forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Scene iz stripova

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
mali od palube Posted - 06/07/2008 : 17:35:20
Koje su vam scene iz nekog stripa posebno ostale u pamčenju i koje su vam posebno dojmljive? Ima li možda neka koja vam je pomogla da riješite nešto u životu? Ima li koja koja vam je izmamila suze na oči ili koja vas je nasmijala da ste se skoro ugušili?

Meni je recimo jedna od dojmljivijih u zadnje vrijeme scena iz Blade of immortal #2 kada Manji pita Eikua onakvog svoh isječenog i zabijenog u drvo zašto, kada ga je već primjetio, se nije izmaknuo da ga ne sasječe, a Eiku kaže da mu je dosta da živi kao crv. i onda umre...
Scena za pamčenje.

Još jedna od dražih mi je iz Astonishing X-mena kada je Kitty u onom robotu(koji se zove čuvar) i kada je u nedodirljivom stanju pred onim računalom sa podatcima i on joj kaže da ako uđe u dodirljivo stanje da če je izbušiti. Ona ga pita koji su ono podatci koje nesmije vidjeti, a on kaže da ih mu je majka zablokirala jer su nevažni. Ona ga pita zašto ih onda nesmije vidjeti i pusti ju da odblokira te podatke i onda mu se vrate sva sječanja ne genocid koji je počinio nad 16 000 000 mutanata. I onda ju pusti i odleti u svemir da bude sam.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Vlaadisha Posted - 21/07/2020 : 16:09:06
ja u doba korone

Vlaadisha Posted - 21/07/2020 : 16:08:17
moj komsija u doba korone

Vlaadisha Posted - 21/07/2020 : 16:07:14
ovo je vise za rubriku kad crtac zajebe facijalnu ekspresiju

Vlaadisha Posted - 21/07/2020 : 16:06:24
o-ovo nisu transformeri moje mladosti

Vlaadisha Posted - 21/07/2020 : 16:05:20
nisam strucnjak za baterije ali ovo mi je sumnjivo

Vlaadisha Posted - 21/07/2020 : 16:04:15
ko kaze da je aquaman najslabija karika u ligi pravde

Vlaadisha Posted - 21/07/2020 : 16:02:46
quote:
Originally posted by going going

Meni su obe fore gore sasvim u redu. Race trouble je stvarno smesno. Mozda je sam crtez malog decaka crnca uvredljiv, ali opet to je karikaturalni geg strip, ne znam. Mislim da sam crnac, da se ne bih uvredio, ali ko ce ga znati. Cak mi se vise cini da su tu belci ti koji skacu i bune se kako su te stvari nekorektne.
drugi je baš blackface, otud frka
quote:
@Vlaadisha samo cepaj po ovim neobicnim scenama, vrhunske su!

fala, fala, imam pun folder takvih gluposti

going going Posted - 21/07/2020 : 01:25:26
Meni su obe fore gore sasvim u redu. Race trouble je stvarno smesno. Mozda je sam crtez malog decaka crnca uvredljiv, ali opet to je karikaturalni geg strip, ne znam. Mislim da sam crnac, da se ne bih uvredio, ali ko ce ga znati. Cak mi se vise cini da su tu belci ti koji skacu i bune se kako su te stvari nekorektne.

@Vlaadisha samo cepaj po ovim neobicnim scenama, vrhunske su!
Vlaadisha Posted - 20/07/2020 : 19:43:01
plot twist!

Vlaadisha Posted - 20/07/2020 : 19:42:30
wtf konane

Vlaadisha Posted - 20/07/2020 : 19:41:53
nesto manje ozbiljno

vukozec Posted - 20/07/2020 : 15:35:37
Hvala na linku Peyo, odličan članak.

Vidim da je autor članka shvatio Schulzovu pasicu slično kao i ja (ne vidi ništa rasističko u njoj, a iste je boje kože kao i Franklin). Sa Ketchamovom sličicom je glavni problem što je crni klinac prikazan u arhaičnom karikaturalnom stilu koji je uvredljiv i zbog povijesnog konteksta, a i sam po sebi (prenaglašavanje fizičkih osobina). Dosjetka "race trouble" je inače duhovita.

Zanimljivo je pročitati Schulzova razmišljanja na temu uvođenja crnog lika u Peanuts. Brinulo ga je da to ne ispadne kao dodvoravanje ili patroniziranje. Na kraju ipak nije mogao pobjeći od ponešto optužbi da je Franlin "token crnac", crni lik koji je tu samo da se formalno zadovolji rasna jednakost, no njegova prisutnost djeluje umjetno nametnuta. Sa druge strane da je pak Franklina prikazao sa nekom manom kao što su je imali drugi Peanuts likovi, onda bi ga napali da je ta mana nekakva rasistička metafora. Dakle klizav teren, a svjedoci smo da ništa manje klizav nije ni preko 50 godina kasnije.
Peyo Posted - 20/07/2020 : 13:36:38
quote:
Originally posted by vukozec

nažalost, istina je da su danas česte situacije da se uopće ne razumije ni šala ni politička korektnost, pa se bez potrebe za naprezanjem moždanim vijuga pribjegava najjednostavnijem rješenju: cenzuri bilo kakvog spominjanja potencijalno "škakljivih" tema

Sve si rekao/napisao.

Što se tiče Peanutsa tada je to vjerojatno bilo točno da nema crnaca u NHL hokeju (ne znam ni kako je sada, pa ni kako je bilo tada samo pretpostavljam). Ova scena je iz 1974 i navodno je jedina uopće kod Peanutsa koja ukazuje da je mali Franklin crnac (osim vizualno jasno) i da to znači neku razliku.

Schultz osobno nije vidio problem u dodavanju Franklina ostaloj ekipi iako je kod nekih čitatelja bilo i negativnih reakcija.

Dosta nespretniji je bio Ketcham sa svojim Denisom

Zbog ove karikature se moralo i ispričavati čitateljima.

Više o tome imate ovdje:
https://owlcation.com/humanities/How-The-Peanuts-Comic-Strip-Got-Its-First-Black-Character
vukozec Posted - 20/07/2020 : 13:18:27
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Vlaadisha

a ovo danas verovatno ne bi bilo objavljeno

Ako bi slučajno neko i objavio, autora bi već sutra pokopali New York Times, Black Lives Matter i slični. Završio bi za sva vremena.

Zašto? Autor suptilno postavlja pitanje zašto nema crnaca u NHL-u. Ne daje odgovor od njega. Samo lukavo spominje ružičastog slona pa neka onda drugi diskutiraju ;)

Također, prva Peyina slika je ruganje sa muškim šovinistima koje žene interesiraju isključivo kao fizički objekti. U duhu pretjerane političke korektnosti bi jedino moglo biti da se strip cenzurira kako se zajednica šovinista ne bi osjetila uvrijeđenom :)

(nažalost, istina je da su danas česte situacije da se uopće ne razumije ni šala ni politička korektnost, pa se bez potrebe za naprezanjem moždanim vijuga pribjegava najjednostavnijem rješenju: cenzuri bilo kakvog spominjanja potencijalno "škakljivih" tema)
going going Posted - 19/07/2020 : 20:19:08
Zato sto nas je politicka korektnost unistila i satrla, ne toliko nas Balkan, koliko Zapadni svet, ali doci ce i kod nas. Sto kaze Clint Eastwood Amerikanci su postali ,,pussies".
izivko Posted - 19/07/2020 : 19:03:17
quote:

Ako bi slučajno neko i objavio, autora bi već sutra pokopali New York Times, Black Lives Matter i slični. Završio bi za sva vremena.
Peyo Posted - 19/07/2020 : 14:53:13
A ovo iz Beetle Baileya/Redova Bilija?

Vlaadisha Posted - 19/07/2020 : 14:46:03

Vlaadisha Posted - 19/07/2020 : 14:45:30
jedna pogađuša

Vlaadisha Posted - 19/07/2020 : 14:44:47
zasto su strip autori opsednuti konjima koji govore?

ridiculus Posted - 13/05/2020 : 21:55:17
quote:

Naravno, ovi stripovi su izašli mnogo pre 9/11.

No, Rachel is a seer!

Ali, evo zašto sam stavio onaj kadar iz Damage Control kao primer odlične scene: ritam! Čitava scena je u tom jednom kadru, i to na samom kraju stripa. Dobar deo epizode, Damage Control (građevinska kompanija koja ide za superherojima i popravlja štetu) se bavi problemom ogromnog robota koji je završio isključen, ali naslonjen na te dve kule. I uspe da ga skloni, ali niko ne razmišlja o zgradama, i upravo na kraju, posle proslave uspešno objavljenog posla, kada čitalac počne da se pita šta je bilo sa Trgovačkim centrom, strip nam da odgovor. "Koga briga... može da prođe."

Da je u pitanju film, scena bi verovatno bila posle odjavne špice i što je moguće kraća. Da je bila ispričana u dva kadra, ili da je taj jedan bio znatno veći, bila bi predugačka, ili bi joj bilo dato previše značaja. Humor se uvek bazira na tajmingu.
Peyo Posted - 13/05/2020 : 17:29:23
Pouka, stripovi inspiriraju teroriste!
Vlaadisha Posted - 13/05/2020 : 17:27:44
Naravno, ovi stripovi su izašli mnogo pre 9/11.

Peyo Posted - 13/05/2020 : 17:27:33
Ma neka, dobre zezancije nikad dosta .
Vlaadisha Posted - 13/05/2020 : 17:24:21
Nije parodija ali zezaju se inače.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000