forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Gallieno Ferri, život sa Zagorom knjiga

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
D.J. Posted - 02/02/2011 : 01:54:38
Evo ljudi cuo sam se sa Zoletom koji je napravio ovu knjigu i dao mi je dozvolu da je predstavim sa oficijalnim informacijama. Zato i otvaram novi topic jer onaj stari je za talijansko izdanje knjige.

Naslov: Gallieno Ferri, život sa Zagorom

Format: 200 stranica, a4 format, c/b
Naslovnica: nova Ferrijeva (ilustracija sa Graziano Romanijevog CDa)
Prijelom je kompletno novi, novi tekst bolji nego u talijanskom izdanju, 50tak stranica.
Zatim ide 15tak stranica raznih popisa (kronologija Ferrijevih radova za Zagora i bibliografija radova/knjiga/clanaka o Zagoru).
Od 68. do 200. stranice idu sve neobjavljene Ferrijeve ilustracije za Zagora koje je Zole sakupio (u Bonellijevoj arhivi, Ferrijevoj arhivi te po raznim knjigama, časopisima itd). Svaka je na svojoj stranici osim par vodoravnih, tu su po dvije na stranici.
Na kraju knjige su i tri Ferrijeve kratke priče.
Knjiga je u tiskari i izlazi za 15ak dana.

Ne radim za Ludens, ali sto reći za ovo nego:
Tako je to kad se dozvoli Zagorovom velikom fanu i ekspertu da pripremi izdanje.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ReemCP Posted - 25/07/2019 : 22:51:12
quote:
Originally posted by sumohrvat

Spremio sam ti ja u paket ovo hc izdanje tako da ne uzimaš....


Nemoj zezat ja taman mislio na nekoj od aukcija uzet ;)
Moram ti se nekako revanširat
mesar Posted - 25/07/2019 : 19:13:53
Ma nema problema drugar,ni ti si ništa za mene,lp.
sumohrvat Posted - 25/07/2019 : 17:16:04
Na ignoru si drugar.... možeš Anu Karenjinu istipkat u komentaru ne vidim ni slova jer si neeeebiiitaaan 😂😂😂😂
mesar Posted - 25/07/2019 : 16:30:33
Nadam ,da se sretnemo na kojem festivalu i popričamo što o stripovima...dobar si ti forumaš i nemam šta slabijeg ,da mislim o tebi,lp.
mesar Posted - 25/07/2019 : 15:45:14
A ko ga nema?
sumohrvat Posted - 25/07/2019 : 15:25:21
quote:
Originally posted by mesar

Ovaj opet nešto plače...


Jel ti imaš neki problem ????
ReemCP Posted - 25/07/2019 : 08:46:56
@Sumohrvat - ja sam ti odlucio da imam sve od Zagora, pa i ova neka, popratna izdanja cak nisam mislio uzimat sve gigante (prva tri posto su reprint), ali odlucio ih sve skupit, bas mi jucer dosli ;) tako da cu uzet i ovo izdanje, neka se nadje u kolekciji. Jedino ne skupljam klasike, 2 sam zasad uzeo cisto da imam nesto i od njih.

Edit: mozda isto tako uzmem i jednu Ludens knjigu, jos je nisam imao prilike vidit uzivo..
mesar Posted - 25/07/2019 : 06:37:03
Ovaj opet nešto plače...
ReemCP Posted - 24/07/2019 : 21:26:20
Aha, nisam bio dobio niti jedan mini poster koji je isao uz jednu D.J.-evu knjigu americkog izdanja Zagora, pa sam ga kasnije dobio znaci, nekih 10 godina proslo od tvog povratka stripovima ;)
DODSFERD Posted - 24/07/2019 : 20:21:19
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ovo specijalno izdanje za 40 godina Zagora je izašlo negdje krajem 2007., sjećam se da sam ga kupio početkom 2008., odmah iza klasika Kralj orlova koji je označio moj povratak stripovima nakon više od 13 godina pauze.

Meni su kolege na dr. forumu objasnili da se tu zapravo radi o dodatku koji je išao uz specijal "Indijanska magija". Ja sam 2017. kupio taj specijal baš u striparnici i nisam ga dobio. Nisam ni znao da ide to s tim.


Istina, prvo sam kupio klasik koji mi se nakon čitanja toliko svidio da sam odmah požurio na kiosk da vidim ima li još nešto od Zagora. Privukao me specijal jer je pisalo da je u boji, uzeo ga i nakon toga više nije bilo povratka.
Ne čudi me što nisi dobio taj dodatak u striparnici, jer tamo i stripove iz remitende, koji na kioscima idu po 2-3 skupa, prodaju odvojeno.
ReemCP Posted - 24/07/2019 : 18:39:25
Nemam ni to hvala Nagore prijatelju, nabavlja se i ovo tnx i na videu.
nagor Posted - 24/07/2019 : 16:20:30
Od tih special edition stvari odličan je i "Tisuću Zagorovih svjetova". Obavezno štivo za svakog fana!

https://www.youtube.com/watch?v=--p29n8KHXk




ReemCP Posted - 24/07/2019 : 13:10:25
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ovo specijalno izdanje za 40 godina Zagora je izašlo negdje krajem 2007., sjećam se da sam ga kupio početkom 2008., odmah iza klasika Kralj orlova koji je označio moj povratak stripovima nakon više od 13 godina pauze.

Meni su kolege na dr. forumu objasnili da se tu zapravo radi o dodatku koji je išao uz specijal "Indijanska magija". Ja sam 2017. kupio taj specijal baš u striparnici i nisam ga dobio. Nisam ni znao da ide to s tim.
quote:
Originally posted by wolf

Nikad nije kasno. Inače, ovo postoji i u HC izvedbi, imam oba takva.

Nisam znao niti za taj HC da postoji, dok nisam vidio prošli tjedan na aukciji, baš danas istječe: https://www.stripovi.com/aukcije/zivot-sa-zagorom-tvrde-korice/16114819/. 111 kn je cijena, sad ne znam jel to opravdano ili ne. I pitanje koliko ih je napravljeno sa tvrdim koricama, možda su baš rijetka roba.



Btw, ima ih općenito dosta u ponudi: https://www.stripovi.com/index.asp?page=auctions-list&Title=%9Eivot+sa+zagorom&submit=TRA%8EI. Ja sam svoj platio 25 kn što je super cijena.

DODSFERD Posted - 23/07/2019 : 23:39:59
Ovo specijalno izdanje za 40 godina Zagora je izašlo negdje krajem 2007., sjećam se da sam ga kupio početkom 2008., odmah iza klasika Kralj orlova koji je označio moj povratak stripovima nakon više od 13 godina pauze.
ReemCP Posted - 23/07/2019 : 21:04:23
Zaista je, bas uzivam u ovome ne mogu vjerovat da je proslo vec nesto vise od 8 godina otkad je ovo izaslo, ali i otkad je tema otvorena.
RAKOSI4 Posted - 23/07/2019 : 19:25:14
Odlična knjiga sa mnoštvo detalja ,(nama bitnih) ilustracija i slika
ReemCP Posted - 23/07/2019 : 19:02:34
Ja tek danas nabavio ovo izdanje (kasno palim) i ovo drugo, manje izdanje. Baš ima lijepih ilustracija, a sviđa mi se i tekstualni dio. Pročitao sam i cijelu ovu temu, ima dosta zanimljivih komentara, pogotovo ispočetka kad su ljudi ovo iščekivali pa pravili nekakve predikšne kolika bi trebala bit cijena, kako će to sve izgledat..pa ono kad se ovo izdanje pojavio na aukcijama kao HC pa se brzo maklo, pa je neko provalio da to znači kao "hard core" fanovi skraćenica Uglavnom, drago mi je da imam i ovo u svojoj kolekciji.

King Warrior Posted - 23/03/2011 : 13:36:29
quote:
Originally posted by ---dp---


Na primer, koje to naslovne nije nacrtao Ferri? Znam da je precrtavao poze sa Tarzana, ali nisam znao da ima naslovnih koje nije on nacrtao


po stilu se moze prepoznati da ih je bilo vise, pogotovo u vrijeme oko prvog Kandraxa. Lex 136,137. Tu i tamo jos poneka kao lex 101,145,155...
Sve te naslovnice po stilu odudaraju od poznatog nam stila.
adriano Posted - 23/03/2011 : 10:21:45
Nisam to kupio, kad vidim zagora na kioscima, uvijek očekujem da unutra bude strip, mogli su ubaciti bar neki kratki strip od 50 strana. sigurno bi onda i više ljudi kupilo knjigu.
skuby Posted - 23/03/2011 : 09:39:50
Meni je baš drama knjiga
---dp--- Posted - 23/03/2011 : 03:50:49
quote:
Originally posted by King Warrior

Procitao knjigu, moram reci da sam djelimicno zadovoljan.
Bilo bi dobro da su malo vise raspravljali o nekim pojedinim epizodama, kako su nastajale i sta su bile inspiracije, ovako imamo malo duzu biografiju od one sto je vec poznajemo, izmedju ostalog i iz teksta koji sam ja napisao za ovaj sajt.
Ilustracije su ok, mada nam je vecina vec poznata.
Velika je glupost sto tri kratke price na kraju knjige nisu prevedene.
Zole je trebao da pokusa da izvuce iz maestra tajnu ko mu je pomagao na naslovnicama, pogotovo oko perioda pojavljivanja prvog Kandraxa.
Nije tajna da nekoliko naslovnica iz tog vremena nije Ferri nacrtao, pa bilo bi dobro da se napokon saznalo o kojim se crtacima radi, jer bilo oh je vise.
80te su prosle, vremena kada se cak i jedan Sclavi nije smio potpisati na epizode koje je napisao, jer je narod bio navikao na autora Nolittu.
Izgleda da ce ta tajna ipak biti otkrivena tek onda kada Ferri vise ne bude medju nama, a pitanje je da li ce i tada...



Na primer, koje to naslovne nije nacrtao Ferri? Znam da je precrtavao poze sa Tarzana, ali nisam znao da ima naslovnih koje nije on nacrtao
King Warrior Posted - 05/03/2011 : 17:52:01
quote:
Originally posted by jaki

a da su ih barem radili Foster i Hogarth


da, a novije Manara i Ross. A scenario naravno da pisu Moore, Ennis, Taniguchi i Gaiman.
jaki Posted - 05/03/2011 : 17:39:24
a da su ih barem radili Foster i Hogarth
pravedni Posted - 05/03/2011 : 17:29:48
quote:
Originally posted by jaki

a da ne govorimo o posuđivanja naslovnica od tarzana


To je uradjeno u znak poštovanja prema majstorima,Fosteru i Hogartu. Logično je da čovek uči od najboljih!
jaki Posted - 05/03/2011 : 17:20:10
a da ne govorimo o posuđivanja naslovnica od tarzana

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000