick Brown

Mladi i nezreli escape artist(iluzionist) koji ne zna sto bi sa svojim zivotom. Djevojka mu je otisla u Australiju a on je nakon pošasti pokusava pronaci.

Agentica 355

Yorickova cuvarica koja radi za neku tajnu americku agenciju.

Dr. Allison Mann

Geneticarka koja pokusava pronaci razlog zasto se desila kuga i kako spasiti ostatak covjecanstva.

Hero Brown

Yorickova sestra koja se nakon kuge pridruzuje Amazonkama.

Odlican strip sa jako dobrom pricom i razradjenim likovima. Ima jako dobrih "prica u prici" - sto bi se desilo da muskarci stvarno nestanu sa lica zemlje. Svaka epizoda zavrsava clifhangerski tako da je strip jako tesko "ispustiti iz ruke".


Najavljen je i film kojeg ce rezirati DJ Caruso (Disturbia, Two for the Money) a Yoricka ce navodno glumiti Shia LaBeouf.


Runaways


Radnja:
Svake godine sest obitelji se okupi u kuci Wilderovih. Dok se roditelji povlace u radnu sobu kako bi "nadoknadili" izgubljeno vrijeme njihovih sest djece ostavljeno je da se sami zabavnjaju. Gonjeni znatizeljom odluce spijunitrati sto njihovi roditelji rade iza zatvorenih vrata. Ono sto vide sokira ih. Njihovi roditelji zrtvuju mladu djevojku u nekom sotonistickom obredu! Klinci saznaju da su njihovi roditelji super zlikovci tajne organizacije The Pride te da zele unistiti svijet. Otkrivajuci razne tajne ali i moci klinci odluce stati na put svojim roditeljima.

Likovi:
Alex Wilder
</td>

Sin sefa organiziranog kriminala Geoffrey i Catherine Wilder. Osim sto je iznimno pametan i odlican strateg Alex ne posjeduje nikakve moci. Vodja je grupe.

Nico Minoru

Kcer mracnih carobnjaka Roberta i Tine Minoru. Koristi Staff of One kako bi bacala cini (no ne moze baciti jednu te istu caroliju dva puta).

Chase Stein

Sin znanstvenika Victora i Janet Stein. Ne posjeduje nikakve moci - ali zato odlicno snalazi sa raznima gadgetima. Buntovnik je grupe i za sebe kaze da je "street smart".

Gertrude Yorkes

Kcer vremenskih putnika Dalea i Stacey Yorkes. Nema nikakve moci ali zato ima dinosaura zastitnika koji slusa svaku njenu naredbu.

Molly Hayes

Najmladja clanica grupe, kci telepatskih mutanata Genea i Alice Hayes. I sam je mutantica - posjeduje nevjerovatnu snagu (Hulk u malom).

Karolina Dean
</td>
Kcer izvanemaljaca Franka i Leslie Dean. U svom izvanzemaljskom obliku moze letjeti i manipulirati solarnom energijom<.

Tvorac stripa je Brian K. Vaughan, koji je napisao i Y: the last man - i on je jedini razlog sto citam ovaj strip. Zabavan strip koji je prvanstveno namenjen mladjoj publici.

Klinci:

Roditelji:


Radnja je smjestena u ovaj svijet ali skupa sa ostalim superherojima poput Kapetana Amerike, Spidermana.... koje i susrecemo u stripu


Strip je prepun odlicnih dijaloga i humora.


[b]
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Mr. Bushido Posted - 06/10/2023 : 00:23:16
quote:
Originally posted by pcoro

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Moj stav o kreativnim procesima pojedinih autora je potpuno nebitan.

Naša privilegija je da uživamo u njihovim djelima, kad god budu objavljena.

Ono što nije naša privilegija (po mom skromnom mišljenju) jest ta potreba da se žalimo na njihovu sporost ili da ih zbog toga vrijeđamo i ogovaramo. Kakav god bio razlog za njihovu sporost, to se nas nimalo ne tiče, niti nam daje za pravo da ih omalovažavamo.




Znači ja mislim sve apsolutno suprotno Moja privilegija je da imam stav o svemu, o kreativnim procesima, brzini rada, ja želim komentirati SVE i to iznijeti ovdje na forumu, zaštićen nadimkom iza kojeg me niko ne poznaje !!!

Ovo što ti pričaš, Bushido, mi zvuči kao najcrnji kapitalizam: samo kupuj i šuti. Neću to, mislim, tako radim sa drugom robom, ali o stripovima i procesu nihova nastanka želim pričati nadugo i naširoko.



Sve je to ok.

Samo nemojmo omalovažavati autore i izmišljati razloge u tu svrhu.
naker Posted - 05/10/2023 : 21:53:53
Za svaku kritiku je nešto započeti i prodavati za novac pa odlaganjem dovesti u pitanje završetak serijala. Nepoštovanje svojih čitalaca, kao i samog sebe kao autora. Nebitno da li se zoveš Vaughan, Marini, Martin, Rothfuss itd.
izivko Posted - 05/10/2023 : 21:00:05
+1 pcoro
pcoro Posted - 05/10/2023 : 20:46:57
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Moj stav o kreativnim procesima pojedinih autora je potpuno nebitan.

Naša privilegija je da uživamo u njihovim djelima, kad god budu objavljena.

Ono što nije naša privilegija (po mom skromnom mišljenju) jest ta potreba da se žalimo na njihovu sporost ili da ih zbog toga vrijeđamo i ogovaramo. Kakav god bio razlog za njihovu sporost, to se nas nimalo ne tiče, niti nam daje za pravo da ih omalovažavamo.




Znači ja mislim sve apsolutno suprotno Moja privilegija je da imam stav o svemu, o kreativnim procesima, brzini rada, ja želim komentirati SVE i to iznijeti ovdje na forumu, zaštićen nadimkom iza kojeg me niko ne poznaje !!!

Ovo što ti pričaš, Bushido, mi zvuči kao najcrnji kapitalizam: samo kupuj i šuti. Neću to, mislim, tako radim sa drugom robom, ali o stripovima i procesu nihova nastanka želim pričati nadugo i naširoko.
Mr. Bushido Posted - 05/10/2023 : 16:45:54
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ono što nije naša privilegija (po mom skromnom mišljenju) jest ta potreba da se žalimo na njihovu sporost ili da ih zbog toga vrijeđamo i ogovaramo. Kakav god bio razlog za njihovu sporost, to se nas nimalo ne tiče, niti nam daje za pravo da ih omalovažavamo.



Ja se s ovim ne slažem.
Mislim ok, ne bi trebalo omalovažavati, naravno, no mislim da su žalbe itekako na mjestu u nekim slučajevima, posebno recimo kod GRRM-a. U te knjige ipak čitatelji ulažu znatne svote novca, o vremenu koje provedu čitajući da i ne govorimo. Kad autor krene s nekim serijalom koji će ići kroz više nastavaka, po mom se mišljenju stvara nekakav "dogovor" između autora i čitatelja jer na kraju krajeva autor ipak živi od novca koji čitatelji troše na njegove knjige ili stripove, za očekivati je da će i čitatelj zauzvrat dobiti cjelovito djelo, a ne da ga se preko 10 godina zavlači, obećavaju mu se prazna obećanja i slično, dok autor radi na masu drugih projekta koji su eto preuzeli primat.

Vjerujem da autori pišu iz vlastitog gušta, no kad od tog rada živiš, to je ujedino i posao. A za uspješan posao trebaš imati i zadovoljnog kupca, dok ovaj sistem kojim GRRM radi kupci ne mogu biti nikako zadovoljni. Koliko znam, čovjek je zdrav i fizički i mentalno (zato namjerno nisam Rothfussa recimo spominjao), konstantno radi na spinoffu spinoffovog spinoffa, dok ono što zapravo svi priželjukuju i zbog čega i uživa status koji uživa stagnira. Nije u redu prema kupcima.

Spomenuo sam GRRM-a kao primjer, no ne trebamo čak ni ići u književne vode, meni je recimo ovo što Eric Shanower radi čisti bezobrazluk prema čitateljima.


Moje je razmišljanje drukčije.

Ukoliko se upustim u konzumaciju ikakvog serijaliziranog djela, već u startu se pomirim s time da su mogući veliki vremenski razmaci između pojedinih poglavlja/epizoda; kao i s time da postoji mogućnost da samo djelo ostane nedovršeno (od strane originalnog autora). Svoj novac dajem s tim rizikom na umu.
Paka01 Posted - 05/10/2023 : 16:20:55
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ono što nije naša privilegija (po mom skromnom mišljenju) jest ta potreba da se žalimo na njihovu sporost ili da ih zbog toga vrijeđamo i ogovaramo. Kakav god bio razlog za njihovu sporost, to se nas nimalo ne tiče, niti nam daje za pravo da ih omalovažavamo.



Ja se s ovim ne slažem.
Mislim ok, ne bi trebalo omalovažavati, naravno, no mislim da su žalbe itekako na mjestu u nekim slučajevima, posebno recimo kod GRRM-a. U te knjige ipak čitatelji ulažu znatne svote novca, o vremenu koje provedu čitajući da i ne govorimo. Kad autor krene s nekim serijalom koji će ići kroz više nastavaka, po mom se mišljenju stvara nekakav "dogovor" između autora i čitatelja jer na kraju krajeva autor ipak živi od novca koji čitatelji troše na njegove knjige ili stripove, za očekivati je da će i čitatelj zauzvrat dobiti cjelovito djelo, a ne da ga se preko 10 godina zavlači, obećavaju mu se prazna obećanja i slično, dok autor radi na masu drugih projekta koji su eto preuzeli primat.

Vjerujem da autori pišu iz vlastitog gušta, no kad od tog rada živiš, to je ujedino i posao. A za uspješan posao trebaš imati i zadovoljnog kupca, dok ovaj sistem kojim GRRM radi kupci ne mogu biti nikako zadovoljni. Koliko znam, čovjek je zdrav i fizički i mentalno (zato namjerno nisam Rothfussa recimo spominjao), konstantno radi na spinoffu spinoffovog spinoffa, dok ono što zapravo svi priželjukuju i zbog čega i uživa status koji uživa stagnira. Nije u redu prema kupcima.

Spomenuo sam GRRM-a kao primjer, no ne trebamo čak ni ići u književne vode, meni je recimo ovo što Eric Shanower radi čisti bezobrazluk prema čitateljima.
Mr. Bushido Posted - 05/10/2023 : 15:54:39
quote:
Originally posted by pcoro

quote:
Originally posted by Mr. Bushido
quote:
Originally posted by pcoro

Što se tiče stvaranja stripa na računalu, ne omalovažavam nikoga, danas je došlo takvo doba i ljudi tako rade, to mi je OK, ali mi je opet interesantno kako deda sa 90 uspije nacrtat toliko strana uživo, dok Fiona Staples sa svim mogućim digitalnim alatima opet oteže.


Opet, odakle ti ovo?



Napisao je neko tu gore na topicu da se razvlači, ali pratio sam i ja Sagu neko vrijeme i znam da ne izlazi svaki mjesec, ni blizu, a i čitao sam negdje kako Fiona Staples crta i ona crta digitalno.

U svakom slučaju, nemoj me hvatati za riječ, napiši slobodno što ti misliš ili što znaš ako znaš bolje. Ovdje naklapamo na forumu, bar ja naklapam, kakav je smisao toga da mi tražiš izvore kao da radimo intervju za Jutarnji. Ja mislim da su Staples i BKV na Sagi spori, da su razvukli i da su izgubili onaj pozitivan moment kad su kreirali ongoing serijal kojeg puno ljudi prati i o kojem se priča. Ovdje imamo slična mišljenja, ako misliš drukčije iznesi svoj stav.


Moj stav o kreativnim procesima pojedinih autora je potpuno nebitan.

Naša privilegija je da uživamo u njihovim djelima, kad god budu objavljena.

Ono što nije naša privilegija (po mom skromnom mišljenju) jest ta potreba da se žalimo na njihovu sporost ili da ih zbog toga vrijeđamo i ogovaramo. Kakav god bio razlog za njihovu sporost, to se nas nimalo ne tiče, niti nam daje za pravo da ih omalovažavamo.

Što se tiče računala, to je oruđe, isto kao i olovka, tuš ili boje. Zapravo je svejedno da li netko crta po papiru ili tabletu. Najvažniji je konačan rezultat.
pcoro Posted - 05/10/2023 : 12:18:06
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
quote:
Originally posted by pcoro

Što se tiče stvaranja stripa na računalu, ne omalovažavam nikoga, danas je došlo takvo doba i ljudi tako rade, to mi je OK, ali mi je opet interesantno kako deda sa 90 uspije nacrtat toliko strana uživo, dok Fiona Staples sa svim mogućim digitalnim alatima opet oteže.


Opet, odakle ti ovo?



Napisao je neko tu gore na topicu da se razvlači, ali pratio sam i ja Sagu neko vrijeme i znam da ne izlazi svaki mjesec, ni blizu, a i čitao sam negdje kako Fiona Staples crta i ona crta digitalno.

U svakom slučaju, nemoj me hvatati za riječ, napiši slobodno što ti misliš ili što znaš ako znaš bolje. Ovdje naklapamo na forumu, bar ja naklapam, kakav je smisao toga da mi tražiš izvore kao da radimo intervju za Jutarnji. Ja mislim da su Staples i BKV na Sagi spori, da su razvukli i da su izgubili onaj pozitivan moment kad su kreirali ongoing serijal kojeg puno ljudi prati i o kojem se priča. Ovdje imamo slična mišljenja, ako misliš drukčije iznesi svoj stav.
Mr. Bushido Posted - 05/10/2023 : 12:16:48
quote:
Originally posted by Paka01

Bushido, kakav je tebi Fionin crtež u Sagi?
Mislim, čisto me iz znatiželje zanima jer ja u njemu ne vidim ništa što bi opravdalo te puste nagrade. Nema mi to veze s tehnikom, odnosno što crta digitalno. Koliko se sjećam Mitch Gerads radi isključivo digitalno pa mu je crtež fenomenalan.


Volim njezin crtež. Djeluje eterično, poput jutarnje izmaglice.

Sviđa mi se što pokušava rekreirati izgled animacijskih celova/folija.
Mr. Bushido Posted - 05/10/2023 : 11:47:41
quote:
Originally posted by pcoro

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by pcoro

A i nevezeno za pare, crtaš tu Sagu, strip koji važi za kultan, prevođen na hrpe jezika, na neki način to je njeno životno djelo i sad joj se ne da crtat? Bezveze..

Slično sam razmišljao o onom tipu šta je crtao Maggy Garrison pa se umorio nakon tri albuma. Pa jebemu mater, tri albuma??


Odakle ti ovo?



Mislim da je izivko to rekao na temi o Maggy..


Izivko je napisao ovo:

quote:
Originally posted by izivko

S brojem 3 završio je prvi ciklus. Trondheim je najavio i br. 4 ali još nije u izradi. Oiry je uzeo odmor.
Toliko se može pročitati na njem. forumu.



Što ne znači ništa.

quote:
Originally posted by pcoro

Što se tiče stvaranja stripa na računalu, ne omalovažavam nikoga, danas je došlo takvo doba i ljudi tako rade, to mi je OK, ali mi je opet interesantno kako deda sa 90 uspije nacrtat toliko strana uživo, dok Fiona Staples sa svim mogućim digitalnim alatima opet oteže.


Opet, odakle ti ovo?
Paka01 Posted - 05/10/2023 : 11:36:10
Bushido, kakav je tebi Fionin crtež u Sagi?
Mislim, čisto me iz znatiželje zanima jer ja u njemu ne vidim ništa što bi opravdalo te puste nagrade. Nema mi to veze s tehnikom, odnosno što crta digitalno. Koliko se sjećam Mitch Gerads radi isključivo digitalno pa mu je crtež fenomenalan.
pcoro Posted - 05/10/2023 : 10:53:25
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by pcoro

A i nevezeno za pare, crtaš tu Sagu, strip koji važi za kultan, prevođen na hrpe jezika, na neki način to je njeno životno djelo i sad joj se ne da crtat? Bezveze..

Slično sam razmišljao o onom tipu šta je crtao Maggy Garrison pa se umorio nakon tri albuma. Pa jebemu mater, tri albuma??


Odakle ti ovo?



Mislim da je izivko to rekao na temi o Maggy..

Što se tiče stvaranja stripa na računalu, ne omalovažavam nikoga, danas je došlo takvo doba i ljudi tako rade, to mi je OK, ali mi je opet interesantno kako deda sa 90 uspije nacrtat toliko strana uživo, dok Fiona Staples sa svim mogućim digitalnim alatima opet oteže. Rekao bi da je to nešto što ima veze i sa odnosom prema životu i gladi za radom/stvaranjem tih starih "boomera" u odnosu na ove generacije X, Y, Z.. genereliziraću ali rekao bi da su ti dedeki odrastali u oskudici i da su se morali boriti za svoju koricu kruha, dok su ovi mlađi tipa Orly, Staples odrasli u obilju i sad kad je prva parica kapnula su izgubili drive.

Ok, GRRM mi ruši spada tu teoriju..
Mr. Bushido Posted - 05/10/2023 : 10:36:12
quote:
Originally posted by pcoro

Da još dodam, Diso je sigurno novi Teks maxi nacrtao olovkom i tintom, svih 300 stranica i imao je troška oko hamera i tinte, a Fiona je vjerovatno sve napravila na kompjuteru, uz obilatu pomoć AIa pa opet to ide puževim korakom


Shvaćam da možda ne cijeniš proces stvaranja na računalu, ali to nije razlog da omalovažavaš nečiji rad.
Mr. Bushido Posted - 05/10/2023 : 10:33:04
quote:
Originally posted by pcoro

A i nevezeno za pare, crtaš tu Sagu, strip koji važi za kultan, prevođen na hrpe jezika, na neki način to je njeno životno djelo i sad joj se ne da crtat? Bezveze..

Slično sam razmišljao o onom tipu šta je crtao Maggy Garrison pa se umorio nakon tri albuma. Pa jebemu mater, tri albuma??


Odakle ti ovo?
Paka01 Posted - 05/10/2023 : 09:04:07
Ma boli njega k.
Mislim da se zapetljao preko svake mjere, ne zna kako će se ispetljati od onih pustih podzapleta jer je otišao previše u širinu. Para je u džepu od serije, pompa se ispuhala nakon onakve bezvezne zadnje sezone i mislim da rijetko tko uopće više i razmišlja o tom serijalu. Ja sam evo baš jučer prodao svoj komplet Algoritmove "Pjesme" i nije mi niti malo žao.
pcoro Posted - 05/10/2023 : 09:00:29
quote:
Originally posted by Paka01
quote:
Originally posted by Shaner

Sjećam se njegove izjave da točno zna kako Saga završava



Vjerojatno i GRRM zna kako završava Pjesma Leda i Vatre, međutim problem je u tome što nema blage veze kako posložiti ovo između.



To sam i ja bio zaključio.. ali šta ne može makar platit nekakvog ghost writera pa da završi bilo kako Šta mu je draže umrijeti, a da mu životno djelo ostane nedovršeno?? Papak
Paka01 Posted - 05/10/2023 : 08:52:14
quote:
Originally posted by pcoro

Crta Sagu i ništa više, koliko to može biti para s obzirom da naklade danas i nisu previsoke?


Mislim da je Fiona suvlasnik autorskih prava na Sagu, zajedno s Vaughanom tako da, koliko znam Imageovu politiku, sigurno dobiva i dio od prodaje koja nije zanemariva.

Međutim, meni nikad neće bit jasne puste Eisner nagrade koje je osvojila za Sagu... Crtež joj je u potpunosti sterilan, bezličan i dosadan.


quote:
Originally posted by Shaner

Sjećam se njegove izjave da točno zna kako Saga završava



Vjerojatno i GRRM zna kako završava Pjesma Leda i Vatre, međutim problem je u tome što nema blage veze kako posložiti ovo između.
pcoro Posted - 05/10/2023 : 08:42:15
Da još dodam, Diso je sigurno novi Teks maxi nacrtao olovkom i tintom, svih 300 stranica i imao je troška oko hamera i tinte, a Fiona je vjerovatno sve napravila na kompjuteru, uz obilatu pomoć AIa pa opet to ide puževim korakom
pcoro Posted - 05/10/2023 : 08:31:52
Mene čudi stav crtača koji odugovlače.. OK, Vaughan se natukao para, napravio je već hrpu serijala i pisao za televiziju, ali šta ta Fiona? Crta Sagu i ništa više, koliko to može biti para s obzirom da naklade danas i nisu previsoke? Šta ne treba platit račune Kredit? A i nevezeno za pare, crtaš tu Sagu, strip koji važi za kultan, prevođen na hrpe jezika, na neki način to je njeno životno djelo i sad joj se ne da crtat? Bezveze..

Slično sam razmišljao o onom tipu šta je crtao Maggy Garrison pa se umorio nakon tri albuma. Pa jebemu mater, tri albuma?? Hermman je jednom nogom u grobu, a i dalje proizvodi svoje albume koji nikog više ne zanimaju, iako bi komotno mogao spavati na lovorikama.

Ili jedan Diso koji i sa 90 godina skrnavi Teksa kao da je mladi početnik željan slave! Ili su u Italiji penzije tako male da je svaki euro dobro došao..
Shaner Posted - 04/10/2023 : 23:46:50
Sve jasno. Sjećam se njegove izjave da točno zna kako Saga završava i kako sam bio zadovoljan time i pomislio: Čovjek zna gdje ide. Ali džaba kad se na putu do tamo razvlači i izmotava.

naker Posted - 04/10/2023 : 23:33:59
Poslednji broj odlagan nekoliko meseci, sada hiatus tri meseca, Fiona ima malu decu, Vaughan odlaže pisanje jer simbolički podržava štrajk pisaca u Holivudu.. Veoma je tanka granica između "objektivnih" razloga i izgovora.
Shaner Posted - 04/10/2023 : 14:16:02
E jbg kad ga razvlači. Mogao sam i misliti da će krenuti nizbrdo.

jagodanbg Posted - 03/10/2023 : 22:31:09
Bas smor ☹️ Ja baš gotivim Sagu, baš baš drag serijal, i radovao sam se novoj knjizi.
naker Posted - 03/10/2023 : 22:27:22
Dobro si me podsetio da bacim pogled na najnoviju Sagu (#66), bože u kakvu se jad i bedu ovaj serijal pretvorio. Autor još davnijeh dana pobio sve zanimljive likove i više ne zna ni sam o čemu piše, pa otišao na još jedan hiatus, ko zna koji već po redu.. Čitam po netu komentare koliko ljudi je diglo ruke od serijala, mislim da više nikome nije stalo do Sage.
Shaner Posted - 02/10/2023 : 23:34:34
Tek sad vidio.

Jebemliga, meni je ostao u sjećanju kao baš dobar. Sagu već dugo planiram ponoviti, sad ću morati i ovo.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000