forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 HOCEMO BRENDONA!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
King Warrior Posted - 18/01/2011 : 13:32:52
Dok se nasi izdavaci trenutno tuku medjusobno ko ce da izda ovog najboljeg SBE junaka (poslije Zagora i Dylana), da vidimo koje bi izdanje vi najvise pozeljeli.
Imamo tri opcije s obzirom da Ludens mozemo zaboraviti, jer ovaj junak nema kamenu sjekiru
i VC takodje, iz tog razloga sto niko nece strip na 94 stranice koji izlazi svaka tri mjeseca

Libellus
-pozitivno: Vrhunska kvaliteta! Ako neko ne zna ko je ovaj izdavac, to su oni tipovi sto su povukli jedno izdanje jer je na naslovnici bila neka sjenka(koju inace niko normalan nije ni primjetio) da bi izdali isto izdanje bez greske. Vecih perfekcionista kod nasih izdavaca sigurno nema. Dakle, HC, 3 epizode u jednom albumu.
-negativno: Cijena.

Phoenix Press
- pozitivno: dobar kvalitet sa pristojnom cijenom . Jedini koji izdaju SBE stripove u originalnom formatu, tj. njihovi stripovi su malo siri od ostalih.
-negativno: nije HC.

Darkwood
-pozitivno: vrhunski kvalitet, najvjerovatnije i neka slikica na rikni. Picajzle poput Libellusa, kod njih prolazi samo perfekcija.
-negativno: nije HC.

U iscekivanju ko od izdavaca ce biti taj srecnik i prvi pokrenuti ovaj odlicni strip, procitajte ovaj tekst i upoznajte Brendona:
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/br/brendon/


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
marinac Posted - 16/02/2012 : 09:56:59
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Nisam ni riječ rekao o skorom Brendonu kojem se veselim, svaka časti i samo naprijed, nego o omjeru (hrvatske) cijene i kvalitete Shanghai Devila. Držim palčeve!

Hvala na odgovoru.

Nisam mislio ništa loše, nego samo da se razjasni da se kritika odnosi na Shanghai Devil-a, a ne na Brendona koji još nije izašao.
Johnny Difool Posted - 16/02/2012 : 09:10:01
Nisam ni riječ rekao o skorom Brendonu kojem se veselim, svaka časti i samo naprijed, nego o omjeru (hrvatske) cijene i kvalitete Shanghai Devila. Držim palčeve!
marinac Posted - 16/02/2012 : 09:02:41
Da ne bude zabune, Brendon i HC i SC će izlaziti na istom kvalitetnom papiru. Ne radi se o običnom roto papiru koji se koristi za kiosk izdanja.

Molim Vas da se ne unosi zabuna.

Kad se konačno pojavi u striparnicama onda možete komentarisati otisak, prevod i kvalitet izdanja. Mislim da bi bilo sasvim u redu da se dotle uzdržite od komentara bar što se tehničkog izgleda ovog izdanja tiče.
Johnny Difool Posted - 16/02/2012 : 08:40:07
Bojim se da će biti skuplji: u SNK sam jučer kupio prva tri broja Shangai Devila koji koštaju 29 kn po primjerku, što baš i nije povoljno. Ako Libellus to uskoro izda kao i Skriveno lice s dvije epizode po knjizi i uz onu cijenu od 90 kn (ako dobro pamtim 80 prva 2 mjeseca), ovo i nije neka ušteda. S jedne strane 29 kn po epizodi za SC sa slabijim papirom, tiskom i po nekim postovima ovdje prijevodom, a s druge 40 kn po epizodi za tehnički i prijevodom odlična izdanja. Nadam se da će Libellus požuriti da ne rasipam lovu.
DeeCay Posted - 16/02/2012 : 01:07:34
quote:
Originally posted by legaz
Prvo ce se pojaviti sc izdanje (ofset beli 80g i ofset zuti, na taj nacin ce ljubitelji stripa moci da biraju koji im papir vise odgovara), a posle nekoliko dana i hc izdanje na belom ofset papiru!
Cena za sc bice 300 din, a hc 600 din u maloprodaji!


Znači, u prijevodu 21kn za SC, 42 za HC. Tvrdoukoričeni Bonelli-Brendon, to mi i nije mi baš neka taktika.

Ali, kupit ću prve brojeve, već sam ih pročitao i relativno su zanimljivi. Znam da vas mnogo ovdje ne voli Chiavija, no nekako mi je poetičniji ovdje u Brendonu, smrt, ljubav, smrt; a njegova trashoidnost mi se u Dylanu uvijek dopadala.
Johnny Difool Posted - 16/02/2012 : 00:06:32
Corrado Roi mi je jako drag u Dylanu i nekim Martinima, često i izvrstan, pa prvi broj svakako spremam na policu, a za dalje će ovisiti o kvaliteti. Nadam se barem pristojnom serijalu, makar po nekim komentarima ovdje u to baš i ne vjerujem...
jaki Posted - 15/02/2012 : 16:19:17
quote:
Originally posted by legaz

Prvo ce se pojaviti sc izdanje (ofset beli 80g i ofset zuti, na taj nacin ce ljubitelji stripa moci da biraju koji im papir vise odgovara), a posle nekoliko dana i hc izdanje na belom ofset papiru!
Cena za sc bice 300 din, a hc 600 din u maloprodaji!




Biranje između žutog i bijelog papira i između sc i hc
Šteta šta mi je Brandon loš strip a baš bi izabrao žuti papir.
zlatan bihac Posted - 15/02/2012 : 15:33:57
''Cena za sc bice 300 din, a hc 600 din u maloprodaji''!
pa ko hoće luksuz,platiće duplo više...
baš me zanima kako bi se libellus prodavao da ima uz onih 500 komada HC,jedno 300-tinjak komada SC,ali u pola cijene?
takvi bi prvi se prodali..
hrvoje23 Posted - 15/02/2012 : 09:11:19
quote:
Originally posted by dzoni

ukusi su razliciti...meni se svidja ovaj junak...i njegove price,,,kome se nesvidja nece kupovati i to je to...svaka roba nadje svog kupca



Slažem se-ukusi jesu različiti, i sigurno će Brendon naći svoje kupce i kolekcionare.
Još uvijek jako dvojim kupovati-ili ne!? No najvjerojatnije ne, iako- kiosk izdanje, bilo bi lijepo imati. Pročitao sam prvih 9 epizoda + specijali 1 i 5. Nazalost nijedna epizoda nije me pretjerano oduševila i ostala u nekom sjećanju. Od nabrojanih najbolji je spec.5 'Znakovi zla'. Ne znam, možda sam previše očekivao sudeći po svim naslovnicama. Sve je to kao neka mješavina nekog srednjeg vijeka u budućnosti pomiješana sa puno elemenata iz Mad Max-2 i filozofije iz Dylana Doga, te kraj u kojem Brendon na svom konjiću Falstafu odjaše u suton kao Talični Tom iliti L.Luke. Par epizoda uopće nisam shvatio, a neke horror teme na kraju se pretvore u neko sanjarenje i filozofski sretan kraj. Akcije nešto ima, a negativci su tipa- što ružniji, nabildani narkomani, pustinjaci, čarobnjaci, čak i vanzemaljci. Ali sve je to nekako neiskorišteno. Svima radi usluge, kao pravi vitez, čak ni Demian nije takav cavalier!
legaz Posted - 14/02/2012 : 20:26:20
Zamoljen sam da prosledim ovo na sajt:

quote:
BRENDON je jos u subotu predat u stampariji, medjutim zbog vremenskih (ne)prilika, kamion, koji treba da donese papir, na kome se stampa strip, ne moze da pridje stampariji. Usput, prestojeci praznici (Sretenje) ce dodatno oduziti izlazenje Brendona, tako da mozemo ocekivati premijerno izlazenje tek sledece nedelje !!!
Prvo ce se pojaviti sc izdanje (ofset beli 80g i ofset zuti, na taj nacin ce ljubitelji stripa moci da biraju koji im papir vise odgovara), a posle nekoliko dana i hc izdanje na belom ofset papiru!
Cena za sc bice 300 din, a hc 600 din u maloprodaji!
Hvala na razumevanju!
Tex Willer Posted - 14/02/2012 : 19:49:14
quote:
Originally posted by dzoni

brendon....sc bice 300 din..a hc 600 din...po najavama ljudi bliskih izdavacu...nije bonelli format vec nas standardni



Jedva cekam, znas li mozda hoce li u narednih nedelju-dve?
Bilo bi bezveze da s ovakvim naslovom (Rodjen 31.februara) ne izadje u februaru

Od mene puna podrska izdavacu, lepo bi bilo da se javi ovde
dzoni Posted - 14/02/2012 : 18:34:09
brendon....sc bice 300 din..a hc 600 din...po najavama ljudi bliskih izdavacu...nije bonelli format vec nas standardni
srdjandj Posted - 13/02/2012 : 20:03:42
quote:
Originally posted by Imrahil

Ja sam do sad iščitao ovo što ima skenirano i slažem se potpuno sa onim što je Hexen napisao.



I ja sam pre desetak dana skinuo sa strip zone ovo sto je skenirano, procitao, nisam nesto odusevljen, ali kupovacu kao podrska izdavacu.
nikia Posted - 13/02/2012 : 19:59:51
AKO MOŽE DA SE BIRA ONDA DARKWOOD.NAJBOLJI ODNOS KVALITETA I CENE.
Garfield_Mo Posted - 13/02/2012 : 19:37:24
Libellus ...
dzoni Posted - 12/02/2012 : 21:22:26
ukusi su razliciti...meni se svidja ovaj junak...i njegove price,,,kome se nesvidja nece kupovati i to je to...svaka roba nadje svog kupca
Imrahil Posted - 12/02/2012 : 16:07:22
Nije se zbunio. To je upravo to.
Bardho Posted - 12/02/2012 : 13:20:01
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Hexen
Ja ne govorim samo o prvim brojevima. Procitao sam sve specijalce, prve brojeve i dosta kasnijih brojeva (pocevsi od broja 38 pa na dalje, pa sve negdje do broja 80) i formula se NIKAD ne mijenja.
Brendon dode u grad, nade neku mladu zenu koja je najcesce progonjena nekakvim demonima i/ili ubojicama i on je spasi u zadnji cas (a nekad i ne). Pritom je obavezno odvuce u krevet. To je to. Procitao si jednog, procitao si ih sve.


Ček, jel se nisi možda zabunio te pročitao drugi Chiavijev serijal, Dylan Dog?



Da baš i ja to pomislih.
DeeCay Posted - 12/02/2012 : 11:51:09
quote:
Originally posted by Hexen
Ja ne govorim samo o prvim brojevima. Procitao sam sve specijalce, prve brojeve i dosta kasnijih brojeva (pocevsi od broja 38 pa na dalje, pa sve negdje do broja 80) i formula se NIKAD ne mijenja.
Brendon dode u grad, nade neku mladu zenu koja je najcesce progonjena nekakvim demonima i/ili ubojicama i on je spasi u zadnji cas (a nekad i ne). Pritom je obavezno odvuce u krevet. To je to. Procitao si jednog, procitao si ih sve.


Ček, jel se nisi možda zabunio te pročitao drugi Chiavijev serijal, Dylan Dog?
ozasloscena_sovuljaga Posted - 12/02/2012 : 11:45:19
Znaci kao i Zagor i Tex, procitao jednoga, procitao sve...
Hexen Posted - 12/02/2012 : 11:41:24
quote:
Originally posted by dzoni

ah ah..a sta bi rekli da procitate samo prvih par teksova ili zagora po italijanskoj numeraciji a da nikad niste citali nista od tih junaka..pa nikad vise ne bi ni kupili.....sta cu sve cuti... procitali ste prve brendone i dajete sud o celom serijalu....rekao sam vam da pocetne price nisu nesto....ali kasnije su mnogo bolje...treba docekati to....samo strpljenja



Ja ne govorim samo o prvim brojevima. Procitao sam sve specijalce, prve brojeve i dosta kasnijih brojeva (pocevsi od broja 38 pa na dalje, pa sve negdje do broja 80) i formula se NIKAD ne mijenja.
Brendon dode u grad, nade neku mladu zenu koja je najcesce progonjena nekakvim demonima i/ili ubojicama i on je spasi u zadnji cas (a nekad i ne). Pritom je obavezno odvuce u krevet. To je to. Procitao si jednog, procitao si ih sve.
zlatan bihac Posted - 10/02/2012 : 22:08:56
da se prisjetimo kako je to izgedalo i kakva su mišljenja bila prije godinu dana.
emirem Posted - 31/05/2011 : 23:12:00
quote:
Originally posted by Imrahil

quote:
Originally posted by emirem

Ja sam citao Brandon Walsha i sestru mu Brendu na tv-u u teen seriji!
Sala!
Cuo sam za tog lika,nesto kao DD u futuri..trebamo uzorak,mozda Libellus trobroj!



skini lepo sken, pa proceni


Budem,tnx!!
Imrahil Posted - 31/05/2011 : 21:59:13
quote:
Originally posted by emirem

Ja sam citao Brandon Walsha i sestru mu Brendu na tv-u u teen seriji!
Sala!
Cuo sam za tog lika,nesto kao DD u futuri..trebamo uzorak,mozda Libellus trobroj!



skini lepo sken, pa proceni
emirem Posted - 31/05/2011 : 13:53:34
Ja sam citao Brandon Walsha i sestru mu Brendu na tv-u u teen seriji!
Sala!
Cuo sam za tog lika,nesto kao DD u futuri..trebamo uzorak,mozda Libellus trobroj!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000